.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м. Охтирка як особливо небезпечної хвороби за 2014-15
Про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м. Охтирка як особливо небезпечної хвороби за 2014-15
15.06.15
Проблема ВІЛ-інфекції понад 25 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення вірусу імунодефіциту набули глобального характеру.
Згідно з офіційною статистикою в Україні на обліку перебуває близько 323 тис. ВІЛ-інфікованих із них хворих на СНІД 43 тис., померло ВІЛ-інфікованих близько 33 тис., ВІЛ-інфікованих дітей 38 тис., померло – 327 осіб.

Щороку кількість нових випадків інфікування в Україні зростає до 20%. Найбільш ураженою віковою групою залишаються люди молодого віку 20 – 40 років, збільшується частка дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, а також число хворих, які потребують медичної та соціальної допомоги.
В м. Охтирка перший випадок ВІЛ-інфікування зареєстрований                         у 1990 р., далі у 1996 р., 1999 р., 2001 р., 2002 р. реєструвались поодинокі випадки серед учнів соціальної реабілітації м. Охтирка.
Починаючи з 2003 р. і по сьогоднішній час кількість ВІЛ-інфікованих почала збільшуватись.
Станом на 15.06.2015 р. на «Д» обліку у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» по м. Охтирка перебуває 35 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких 7 хворих на СНІД .
За 2014 р. по м. Охтирка вперше було виявлено 2 ВІЛ-інфіковані особи, одна з них вагітна жінка, яка перебуває на «Д» обліку у м. Суми СОЦП ВІЛ-інфекції/СНІДу.
За І квартал 2015 року по м. Охтирка виявлено 7 ВІЛ-інфікованих осіб з них 3 особи взяті на «Д» облік, 2 особи в стадії лабораторного до обстеження, 2 особи не з’являються для одержання результату тестування на ВІЛ та постановки їх на «Д» облік.
Серед зареєстрованих і перебуваючих під диспансерним наглядом у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» ВІЛ-інфікованих 18 осіб чоловіки віком від 24-46 років (51,4%), жінки 17 осіб віком від 22 до 43 років (48,6%), 14 осіб з загальної кількості інфікувались парентеральним шляхом внаслідок вживання ін’єкційно  наркотичних речовин, що становить 40%, 21 особа інфікувалась статевим шляхом, що становить 60%. 
В м. Охтирка на «Д» обліку перебуває 7 хворих на ВІЛ асоційований туберкульоз.
Бентежить те, що останні роки збільшується частка осіб, що інфікувались статевим шляхом, а також вихід ВІЛ-інфекції в благополучні верстви населення.
За І квартал 2015 року зареєстрованих 1 випадок смертності поєднаної     ВІЛ-інфекції та туберкульозу легень. В 2014 р. випадків смертності  не було.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» впроваджено програму попередження ВІЛ – інфікування від матері до дитини, забезпечене 100% двохразове обстеження на ВІЛ вагітних жінок. В пологовому відділенні лікарні донорське молоко не використовується. 
На «Д» обліку у лікаря-педіатра КЗ «Охтирська ЦРЛ» перебуває 3 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими жінками: одна дитина в 2013 році, двоє дітей народжені в 2014 р. 
Всього в місті зареєстровано 6 дітей народжених ВІЛ-інфікованими жінками, із них у 3 дітей ВІЛ статус не підтверджений, 2 дітей знаходяться в стадії лабораторного дообстеження.
Рання діагностика ВІЛ у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, методом ПЛР проводиться в обласному центрі профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Гемотрансфузії нетестованої крові в КЗ «Охтирська ЦРЛ» не проводились.
В поліклініці КЗ «Охтирська ЦРЛ» створений та функціонує кабінет «Довіра» відповідно до наказу МОЗ України від 27.06.2006 р. № 421 «Про затвердження типового положення про кабінет «Довіра», де молоді та мешканцям району надаються послуги з добровільного консультування та тестування на ВІЛ. В  КЗ «Охтирська ЦРЛ» на 2015 р. затверджений план по добровільному консультуванню і тестуванню на ВІЛ, згідно якого в 2015 році заплановано обстежити 3155 осіб, але  за браком Т-систем в  Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом, обстеження проводиться лише по коду 105, 109, що не досягає 100%. 
В 2014 р. протестовано 258 осіб, а у 2015 р. – 458 осіб, з них по кабінету «Довіра» - 168 осіб.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» лікарями здійснюється діагностика лікування профілактики опортуністичних інфекцій, зокрема, туберкульозу, кандидозу порожнини рота, а також лікування побічної дії антиретровірусних препаратів ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» розроблені заходи щодо запобігання поширення ВІЛ інфекції/СНІДу, сформовані бригади по наданню медичної допомоги ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД, а також укомплектовані аптечками для надання термінової медичної допомоги медпрацівникам та технічному персоналу лікувально – профілактичних закладів у кожному відділенні та кабінетах поліклініки. Медичні працівники, які будуть надавати допомогу ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД, забезпечені засобами індивідуального захисту. Резерв антиретровірусних препаратів для надання антивірусної терапії, пов’язаний з ризиком ВІЛ-інфікування медичних працівників, створений в Сумському обласному центрі профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДу.
В Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом створений резерв антиретровірусних препаратів для надання безперервної антиретровірусної терапії, а також забезпечене її лабораторне супроводження. На даний час 7 ВІЛ – інфікованих отримують безкоштовно антиретровірусну терапію.
На базі інфекційного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» створені ліжка паліативної, хоспісної допомоги для хворих у термінальній стадії ВІЛ інфекції. В інфекційному відділенні КЗ «Охтирська ЦРЛ» у 2014 році проліковано 2 ВІЛ інфікованих, 2015 році – 1 ВІЛ інфікований. 
В 2014 році в обласному протитуберкульозному стаціонарі проліковано 2 ВІЛ інфікованих, в хірургічному відділенні – 3 ВІЛ інфікованих, за 2015 рік в обласній інфекційній лікарні – 1 ВІЛ інфікована особа.
В місті забезпечується дотримання чинного законодавства з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу у сфері трудових відносин щодо подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих. Дискримінації ВІЛ-інфікованих у сфері праці немає. На даний час в місті працює 9 ВІЛ-інфікованих.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» лікарями здійснюється діагностика, лікування, профілактика опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань, а також лікування побічної дії антиретровірусних препаратів у хворих на ВІЛ/СНІД. ВІЛ-інфікованим, що перебувають на «Д» обліку постійно проводиться діагностика туберкульозу, зокрема, рентгенологічне обстеження з послідуючою консультацією фтизіатра.
   За кошти місцевого бюджету в 2014 році  придбано пластикових пробірок «епіндорф» з кришками для двократного планового обстеження  на ВІЛ -80,00 грн.
- Набор реактивів для імуноферментного аналізатора на виявлення СНІД-1 шт. - 1372,00 грн.
- Забезпечення скарифікаторами, гумовими рукавичками та спиртом - 500 грн.
- Комплекти акушерські одноразові - 1840 компл.- 5754,80 грн.
- На обстеження донорської крові на  ВІЛ в СОДЦ на суму  -15842,00 грн.
У відділеннях КЗ «Охтирська ЦРЛ» використано деззасобів на загальну суму  - 600,0 грн.
Використано коштів із місцевого бюджету за 2014 рік - 24,2 тис. грн.,за звітний період 2015 року – 11,6 тис. грн., всього – 35,7 тис.грн.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.