.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м. Охтирка як особливо небезпечної хвороби за 2014-15
Про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м. Охтирка як особливо небезпечної хвороби за 2014-15
15.06.15
Проблема ВІЛ-інфекції понад 25 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення вірусу імунодефіциту набули глобального характеру.
Згідно з офіційною статистикою в Україні на обліку перебуває близько 323 тис. ВІЛ-інфікованих із них хворих на СНІД 43 тис., померло ВІЛ-інфікованих близько 33 тис., ВІЛ-інфікованих дітей 38 тис., померло – 327 осіб.

Щороку кількість нових випадків інфікування в Україні зростає до 20%. Найбільш ураженою віковою групою залишаються люди молодого віку 20 – 40 років, збільшується частка дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями, а також число хворих, які потребують медичної та соціальної допомоги.
В м. Охтирка перший випадок ВІЛ-інфікування зареєстрований                         у 1990 р., далі у 1996 р., 1999 р., 2001 р., 2002 р. реєструвались поодинокі випадки серед учнів соціальної реабілітації м. Охтирка.
Починаючи з 2003 р. і по сьогоднішній час кількість ВІЛ-інфікованих почала збільшуватись.
Станом на 15.06.2015 р. на «Д» обліку у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» по м. Охтирка перебуває 35 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких 7 хворих на СНІД .
За 2014 р. по м. Охтирка вперше було виявлено 2 ВІЛ-інфіковані особи, одна з них вагітна жінка, яка перебуває на «Д» обліку у м. Суми СОЦП ВІЛ-інфекції/СНІДу.
За І квартал 2015 року по м. Охтирка виявлено 7 ВІЛ-інфікованих осіб з них 3 особи взяті на «Д» облік, 2 особи в стадії лабораторного до обстеження, 2 особи не з’являються для одержання результату тестування на ВІЛ та постановки їх на «Д» облік.
Серед зареєстрованих і перебуваючих під диспансерним наглядом у лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіра» поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» ВІЛ-інфікованих 18 осіб чоловіки віком від 24-46 років (51,4%), жінки 17 осіб віком від 22 до 43 років (48,6%), 14 осіб з загальної кількості інфікувались парентеральним шляхом внаслідок вживання ін’єкційно  наркотичних речовин, що становить 40%, 21 особа інфікувалась статевим шляхом, що становить 60%. 
В м. Охтирка на «Д» обліку перебуває 7 хворих на ВІЛ асоційований туберкульоз.
Бентежить те, що останні роки збільшується частка осіб, що інфікувались статевим шляхом, а також вихід ВІЛ-інфекції в благополучні верстви населення.
За І квартал 2015 року зареєстрованих 1 випадок смертності поєднаної     ВІЛ-інфекції та туберкульозу легень. В 2014 р. випадків смертності  не було.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» впроваджено програму попередження ВІЛ – інфікування від матері до дитини, забезпечене 100% двохразове обстеження на ВІЛ вагітних жінок. В пологовому відділенні лікарні донорське молоко не використовується. 
На «Д» обліку у лікаря-педіатра КЗ «Охтирська ЦРЛ» перебуває 3 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими жінками: одна дитина в 2013 році, двоє дітей народжені в 2014 р. 
Всього в місті зареєстровано 6 дітей народжених ВІЛ-інфікованими жінками, із них у 3 дітей ВІЛ статус не підтверджений, 2 дітей знаходяться в стадії лабораторного дообстеження.
Рання діагностика ВІЛ у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, методом ПЛР проводиться в обласному центрі профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Гемотрансфузії нетестованої крові в КЗ «Охтирська ЦРЛ» не проводились.
В поліклініці КЗ «Охтирська ЦРЛ» створений та функціонує кабінет «Довіра» відповідно до наказу МОЗ України від 27.06.2006 р. № 421 «Про затвердження типового положення про кабінет «Довіра», де молоді та мешканцям району надаються послуги з добровільного консультування та тестування на ВІЛ. В  КЗ «Охтирська ЦРЛ» на 2015 р. затверджений план по добровільному консультуванню і тестуванню на ВІЛ, згідно якого в 2015 році заплановано обстежити 3155 осіб, але  за браком Т-систем в  Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом, обстеження проводиться лише по коду 105, 109, що не досягає 100%. 
В 2014 р. протестовано 258 осіб, а у 2015 р. – 458 осіб, з них по кабінету «Довіра» - 168 осіб.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» лікарями здійснюється діагностика лікування профілактики опортуністичних інфекцій, зокрема, туберкульозу, кандидозу порожнини рота, а також лікування побічної дії антиретровірусних препаратів ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» розроблені заходи щодо запобігання поширення ВІЛ інфекції/СНІДу, сформовані бригади по наданню медичної допомоги ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД, а також укомплектовані аптечками для надання термінової медичної допомоги медпрацівникам та технічному персоналу лікувально – профілактичних закладів у кожному відділенні та кабінетах поліклініки. Медичні працівники, які будуть надавати допомогу ВІЛ – інфікованим та хворим на СНІД, забезпечені засобами індивідуального захисту. Резерв антиретровірусних препаратів для надання антивірусної терапії, пов’язаний з ризиком ВІЛ-інфікування медичних працівників, створений в Сумському обласному центрі профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДу.
В Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом створений резерв антиретровірусних препаратів для надання безперервної антиретровірусної терапії, а також забезпечене її лабораторне супроводження. На даний час 7 ВІЛ – інфікованих отримують безкоштовно антиретровірусну терапію.
На базі інфекційного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» створені ліжка паліативної, хоспісної допомоги для хворих у термінальній стадії ВІЛ інфекції. В інфекційному відділенні КЗ «Охтирська ЦРЛ» у 2014 році проліковано 2 ВІЛ інфікованих, 2015 році – 1 ВІЛ інфікований. 
В 2014 році в обласному протитуберкульозному стаціонарі проліковано 2 ВІЛ інфікованих, в хірургічному відділенні – 3 ВІЛ інфікованих, за 2015 рік в обласній інфекційній лікарні – 1 ВІЛ інфікована особа.
В місті забезпечується дотримання чинного законодавства з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу у сфері трудових відносин щодо подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих. Дискримінації ВІЛ-інфікованих у сфері праці немає. На даний час в місті працює 9 ВІЛ-інфікованих.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» лікарями здійснюється діагностика, лікування, профілактика опортуністичних інфекцій, супутніх захворювань, а також лікування побічної дії антиретровірусних препаратів у хворих на ВІЛ/СНІД. ВІЛ-інфікованим, що перебувають на «Д» обліку постійно проводиться діагностика туберкульозу, зокрема, рентгенологічне обстеження з послідуючою консультацією фтизіатра.
   За кошти місцевого бюджету в 2014 році  придбано пластикових пробірок «епіндорф» з кришками для двократного планового обстеження  на ВІЛ -80,00 грн.
- Набор реактивів для імуноферментного аналізатора на виявлення СНІД-1 шт. - 1372,00 грн.
- Забезпечення скарифікаторами, гумовими рукавичками та спиртом - 500 грн.
- Комплекти акушерські одноразові - 1840 компл.- 5754,80 грн.
- На обстеження донорської крові на  ВІЛ в СОДЦ на суму  -15842,00 грн.
У відділеннях КЗ «Охтирська ЦРЛ» використано деззасобів на загальну суму  - 600,0 грн.
Використано коштів із місцевого бюджету за 2014 рік - 24,2 тис. грн.,за звітний період 2015 року – 11,6 тис. грн., всього – 35,7 тис.грн.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

23 квітня 2018 року о 16.00 відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 23.04.2018 по 29.04.2018
Детальніше...
 
Пленарне засідання 45 сесії міської ради перенесено на 11:00 год. 24 квітня 2018 року 
 
На підставі та відповідно до частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я», рішення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради «Про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» оголошується конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».  
Відповідна назва закладу - Комунальний заклад Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» юридична адреса якого та фактичне місцезнаходження: вул. Сумська, 55, м. Охтирка, Сумська область, 42700.
 
26 квітня о 10.00 біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбудеться мітинг-реквієм «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам'ять…»       
                   

 
В Управлінні Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області діє телефон довіри за номером (0542) 68-70-32, за яким можливо звертатися зі скаргами, запитаннями та пропозиціями протягом робочого часу
Детальніше...