.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах м. Охтирка в 2015 році
Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах м. Охтирка в 2015 році
18.05.15
Збереження та зміцнення здоров’я дітей і підлітків має виключне значення для сучасної школи. І хоча освітня функція школи залишається провідним аспектом її діяльності, важливим чинником в оцінці рівня і якості навчання стає стан здоров’я школярів.

Головними вадами ХХІ століття стає накопичення негативних емоцій без фізичного розвантаження, переїдання і гіподинамія. Останнім часом активно піднімається питання низької активності дітей і підлітків, що загрожує їхньому психічному і фізичному здоров’ю. 
Складовими здорового способу життя є усвідомлення цінності здоров’я, відсутність шкідливих звичок, доступ до раціонального харчування.
Важливим елементом у системі зміцнення фізичного здоров’я є спільна робота школи з  медичною службою: лікарі районної лікарні щорічно проводять поглиблений медичний огляд учнів. Здійснюється спостереження за дітьми, які перебувають на диспансерному обліку. 
На території  м. Охтирка працюють 10 загальноосвітніх навчальних закладів. Медичне обслуговування в дитячих навчальних закладах  проводиться за територіальним принципом, тобто медичними працівниками  КЗ «Охтирська ЦРЛ» на території яких знаходяться  дитячі навчальні заклади.  Чинним законодавством України  передбачено , що загальноосвітні  навчальні заклади повинні бути укомплектовані кваліфікованими кадрами  середніх медичних працівників,  лікарів педіатрів. Кількість школярів  в 2014-2015 навчальному  роках  складає   4600 дітей. Кадрове забезпечення медичними працівниками   шкіл  відповідає штатному розпису  згідно наказу МОЗ України  від 23.02.2000 року  №33  «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я ”.  Виділено  2,0 посади лікаря педіатра шкільного,  які розробляються   лікарями сумісниками.  Фельдшерів шкільних 6,0 посад,  4,0 посади медичної сестри шкільної – всі посади зайняті. На всіх медичних  працівників розроблені та затверджені посадові інструкції, копії яких  знаходяться на робочому місці.
Медична служба  навчальних закладів виконує  певні завдання:
- проводить обов’язкові  медичні  профілактичні огляди дітей  з висновком про стан здоров’я ; визначенням групи  для занять фізичної культури ;
- проводить  профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень після лікарського огляду;
- здійснює профілактичні та оздоровчі заходи під час навчання , надає першу та невідкладну медичну допомогу;
- організовує госпіталізацію учнів за наявності показань та інформує про це батьків або осіб,  які їх замінюють.
Медсестрою школи постійно проводиться санітарно-просвітницька робота: випускаються медичні бюлетені, проводяться бесіди зі школярами з питань раціональної організації часу для навчання та відпочинку, правильного збалансованого харчування.
В кожному навчальному закладі виділені медичні кабінети, але вони не в певній  мірі відповідають  державним санітарним правилам  і  нормам.
В кожному навчальному закладі організовані медичні куточки  з необхідною інформацією для пацієнтів (графік роботи та прийом спеціалістів дитячої поліклініки, санбюлетні на актуальні теми). У всіх медичних кабінетах є алгорітми  надання невідкладної медичної допомоги, сформовані та  укомплектовані посиндромні укладки. Лікарські засоби 1 раз на 6 місяців поновлюються.  
Згідно спільних наказів  КЗ «ОЦРЛ» та відділу освіти Охтирської міської ради «Про удосконалення медичного обслуговування учнів  загальноосвітніх навчальних закладів » в 2015 році  були проведені профілактичні медичні огляди школярів, згідно затвердженого графіку. На період проходження профілактичних оглядів за кожною школою закріплений  лікар . Метою профогляду є раннє виявлення дітей з ризиком наркотичної та алкогольної залежності, раннє  виявлення  хронічних хвороб та своєчасне їх лікування  , профілактика  дитячої  інвалідності.   
Станом на 01.05.2015року пройшли профогляд - 4549 школярів (98%)  Дітей з вперше виявленою патологією -355  :  з неї 
- Соматичною патологією – 151
- Неврологічною патологією -17
- Кардіологічною патологією -45
- Хірургічною патологією  -34
- Ортопедичною патологією  -71
- Офтальмологічною патологією  -15
- Отоларингологічною патологією  – 22
Діти з вперше виявленою патологію направленні на дообстеження  та оздоровлення ( амбулаторно, в педіатричному відділенні, Сумській обласній дитячій клінічній лікарні) 

 На диспансерному обліку з приводу хронічних захворювань перебуває 1839 дітей . 
      Соматичної патології -311
      Неврологічної  патології  -114
      Кардіологічної  патології – 278
      Хірургічної  патології -254
      Ортопедичної  патології – 615( порушення постави -345, сколіоз -270) 
      Офтальмологічної  патології -632
      Отоларингологічної  патології -316  
Виділено  груп  по фізкультурі :
До основної групи по фізкультурі віднесені – 4123  дітей (89,6%)
Спеціальної групи по фізкультурі – 227 дітей( 4,9%);
Підготовчої  групи  по фізкультурі  - 121дітей ( 2,6%);
Звільнені від занять фізкультури – 121 дітей  ( 2,6%) 
     Щороку в літній період  на базі педіатричного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» проводиться оздоровлення дітей шкільного віку. В 2015 році  планується оздоровлення дітей в три зміни по 21 дню , починаючи з 22.06.2015р. 

Заст. головного лікаря з ОХМ і Д                              Л.П.Загребельна 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку у період з 5 по 7 вересня 2018 року планується проведення торгової місії до Турецької Республіки , м. Стамбул 
 
Посольство України у Королівстві Норвегія повідомляє, що з метою сприяння експорту української продукції Норвезько-Українською торговельною палатою підготовлені практичні посібники для українських експортерів агропромислової продукції з України (електронні копії додаються)
 
28 липня 2018 року з 12:00 до 16:00 на території історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль» відбудеться Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів - етнофешншоу «Аристократична Україна»
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 16.07.2018 по 22.07.2018
Детальніше...
 
24 липня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 48 сесії міської ради
 
4-6 вересня 2018 року в м.Криниця Республіки Польща  відбудеться 28 Економічний Форум у Криниці-Здруй
Детальніше...