.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах м. Охтирка в 2015 році
Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах м. Охтирка в 2015 році
18.05.15
Збереження та зміцнення здоров’я дітей і підлітків має виключне значення для сучасної школи. І хоча освітня функція школи залишається провідним аспектом її діяльності, важливим чинником в оцінці рівня і якості навчання стає стан здоров’я школярів.

Головними вадами ХХІ століття стає накопичення негативних емоцій без фізичного розвантаження, переїдання і гіподинамія. Останнім часом активно піднімається питання низької активності дітей і підлітків, що загрожує їхньому психічному і фізичному здоров’ю. 
Складовими здорового способу життя є усвідомлення цінності здоров’я, відсутність шкідливих звичок, доступ до раціонального харчування.
Важливим елементом у системі зміцнення фізичного здоров’я є спільна робота школи з  медичною службою: лікарі районної лікарні щорічно проводять поглиблений медичний огляд учнів. Здійснюється спостереження за дітьми, які перебувають на диспансерному обліку. 
На території  м. Охтирка працюють 10 загальноосвітніх навчальних закладів. Медичне обслуговування в дитячих навчальних закладах  проводиться за територіальним принципом, тобто медичними працівниками  КЗ «Охтирська ЦРЛ» на території яких знаходяться  дитячі навчальні заклади.  Чинним законодавством України  передбачено , що загальноосвітні  навчальні заклади повинні бути укомплектовані кваліфікованими кадрами  середніх медичних працівників,  лікарів педіатрів. Кількість школярів  в 2014-2015 навчальному  роках  складає   4600 дітей. Кадрове забезпечення медичними працівниками   шкіл  відповідає штатному розпису  згідно наказу МОЗ України  від 23.02.2000 року  №33  «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я ”.  Виділено  2,0 посади лікаря педіатра шкільного,  які розробляються   лікарями сумісниками.  Фельдшерів шкільних 6,0 посад,  4,0 посади медичної сестри шкільної – всі посади зайняті. На всіх медичних  працівників розроблені та затверджені посадові інструкції, копії яких  знаходяться на робочому місці.
Медична служба  навчальних закладів виконує  певні завдання:
- проводить обов’язкові  медичні  профілактичні огляди дітей  з висновком про стан здоров’я ; визначенням групи  для занять фізичної культури ;
- проводить  профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень після лікарського огляду;
- здійснює профілактичні та оздоровчі заходи під час навчання , надає першу та невідкладну медичну допомогу;
- організовує госпіталізацію учнів за наявності показань та інформує про це батьків або осіб,  які їх замінюють.
Медсестрою школи постійно проводиться санітарно-просвітницька робота: випускаються медичні бюлетені, проводяться бесіди зі школярами з питань раціональної організації часу для навчання та відпочинку, правильного збалансованого харчування.
В кожному навчальному закладі виділені медичні кабінети, але вони не в певній  мірі відповідають  державним санітарним правилам  і  нормам.
В кожному навчальному закладі організовані медичні куточки  з необхідною інформацією для пацієнтів (графік роботи та прийом спеціалістів дитячої поліклініки, санбюлетні на актуальні теми). У всіх медичних кабінетах є алгорітми  надання невідкладної медичної допомоги, сформовані та  укомплектовані посиндромні укладки. Лікарські засоби 1 раз на 6 місяців поновлюються.  
Згідно спільних наказів  КЗ «ОЦРЛ» та відділу освіти Охтирської міської ради «Про удосконалення медичного обслуговування учнів  загальноосвітніх навчальних закладів » в 2015 році  були проведені профілактичні медичні огляди школярів, згідно затвердженого графіку. На період проходження профілактичних оглядів за кожною школою закріплений  лікар . Метою профогляду є раннє виявлення дітей з ризиком наркотичної та алкогольної залежності, раннє  виявлення  хронічних хвороб та своєчасне їх лікування  , профілактика  дитячої  інвалідності.   
Станом на 01.05.2015року пройшли профогляд - 4549 школярів (98%)  Дітей з вперше виявленою патологією -355  :  з неї 
- Соматичною патологією – 151
- Неврологічною патологією -17
- Кардіологічною патологією -45
- Хірургічною патологією  -34
- Ортопедичною патологією  -71
- Офтальмологічною патологією  -15
- Отоларингологічною патологією  – 22
Діти з вперше виявленою патологію направленні на дообстеження  та оздоровлення ( амбулаторно, в педіатричному відділенні, Сумській обласній дитячій клінічній лікарні) 

 На диспансерному обліку з приводу хронічних захворювань перебуває 1839 дітей . 
      Соматичної патології -311
      Неврологічної  патології  -114
      Кардіологічної  патології – 278
      Хірургічної  патології -254
      Ортопедичної  патології – 615( порушення постави -345, сколіоз -270) 
      Офтальмологічної  патології -632
      Отоларингологічної  патології -316  
Виділено  груп  по фізкультурі :
До основної групи по фізкультурі віднесені – 4123  дітей (89,6%)
Спеціальної групи по фізкультурі – 227 дітей( 4,9%);
Підготовчої  групи  по фізкультурі  - 121дітей ( 2,6%);
Звільнені від занять фізкультури – 121 дітей  ( 2,6%) 
     Щороку в літній період  на базі педіатричного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» проводиться оздоровлення дітей шкільного віку. В 2015 році  планується оздоровлення дітей в три зміни по 21 дню , починаючи з 22.06.2015р. 

Заст. головного лікаря з ОХМ і Д                              Л.П.Загребельна 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 22.01.2018 по 28.01.2018
Детальніше...
 
Постановою КМУ від 22 листопада 2017 р. № 890 було внесено зміни до типового договору оренди землі .
 
ПЛАН заходів, присвячених Дню Соборності України
Детальніше...
 
Компанією «TTS Group» (www.tts.cz) проводиться пошук інвесторів до Програми «Залучення кредитів від Чеського експортного банка та Агентства страхування чеського експорту до комплексної модернізація ЖКГ на основі технологій спалювання біомаси чеської компанії «TTS Group»
Детальніше...
 
На виконання п.4 витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 71 повідомляємо: що на базі державної установи «Сумський обласний контактний центр» (пл.Незалежності, 2, м.Суми) створено «гарячу лінію» для підприємців з питань виявлення фактів порушення правоохоронними органами прав та законних інтересів суб’єктів господарювання за безкоштовними номерами телефонів для міста Суми: (0542) 66 - 33 - 77, підприємців Сумської області: 0-800-301-501. Також суб’єкти господарювання можуть безпосередньо звертатись за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.01.2018 по 21.01.2018
Детальніше...