.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Архітектура, будівництво arrow Про зміни в містобудівному законодавстві
Про зміни в містобудівному законодавстві
30.03.15
Відділ містобудування та архітектури управління житлово-комунального господарства у своїй діяльності керується  Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови.
На підставі Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.
Згідно з частинами 3, 4 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (прийнятий 17.03.2011 р.) передбачено, що:  
1) "У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється";
 2) "Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється".
Вказані обмеження були запроваджені з метою припинення хаотичної забудови населених пунктів і приведення містобудівних процесів до цивілізованих рамок, встановлених місцевою містобудівною документацією. Обмеження мали набрати чинності з 01.01.2012 р. (відповідний час був наданий на розробку планів зонування та/або детальних планів території). Але зміни  набрання чинності положеннями частин 3, 4 статті 24 Закону про містобудування було відкладено до 01.01.2015 р.
      Отже, виходячи зі змін, внесених  до ч. 3-4 ст. 24 Закону, які набрали чинності з 01 січня 2015 р., у разі відсутності плану зонування або детального плану території, зміна цільового призначення та передача земельних ділянок із земель державної та комунальної власності у користування або власність, забороняється. Але відповідно до Розділу V, Прикінцевих положень, пункту 6-1, встановлено, що дія частин третьої та четвертої статті 24 цього  Закону до 1 січня 2015 року не поширюється на території, де відповідно  до  цього  Закону  не  затверджені плани зонування або детальні плани територій.
Закон України від 13.01.2015 №92-VIIІ “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт”;
Пункт 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»
Законодавчим актом уточнено законодавчі положення з питань прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих до 12 березня 2011 р. без дозволу на виконання будівельних робіт (індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди тощо). 
Законом, зокрема, встановлено, що такі об'єкти будівництва приймаються в експлуатацію без дозволу за результатами технічного обстеження та без застосування до осіб, що подали документи про прийняття в експлуатацію зазначених об'єктів, штрафних санкцій. 
Згідно із законом, спрощений порядок прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих до 12.03.2011 р., має діяти до 31 грудня 2015 року.
В Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглядаються наступні законопроекти: 

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо пайової участі замовника будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту):
П. 4 ст. 40.Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту
п. 4. До пайової участі  у  розвитку  інфраструктури  населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва, доповнити підпунктом пунктом 11: 
11) об’єктів промисловості та сільського господарства за умови, якщо необхідні для їх забезпечення об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури є власністю замовника будівництва та/або такі об’єкти не створюють додаткового навантаження на інженерно-транспортну інфраструктуру населеного пункту.

Розділ V. «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ»
п.7. Якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом.
       Якщо до набрання чинності відповідними пунктами частини четвертої статті 40 цього закону договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту не був укладений, замовники будівництва об’єктів, передбачених зазначеними пунктами, до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо забезпечення умов розвитку містобудівної діяльності та міського господарства

Розділ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ 

6. До 1 січня 2017 рокурішення щодо визначення та надання містобудівних умов і обмежень на територіях, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій, приймають уповноважені органи містобудування та архітектури з урахуванням попередніх планувальних рішень у межах встановленого законодавством строку.

6-1. Встановити, що дія частин третьої та четвертої статті 24 цього Закону до 1 січня 2017 року не поширюється на території, де відповідно до цього Закону не затверджені плани зонування або детальні плани територій.


 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Компанією «TTS Group» (www.tts.cz) проводиться пошук інвесторів до Програми «Залучення кредитів від Чеського експортного банка та Агентства страхування чеського експорту до комплексної модернізація ЖКГ на основі технологій спалювання біомаси чеської компанії «TTS Group»
Детальніше...
 
На виконання п.4 витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 71 повідомляємо: що на базі державної установи «Сумський обласний контактний центр» (пл.Незалежності, 2, м.Суми) створено «гарячу лінію» для підприємців з питань виявлення фактів порушення правоохоронними органами прав та законних інтересів суб’єктів господарювання за безкоштовними номерами телефонів для міста Суми: (0542) 66 - 33 - 77, підприємців Сумської області: 0-800-301-501. Також суб’єкти господарювання можуть безпосередньо звертатись за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.01.2018 по 21.01.2018
Детальніше...
 
Графік проведення засідань постійних комісій на січень 2018 року
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики засідання комісії перенесено на 14.00 годину 17.01.2018
 
За пропозицією голови комісії В.С.Теличко засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій перенесено на 16.01.2018 о 14.00 годині.  
 
За пропозицією голови комісії Д.В.Сушка засідання постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища перенесено на 10.00 годину 17.01.2018.
 

Детальніше...
 
25 січня 2018 року о 9:00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 41 сесії міської ради
 
12 січня 2018 року о 16.00 годині у приміщенні Охтирської дитячої музичної школи  ім. П.С. Білинника відбудеться концерт «Щедрівочка щедрувала». Вхід вільний.