.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Соціальна реабілітація дітей-інвалідів arrow Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами
Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами
01.12.14
Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами в КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»

У комунальній установі «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» дітям-інвалідам віком від 2-х до 18-ти років відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації надаються такі реабілітаційні послуги: соціальна реабілітація, психолого-педагогічна реабілітація, у тому числі логопедична корекція, фізична реабілітація та медичний супровід. 
 Реабілітаційний період триває 6 місяців протягом року. Термін дії індивідуальної програми реабілітації  становить 2 роки. 
Зараз на обліку по місту перебуває 169 дітей-інвалідів. З них 109 дітей підлягає реабілітації в нашому  Центрі. З початку року  66 дітей отримали реабілітаційні послуги. Їх надають такі спеціалісти: соціальний педагог, практичний психолог, учитель-логопед, вихователь, викладач з трудового навчання, сестра медична та сестра медична з лікувальної фізкультури.
Матеріально-технічна база Центру достатня для надання якісної реабілітації. Діти мають змогу отримувати комплексні реабілітаційні послуги у спеціалізованих приміщеннях: сенсорній кімнаті, ігровій кімнаті, двох навчальних залах, тренажерній залі, кімнаті для проведення лікувальної фізкультури. Усі вони оснащені сучасним вітчизняним та закордонним обладнанням. Є комп’ютери, Інтернет та зона Wi-Fi. Установа забезпечена спеціалізованим автотранспортом  для перевезення дітей, які пересуваються на візках. Вхід до приміщення обладнано пандусом.
Головними принципами роботи спеціалістів Центру є індивідуальність, поступовість, комплексність у підході до реабілітаційного процесу.
Протягом 2014 року в Центрі дітям з особливими потребами надано 532 послуги з масажу,  828 послуг з лікувальної фізкультури, проводилися  корекційно-реабілітаційних заняття, виховні години,  тематичні та профілактичні бесіди, екскурсії, святкові заходи. В установі діють гуртки декоративно-ужиткового мистецтва, інтегрований театральний колектив «Світанок».
Троє вихованців центру взяли участь в обласному фестивалі дитячої творчості «Розмай». Роботи дітей з декоративно-ужиткового мистецтва направлені для участі в обласних конкурсах та експонувалися підчас міських заходів.
З метою  своєчасного виявлення та надання реабілітаційної  допомоги, працівниками Центру  проводиться  обстеження матеріально-побутових умов сімей, у яких виховуються діти з вадами здоров’я. У 2014 році обстежено 38 сімей. З батьками проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності проходження реабілітації в нашій установі.
Для урізноманітнення форм роботи з дітьми-інвалідами центр реабілітації  співпрацює з міським центром культури і дозвілля, центральною міською дитячою бібліотекою, міським краєзнавчим музеєм, художньою школою, загальноосвітніми навчальними закладами міста,  Охтирським центром професійно-технічної освіти.
Постійні шефи  установи -  міський центр позашкільної освіти. Третій рік поспіль триває реалізація благодійного проекту «Поділись теплом та знаннями», у рамках якого вихованці гуртків технічного та художньо-естетичного напрямів разом з дітьми з особливими потребами займаються творчістю.
Влітку 17 дітей було оздоровлено на базі дитячого відділення лікарні.
Протягом року 10 дітей-інвалідів  отримали  комплекс реабілітаційних послуг в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації.  
Робота центру соціальної реабілітації постійно висвітлюється в засобах масової інформації.
Протягом року було залучено в натуральній формі 15,8 тис. грн для проведення заходів та організацію підвозу  дітей до установи.
 

      В.о. директора                                                          А.П.Павленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.

 
22 січня о 14.30 у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться маніфестація "Шлях до соборності", присвячена Дню Соборності України 
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 14.01.2019 по 19.01.2019
 
Детальніше...