.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Соціальна реабілітація дітей-інвалідів arrow Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами
Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами
01.12.14
Про надання комплексу реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами в КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»

У комунальній установі «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» дітям-інвалідам віком від 2-х до 18-ти років відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації надаються такі реабілітаційні послуги: соціальна реабілітація, психолого-педагогічна реабілітація, у тому числі логопедична корекція, фізична реабілітація та медичний супровід. 
 Реабілітаційний період триває 6 місяців протягом року. Термін дії індивідуальної програми реабілітації  становить 2 роки. 
Зараз на обліку по місту перебуває 169 дітей-інвалідів. З них 109 дітей підлягає реабілітації в нашому  Центрі. З початку року  66 дітей отримали реабілітаційні послуги. Їх надають такі спеціалісти: соціальний педагог, практичний психолог, учитель-логопед, вихователь, викладач з трудового навчання, сестра медична та сестра медична з лікувальної фізкультури.
Матеріально-технічна база Центру достатня для надання якісної реабілітації. Діти мають змогу отримувати комплексні реабілітаційні послуги у спеціалізованих приміщеннях: сенсорній кімнаті, ігровій кімнаті, двох навчальних залах, тренажерній залі, кімнаті для проведення лікувальної фізкультури. Усі вони оснащені сучасним вітчизняним та закордонним обладнанням. Є комп’ютери, Інтернет та зона Wi-Fi. Установа забезпечена спеціалізованим автотранспортом  для перевезення дітей, які пересуваються на візках. Вхід до приміщення обладнано пандусом.
Головними принципами роботи спеціалістів Центру є індивідуальність, поступовість, комплексність у підході до реабілітаційного процесу.
Протягом 2014 року в Центрі дітям з особливими потребами надано 532 послуги з масажу,  828 послуг з лікувальної фізкультури, проводилися  корекційно-реабілітаційних заняття, виховні години,  тематичні та профілактичні бесіди, екскурсії, святкові заходи. В установі діють гуртки декоративно-ужиткового мистецтва, інтегрований театральний колектив «Світанок».
Троє вихованців центру взяли участь в обласному фестивалі дитячої творчості «Розмай». Роботи дітей з декоративно-ужиткового мистецтва направлені для участі в обласних конкурсах та експонувалися підчас міських заходів.
З метою  своєчасного виявлення та надання реабілітаційної  допомоги, працівниками Центру  проводиться  обстеження матеріально-побутових умов сімей, у яких виховуються діти з вадами здоров’я. У 2014 році обстежено 38 сімей. З батьками проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності проходження реабілітації в нашій установі.
Для урізноманітнення форм роботи з дітьми-інвалідами центр реабілітації  співпрацює з міським центром культури і дозвілля, центральною міською дитячою бібліотекою, міським краєзнавчим музеєм, художньою школою, загальноосвітніми навчальними закладами міста,  Охтирським центром професійно-технічної освіти.
Постійні шефи  установи -  міський центр позашкільної освіти. Третій рік поспіль триває реалізація благодійного проекту «Поділись теплом та знаннями», у рамках якого вихованці гуртків технічного та художньо-естетичного напрямів разом з дітьми з особливими потребами займаються творчістю.
Влітку 17 дітей було оздоровлено на базі дитячого відділення лікарні.
Протягом року 10 дітей-інвалідів  отримали  комплекс реабілітаційних послуг в Сумському обласному центрі соціальної реабілітації.  
Робота центру соціальної реабілітації постійно висвітлюється в засобах масової інформації.
Протягом року було залучено в натуральній формі 15,8 тис. грн для проведення заходів та організацію підвозу  дітей до установи.
 

      В.о. директора                                                          А.П.Павленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

17 жовтня 2018 року у приміщенні Охтирського краєзнавчого музею ради відбудеться міський шаховий турнір серед дітей та дорослих, присвячений пам'яті шахового майстра, нашого земляка Лева Капусти. 
Початок о 15.00 год. Запрошуються усі бажаючі.
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.10.2018 по 21.10.2018
Детальніше...
 
17 жовтня 2018 року буде проводитись технічна перевірка регіональної системи оповіщення з включенням електросирен, апаратури циркулярного виклику та переключенням обласного і районного радіомовлення відповідно до почасового графіку з 9 години 10 хвилин до 9 години 30 хвилин. Прохання зберігати спокій.
 
10 жовтня 2018 о 16.00 годині відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету з порядком денним: Про негайне відібрання та влаштування на державне утримання малолітніх дітей
 
Намір  ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» здійснити зміну діючих тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 08.10.2018 по 14.10.2018

Детальніше...