.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби
Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби
06.10.14
Доповідь 
на апаратну нараду при міському голові на 06.10.2014 року «Про реалізацію пілотного проекту щодо
запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в місті Охтирка»

          З метою підвищення економічної доступності лікарських засобів, в першу чергу, для соціально-незахищених хворих на гіпертонічну хворобу, Кабінетом Міністрів України 25 квітня 2012 року була прийнята постанова № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
         Порядок часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою був визначений постановою Кабінету Міністрів України  від 05.09.2012 № 907. Окрім того, з метою вдосконалення реалізації пілотного проекту, Кабінетом Міністрів України 12 червня 2013 року було прийнято постанову № 554 «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулюванняцін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», якою були внесені зміни до вищезазначених постанов.
         11 червня 2014 р. Урядом було прийнято постанову № 183, якою внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою. Таким чином, фактично в поточному році Пілотний проект реалізується тільки останні 3 місяці, проте за цей короткий період ним охоплено вже 2,5 млн. пацієнтів із гіпертонічною хворобою, тоді як за увесь 2013 р. їх кількість становила близько 8,5 млн. із 12 млн. зареєстрованих в Україні пацієнтів із артеріальною гіпертензією. На жаль, через перерву у реалізації Пілотного проекту невідомо, скільки осіб, що розпочали лікування минулого року, продов¬жили його нині.
         Відповідно до постанови КМУ від 12.06.2013 р. № 554 антигіпертензивні препарати поділено на 3 групи залежно від їх вартості з урахуванням граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок:
І група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню (90%);
ІІ група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню (менше 90%);
ІІІ група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягає відшкодуванню.
            Пілотний проект триватиме до 31 грудня 2014 р.            
Аптечний заклад   відповідно до Ліцензійних умов повинен забезпечити наявність в аптечній мережі лікарських засобів, включених до І та ІІ групи відшкодування, провізор чітко володіти ситуацією в межах пілотного проекту, та надавати інформацію в першу чергу, про наявність лікарського засобу за найнижчою ціною. Лікарські засоби, які відносяться до пілотного проекту є рецептурними, а отже повинні відпускатись лише  за рецептом лікаря.
У відповідності  з Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами відпуск або наявність в аптечному  закладі  лікарського  засобу, гранична надбавка на який перевищує  встановлену Кабінетом  Міністрів України, унеможливлює виконання ліцензіатом цих Ліцензійних умов, що є підставою для анулювання ліцензії.
              Загалом держава виділила більше 130 млн грн. для відшкодування вартості антигіпертензивних препаратів. Станом на 15 вересня 2014 р. в регіо¬ни надійшло близько 71 млн грн. та використано 44,88 млн грн. (63,37%). Минулого року на реалізацію Пілотного проекту з державного бюджету було виділено 191,636 млн грн., із них станом на 31.12.2013 р. використано 164,643 млн грн. (85,91%). Починаючи з 01.01.2014 р. часткове відшкодування вартості лікарських засобів здійснено по більше ніж 55% виписаних рецептів.
         Результати 2013 р. свідчать, що 44,4% хворих приймали антигіпертензивні препарати більше 3 місяців, а також на 16–18% зменшилася кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів та на 6,4% — кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували антигіпертензивне лікування. До впровадження Пілотного проекту лікування отримували лише близько 15% хворих на артеріальну гіпертензію українців.
         Основна мета Пілотного проекту — збільшити частку хворих, які будуть отримувати антигіпертензивні лікарські засоби із запропонованого переліку, а отже — звертатися до лікаря та регулярно обстежуватися.
         За допомогою первинної профілактики (модифікація способу життя, дієта зі зниженим споживанням солі, дозована фізична активність, відмова від шкідливих звичок) можна зменшити кількість ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а  у разі поєднання первинної профілактики з медикаментозною терапією — ще на 28%. Гіпертонічного кризу в країнах Євросоюзу практично нині не спостерігається. Там не викликають швидку невідкладну допомогу з приводу такого небезпечного стану, адже люди не доводять себе до такого стану. Такого поняття як гіпертонічний криз в Європі взагалі не існує. А в нашій країні це явище сприймається трохи не як нежить. Наші громадяни ще не до кінця усвідомлюють, що гіпертонічний криз не минає безслідно. Обов’язково відбуваються ті чи інші згубні зміни. Переважно на 2-3 день після кризу ще спостерігається головний біль, а це прояви наслідків і змін цього небезпечного   явища.
        В місті Охтирка з червня 2014 року розпочалося фінансування аптечних закладів (з січня 2014 по червень фінансування дія пілотного проекту була призупинена і фінансування не проводилося), які беруть участь у пілотному проекті в поточному році. Станом на 01.10.2014 року фінансування аптечних закладів задіяних у реалізації пілотного проекту проводиться регулярно щомісячно.
Варто відзначити, що кількість аптечних закладів, що беруть участь у Пілотному проекті, значно скоротилася. це пов’язано голов¬ним чином із небажанням аптек брати участь у подальшій реалізації проекту. Якщо в 2013 р. їх було 13 по місту Охтирка, то в 2014 році задіяні лише 3 аптечних заклади міста Охтирка – це КП «Центральна районна аптека  № 4», яка розташована за адресою м.Охтирка, пр.Харьківський, 15, та її аптечний пункт, який розміщений в поліклініці КЗ «Охтирська ЦРЛ» та філіали цієї ж аптеки по селах Охтирського району, а також дві комерційні аптеки за адресою м.Охтирка вул.Жовтнева,19 та вул. Київська,34.
             На сьогоднішній день диспансерна група по артеріальній гіпертензії серед населення міста Охтирка налічує 18705 осіб, серед них жінки складають 60%, чоловіки 40 %. По віковій структурі  в основному це хворі від 45-60 р., працездатне населення  становить 60 %. 
            Для реалізації в 2014 році пілотного проекту в м.Охтирка та Охтирському районі виділено 230,9 тис.грн. Станом на 01.10.2014 року використано 117,5 тис.грн., що становить 51% від загальної суми (середьообласний показник становить – 63%). На черговій нараді управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації яке відбулося 02.10.2014 року обласним терапевтом було відзначено роботу медичної мережі міста Охтирка та Охтирського району як одних із кращих по області, оскільки з загальної кількості виписаних пацієнтам рецептів в поточному році яка становить 4724 на часткове відшкодування в аптечній мережі міста було отоварено 86%.
        Для покращення роботи  реалізації пілотного проекту по місту Охтирка та Охтирському району медичним працівникам необхідно буде продовжувати проводити роз’яснювальну роботу серед населення, співпрацювати з засобами масової інформації, проводити індивідуальні бесіди з пацієнтами. Величезна допомога медичним працівникам , була б  якби кожна аптека міста включилась в роботу і була б зацікавлена в проекті, бо цінова політика по кожній аптеці носить свій характер.
В маршрутних таксі необхідно розмістити інформаційні листи для населення з роз’ясненням механізмів як і де отримати знижку і для чого введено проект.
Задіяні в роботі над проектом середні медичні працівники для роз’яснення населенню необхідної інформації. Підготовлено проект інформаційного листа для населення  про важливість своєчасного виявлення артеріальної гіпертензії і постійного прийому антигіпертензивних препаратів.
Щомісячно інформація з аптек у розрізі кожної дільниці міста Охтирка та Охтирського району аналізується і доводиться до відома адміністрації.
           Кожен мешканець, який звертається до лікарів КЗ «Охтирська ЦРЛ»  з будь-якою хворобою отримує рекомендації по лікуванню та профілактиці артеріальної гіпертензії.
          На закінчення свого виступу, я думаю, що всі зрозуміли, що дана постанова має важливе значення для нашого суспільства, для збереження здоров’я та життя людини і нам потрібна допомога всіх присутніх в залі.


Начальник відділу охорони здоров’я                                            О.В.Коваленко


 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради запрошує до співпраці у 2019 році медичні заклади (стоматологічні кабінети та аптеки міста) щодо пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: відпуск ліків по безплатним рецептам та пільгове зубопротезування
Детальніше...
 
Допоможемо мешканцям Ічні та Ічнянського району, які постраждали від вибухів на військових складах 10 жовтня 2018 року
 
18 жовтня 2018 року в місті о 14.00 годині біля міського центру культури і дозвілля відбудеться вулична хода "Хода за свободу", присвячена відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до участі у заході.
 
19 жовтня 2018 року Сумський національний аграрний університет проводить семінар на тему: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкій підхід»
Детальніше...
 
24 жовтня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету.