.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Різне arrow Голодомор 1932-1933 років arrow Охтирка відзначила День памяті жертв Голодомору
Охтирка відзначила День памяті жертв Голодомору
29.11.07

Протягом  тижня в місті проведено велику кількість з нагоди 75 роковин Голодомору.

В бібліотеках міста були організовані тематичні полиці, проведені перегляди літератури «Чорні версти історії», години пам’яті «Пішов голод країною», урок пам’яті «Голодомор у творах письменників (центральна дитяча бібліотека), виховна година «Розгойдані дзвони пам’яті» (дитяча бібліотека-філія), година-реквієм для учнів професійного ліцею «Невиплакані сльози України» (районна бібліотека).

В краєзнавчому музеї була організована виставка «Забуттю не підлягає», офіційне відкриття якої за участю керівників міста відбулося 24 листопада. Науковими працівниками музею прочитано 4 лекції на тему «Голодомор на Охтирщині» (для 90 осіб). В краєзнавчому музеї для учнів шкіл № 3,5 (взяли участь 244 учні) проведені виховні години «Свіча пам’яті Охтирщини», «Голодомор на Охтирщині», «Забуттю не підлягає»; урок-реквієм «Трагедія, яку важко забути» в краєзнавчому музеї для учнів вечірньої (змінної) школи ІІ- ІІІ ступенів (взяли участь 40 учнів).

Найбільше заходів з нагоди 75 роковин Голодомору було проведено в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Тільки впродовж 20-24 листопада 2007 р. проведені наступні заходи:

- урочисті лінійки- реквієми пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. в школах № 1,2,3,8 та гімназії (взяли участь більш як 1500 учнів);

- виховні години «Минуле в пам’яті поколінь», «Українська нестерпна сюїта», години – реквієми «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі», єдині тематичні години «Я з тобою завжди буду, мій народе», «Запалимо свічку пам’яті» (взяли участь 4 980 учнів загальноосвітніх шкіл);

- засідання круглих столів для старшокласників шкіл №2,11 на тему «Голодомор 1932-1933 р.р - геноцид українського народу»;

- конференції на тему «Свічка пам’яті Охтирщини», «Світова спільнота про Голодомор 1932-1933 р.р.» в школах №3,6;

- усні журнали у школах №3, гімназії «Історія моєї родини у 32- 33 роках 20 століття», «Сторінками пам’яті народної»;

- учні усіх загальноосвітніх шкіл зустрілися зі свідками подій голодомору в Україні 1932-1933 р.р.

Згідно з Указом Президента України від 13.11.2007 року №1094/2007 „Про відзначення переможців Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років .Україна пам’ятає”, наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2007 року № 425 „Про проведення Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає” 22 листопада підведено підсумки міського етапу Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт «Голодомор 1931-1933 років. Україна пам’ятає». Кращі роботи учнів ЗОШ №6 (Лисюк Тетяна), №9 (Мельник Юлія), №8 (Поготовка Юлія) та вихованка історико-краєзнавчого напрямку ОМЦДЮТ Романенко Вікторія взяли участь в ІІІ (обласному) етапі конкурсу, що пройшов на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тетяна Лисюк взяла участь у підведенні підсумків Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає» у м. Києві.

23.11.2007 р. відкрито міську виставку - конкурс серед загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста „Юні художники Сумщини” на тему „Голодомор 1932-1933 років Україна пам’ятає” в рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді „Колосок пам’яті”.

24.11.2007 року в усіх позашкільних закладах міста проведено заняття – реквієм «Чорне крило голоду над Україною» для вихованців гуртків різних профілів середнього та старшого шкільного віку. В цей день в усіх закладах освіти проведено акцію «Запали свічку».

Ряд тематичних заходів, в т.ч. зустрічей зі свідками Голодомору, було проведено в Охтирському коледжі СНАУ та професійному ліцеї.

24 листопада в храмах міста проведені поминальні літургії та панахиди. З ініціативи настоятеля Свято-Успінської церкви УПЦ КП, благочинного Охтирського округу Валерія Микитюка по закінченні панахиди, проведена скорботна хода центром міста з хоругвами та національними прапорами до місця будівництва каплиці церкви Успіння Божої Матері. Поряд з ним, на місці, де раніше знаходилася церква Успіння Божої Матері, відбувся мітинг. О 15 годині в краєзнавчому музеї було відкриту музейну виставку та проведено мітинг-реквієм, під час якого до присутніх звернулися міський голова Ірина Демченко та голова міської громадської організації товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олександр Скиба, науковий працівник краєзнавчого музею Людмила Міщенко. В літературно-музичній композиції також взяли участь керівник гуртка МЦДЮТ Тетяна Акименко, співробітник краєзнавчого музею Яніна Соломкіна та ін. В мітингу взяли участь керівники виконавчого комітету міської ради, керівники та працівники структурних підрозділів міської ради, керівники органів виконавчої влади, організацій та установ міста, громадськість. О 16 годині на підвіконнях всіх кабінетів міської ради, її структурних підрозділів, всіх навчальних установ, організацій, мешканців міста спалахнули свічки в пам’ять про невинно убієнних жертв Голодомору в рамках всеукраїнської акції «Засвіти свічку».

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 22.01.2018 по 28.01.2018
Детальніше...
 
Постановою КМУ від 22 листопада 2017 р. № 890 було внесено зміни до типового договору оренди землі .
 
ПЛАН заходів, присвячених Дню Соборності України
Детальніше...
 
Компанією «TTS Group» (www.tts.cz) проводиться пошук інвесторів до Програми «Залучення кредитів від Чеського експортного банка та Агентства страхування чеського експорту до комплексної модернізація ЖКГ на основі технологій спалювання біомаси чеської компанії «TTS Group»
Детальніше...
 
На виконання п.4 витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 71 повідомляємо: що на базі державної установи «Сумський обласний контактний центр» (пл.Незалежності, 2, м.Суми) створено «гарячу лінію» для підприємців з питань виявлення фактів порушення правоохоронними органами прав та законних інтересів суб’єктів господарювання за безкоштовними номерами телефонів для міста Суми: (0542) 66 - 33 - 77, підприємців Сумської області: 0-800-301-501. Також суб’єкти господарювання можуть безпосередньо звертатись за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.01.2018 по 21.01.2018
Детальніше...