.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Різне arrow Голодомор 1932-1933 років arrow Охтирка відзначила День памяті жертв Голодомору
Охтирка відзначила День памяті жертв Голодомору
29.11.07

Протягом  тижня в місті проведено велику кількість з нагоди 75 роковин Голодомору.

В бібліотеках міста були організовані тематичні полиці, проведені перегляди літератури «Чорні версти історії», години пам’яті «Пішов голод країною», урок пам’яті «Голодомор у творах письменників (центральна дитяча бібліотека), виховна година «Розгойдані дзвони пам’яті» (дитяча бібліотека-філія), година-реквієм для учнів професійного ліцею «Невиплакані сльози України» (районна бібліотека).

В краєзнавчому музеї була організована виставка «Забуттю не підлягає», офіційне відкриття якої за участю керівників міста відбулося 24 листопада. Науковими працівниками музею прочитано 4 лекції на тему «Голодомор на Охтирщині» (для 90 осіб). В краєзнавчому музеї для учнів шкіл № 3,5 (взяли участь 244 учні) проведені виховні години «Свіча пам’яті Охтирщини», «Голодомор на Охтирщині», «Забуттю не підлягає»; урок-реквієм «Трагедія, яку важко забути» в краєзнавчому музеї для учнів вечірньої (змінної) школи ІІ- ІІІ ступенів (взяли участь 40 учнів).

Найбільше заходів з нагоди 75 роковин Голодомору було проведено в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Тільки впродовж 20-24 листопада 2007 р. проведені наступні заходи:

- урочисті лінійки- реквієми пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. в школах № 1,2,3,8 та гімназії (взяли участь більш як 1500 учнів);

- виховні години «Минуле в пам’яті поколінь», «Українська нестерпна сюїта», години – реквієми «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі», єдині тематичні години «Я з тобою завжди буду, мій народе», «Запалимо свічку пам’яті» (взяли участь 4 980 учнів загальноосвітніх шкіл);

- засідання круглих столів для старшокласників шкіл №2,11 на тему «Голодомор 1932-1933 р.р - геноцид українського народу»;

- конференції на тему «Свічка пам’яті Охтирщини», «Світова спільнота про Голодомор 1932-1933 р.р.» в школах №3,6;

- усні журнали у школах №3, гімназії «Історія моєї родини у 32- 33 роках 20 століття», «Сторінками пам’яті народної»;

- учні усіх загальноосвітніх шкіл зустрілися зі свідками подій голодомору в Україні 1932-1933 р.р.

Згідно з Указом Президента України від 13.11.2007 року №1094/2007 „Про відзначення переможців Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років .Україна пам’ятає”, наказом Міністерства освіти і науки України від 29.05.2007 року № 425 „Про проведення Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає” 22 листопада підведено підсумки міського етапу Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт «Голодомор 1931-1933 років. Україна пам’ятає». Кращі роботи учнів ЗОШ №6 (Лисюк Тетяна), №9 (Мельник Юлія), №8 (Поготовка Юлія) та вихованка історико-краєзнавчого напрямку ОМЦДЮТ Романенко Вікторія взяли участь в ІІІ (обласному) етапі конкурсу, що пройшов на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тетяна Лисюк взяла участь у підведенні підсумків Всеукраїнського конкурсу науково-пошукових робіт школярів, студентів та педагогічних працівників „Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає» у м. Києві.

23.11.2007 р. відкрито міську виставку - конкурс серед загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста „Юні художники Сумщини” на тему „Голодомор 1932-1933 років Україна пам’ятає” в рамках Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді „Колосок пам’яті”.

24.11.2007 року в усіх позашкільних закладах міста проведено заняття – реквієм «Чорне крило голоду над Україною» для вихованців гуртків різних профілів середнього та старшого шкільного віку. В цей день в усіх закладах освіти проведено акцію «Запали свічку».

Ряд тематичних заходів, в т.ч. зустрічей зі свідками Голодомору, було проведено в Охтирському коледжі СНАУ та професійному ліцеї.

24 листопада в храмах міста проведені поминальні літургії та панахиди. З ініціативи настоятеля Свято-Успінської церкви УПЦ КП, благочинного Охтирського округу Валерія Микитюка по закінченні панахиди, проведена скорботна хода центром міста з хоругвами та національними прапорами до місця будівництва каплиці церкви Успіння Божої Матері. Поряд з ним, на місці, де раніше знаходилася церква Успіння Божої Матері, відбувся мітинг. О 15 годині в краєзнавчому музеї було відкриту музейну виставку та проведено мітинг-реквієм, під час якого до присутніх звернулися міський голова Ірина Демченко та голова міської громадської організації товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олександр Скиба, науковий працівник краєзнавчого музею Людмила Міщенко. В літературно-музичній композиції також взяли участь керівник гуртка МЦДЮТ Тетяна Акименко, співробітник краєзнавчого музею Яніна Соломкіна та ін. В мітингу взяли участь керівники виконавчого комітету міської ради, керівники та працівники структурних підрозділів міської ради, керівники органів виконавчої влади, організацій та установ міста, громадськість. О 16 годині на підвіконнях всіх кабінетів міської ради, її структурних підрозділів, всіх навчальних установ, організацій, мешканців міста спалахнули свічки в пам’ять про невинно убієнних жертв Голодомору в рамках всеукраїнської акції «Засвіти свічку».

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За інформацією Посольства України в Республіці Індонезія у період з 06 до 08 липня 2018 року у м. Джакарта (Республіка Індонезія) проходитиме Міжнародна торговельна, туристична та інвестиційна виставка «APKASI Otonomi Expo - 2018 »
 
За інформацією Посольства Алжирської Народної Демократичної Республіки в Україні (далі - АНДР) у період з 08 до 13 травня 2018 року в м. Алжир заплановано проведення 51 -ї Міжнародної промислової виставки «БІА- 2018 »
 
Сумська обласна державна адміністрація повідомляє, що  в жовтні 2018 року в м. Гомель (Республіка Білорусь) відбудеться Перший Форум регіонів Республіки Білорусь та України
 
27 квітня 2018 року о 15.00 год. в залі засідань міської ради відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету Охтирської міської ради
Детальніше...
 
Центр підтримки бізнесу м. Суми  запрошує взяти участь у форумі-виставці «Технології енергоефективності та енергозбереження для МСП Сумщини », який відбудеться 26-27 квітня 2018 року в м. Суми на базі Конгрес-центру СумДУ (вул. Покровська, 9/1)
 
На підставі та відповідно до частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я», рішення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради «Про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» оголошується конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».  
Відповідна назва закладу - Комунальний заклад Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» юридична адреса якого та фактичне місцезнаходження: вул. Сумська, 55, м. Охтирка, Сумська область, 42700.