.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах в 2013, 5 місяців 2014
Про організацію медичного обслуговування в загальноосвітніх закладах в 2013, 5 місяців 2014
03.06.14
       На території  міста Охтирка працюють 10 загальноосвітніх навчальних закладів.   Медичне  обслуговування в дитячих навчальних закладах  проводиться за територіальним принципом, тобто медичними працівниками  КЗ «Охтирська ЦРЛ» на території яких  знаходяться  дитячі навчальні заклади.   Чинним  законодавством України  передбачено, що загальноосвітні  навчальні заклади повинні бути укомплектовані кваліфікованими кадрами  середніх медичних працівників,  лікарів педіатрів. Кількість школярів  в 2013 році  становила  4495 дітей, в 2014 році  -  4516 дітей. Кадрове забезпечення медичними працівниками   шкіл міста Охтирка  відповідає штатному розпису  згідно наказу МОЗ України  від 23.02.2000 року  № 33  «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони  здоров'я».  Відповідно до чинного законодавства для забезпечення медичним обслуговуванням дитячих навчальних закладів міста  виділено  2,0 посади лікаря педіатра шкільного, з яких 1,75 посади зайнято лікарями сумісниками, 0,25 посади  вільні. Фельдшерів шкільних 6,0 посад,  4,0 посади медичної сестри шкільної – всі посади зайняті. 
        Головною проблемою в кадровому забезпеченні  є плинність кадрів . 
        На всіх медичних  працівників розроблені та затверджені посадові інструкції, копії яких  знаходяться на робочому місці.
         Медична служба  навчальних закладів виконує  певні завдання:
- проводить обов’язкові  медичні  профілактичні огляди дітей  з висновком про стан здоров’я та  визначенням групи  для занять фізичної культури ;
- проводить  профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень після лікарського огляду;
- здійснює профілактичні та оздоровчі заходи під час навчання, надає першу та невідкладну медичну допомогу;
- організовує госпіталізацію учнів, за наявності показань, та інформує про це батьків або осіб,  які їх замінюють.
         В кожному навчальному закладі виділені медичні кабінети, але вони не в певній  мірі відповідають  державним санітарним правилам  і  нормам.
         В кожному навчальному закладі організовані медичні куточки  з необхідною інформацією для пацієнтів (графік роботи та прийом спеціалістів дитячої поліклініки, санбюлетні на актуальні теми). У всіх медичних кабінетах є схеми надання невідкладної медичної допомоги, сформовані та  укомплектовані  посиндромні  укладки. 
         Бажає бути кращим оснащення медичних кабінетів  засобами медичного призначення (в деяких школах відсутні – ваги, холодильники, тонометри з дитячою манжеткою). Це пов’язано з недостатнім бюджетним    фінансуванням.    
          Лікарські засоби, тобто медикаменти, які знаходяться в медичних кабінетах навчальних закладів міста   1 раз на 6 місяців поновлюються.  
          Згідно спільних наказів  КЗ «Охтирська ЦРЛ» та відділу освіти, молоді та спорту Охтирської міської ради «Про удосконалення медичного обслуговування учнів  загальноосвітніх навчальних закладів» в 2013 та звітному періоді 2014 року були проведені профілактичні медичні огляди школярів, згідно затвердженого графіку. На період проходження профілактичних оглядів за кожною школою закріплений  лікар. 
          В 2013 році проведено  профілактичний  медичний огляд, оглянуто  100% дітей, виявлено патології :
- Захворювання органів зору -  478 дітей;
- Захворювання слуху -  8 дітей ;
- Порушення постави -  266 дітей;
- Сколіоз хребта – 153 дітей;
         Знаходилося на диспансерному обліку у лікарів педіатрів КЗ «Охтирська ЦРЛ»  – 1546 дітей, що становить 34,4% від загальної кількості оглянутих дітей по місту.
         До основної групи по фізкультурі віднесені – 3966 дітей, що становить    88,2% від загальної кількості оглянутих дітей по місту.
         До спеціальної групи по фізкультурі – 257 дітей, що становить 5,7%;
         До підготовчої  групи  по фізкультурі  - 155 дітей, що становить  3,4%;
          В 2013 році лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» були звільнені від занять фізкультурою  – 117 дітей, що становить  2,6% від загальної кількості оглянутих дітей по місту.
         За 5 місяців 2014 року в місті Охтирка було оглянуто  школярів - 4465. Під час медичного огляду було виявлено наступну патологію у дітей:
захворювання органів зору -    593 дітей;
захворювання слуху -  7 дітей ;
порушення постави -  134 дітей;
сколіоз хребта –   258 дітей;
    Станом на 02.06.2014 року перебуває на диспансерному обліку у педіатричної служби КЗ «Охтирська ЦРЛ» з різною патологією  – 1809 дітей.
     До основної групи по фізкультурі віднесені – 4036 дітей, що становить 89,4% від загальної кількості оглянутих дітей;
      До спеціальної групи по фізкультурі віднесені – 221 дітей, що становить   4,9% від загальної кількості оглянутих дітей ;
      До підготовчої  групи  по фізкультурі  - 159 дітей ( 3,5%);
      За станом здоров’я лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» звільнені від занять фізкультурою за 5 місяців поточного 2014 року – 100 дітей, що становить  2,2% від загальної кількості оглянутих дітей. 
      Діти з вперше виявленою патологією направлені  на  дообстеження   і оздоровлення.
 
Заступник головного лікаря з охорони  материнства                                    
та дитинства КЗ «Охтирська ЦРЛ»                                                 І.М.Гопко
 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За пропозицією голови постійної комісії  засідання постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища перенесено на 24.10.2018 о 15:00 год.
Детальніше...
 
Відділ освіти Охтирської міської ради оголошує про проведення конкурсу  на посади педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Охтирської міської ради Сумської області», що знаходиться по вул. Шевченка, 60
 
Графік проведення засідань постійних комісій на жовтень 2018 року
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 22.10.2018 по 28.10.2018

Детальніше...
 
6 листопада 2018 року відбудеться «Перший міжнародний ярмарок грантів для бізнесу ». Це перший в Україні захід на якому зберуться представники найвідоміших фондів та презентують діючі грантові програми, які є доступними для українського бізнесу. 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ