.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Різне arrow Голодомор 1932-1933 років arrow Довідка про памятні знаки жертвам Голодомору на Сумщині
Довідка про памятні знаки жертвам Голодомору на Сумщині
02.11.07

В області налічується 101 місце масових поховань жертв Голодомору, з них 97 впорядковано, у 34 населених пунктах встановлено 38 пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам Голодомору.

Триває робота з видання книги пам’яті Сумської області. У 2006 році була видана книга "Голодомор 1932 – 1933 років на Сумщині", яка за своїм наповненням може вважатися книгою пам’яті області (містить документи, фотографії, свідчення очевидців Голодомору).

Планується до 24 листопада видання Книги пам’яті Сумської області Державним архівом області спільно з обласною організацією Українського добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса, в якій будуть зібрані матеріали про Голодомор 1932 – 1933 років та опубліковано список померлих від голоду. Державним архівом області готується видання І-го тому семитомного довідника позасудових кримінальних справ, які відображають репресії проти громадян, розкуркулення, колективізацію.

За інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів у населених пунктах області діє 424 виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, присвячених геноциду українського народу, які за 2007 рік відвідали близько 50 тис. осіб, з них 28 тис. – шкільної та студентської молоді.

В області станом на 1 жовтня налічується 27 музейних експозицій з висвітлення подій Голодомору 1932 – 1933 років.

У районах та містах області станом на 1 жовтня створено 269 груп, які займаються встановленням жертв голодоморів. За даними управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на території області проживає 50310 осіб, що постраждали від Голодомору, уточнення цих списків продовжується.

За 9 місяців року 11914 осіб цієї категорії охоплені допомогою у соціально-побутовому обслуговуванні, 1513 отримали матеріальну допомогу, 1515 осіб – медичну допомогу, 9764 особи – інші види допомоги.

с. Піски Буринського району

Обласний меморіал жертвам Голодомору

Будується за ініціативи автора проекту – художника-графіка, дослідника Голодомору Бондаренка М. М. та вагомого сприяння райдержадміністрації і громадськості села Піски.

14 вересня 2007 року за участі депутатів Верховної Ради 4 та 5 скликань Кармазіна Ю. А., Григорович Л. С., депутата обласної ради Бірченка М. В., учнів, мешканців села, представників громадськості району та області відбулося освячення місця та закладання каменю. Нині на будівництві, яким опікується депутат обласної ради Бірченко М. В., завершено зведення компонентів пам’ятника, проводиться облаштування території, декоративно відреставрований колодязь, котрий входить до меморіального комплексу, висаджено блакитні ялинки.

с. Хоружівка Недригайлівського району

Меморіальний комплексу жертвам Голодомору

Розміщений по вул. Центральній, поблизу місцевої церкви. Будівництво знаходиться на стадії завершення. На місці меморіального комплексу встановлено 40 невеликих хрестів, які складають композицію одного великого хреста. Також тут знаходиться скульптура 5-річної скорботної дівчинки з п’ятьма колосками в руках.

Автор – заслужений художник України Гайдамака А. В. Будівництво меморіального комплексу проходить за сприяння народного депутата України Ющенка П. А.

Згідно з дослідженнями у Хоружівці протягом 1930 – 1934 рр. померло 4 тис. чоловік.

м. Лебедин

Меморіал Скорботи

Розміщений по вул. Сумській. Пам’ятник встановлено влітку 1993, на відзнаку 60-річчя Голодомору.

Згідно з дослідженнями історика і краєзнавця Ткаченка Б. І., в Сумській області найбільше постраждали від голодомору 1932-1933 Лебединський і Липоводолинський райони. За свідченнями старожилів-очевидців, від голодної смерті загинуло до 30% мешканців м. Лебедина і до 45% сільських мешканців району.

За свідченнями старожилів м. Лебедина, на перехресті вулиць Сумська і Вокзальна, навпроти Мироносницького кладовища, був рів, до якого в роки голодомору 1932-1933 звозили померлих. Поблизу цього місця й було вирішено спорудити пам’ятник. За короткий час творчий колектив лебединських архітекторів і художників розробив кілька проектів пам’ятника.

Монумент представляє собою залізобетонну, розірвану вгорі арку (висота – 8 м.), а в ній – металевий хрест (висота – 5 м). На місці розриву арки - викарбувані цифри. Перетин хреста обрамлено металевим колючим вінком, з якого звивисто звисають донизу три довгі металеві стрічки. Верхні кінці хреста мають кулясті завершення. Нижня частина арки і хреста обкладена плитами з чорного полірованого граніту. На фасадній частині пірамідальної основи хреста – гранітна дошка з вигравіруваним меморіальним написом (1х0,5). Вся композиція (загальна висота від рівня ґрунту – 9 м) спирається на бетонний сходовий підмурівок (висота – 0,42м). Майданчик навколо Меморіалу (21х8,5) по периметру оточений 8-ма вуличними електроліхтарями на металевих стовпах-трубах, вимощений квадратними бетонними тротуарними плитами.

Автори проекту – головний архітектор Лебединського району Гайдаш О. О. (архітектурна частина і благоустрій); творчий колектив художників – Мурін Ю. А. (керівник), Будьонний О. П., Жекалов В. В. (художня частина).

м. Тростянець

Пам’ятник жертвам Голодомору

Встановлений на центральному міському кладовищі в 1992 році за сприяння підприємства "Тростянецьсільсервіс". Автором проекту і архітектором є Лучанінов О. В. – начальник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, головний архітектор Тростянецького району.

Пам’ятний знак жертвам Голодомору на місці захоронення (хрест)

Розміщений по вул. Смородянській, на кладовищі. Встановлений у листопаді 1993 року за ініціативи жителів міста.

Пам’ятний знак жертвам Голодомору на території Вознесенської церкви (хрест)

Розміщений по вул. Червоноармійській. Встановлений у листопаді 1993 року за ініціативи жителів міста.

Пам’ятний знак жертвам Голодомору на місці захоронення (хрест)

Розміщений у лісовому масиві в районі вул. Мічуріна. Встановлений у листопаді 1993 року за ініціативи жителів міста.

смт. Краснопілля

Пам’ятний знак жертвам Голодомору .

Відкритий 25 листопада 2006 року.

Розміщений по вул. Перемоги, біля стадіону "Колос", поблизу місця, де колись було старе кладовище.

Ідея встановлення пам’ятного знаку належить голові районної державної адміністрації Бортніку І. В., він є і автором ескізу.

Автором пам’ятного знаку є завідуючий відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Кононенко А. В.

Роботи з облаштування території біля пам’ятного знаку ще не завершені.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За інформацією Посольства України в Республіці Індонезія у період з 06 до 08 липня 2018 року у м. Джакарта (Республіка Індонезія) проходитиме Міжнародна торговельна, туристична та інвестиційна виставка «APKASI Otonomi Expo - 2018 »
 
За інформацією Посольства Алжирської Народної Демократичної Республіки в Україні (далі - АНДР) у період з 08 до 13 травня 2018 року в м. Алжир заплановано проведення 51 -ї Міжнародної промислової виставки «БІА- 2018 »
 
Сумська обласна державна адміністрація повідомляє, що  в жовтні 2018 року в м. Гомель (Республіка Білорусь) відбудеться Перший Форум регіонів Республіки Білорусь та України
 
27 квітня 2018 року о 15.00 год. в залі засідань міської ради відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету Охтирської міської ради
Детальніше...
 
Центр підтримки бізнесу м. Суми  запрошує взяти участь у форумі-виставці «Технології енергоефективності та енергозбереження для МСП Сумщини », який відбудеться 26-27 квітня 2018 року в м. Суми на базі Конгрес-центру СумДУ (вул. Покровська, 9/1)
 
На підставі та відповідно до частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я», рішення відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради «Про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» оголошується конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».  
Відповідна назва закладу - Комунальний заклад Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» юридична адреса якого та фактичне місцезнаходження: вул. Сумська, 55, м. Охтирка, Сумська область, 42700.