.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Соціальна реабілітація дітей-інвалідів arrow Центр реабілітації – запорука розвитку дитини.
Центр реабілітації – запорука розвитку дитини.
04.10.12
Усі ми – громадяни України, від високопосадовця до крихітки, яка щойно побачила світ і проголосила: «Я є!!!»Усі ми маємо однакові права, але різні обов’язки, залежно від справи, якою займаємося, та ступені відповідальності.  
Без перебільшення хочу сказати, що люди, які відповідають за створення належних умов для реабілітації дітей-інвалідів у нашому місті, зробили все від них залежне, аби батьки і діти мали змогу спілкуватися,  бути учасниками різноманітних заходів.  Створення спочатку відділення , а потім Центру реабілітації дітей-інвалідів дало можливість повною мірою зрозуміти весь спектр існуючих проблем. Адже не секрет, що інвалідів у нашому суспільстві сприймають по-різному: одні до них абсолютно байдужі, інші – жалісливі, треті(їх менше) активно допомагають їм. З роками повільна і невпинна гуманізація суспільної свідомості, а також досягнення в різних галузях науки і техніки поставили питання про необхідність інтеграції людей з психофізичними вадами, як соціальної групи, з рештою суспільства, тобто про їхню соціальну реабілітацію. Провідним компонентом соціальної реабілітації з даною категорію дітей є формування індивідуальності, її соціалізація з урахуванням потенційних можливостей і потреб кожної дитини. Побудова взаємозв’язків дитини з мікро-і макросередовищем, розвиток її збережених психофізичних можливостей здійснюється шляхом розширення сфери спілкування, організації дозвілля, творчої та ігрової діяльності.
  Матеріальна база Центру реабілітації (а це сенсорна, ігрова кімнати, спортивний зал з сучасними тренажерами, комп’ютери тощо) дозволяє виконувати ці завдання, сприяє розвитку дитини. А спеціалісти, які працюють в Центрі, прагнуть забезпечити  виконання рекомендацій лікарів. Думаю, зі мною погодяться і спеціалісти, які працюють з даною категорією дітей, і батьки, що засвоєння дітьми-інвалідами соціального досвіду неможливе без спілкування з однолітками ,з фахівцями. Адже головна проблема дитини з обмеженими можливостями полягає в обмеженому спілкуванні з  навколишнім світом, недоступності низки культурних цінностей. Не треба забувати, що дитина , яка має інвалідність, може бути талановитою. І ми, дорослі, повинні побачити цей талант, допомогти йому розвинутися повною мірою, аби дитина приносила користь суспільству, раділа від здобутих перемог і прагнула нових вершин. Вважаю за доцільне нагадати результати українських параолімпійців на змаганнях у Лондоні. Вражає не тільки кількість нагород, а воля до перемоги. Навряд чи хто наважиться сказати про обмежені можливості цих спортсменів. Скоріше за все їхня життєва позиція переконує кожного в тому , що людина сама визначає рівень можливого  і неможливого. 
У нашому Центрі також проходять спортивні змагання, творчі фестивалі , конкурси співаків. Неодноразово відбувалися екскурсії   до Свято-Троїцького монастиря, Покровського собору.   Прагнемо залучити до реабілітації в нашому Центрі якомога більше  дітей. Співпраця з  батьками є запорукою успіху в цій досить-таки непростій справі. Користуючись нагодою, хочу звернутися до батьків, які виховують дитину з певними вадами. Не ігноруйте поради спеціалістів, які рекомендують вам реабілітацію в Центрі. Тут не тільки ваша дитина, а й ви матимете змогу спілкування з психологом, учителем-реабілітологом, логопедом , медичною сестрою . Крім того, у вас буде можливість спілкуватися з батьками, які опинилися в таких же життєвих обставинах. Ми раді будемо вам допомогти, вислухати ваші побажання щодо подальшої роботи Центру.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.

 
22 січня о 14.30 у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться маніфестація "Шлях до соборності", присвячена Дню Соборності України 
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 14.01.2019 по 19.01.2019
 
Детальніше...