.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Соціальна реабілітація дітей-інвалідів arrow Центр реабілітації – запорука розвитку дитини.
Центр реабілітації – запорука розвитку дитини.
04.10.12
Усі ми – громадяни України, від високопосадовця до крихітки, яка щойно побачила світ і проголосила: «Я є!!!»Усі ми маємо однакові права, але різні обов’язки, залежно від справи, якою займаємося, та ступені відповідальності.  
Без перебільшення хочу сказати, що люди, які відповідають за створення належних умов для реабілітації дітей-інвалідів у нашому місті, зробили все від них залежне, аби батьки і діти мали змогу спілкуватися,  бути учасниками різноманітних заходів.  Створення спочатку відділення , а потім Центру реабілітації дітей-інвалідів дало можливість повною мірою зрозуміти весь спектр існуючих проблем. Адже не секрет, що інвалідів у нашому суспільстві сприймають по-різному: одні до них абсолютно байдужі, інші – жалісливі, треті(їх менше) активно допомагають їм. З роками повільна і невпинна гуманізація суспільної свідомості, а також досягнення в різних галузях науки і техніки поставили питання про необхідність інтеграції людей з психофізичними вадами, як соціальної групи, з рештою суспільства, тобто про їхню соціальну реабілітацію. Провідним компонентом соціальної реабілітації з даною категорію дітей є формування індивідуальності, її соціалізація з урахуванням потенційних можливостей і потреб кожної дитини. Побудова взаємозв’язків дитини з мікро-і макросередовищем, розвиток її збережених психофізичних можливостей здійснюється шляхом розширення сфери спілкування, організації дозвілля, творчої та ігрової діяльності.
  Матеріальна база Центру реабілітації (а це сенсорна, ігрова кімнати, спортивний зал з сучасними тренажерами, комп’ютери тощо) дозволяє виконувати ці завдання, сприяє розвитку дитини. А спеціалісти, які працюють в Центрі, прагнуть забезпечити  виконання рекомендацій лікарів. Думаю, зі мною погодяться і спеціалісти, які працюють з даною категорією дітей, і батьки, що засвоєння дітьми-інвалідами соціального досвіду неможливе без спілкування з однолітками ,з фахівцями. Адже головна проблема дитини з обмеженими можливостями полягає в обмеженому спілкуванні з  навколишнім світом, недоступності низки культурних цінностей. Не треба забувати, що дитина , яка має інвалідність, може бути талановитою. І ми, дорослі, повинні побачити цей талант, допомогти йому розвинутися повною мірою, аби дитина приносила користь суспільству, раділа від здобутих перемог і прагнула нових вершин. Вважаю за доцільне нагадати результати українських параолімпійців на змаганнях у Лондоні. Вражає не тільки кількість нагород, а воля до перемоги. Навряд чи хто наважиться сказати про обмежені можливості цих спортсменів. Скоріше за все їхня життєва позиція переконує кожного в тому , що людина сама визначає рівень можливого  і неможливого. 
У нашому Центрі також проходять спортивні змагання, творчі фестивалі , конкурси співаків. Неодноразово відбувалися екскурсії   до Свято-Троїцького монастиря, Покровського собору.   Прагнемо залучити до реабілітації в нашому Центрі якомога більше  дітей. Співпраця з  батьками є запорукою успіху в цій досить-таки непростій справі. Користуючись нагодою, хочу звернутися до батьків, які виховують дитину з певними вадами. Не ігноруйте поради спеціалістів, які рекомендують вам реабілітацію в Центрі. Тут не тільки ваша дитина, а й ви матимете змогу спілкування з психологом, учителем-реабілітологом, логопедом , медичною сестрою . Крім того, у вас буде можливість спілкуватися з батьками, які опинилися в таких же життєвих обставинах. Ми раді будемо вам допомогти, вислухати ваші побажання щодо подальшої роботи Центру.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку у період з 5 по 7 вересня 2018 року планується проведення торгової місії до Турецької Республіки , м. Стамбул 
 
Посольство України у Королівстві Норвегія повідомляє, що з метою сприяння експорту української продукції Норвезько-Українською торговельною палатою підготовлені практичні посібники для українських експортерів агропромислової продукції з України (електронні копії додаються)
 
28 липня 2018 року з 12:00 до 16:00 на території історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль» відбудеться Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів - етнофешншоу «Аристократична Україна»
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 16.07.2018 по 22.07.2018
Детальніше...
 
24 липня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 48 сесії міської ради
 
4-6 вересня 2018 року в м.Криниця Республіки Польща  відбудеться 28 Економічний Форум у Криниці-Здруй
Детальніше...