.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Втілюємо пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікув
Втілюємо пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікув
14.08.12
Втілюємо пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в місті Охтирка.

 За офіційними статистичними даними понад 60% українців страждає на підвищений артеріальний тиск. Половина з таких людей ніколи у житті його не вимірювала, тобто, не обізнані із наслідками гіпертонічної хвороби для здоров’я, найпоширеніші з яких – інфаркти та інсульти. Лише 13% хворих на гіпертонію її лікують, причому відсоток таких, що продовжують лікувати хворобу протягом тривалого часу, ще менший. Тому головне завдання лікарів – проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення щодо причин виникнення, симптоматики, методів лікування гіпертонічної хвороби. Також необхідно підвищувати обізнаність громадян щодо лікувальних властивостей сучасних гіпотензивних препаратів, адже кожен рік їх список поповнюється новими назвами (на сьогодні в Україні зареєстровано понад 180 препаратів гіпотензивної дії). 
 Кабінет Міністрів України, МОЗ, НАМН, провідні науково-дослідні інститути впритул зайнялися лікуванням артеріальної гіпертензії – 25 квітня 2012 року було видано постанову №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», згідно з якою встановлюються референтні ціни на найпоширеніші гіпотензивні препарати, її положення розміщені на сайті МОЗ. Вперше в Україні запроваджується європейський підхід до ціноутворення на лікарські засоби, метою якого є покращення здоров'я людей та підвищення рівня доступності необхідних лікарських засобів, перш за все, для соціально вразливих верств населення.         
Проаналізувавши ситуацію, як і чим лікуються пацієнти – гіпертоніки, фахівці - медики дійшли висновку, що не потрібно пропагувати 160-180 специфічних препаратів, що зареєстровані в Україні. Достатньо лише 7-8 лікарських засобів, які повністю відповідають протоколам лікування гіпертонічної хвороби. В Україні є певна частина препаратів, які дорожчі, ніж в європейських країнах. Тому для кожного з цих препаратів буде виділено граничну ціну, за межі якої його вартість не повинна виходити. Втім, якщо пацієнт звик до якогось іншого препарату і довіряє йому, в такому випадку він буде  сплачувати таку суму, яку він бажає. На такі препарати референтні ціни не поширюються. 
         Даною постановою передбачено встановлення доступних цін на генеричні лікарські засоби, що зареєстровані в Україні. Це інгібітори АПФ: еналаприл та лізиноприл; бета-адреноблокатори — бісопролол, метопролол, небіволол; антагоністи кальцію — амлодипін та ніфедипін. Згідно вказаної постанови КМУ, роздрібна націнка на лікарські засоби, визначені наказом МОЗ від 01.06.2012 року № 419 «Про затвердження реєстру граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою станом на 1 червня 2012 року», не має перевищувати 25% від закупівельної ціни.
З вітчизняними виробниками лікарських препаратів МОЗ України підписало Меморандум про встановлення граничних цін на ліки, які вони виробляють. З  1 червня 2012 року  встановлений рівень оптово-відпускних цін на гіпотензивні препарати, хоча поки що не встановлено рівень відшкодування грошей на ліки для пацієнтів. 
З 1 червня 2012 року на Сумщині реалізується перший етап проекту. Затверджено перелік осіб, які підлягають його дії, встановлено граничний рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби від гіпертонії та здійснено переоцінку їх вартості.
         З 1 серпня 2012 року в Україні реалізується перший етап Пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, під час якого суб’єкти господарської діяльності повинні знизити ціни на генеричні лікарські засоби, що зареєстровані в Україні та провести переоцінку вартості гіпотензивних препаратів, і привести ціни на них у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
         До 1 вересня МОЗ визначить джерела фінансування для реалізації пілотного проекту у розмірі, достатньому для часткового відшкодування ціни лікарських засобів. наступним етапом проекту стане запровадження механізму часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості препаратів для гіпертоніків. Пацієнти сплачуватимуть лише частину вартості, різницю в ціні аптеці відшкодовуватиме держава. 
         Лікарські засоби пілотного проекту відпускаються за рецептом лікаря у відповідності з вимогами наказу МОЗ України від 19.07.2012р №360. Цінове регулювання поширюється на 249 медичних препаратів на основі так званих 7 молекулярних груп (міжнародних непатентованих назв), призначених для лікування артеріальної гіпертензії. Отримати гіпотензивні  лікарські препарати можна лише за наявності рецепта лікаря на спеціальному бланку встановленої форми. На основі однієї із 7 міжнародних непатентованих назв, зазначеної на рецептурному бланку, працівник аптеки пропонує покупцеві весь перелік ліків, які входять до складу цієї групи.
Таким чином, на даному етапі вводиться рецептурна система на безкоштовне отримання лікарських препаратів для лікування гіпертонічної хвороби. У подальшому буде розроблено систему по впровадженню у практику взаємовідносин «лікар – хворий» з метою покращення якості надання медичної допомоги і виписування рецептурних бланків на всі види препаратів. 

Начальник відділу охорони здоров’я                                    О.В.Коваленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради запрошує до співпраці у 2019 році медичні заклади (стоматологічні кабінети та аптеки міста) щодо пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: відпуск ліків по безплатним рецептам та пільгове зубопротезування
Детальніше...
 
Допоможемо мешканцям Ічні та Ічнянського району, які постраждали від вибухів на військових складах 10 жовтня 2018 року
 
18 жовтня 2018 року в місті о 14.00 годині біля міського центру культури і дозвілля відбудеться вулична хода "Хода за свободу", присвячена відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до участі у заході.
 
19 жовтня 2018 року Сумський національний аграрний університет проводить семінар на тему: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкій підхід»
Детальніше...
 
24 жовтня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету.