.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Запобігання проявам корупції arrow Запобігання проявам корупції arrow Міністерство юстиції видало роз'яснення від 28 липня 2011
Міністерство юстиції видало роз'яснення від 28 липня 2011
28.11.11
Міністерство юстиції видало роз'яснення від 28 липня 2011 про отримання подарунків особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Роз'яснення в основному повторює положення Закону "Про засади запобігання та протидії корупції" № 3206-VI. Так, Мінюст згадує про заборону особам, уповноваженим на виконання функцій держави та органів місцевого самоврядування, а також прирівняним до них особам (перерахованих в пункті 1 і підпунктах "а" і "б" пункту 2 частини 1 статті 4 Закону) на прийняття подарунків.

Також Мін'юст згадує про дозвіл публічним службовцем приймати одноразово подарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімальної зарплати (встановленої на день прийняття подарунка). При цьому сукупна вартість подарунків за рік,отриманих з одного джерела, не може перевищувати 1 мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року.

Таким чином, у період з 1 липня 2011 по 31 грудня 2011 року всього подарунків з одного джерела можна отримати на 941 гривню, а одноразово в той же період — на суму 480 гривень (за жовтень), на суму 492 гривні (починаючи з 1 жовтня) та на суму 502 гривні (починаючи з 1 грудня).

Усі ці обмеження не стосуються можливості отримувати подарунки від близьких осіб, якими можуть виступати не лише родичі (діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки), подружжя, усиновителі й усиновлені, а й інші особи, які підпадають під визначення членів сім'ї (дане в частині 2 статті 3 Сімейного кодексу) — такі, що спільно проживають, пов'язані одним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Подарунками не вважаються загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи премії і бонуси.

У роз'ясненні Мін'юст згадав також і про "особисті подарунки". Такого визначення немає в Законі "Про засади запобігання та протидії корупції". Однак Міністерство посилається на Закон, але не на конкретні його статті, і розкриває поняття таких подарунків, вживаючи вислів "враховуючи вимоги Закону".

З цього виразу і контексту роз'яснення можна зробити висновок про припустимість, на думку Мін'юсту, таких"особистих подарунків". До них Міністерство відносить подарунки, отримані не лише від близькихм осіб, а й від "давніх друзів та добрих знайомих", що роблять подарунки з приводу дня народження, ювілею або загальновизнаного свята (такого як Новий рік, Міжнародний жіночий день або День захисника Вітчизни), за умови, що подарунки не впливатимуть на прийняття публічними особами правомірних рішень і не створюватимуть враження можливості впливу на їх рішення.
Джерело: news.ligazakon.ua

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської  ради оголошує  конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору прийняття рішень відділу соціальних виплат

Детальніше...