.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Ринок праці arrow Звернення до роботодавців
Звернення до роботодавців
21.07.11
Соціально - трудові  відносини є одним із головних чинників забезпечення ефективної виробничої діяльності,  підвищення добробуту громадян,  стабільного фінансово-економічного стану,  соціального миру й злагоди як у суспільстві, так і в окремому колективі на підприємстві, установі,  організації.
Повноважними  представниками працівників у відносинах  з  роботодавцями  являються  професійні спілки, які водночас є захисниками їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів. 
Взаємопорозуміння роботодавця  з профспілками і спільне вирішення   питань щодо забезпечення належних умов та гідної оплати праці  працівників сприятиме попередженню виникнення у колективі соціальної напруги, плинності кадрів, індивідуальних та колективних спорів.  
Але, іноді роботодавцями порушуються вимоги чинного законодавства щодо прав та гарантій діяльності профспілок, вживаються неправомірні дії шляхом тиску на працівників – примушуванням  їх під загрозою звільнення виходити з профспілки та забороною перераховувати членські профспілкові внески;   незаконним звільненням або притягненням до дисциплінарної відповідальності голів первинних профспілкових організацій та членів профкому;  зміною на гірше умов   праці профспілок; не забезпеченням безготівкового перерахування профспілкових внесків тощо. 
Звертаємось до Вас з проханням не допускати виникнення подібних явищ на Вашому підприємстві  і  нагадуємо про основні визначені чинним законодавством права і гарантії профспілок щодо захисту трудових, соціально-економічних прав, інтересів працівників та обов’язки роботодавців  відносно  діяльності профспілок.
  
Права профспілки, профспілкового комітету щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників

1. Громадяни України мають право на основі вільного   волевиявлення   без будь-якого дозволу   створювати профспілки, вступати до них та виходити з них на   умовах і в порядку визначених, їх статутами, брати  участь у роботі профспілок. (ст.6 Закону України "Про професійні спілки їх права та  гарантії діяльності"  -  далі ЗУпП).
2. Для реалізації повноважень профспілок, передбачених ЗУпП, члени виборних органів профспілкових організацій підприємств, установ і організацій, вищестоящих профспілкових органів, а також повноважні представники цих органів мають право: 
безперешкодно відвідувати та оглядати місця роботи на підприємстві, в  установі, організації,  де  працюють члени профспілок;
вимагати і одержувати від власника або уповноваженого ним органу, іншої посадової особи відповідні документи, відомості та   пояснення щодо   умов праці, виконання колективних договорів,   додержання   законодавства про працю  та  соціально-економічних прав працівників;
безпосередньо звертатися в усній або письмовій формі до власника    або уповноваженого ним органу, посадових осіб з профспілкових питань;
розміщувати власну  інформацію у приміщеннях і на території   підприємства, установи, організації в доступних для працівників місцях;
перевіряти розрахунки з оплати праці та державного соціального страхування, використання коштів на соціальні і культурні заходи (ст.248 КЗпП).
3. Право  на  ведення  переговорів  і   укладення    колективних договорів,  угод  від  імені  найманих    працівників    надається професійним спілкам, об'єднанням профспілок в  особі  їх  виборних органів або іншим представницьким організаціям трудящих, наділеним трудовими колективами відповідними повноваженнями ( ст.4 ЗУпП).
4. Профспілки, їх об'єднання беруть участь у розробленні державної полі-тики зайнятості населення, державних та територіальних програм зайнятості, проводять спільні консультації з цих проблем з роботодавцями, їх об'єднан¬нями, а також з органами виконавчої влади та органами місцевого самовря¬дування, пропонують заходи щодо соціального захисту членів профспілок, які вивільняються в результаті реорганізації або ліквідації підприємств, установ, організацій, здійснюють контроль за виконанням законодавства про зайнятість  (ст.22 ЗУпП).
5. Профспілки, їх об'єднання мають право представляти інтереси працівників в органах, що розглядають індивідуальні трудові спори.
6. Профспілки, їх об'єднання мають право представляти інтереси праців-ників при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) у порядку, встановленому законодавством. Пред¬ставники профспілок беруть участь у діяльності примирних комісій, трудових арбітражів та інших органів, які розглядають колективний трудовий спір (ст.26 ЗУпП).

Обов’язки роботодавця щодо діяльності профспілок:

1. Сприяти створенню належних умов для діяльності профспілкових організацій,  що діють на підприємстві, в установі або організації.
      Надавати  для   роботи  виборного профспілкового  органу  та проведення   зборів   працівників   приміщень  з  усім  необхідним обладнанням,   зв'язком,   опаленням,   освітленням,  прибиранням, транспортом,   охороною   у  порядку, передбаченому  колективним  договором   (  ст.42 ЗУпП). 
2. За наявності  письмових  заяв  працівників,  які  є   членами профспілки,      щомісячно  і  безоплатно  утримувати  із заробітної плати та перераховувати  на  рахунок  профспілки  членські профспілкові   внески   працівників   відповідно   до   укладеного колективного договору чи окремої угоди в  терміни,  визначені  цим договором.  Роботодавець  не  має  права затримувати перерахування зазначених коштів. Спори,  пов'язані  з невиконанням власником або уповноваженим ним органом цих обов'язків, розглядаються у судовому порядку(cт.249 КЗпП).
3. Відраховувати  кошти  первинним  профспілковим  організаціям  на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу  в  розмірах, передбачених колективними договорами та угодами, але  не  менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці відповідно до Закону України "Про  професійні  спілки,  їх  права  та   гарантії  діяльності" (cт.250 КЗпП).
4. В  тижневий строк надавати на запити профспілок,  їх об'єднань інформацію щодо умов та оплати праці працівників,  соціально-економічного розвитку підприємства,   установи,  організації  та  виконання  колективних договорів  і  угод.
5. У разі   затримки  виплати  заробітної  плати  надати  письмовий  дозвіл  на  отримання  в банках інформації  про наявність коштів на рахунках підприємства, установи,  організації чи отримати  таку інформацію в банках і надати її профспілковому  органу. 
У разі відмови роботодавця надати  необхідну  інформацію  чи  дозвіл  на отримання  інформації  його  дії  або  бездіяльність  можуть  бути оскаржені до суду (ст.251КЗпП).

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

ПЛАН заходів, присвячених Дню Соборності України
Детальніше...
 
Компанією «TTS Group» (www.tts.cz) проводиться пошук інвесторів до Програми «Залучення кредитів від Чеського експортного банка та Агентства страхування чеського експорту до комплексної модернізація ЖКГ на основі технологій спалювання біомаси чеської компанії «TTS Group»
Детальніше...
 
На виконання п.4 витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 71 повідомляємо: що на базі державної установи «Сумський обласний контактний центр» (пл.Незалежності, 2, м.Суми) створено «гарячу лінію» для підприємців з питань виявлення фактів порушення правоохоронними органами прав та законних інтересів суб’єктів господарювання за безкоштовними номерами телефонів для міста Суми: (0542) 66 - 33 - 77, підприємців Сумської області: 0-800-301-501. Також суб’єкти господарювання можуть безпосередньо звертатись за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.01.2018 по 21.01.2018
Детальніше...
 
Графік проведення засідань постійних комісій на січень 2018 року
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики засідання комісії перенесено на 14.00 годину 17.01.2018
 
За пропозицією голови комісії В.С.Теличко засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій перенесено на 16.01.2018 о 14.00 годині.  
 
За пропозицією голови комісії Д.В.Сушка засідання постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища перенесено на 10.00 годину 17.01.2018.
 

Детальніше...
 
25 січня 2018 року о 9:00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 41 сесії міської ради