.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Соціальна реабілітація дітей-інвалідів arrow Реабілітація дітей-інвалідів
Реабілітація дітей-інвалідів
12.05.11

Реабілітація дітей-інвалідів в Україні розглядається як проблема національного значення і займає одне з пріоритетних місцьє.

У області вже створена система реабілітаційної допомоги дітям-інвалідам, яка базується на основних принципах діяльності: своєчасності, безперервності, послідовності та доступності в наданні комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами.

Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів функціонує як соціальний заклад. Для проведення комплексної реабілітації має обладнання: різноманітні тренажери, фізіотерапевтичну апаратуру, кулькові ванни, сенсорну кімнату. З 2011 року функціонує басейн та сауна. Кабінети оснащені комп'ютерними програмами, методиками із психотерапіїДндивідуальними, груповими, сімейними психокорекційними програмами, засобами розвитку інтелектуальних і моторних здібностей.

У Центрі працюють висококваліфіковані спеціалісти: неврологи, педіатр, логопед, психологи, вчителі-реабілітологи, середні медичні працівники, які в своїй роботі використовують сучасні реабілітаційні методики, включаючи елементи Монтессорі-терапії, Войта-терапії. За рішенням реабілітаційної комісії Центру клієнти забезпечуються медичним супроводом: медикаментозним лікуванням, масажем, лікувальною фізкультурою, гідрокінезотерапією, ортопедичними засобами (пристрій «Гравістат», параподіум; флексостеп).

Для дітей, віком до двох років, з метою профілактики виходу на первинну інвалідність, проводяться корекційно-розвиваючі заняття з масажу, лікувальної фізкультури, консультації спеціалістів (лікарів, психолога, логопеда, вчителя-реабілітолога).

Структура центру:

-  стаціонарне відділення для дітей-інвалідів віком від 2 до 18 років (на 25 ліжок);

-  відділення «Матері та дитини» цілодобового перебування (па 20 ліжок);

-  відділення змішаного типу на 35 ліжок для дітей віком від 7 до 18 років;

-  служба соціального патронату;

-  виїзна медико-соціальна бригада.

За необхідністю, діти-інваліди забезпечуються п'ятиразовим харчуванням. Курс реабілітації згідно з індивідуальними програмами реабілітації та рішеннями реабілітаційної комісії Центру.

Соціальна реабілітація - система заходів, спрямованих на формування життєвої компетентності дитини-інваліда або повернення її до активної участі в житті, відновлення її соціального статусу та здатності до сімейної родинно- побутової та суспільної діяльності.

Соціальна реабілітація передбачає:

1.  Оволодіння дитиною-інвалідом основними соціальними навичками.

2.  Пристосування побутових умов до потреб дитини-інваліда, створення безбар'єрного середовища.

3.  Соціальну, педагогічну та психологічну корекцію відхилень від відповідного розвитку з метою забезпечення життє-спроможності дитини через сприйняття себе і оточуючих, оволодіння навичками спілкування, адекватної та безпечної поведінки, автономного проживання у суспільстві.

4.      Соціальний патронат за місцем проживання (вдома) дитини-інваліда.

Психологічна реабілітація - система заходів, спрямованих на відновлення, корекцію психологічних функцій, процесів, якостей, властивостей особистості, створення сприятливих умов для її розвитку та утвердження.

Психологічна реабілітація передбачає проведення психологічної діагностики особистості дитини-інваліда, визначення та використання форм, методів, засобів, терміну та процедур психологічної корекції, консультування та психологічного прогнозування.

Заходи з психологічної реабілітації:

1. Психологічна діагностика - психологічне обстеження дитини-інваліда, визначення її індивідуального психологічного стану з метою виявлення можливих відхилень у психофізичному розвитку та прогнозування.


^Психологічна корекція - це спрямований і обгрунтований психологічний вплив на психічні структури особистості (пізнавальну, мотиваційну, емоційно-вольову, комунікативну) з метою виправлення наявних відхилень та забезпечення повноцінного розвитку й функціонування особистості.

З.Психологічне консультування - організоване спілкування, взаємодія між двома людьми шляхом бесіди, у ході якої психолог надає допомогу, спрямовану на підтримку дитини, на роботу з її станами, переживаннями, взаєминами, проблемами, конфліктами.

4.Психологічна профілактика - своєчасне попередження відхилень у сприйманні та поведінці дітей-інвалідів та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктних ситуацій.

5.    Психологічне прогнозування — це передбачення шляху і характеру подальшого розвитку дитини-інваліда на основі всіх пройдених до певного часу етапів дослідження, яке складається з урахуванням загальної динаміки розвитку дитини та її компенсаторних можливостей.

6. Педагогічна реабілітація - застосування засобів спеціального навчання і виховання дітей з обмеженими можливостями здоров'я з метою формування особистості, яка володіє певним рівнем знань.

Методики: М. Монтессорі, Глена Домана, Й.Ривкінда «Сходинки до інформатики», ігротерапія, сенсорна інтеграція, музикотерапія, логокорекція.

Войта-терапія (система лікування за методикою рефлекс - локомоцій (вроджені реакції рефлекторного повзання і рефлекторного перевертання), що передбачає можливість у дітей раннього віку, переважно з групи ризику, «перетворити» патологічні реакції у фізіологічний руховий стереотип і, тим самим, запобігти формуванню органічного ураження ЦНС).

Бобат-терапія (нейророзвиваюча терапія, яка спрямована на пригнічення активності патологічних тонічних рефлексів, постуральних реакцій та рухових стереотипів із подальшим відновленням статики і моторних навичок залежно від віку хворого (повзання, стояння, хода).

Медичний супровід

Медичний супровід - система заходів відновлення повного або часткового фізичного та психічного здоров'я дітей - інвалідів з метою повернення їх до активної життєвої позиції та інтеграції в суспільство адекватно їх здібностям та фізичним можливостям.

Застосування ефективних реабілітаційних методик, великий досвід роботи фахівців, сучасне реабілітаційне обладнання забезпечують Центру одне з передових місць серед реабілітаційних закладів у Сумській області та на Україні в цілому.

Консультативну допомогу надають лікарі-неврологи дитячі, ортопеди, педіатр, психіатр, офтальмолог, рефлексотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

З метою виявлення ураження м'язів кінцівок та периферичних нервів, рівня та ступеню їх ураження, ефективності реабілітаційних заходів, у Центрі проводиться електронейроміографічне обстеження пацієнтів. Напрямки роботи медичного супроводу:

1.Масаж: ручний (класичний, сегментарно-рефлекторний масаж, точковий, аромамасаж), апаратний („Релакс"), гідромасаж (водоструменевий, підводний душ-масаж).

2.Лікувальна фізкультура (лікувальна гімнастика, Войта-терапія, Бобат- терапія, метод динамічної пропріоцептивної корекції з використанням рефлекторно-навантажувального пристрою „Гравістат", використання апарату еквівалентної ходьби „Параподіум", заняття на дошці Євмінова (запроваджено у 2011 році), спортивно-прикладні вправи.

З.Механотерапія.

З.І.Нейро-ортопедична корекція (лікування положенням, ортезування, виготовлення ортопедичного взуття, устілок тощо).

3.2. Фізіотерапія (електролікування (лікувальний електрофорез, гальванізація, ампліпульстерапія, електростимуляція, магнітотерапія, ультразвукова терапія), світлолікування (лазеротерапія (запроваджено у випромінювання), теплолікування (парафін-озокеритові аплікації), саунотерапія, водолікування (душ, лікувальні та перлинні ванни), фітотерапія, ароматерапія).

З.З.Рефлексотерапія (голкорефлексотерапія, акупресура, точковий масаж).

3.4. Гідрокінезотерапія (лікувальна гімнастика в басейні). Басейн обладнано сучасним реабілітаційним устаткуванням: гідромасаж, перлинні ванни, підводна течія, водяна пушка, «кобра».

3.5. Заняття у Ьасейні проводять досвідчені фахівці з фізичної реабілітації під керівництвом лікаря з лікувальної фізкультури та спортивної медицини. Фізичне навантаження у воді нормалізує роботу м'язової, нервової, серцево- судинної системи, опорно-рухового апарату, створює почуття стабільності, забезпечує психотерапевтичний вплив на організм. У приміщенні басейну обладнано сауну та масажний кабінет. Діти, які планують відвідувати басейн, повинні мати супроводжуючі документи: довідку від педіатра (дозвіл на відвідування басейну), довідку від дерматолога, довідку від гінеколога (для дівчат віком від 15 років). Дитині необхідно мати такі гігієнічні засоби: індивідуальний купальний костюм (для дітей до 5 років та для дітей з порушенням функції тазових органів і з затримкою психічного розвитку обов'язкова наявність непромокаючих трусиків), гумову шапочку, гумове взуття, мило, мочалку, рушник.

Запрошуємо на реабілітацію!

Адреса Центру; 40034, м. Суми, проспект МЛушпи, 16. Тел.: (0542) 60-36-30,788-897,693-824, тел./факс:

(0542) 60-36-30. www.infoline.sumy.ua

 

 

 

 

 
< Попередня

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.

 
22 січня о 14.30 у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться маніфестація "Шлях до соборності", присвячена Дню Соборності України