.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Структурні підрозділи соціальної сфери arrow Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
02.11.06

Положення

Основні напрямки роботи :

Центр створений у 2001 році , у штаті 4 чоловіка: 2 психолога, педагог, економіст.

В ході реалізації Комплексних програм, які пов’язані з наданням соціальних послуг різним категоріям дітей, молоді та сімей Охтирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить роботу по наданню соціально-медичної, психолого-педагогічної, правової, інформаційної та інших видів соціальної допомоги.

Центр працює за наступними напрямками роботи:

- соціальна підтримка сім’ї;

- профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;

- соціальна робота з допризовною і призовною молоддю;

- соціальна підтримка дітей з особливими потребами;

- соціальна підтримка дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- соціальний супровід дітей та молоді, які знаходяться в місцях; позбавлення волі або звільнилися з них;

- сприяння волонтерському руху.

 

У центрі діють спеціалізовані соціальні служби:

- служба підтримки сімей, яка надає допомогу неблагополучним, неповним, багатодітним та прийомним сім ’ ям

- сім ’ ям, в яких батьки-інваліди або виховують дитину-інваліда;

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

- дітям та молоді з функціональними обмеженнями;

- учнівській молоді;

- дітям, підліткам та жінкам, які зазнали насильства у сім ’ ї або стали жертвами

торгівлі;

- служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які перебувають у

 

місцях позбавлення волі та повернулися з них;

 

- служба роботи з ін єкційними споживачами наркотиків, яка здійснює

 

обмін та утилізацію використаних шприців;

- надання соціально-медичних, психолого-педагогічних, правових, інформаційних консультацій;

- розповсюдження серед клієнтів інформаційно-просвітницьких матеріалів, кондомів;

- роботу самокерованої групи взаємо підтримки;

- організацію навчальної підготовки та перепідготовки працівників і волонтерів до роботи з клієнтами

- моніторинг та оцінка профілактики ВІЛ\СНІДу серед молодих людей, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом.

Спеціалістами спеціалізованої служби підтримки сімей та залученими спеціалістами надається допомога 20 сім’ям, які знаходяться у кризовій ситуації. За звітний період знято з супроводу у зв’язку з вирішенням проблеми 4 сім’ї.

У рамках роботи служби проводяться заняття клубу естетичного розвитку і сімейного спілкування молодих інвалідів «Чаша життя». Очолює клуб волонтер центру Андрій Білоус, який сам є людиною з обмеженими можливостями. Він студент Міжнародного інституту розвитку людини “Україна”, отримав Гран При Всеукраїнського студентського фестивалю “Сяйво надії” у номінації “Літературна”, у листопаді цього року переміг у номінації «Науковець року».

Для участі у роботі клубу запрошуються місцеві поети, художники, фотографи. Проводяться заняття з виготовлення виробів із шкіри на базі майстерні приватного підприємця Білик Світлани. Проводяться виїзні засідання клубу на природі «І осінь барвами величава».

Проводяться тренінгові заняття з формування навичок адаптації у соціумі. Працює група взаємодопомоги батьків дітей-інвалідів.

Розробляються буклети.

Проводиться кожен рік міський фестиваль творчості дітей-інвалідів «Повір у себе і в тебе повірять інші».

Діти з відділення соціально-побутової реабілітації постійно займають призові місця у обласному фестивалі творчості дітей-інвалідів.

З метою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у прийомні сім’ї проводиться інформаційна компанія щодо створення в місті прийомних сімей. Працюють консультативні пункти в жіночій консультації та пологовому відділенні КЗ «ОЦРЛ».

Проводиться робота з соціалізації дітей та молоді груп ризику.

Спільно з відділом освіти проводяться семінари-практикуми для психологів шкіл, соціальних педагогів на тему:

1. “Особливості роботи щодо подолання наслідків психічної депривації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

2. “Робота з попередження суїцидальної поведінки серед молоді”, «Сексуальне виховання підлітків». Проводиться семінар для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування «Моє життя в моїх руках».

З метою запобігання суїцидальної поведінки серед молоді проводяться лекційні заняття з батьками в аграрному коледжі та в професійному ліцеї, а також для учнів шкіл .

В рамках роботи служби «Соціальний супровід неповнолітніх та молоді, які відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі”, неповнолітнім та молоді, які повернулися з місць позбавлення волі, запроваджується соціальний супровід.

Спільно з військовою частиною, службою у справах неповнолітніх проводяться виїзні тренінги для неповнолітніх, які виховуються в сім’ях, що знаходяться в кризових ситуаціях. Виїзні тренінги проводяться на базі військової частини, де підлітки опановують військову справу, знайомляться з життям військовослужбовців, військовою технікою, змагаються з футболу та набувають якості справжніх чоловіків та патріотів своєї Вітчизни. Другого дня психологом центру було проведено психологічний тренінг з метою формування навичок самореалізації та заняття спеціаліста центру щодо адміністративної відповідальності неповнолітніх за скоєні адміністративні правопорушення. В проведенні цього заходу беруть участь залучені спеціалісти, депутати міської ради, голова первинної організації ветеранів військової служби “ Честь маю”, командир військової частини , заступник командира з гуманітарних питань. та спеціалісти центру.

Волонтери є активною ланкою між молоддю та дорослими, які намагаються запобігти поширенню негативних явищ в молодіжному середовищі. Тому в центрі діє школа волонтерів «Школа реального життя», під час занять якої спеціалісти центру та залучені спеціалісти навчають кандидатів у волонтери проводити профілактичну роботу серед молоді, знайомлять з функціями управлінь та відділів місцевого самоврядування. .

Проводяться Тижні правових знань .

До Дня захисту дітей проводиться Дитяча волонтерська ігротека «Дізнайся про свої права» волонтери МЦСССДМ та громадські організації. Розроблені та розповсюджені буклети “Розум проти спокуси”, проведено анкетування молоді міста.

При центрі діє Служба роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків, в рамках роботи якої проводиться обмін шприців для СІН, заняття групи взаємодопомоги батьків наркозалежної молоді. Протягом поточного року для потенційних волонтерів центру та учнів ліцею проводиться семінар “Особливості роботи з наркозалежною молоддю».

З метою реабілітації направляються до Хмельницького центру реабілітації наркозалежна молодь. Проводиться консультування ВІЛ\Інфікованої молоді, надаються психологічні консультації.

З метою запобігання суїцидальної поведінки серед молоді проводяться лекційні заняття з батьками в аграрному коледжі та у професійному ліцеї, а також для учнів шкіл .

 

 

 

 

 

 

Досвід роботи Охтирського МЦСССДМ

з профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі

“Демократія пропонує правити кожному з нас, інакше кажучи, всі ми маємо владу втручатися в суспільні справи”

Іспанський філософ Х. Ортега-і- Гассет ( XIX - XX c т. )

“Якщо хтось нехтує суспільними справами, він набуває поганої репутації, навіть якщо він нічого не вкрав і взагалі не скоїв жодної несправедливості”

Давньогрецький філософ Демокрит

В України, згідно з Конституцією, єдиним джерелом влади є самі громадяни, які безпосередньо можуть вирішувати важливі питання власного життя, своєї держави. Утім народ складається з багатьох різних за світоглядом, переконаннями, інтересами, вмінням долати проблеми людей, які є членами місцевої територіальної громади. Призначенням громади – піднесення якості життя і самооцінки своїх членів, задоволення їхніх повсякденних потреб.

Основною потенційною силою місцевої громади є молодь, яка складає майже половину населення.

Всередині цього століття в засобах масової інформації було надруковано цікавий документ, в якому говорилося про наступне: “сучасна молодь зовсім перестала слухати своїх батьків, поважати старших; молоді люди поводять себе знахабніло і небезпечно... якщо така поведінка продовжиться – всьому, чого ми досягли, загрожує загибель і руйнування”. Здається, що це сказане про наше покоління, але цьому тексту близько 3-х тисяч років і написали його в давньому Єгипті. Попереду було наше жахливе і суперечливе 20 століття, а проблема "Знахабнілої та небезпечної молоді" уже була сформульована так як вона звучить сьогодні.

Проблема яка приходить з кожним новим поколінням...

Так, звісно, показники становища дітей та молоді в Україні сьогодні оцінюють як несприятливі. Це зумовлено погіршенням добробуту значної частини сімей, зростанням захворювань та посиленням соціальних негараздів у дитячому та молодіжному середовищі.

Однією з категорій молодих людей, які невзмозі брати активну участь в житті місцевої громади, є молодь, яка вживає наркотичні речовини. Ця проблема торкається багатьох сторін суспільного життя міста: погіршення стану народжуваності в місті (наркозалежна молодь знаходиться в найбільш репродуктивному віці), небезпека епідемії ВІЛ \СНІДу, вилучення з економічного життя міста працездатного населення, зростання рівня злочинності, високий рівень смертності, трагедії сімей та зруйновані людські долі – все це лише частина бід, що супутні цьому явищу. . .

Досвід показує, що без комплексного підходу до боротьби з негативними явищами в молодіжному середовищі досягти успіху практично неможливо. Тому в місті скоординовані в цьому напрямку зусилля всіх зацікавлених структур. Саме тому проведення заходів з правового виховання, пропаганди здорового способу життя, попередження негативних проявів в молодіжному середовищі є першочерговим завданням для структур, які працюють з молоддю. Дуже важливим напрямком у вирішенні цих проблем є підготовка компетентних спеціалістів (педа гогів, соціальних працівників, батьків, волонтерів, інших працівників, які працюють з молоддю), об’єднання теоретичних та практичних напрацювань з цього питання. Робота з профілактики зловживань наркотиками потребує від спеціалістів компетентності, самовідданості, розуміння проблем сучасної молоді. Системою стало проведення спільних засідань наркопостів в освітніх закладах, круглих столів з проблем ВІЛ\ СНІДу, семінарів для педагогів, волонтерів, розробка методичних матеріалів для спеціалістів, волонтерів щодо проведення тренінгів, лекцій, робота групи взаємодопомоги батьків наркозалежної молоді, розробка та розповсюдження інформаційних матеріалів в молодіжному середовищі, проведення соціологічних досліджень, виступи в засобах масової інформації.

Молодь, яка вживає наркотичні речовини ін'єкційно, є дуже вразливою для ВІЛ-інфікування. В місті є випадки зараження ВІЛ-інфекцією наркозалежних осіб. Тому й була спрямована спільна робота відповідних структур на проведення заходів щодо припинення розповсюдження ВІЛ-СНІДу серед населення міста. Завдяки програмі "зменшення шкоди від вживання наркотиків" в місті відкрито службу роботи з ін”єкційними споживачами наркотиків. В рамках роботи цієї служби проводяться заняття з реабілітації наркозалежної молоді, допомога їх батькам, профілактика вживання наркотиків серед підлітків та молоді, обмін шприців. Остання процедура надає можливість вилучити з користування заражені ВІЛ-інфекцією та іншими хворобами шприці, знешкодити їх і захистити населення від СНІДу .

Наслідуючи прислів’я " інформований, значить - попереджений", в місті проводиться заходи щодо привернення уваги міської громади до вирішення проблем молоді. Й молоді люди не повинні бути просто пасивними споживачами послуг, навпаки, молоді люди здатні активізувати ті дії і надати їм потрібну спрямованість. Вони є потужною силою, яка може внести зміни в їх сім’ї, в життя їх однолітків, а також в життя в цілому. 26 червня весь світ відзначає Всесвітній день боротьби із зловживаннями наркотиків. В місті кожен рік до цієї дати проводиться Тиждень боротьби із зловживанням наркотиками, під час якого проводяться лекції, тренінги в дитячих колективах, в комп'ютерних центрах, розповсюджуються буклети, проводиться анкетування молоді, вуличні ігротеки, виступи в засобах масової інформації.

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом проводяться вуличні волонтерські ігротеки, під час проходження маршрутів яких діти та молодь отримують знання щодо запобігання негативним явищам, пропагується здоровий спосіб життя. Проводяться шоу-програми з метою привернення уваги молоді до цієї проблеми, пропаганди здорового способу життя, залучення молоді до волонтерського руху та до участі у профілактичній програмі, формування активної життєвої позиції як членів міської територіальної громади.

В нашому центрі працює Школа волонтерів "Школа реального життя", в якій спеціалісти центру, досвідчені залучені спеціалісти та спеціалісти-волонтери надають знання з соціальної роботи з дітьми та молоддю, формують під час тренінгів навички роботи з різними категоріями дітей та молоді.

Стало системою проведення влітку на полігоні військової частини кількаденних виїзних таборів-тренінгів для дітей із неблагополучних сімей. В роботі табору беруть участь військовослужбовці, які знайомлять дітей з військовою службою, військовою технікою, допомагають їм відчути себе справжніми чоловіками, розвивають почуття патріотизму. Волонтери центру під час тренінгів формують у дітей навички самодостатньої, впевненої у собі людини, навички самостійного вирішення проблем. Волонтери-юристи допомагали формувати правову поведінку.

Надаючи молодим людям можливість самим визначати, що є для них важливим, дозволяє нам дорослим, що розробляють програми для молоді, глибше зрозуміти сенс проблем.

Завдяки проведеній роботі в місті відмічається певна позитивна динаміка: у 2003 році проведене соціологічне дослідження виявило, що 30 %. молоді хоча б 1 раз спробували наркотик у вигляді цигарок або ін’єкцій. У 2006 році дослідження показало, що ця цифра знизилася до 17%. Завдяки участі інформованих громадян викриваються місця збуту наркотиків. Проведення консультацій спеціалістами центру та залученими спеціалістами збільшило на 15 % кількість наркозалежної молоді, яка бажає пройти реабілітацію у центрах реабілітації наркозалежної молоді. Завдяки таким зусиллям пройшла реабілітацію за направленням нашого центру і звільнилася від залежності 1 молода людина, яка стала волонтером центру, 2 людини будуть відправлені на реабілітацію в Хмельницький центр реабілітації наркозалежної молоді. Налагоджено співпрацю з Сумською обласною молодіжною громадською організацією " Твоя перемога" та “Монаром” у Кракові для проходження реабілітації наркозалежної молоді міста.

Партнерами у проведенні цієї роботи є відділ у справах сім'ї, молоді і спорту, відділ освіти, КЗ "Охтирська ЦРЛ", відділ охорони здоров'я, громадсько - молодіжне об'єднання " Ініціатива". Прийде час, коли завдяки співпраці всіх структур, допомозі громадських організацій, розумінню проблем молоді дорослим населенням, Охтирка стане містом без наркотиків.

Модель

профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі.

1. Соціальна профілактика. «Концепція життєдіяльності» - формування сенсу життя, морально – психологічної стійкості в проблемних ситуаціях, орієнтація на здоровий, правовий спосіб життя.

Цільові групи :

1. Загальна група:

- учні шкіл, їх батьки;

- вчителі, психологи, соціальні педагоги;

- волонтери.

2. Група ризику:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- молодь, яка повернулася з місць позбавлення волі;

- діти з сімей, які знаходяться в кризових ситуаціях.

Форми роботи:

- індивідуальна, групова, колективна, масова.

Зміст роботи:

- проведення семінарів, тренінгів з розвитку психологічних якостей особистості;

- реалізація превентивно-освітніх програм з психолого - педагогічних,

медичних, правових знань для дітей, молоді, батьків, педагогів;

- надання соціально - педагогічних та психологічних консультацій батькам дітей «груп ризику»;

- участь у проведенні батьківських зборів; проведення виїзних консультацій спеціалістів центру та залучених спеціалістів для батьків;

- супровід сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах;

- організація змістовного дозвілля; проведення вуличних ігротек;

- надання консультацій по ТД;

- залучення неповнолітніх до клубів, волонтерської діяльності;

- чергування спільно з правоохоронними органами у місцях масового відпочинку;

- робота із засобами масової інформації;

2. Соціальна допомога. Концепція «Зменшення шкоди» - надання допомоги представникам «групи ризику» в умовах, небезпечних для їх здоров’я та життя;

Цільові групи: групи ризику.

Форми роботи : індивідуальна, групова, сімейна.

Зміст роботи:

- розповсюдження інформаційного матеріалу;

- сімейна терапія; індивідуальний патронаж;

- робота ТД;

- просвітницько-корекційна та терапевтична робота серед молоді, яка вживає наркотичні речовини;

- функціонування служби роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків;

- надання інформаційної, правової, психологічної допомоги, розробка методичних рекомендацій, пам’яток для наркозалежної молоді.

3. Соціальна реабілітація. Концепція «Реконструкція життєдіяльності»

- сприяння налагодженню соціально - психологічних зв’язків з оточуючими, індивідуально - психологічному оздоровленню.

Цільова група : групи адаптації

Форми роботи: індивідуальна, групова, сімейна.

Зміст роботи:

- робота групи взаємодопомоги наркозалежної молоді та їх батьків.

- включення груп адаптації у волонтерську роботу.

- консультації з правових питань

- мотивування до проходження реабілітації в центрах реабілітації наркозалежної молоді.

- моніторинг та система показників щодо запобігання негативним явищам в дитячому та молодіжному середовищі.

 

ДЕКЛАРАЦІЯ  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Упродовж червня-липня 2019 року проводитиметься обласний конкурс соціальної реклами «Я пишаюсь, я – УКРАЇНЕЦЬ!» у двох номінаціях: відеоролик та соціальний макет,  ініційований управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації спільно із Сумським обласним осередком Національної спілки краєзнавців України у рамках підготовки та відзначення на Сумщині 360-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 17.06.2019 по 23.06.2019

Детальніше...
 
18 червня 2019 року о 14.00 годині в залі засідань міської відбудеться навчання депутатів з наступних питань:
-  Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
-  Про порядок продажу прав на земельні ділянки на земельних торгах.
 

22 червня - скорботний день в історії України. Щороку ми згадуємо його, як той рубіж, що у 1941 році розділив життя на мирне і воєнне. Розпочалася німецько-радянська війна.

Пам'ятаючи цю подію та, вшановуючи пам'ять тих, кому не судилося пережити страшну війну, 21 червня о 15.00 годині в міському парку біля Вічного вогню на площі Соборній буде проведено скорботний мітинг. Запрошуємо приєднуватися. 

 
Графік проведення засідань постійних комісій на червень 2019 року
Детальніше...
 

Організаційним комітетом виставки Dubai Expo 2020 оголошено початок відбору проектів, які можуть стати частиною програми Global Best Practice Programme (www.expo2020dubai.com/en/programmes/best-practice-programme ). 

Детальніше...