.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Земельні відносини arrow Технічна документація по коригуванню нормативної грошової оцінки
Технічна документація по коригуванню нормативної грошової оцінки
08.07.09

Використання землі в Україні є платним. Справляється плата у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від нормативної грошової оцінки.

Стаття 24 Закону України «Про плату за землю» визначає, що грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством України.

Об'єктами нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення є земельні ділянки, що використовуються за функціональним призначенням незалежно від того, до якої категорії вони віднесені.

В основу нормативної грошової оцінки земель покладено капіталізований рентний доход, що визначається відповідно до функціонального використання і місцерозташування земельних ділянок.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок сільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 5-7 років, а несільськогосподарського призначення – не рідше як один раз у 7-10 років.

На виконання п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 року № 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель», нормативна грошова оцінка земельної ділянки щороку на 1 січня підлягає індексації.

Нормативно-правовою базою проведення нормативної грошової оцінки є Земельний кодекс України, Закон України від 19.09.1996р. «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про плату за землю», «Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», (надалі – Порядок нормативної грошової оцінки…), затверджений наказом Держкомзему України, Міністерством аграрної політики України, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Української академії аграрних наук 27.01.2006р. № 18/15/21/11 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 р. за № 388/12262.

Згідно закону України «Про плату за землю» грошова оцінка є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності та проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.

Нормативна грошова оцінка земель міста Охтирка виконана згідно договору № 512 від 04.04.2008р., укладеного між Охтирською міською радою та ДП «Сумський інститут землеустрою»

Виконання робіт по грошовій оцінці земель м. Охтирка обумовлене тим, що з часу проведення попередньої грошової оцінки змінились рівень цін та об‘єми інженерного облаштування території. За цей час було проведено капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі, прокладені нові інженерні комунікації (газопостачання, теплопостачання, каналізація, водопостачання).

На баланс міської ради було передано комунальне господарство житлових кооперативів, промисловості, що призвело до значного збільшення витрат на освоєння та облаштування території міста. Витрати по інженерно-технічному облаштуванню земель міста Охтирка проіндексовано в ціни станом на 01.01.2008 року.

При виконанні нормативної грошової оцінки земель були використані: «Технічна документація по грошовій оцінці м. Охтирка Сумської області», виконана Сумським філіалом інституту землеустрою в 1999 році, плани міста масштабу 1:10000, матеріали генерального плану м. Охтирка, виконані інститутом «Дніпромісто» в 2006 році.

Охтирка – місто обласного підпорядкування, центр Охтирського району, розташоване в 8- км. На південь від обласного центру м. Суми – Харків.

Місто має, з різною мірою забезпечення, усі види централізованих інженерних систем.

Водозабезпечення міста здійснюється централізованим міським водопроводом.

В місті діє централізована система каналізації, яка обслуговує житлові будинки багатоповерхової забудови промислові підприємства, адміністративні і культурно-побутові заклади.

Теплозабезпечення багатоповерхових житлових будинків, приміщень громадських організацій, промислових підприємств здійснюється централізовано від міської ТЕЦ.

Газопостачання міста здійснюється за рахунок використання попутного нафтового (природного) газу від Рибальського нафтогазового родовища.

Енергопостачання м. Охтирка здійснюється від міської ТЕЦ І ПС 110/35/10.

Процедура виконання грошової оцінки земель населених пунктів визначена «Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів».

На першому етапі визначається базова, середня для м. Охтирка, вартість одного квадратного метра земель, яка залежить від місце-розташування населеного пункту в регіональній та місцевій системах виробництва і розселення, рівня освоєння та облаштування території.

На другому етапі вартість диференціюється в межах міста по економіко-планувальних зонах, які встановлюються в залежності від неоднорідності функціонально-планувальних зонах, які встановлюються в залежності від неоднорідності функціонально-планувальних якостей території.

На третьому етапі визначається вартість одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання з урахуванням територіально-планувальних, інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієничних та інженерно-інфраструктурних особливостей її місцеположення.

Основою для нормативної грошової оцінки земельної ділянки є визначення базової вартості 1 кв.м. в середньому по місту.

Таким чином, базова вартість одного квадратного метра земель м. Охтирка, обчислена відповідно до «Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» і становить 94, 73 грн./кв.м.

Технічна документація по нормативній грошовій оцінці земель міста Охтирка Сумської області буде затверджена на сесії Охтирської міської ради.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних відносин (Управління Держкомзему у м.Охтирка Сумської області).

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.