.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Структурні підрозділи соціальної сфери arrow Служба у справах неповнолітніх
Служба у справах неповнолітніх
02.11.06

Про стан захисту прав дітей у місті Охтирка

Охорона дитинства є одним із стратегічних загальнонаціональних пріоритетів політики нашої держави. Тому сьогодні практична діяльність служби у справах неповнолітніх Охтирської міської ради спрямована на охорону дитинства, на попередження дитячої бездоглядності , безпритульності, профілактику правопорушень серед дітей, їх соціальний, правовий захист та ґрунтується на виконанні Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх", Указу Президента України від 11.07.2005 року № 1068 "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей", розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15.02.2006 року № 81 "Про заходи щодо проведення в області у 2006 році Роки захисту прав дитини" та інших документів.

Робота в даному напрямку скоординована радою у справах неповнолітніх. У практику роботи ввійшло проведення щорічно виїзних засідань ради на загальношкільних батьківських зборах, під час яких батьки мають можливість спілкуватися з питань вирішення дитячих проблем з працівниками служб та відділів міськвиконкому, прокуратури, міськрайонного суду, міліції, з лікарями, наркологами, венерологами, дитячим гінекологом та іншими спеціалістами.

Щоквартально на розширених засіданнях ради за участю заступників директорів з виховної роботи та психологів навчальних закладів міста на підставі оперативної інформації міліції, медичних закладів проводиться аналіз стану злочинності та правопорушень серед дітей, причин поширення в місті дитячої бездоглядності. Приймаються відповідні рішення.

Своєчасно виявляються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. На виконання ст. 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування". В квітня 2006 року повноваження опіки, піклування та усиновлення дітей були передані від відділу освіти службі у справах неповнолітніх.

На первинному обліку в службі у справах неповнолітніх перебуває 103 дитини:

23 – сироти

80 дітей, позбавлених батьківського піклування

Із них 55 дітей проживають у місті в сім’ях опікунів та піклувальників. Упродовж 2005-2006 роки виявлено 33 дітей, які потребували соціального захисту. 12 із них влаштовані у дитячі та навчальні заклади на державне утримання, а 21 дитина взята під опіку та піклування.

З метою соціального захисту дітей даної категорії щорічно проводиться робота щодо влаштування на навчання випускників. Сьогодні 5 випускників минулого року навчається у вищих навчальних закладах області, 5 - у професійному ліцеї. Проводиться індивідуальна робота по влаштуванню 9 випускників-сиріт поточного навчального року.

Відділом освіти згідно з чинним законодавством виплачується одноразова допомога дітям даної категорії, яким виповнилося 18 років.

У місті вживаються дієві заходи, спрямовані на забезпечення дітям, які залишилися без батьківської опіки, права на виховання в сімейному оточені.

Рішенням виконавчого комітету затверджені міські заходи щодо створення і розвитку сімейних форм виховання на 2006-2007 роки, якими передбачено створення щорічно прийомної сім’ї.

З цією метою проводиться інформаційно-просвітницька робота серед населення міста. На сторінках місцевої преси започатковано рубрику "Кожній дитині – право на сім’ю". Проводиться робота по пошуку кандидатів у прий1омні батьки.

Сьогодні в місті є дві сім’ї, які мають бажання упродовж року взяти дітей із Будинку дитини під опіку з наступним усиновленням. Зокрема, одна дитина в сім’ї уже проживає.

Діти – це майбутнє держави. Ті, хто дає їм життя повинні нести відповідальність за майбутнє своїх дітей. Але внаслідок зростання кількості розлучень, нестабільність шлюбів, збільшується кількість сімей, в яких створюються умови для негативного формування особистості дитини, де батьки зловживають спиртними напоями, не займаються вихованням своїх дітей. Тому діяльність служби спрямована на конкретну роботу з сім’єю, яка проводиться у рамках міської програми "Соціальний супровід неблагополучних сімей". Створені банки даних на дітей, які перебувають у складних морально-психологічних умовах. На облік взято 67 дітей, які проживають у 44 неблагополучних сім’ях. Вживаються заходи до батьків, які не виконують батьківських обов’язків. Аналіз показує, що щорічно збільшується кількість дітей, які при живих батьках залишаються сиротами.

Якщо у 2000 році такий статус отримала лише одна дитина то у 2005 році з полону неблагополучних родин була вилучена 21 дитина.

Протягом 2005-2006 року міськрайонним судом 27 осіб позбавлено батьківських прав. У двох випадках діти відібрані без позбавлення батьківських прав.

З метою профілактики дитячої бездоглядності ,правопорушень та злочинів серед дітей систематично проводяться профілактичні рейди під умовними назвами "Діти вулиці", "Вокзал", "Урок", рейди по неблагополучних сім’ях.

Упродовж 2005-2006 років їх проведено більше 60.

Під час рейдів було виявлено 214 неповнолітніх, перевірено більше 100 місць збору неповнолітніх. Всі виявлені діти повернуті в сім’ї, їх батьки попередженні про відповідальність.

В практику роботи ввійшло проведення рейдів-перевірок місць масового відпочинку молоді за участю працівників міськвиконкому, заступників директорів навчальних закладів міста, членів батьківських комітетів, депутатів міської ради, представників місцевої преси, працівників міліції, санстанції. Результати рейдів постійно публікуються на сторінках місцевих газет.

Три роки тому, коли в нашому місті з’явилися зали комп’ютерних ігор та ігрових автоматів, виникла проблема "утікачів від знань". Для її роз’яснення були об’єднані зусилля педколективів навчальних закладів міста, відділів і служб міськвиконкому, які працюють з дітьми. Системою роботи стало проведення спільних рейдів.

Жоден виявлений факт перебування дитини під час занять у школі чи після 22.00 години не залишився поза увагою педколективів шкіл, служби у справах неповнолітніх. З цього приводу отримали попередження батьки 62 дітей. 32 дітей було виявлено під час нічних рейдів. Працівниками міліції було складено 28 адмінпротоколів на батьків за невиконання ними батьківських обов’язків.

Рішенням Охтирської міської ради від 28.02.2006 року № 738-МР затверджені міські заходи щодо забезпечення належних умов та дотримання етичних норм стосовно дітей в залах гральних автоматів, комп’ютерних центрах, дискотеках, інших розважальних закладах та громадських місцях м. Охтирка, одним із пунктів яких забороняється відвідування вищеназваних закладів дітьми віком до 16 років без супроводу дорослих або осіб, що їх замінюють, під час навчального року після 21-00 години, а під час канікул та у вихідні дні після 22-00 години. Дане рішення доведено до відома учнів шкіл міста та батьків, власників вищеназваних закладів. Здійснюється контроль за його виконанням.

У місті склалася відповідна система формування правової культури та проведення профілактики протиправної поведінки дітей та підлітків. У школах міста впроваджено учнівське самоврядування. Дієвими формами роботи є ради профілактики, наркопости. Двічі на рік проводяться місячники правової освіти та правового виховання, працюють лекторії правових знань, міський клуб "Старшокласник", проведені круглі столи "Домашнє насильство, шляхи вирішення проблеми", "Наркоманія" - смерть із власної волі" та інші. Щорічно до Дня захисту дітей проводиться волонтерська вулична ігротека "Дізнайся про свої права", гаряча телефонна лінія "Дитина та її права" за участю спеціалістів служб та відділів міськвиконкому, юристів, лікарів.

З метою проведення профілактичної роботи на базі загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних закладів освіти працює 17 консультативних пунктів.

Організована просвітницька робота серед директорів шкіл, заступників директорів шкіл з виховної роботи, завідувачів дитсадками, батьків щодо виявлення дітей, які потребують захисту від жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення.

Проведення комплексних заходів по профілактиці правопорушень значною мірою сприяло вирішенню питання стабілізації криміногенної ситуації у підлітковому середовищі міста. Зокрема, згідно з даними Охтирського МРВ УМВС України в Сумській області підліткова злочинність за І півріччя 2006 року зменшилась на 55% ( з 11 до 5 злочинів), а кількість дітей, які взяли участь у скоєнні злочинів – на 45% (з 9 до 5 осіб) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У нашому місті працює єдине в Україні училище соціальної реабілітації для дівчат. Органами виконавчої влади постійно надається допомога і здійснюється контроль за умовами утримання вихованок. Училище забезпечене всім необхідним. Його вихованки активні учасники загальноміських заходів, конкурсів. Працівниками міськвиконкому із залученням спеціалістів проводяться лекції, тренінги, круглі столи, надаються індивідуальні консультації.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Упродовж червня-липня 2019 року проводитиметься обласний конкурс соціальної реклами «Я пишаюсь, я – УКРАЇНЕЦЬ!» у двох номінаціях: відеоролик та соціальний макет,  ініційований управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації спільно із Сумським обласним осередком Національної спілки краєзнавців України у рамках підготовки та відзначення на Сумщині 360-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 17.06.2019 по 23.06.2019

Детальніше...
 
18 червня 2019 року о 14.00 годині в залі засідань міської відбудеться навчання депутатів з наступних питань:
-  Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
-  Про порядок продажу прав на земельні ділянки на земельних торгах.
 

22 червня - скорботний день в історії України. Щороку ми згадуємо його, як той рубіж, що у 1941 році розділив життя на мирне і воєнне. Розпочалася німецько-радянська війна.

Пам'ятаючи цю подію та, вшановуючи пам'ять тих, кому не судилося пережити страшну війну, 21 червня о 15.00 годині в міському парку біля Вічного вогню на площі Соборній буде проведено скорботний мітинг. Запрошуємо приєднуватися. 

 
Графік проведення засідань постійних комісій на червень 2019 року
Детальніше...
 

Організаційним комітетом виставки Dubai Expo 2020 оголошено початок відбору проектів, які можуть стати частиною програми Global Best Practice Programme (www.expo2020dubai.com/en/programmes/best-practice-programme ). 

Детальніше...