.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Культура arrow Бібліотекарі відкривають цікавий і унікальний книжковий світ
Бібліотекарі відкривають цікавий і унікальний книжковий світ
20.05.19
_dsc8528.jpg
Директор Охтирської міської централізованої бібліотечної системи Алла ФОМІЧОВА на апаратній нараді при міському голові зазначила, що протягом року міські бібліотеки відвідують близько 10 тисяч любителів книг, а працівники бібліотек розширюють горизонти доступу до електронних та друкованих видань, використовуючи сучасні технології та ініціативи     


Охтирська міська централізована бібліотечна система об’єднує бібліотеки міста у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів міста і функціонує на основі єдиного адміністративного і методичного керівництва, штатного розпису, довідково-пошукового апарату та бібліотечного фонду. Мережа бібліотек ЦБС: Центральна міська бібліотека (вул. Київська,2), Центральна дитяча бібліотека (вул. Армійська, 2), бібліотека-філія для дорослих та бібліотека-філія для дітей (пров. Штагера, 2).
Штат  ЦБС складає 23 працівника. Всі фахівці мають фахову освіту. 
Бібліотеки здійснюють свою діяльність, виходячи з особистих, соціальних та інших потреб жителів міста в інформації, спілкуванні, забезпеченні своїх громадянських прав. Користувачі Охтирської міської ЦБС мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через центральну міську бібліотеку або зручну бібліотеку-філію. Бібліотеки використовують наявні технічні можливості для здійснення віддаленого пошуку інформації.
 Діяльність бібліотек Охтирської міської ЦБС спрямована на підтримання позитивного іміджу сучасних бібліотек, співпрацю з закладами культури та освіти, здійснення оперативного, повного і комфортного обслуговування користувачів на високому рівні, забезпечення користувачів бібліотек інформацією щодо діяльності органів влади, популяризацію вітчизняної та світової літератури і культури, літератури краєзнавчого характеру та сприяння розвитку туризму на Охтирщині, впровадження нових форм роботи та сучасних інформаційних технологій, постійне підвищення професійного рівня бібліотечного персоналу.
За 2018 рік бібліотеками було обслужено 9983 користувача. Кількість книговидач за 2018 рік складає 192681 примірники. Відвідувань до бібліотек було 62289. 
Загальний обсяг фонду бібліотек  Охтирської міської  централізованої бібліотечної системи станом на 01.01.2019 становить 88954 примірники. Із них:
­ друкованих видань – 88651примірник, 
­ аудіовізуальних видань – 286 примірників,
­ електронних видань - 17 примірників.
На  обліку у бібліотеках міста  знаходиться  3301 примірник журналів. 
За мовами бібліотечний фонд складається: 
­ українською мовою - 34420 прим., 
­ російською мовою – 54334 прим.; 
­ іншомовні – 200 прим. 
Протягом 2018 року до фондів Охтирської міської  ЦБС надійшло 1993 примірника документів на загальну суму 57315,89 грн.
 Одержано книг 1304 прим., електронних видань 2 прим., періодичних видань 687 прим. 
З них за тематикою:
суспільно-політична - 586 прим.,
природничо-наукова -  62 прим.,
технічна - 116 прим.,
сільськогосподарська - 42 прим.,
мистецтво, спорт - 22 прим.,
мовознавство, літературознавство  - 16 прим.,
художня література   - 858 прим.,
дитяча (для дошкільнят)  -  291 прим.
Надійшло книг та електронних видань:
­ від обласної універсальної наукової бібліотеки та обласної дитячої бібліотеки  -171 прим. на загальну суму 17012,12 грн., 
­ подарованих авторами, читачами, організаціями - 846 прим. на загальну суму 25316,77грн.; 
­ за рахунок коштів міського бюджету, передбачених на виконання депутатських повноважень за пропозиціями депутатів Охтирської міської ради - 54 прим. на загальну суму 8500 грн., 
­ за рахунок власних надходжень -190 прим. на загальну суму 6204 грн.; 
­ на заміну втрачених читачами - 45 прим. на загальну суму 283 грн. 
У 2018 фінансовому році передплачено 66 назв, 117 комплектів періодичних видань на загальну суму 18661,41 грн.; з них:
­ за кошти міського бюджету – 60 назв, 108 примірників на суму15873,73 грн..; 
­ за кошти спонсорів – 6 назв, 9 комплектів на суму  2787,68 грн. 
Вибуло у 2018 році 3991 примірники на загальну суму 10529,17 грн., з них: 
­ книг 3379 прим. на суму 2469,58 грн.,
­ періодичних видань – 612 прим. на суму 8059,59 грн.
Переважно причиною вибуття з фондів бібліотек  є зношеність (3334 прим.)
Станом на 01.05.2019 р.  міською централізованою бібліотечною системою  обслуговується 6043  користувача., книговидача складає 69056 примірників, відвідування – 20570 раз.
      До фондів ЦБС  у 2019 році надійшло 539 примірників   на загальну суму 34311  грн. Це книги від Сумської обласної наукової бібліотеки, в дар від авторів, від Харківської наукової бібліотеки, від родини К. Квітчастої , від громадського об’єднання «Майбутнє села» , від користувачів бібліотек, на заміну втрачених.   
  Передплата періодичних видань: заплановано  на 2019 рік передплатити періодичних видань на 24 500 грн.
         Бібліотеками міста надано в 2019 році платних послуг на суму 5758 тис. грн. Кошти використовуються на придбання літератури.
Охтирська міська централізована бібліотечна система має                                       18 комп’ютерів, 2 ноутбука ( 1 подарований в 2019 році), 11 шт. копіювально-розмножувальної техніки. 
Для користувачів середнього та поважного віку, дітей, проводиться робота клубів «Виноградар», «Світлиця», «Квітучий сад», «Домовичок», «Книжкова лікарня», «Краєзнавче джерельце». На базі бібліотеки проводить свої засідання Охтирське літературно-мистецьке об’єднання «Сокіл».
      На базі Охтирської міської ЦБС працюють пункти публічного доступу до Інтернету при бібліотеках. Бібліотеки на додаток до друкованих ресурсів надають доступ користувачам до електронних інформаційних ресурсів і допомагають орієнтуватися в них, надають можливість скористатися інформацією з мережі Інтернету, навчитися користуватися комп’ютером та Інтернетом. Технічне оснащення:17 комп’ютерів для користувачів. 
     За 2018 рік на базі Охтирської міської ЦБС було проведено 20 навчань. Користувачі отримали консультації з ІТ-технологій та відвідали курси лекцій з основ комп’ютерної грамотності. Навчання з ІТ-технологій у бібліотеках пройшла 51 особа. Кількість осіб, які скористалися доступом до Інтернету у бібліотеках – 491. Надано 311 інформацій (довідки; реферати; електронні версії газет, журналів, статей з них, книг, текстів законодавчих документів, постанов уряду тощо).
Охтирська міська ЦБС висвітлює свою діяльність в мережі Інтернет (блоги; соціальні мережі використання під час масових заходів – віртуальні екскурсії та подорожі, відео-перегляди, презентації тощо). 
Вже декілька років  Охтирська міська ЦБС учасник 15-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays. 
ЦБС співпрацює з представниками громадських організацій як   «Охтирський майдан». Налагоджено співпрацю з молодіжними організаціями, зокрема ФРІ (Фундація регіональних ініціатив), Охтирським молодіжним центром, якими на базі бібліотеки проводяться заняття з фінансової грамотності, ораторського мистецтва, зустрічі з психологом,   тощо.
Постійно готуються виступи на радіо на  народознавчі,  морально-етичні теми, про роботу бібліотек. Продовжується цикл передач «Шануймося в народних традиціях», започаткований в 2018році -  «Читаємо українською».  2019 році започаткований  цикл передач для молоді «Читаємо разом». 
Ефективно діють Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів державної влади в бібліотеці-філії для дорослих та центральній бібліотеці,  Пункт європейської інформації за проектом Української Бібліотечної Асоціації за підтримки ЄС «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках». Бібліотечна система ініциює  у місті святкування Дня Європи та Дня вишиванки. 
14 березня 2019 року в центральній міській бібліотеці відбувся поетично-краєзнавчий скайп-марафон «Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини», присвячений 80-річчю утворення Сумської області. 
На запрошення відділу абонементу Сумської обласної наукової бібліотеки відгукнулись міста Охтирка, Конотоп, Ромни, Білопілля. В стінах бібліотек зібрались місцеві поети, щоб поспілкуватись, поділитись радістю від нових виданих книг та подарувати всім чудовий настрій декламуванням своїх творів.
Охтирку представили члени клубу «Сокіл»  поети Ніна Павлівна Багата, Тетяна Іванівна Акименко, Олена Георгіївна Полякова, Галина Петрівна Чехута та юна поетеса Катя Пастернак.
Скайп-зв’язок дозволив одночасно познайомитись з творчістю поетів, відчути  літературну поетичну спорідненість душ. Щемливі вірші про любов до Батьківщини , до рідного краю, про чудову природу Сумщини не  залишив байдужими присутніх. В різних кінцях області лунали оплески за натхненно прочитані чудові твори.
В кожній з бібліотек – учасників скайп-марафону була оформлена книжкова виставка  з поетичним доробком поетів Охтирки, Білопілля, Конотопу та Ромнів. Виставка творчості поетів Охтирки називалась «Літературний подіум».
В бібліотеках міста проводяться заходи до Державних свят України. До Дня пам'яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Європі центральна дитяча бібліотека провела роботу по збору матеріалів та організації виставки «Завісу часу підіймає пам’ять», присвячену О. Бересту. 
Дитячі бібліотеки міста провели Тиждень дитячої книги.
На блогах бібліотек, в соціальній мережі «Фейсбук» є сторінки Охтирських бібліотек, в групі «Бібліотеки Охтирщини», «Охтирська «Афіша», «Подслушано в Ахтырке», тут регулярно публікуються фотозвіти  про роботу бібліотек, тематичні огляди книжкових новинок  та інше.

                                                 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

У зв'язку з введенням в дію з 01.05.2019 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", який вимагає заключення нових договорів, де більш детально розписані права та обов'язки споживача, а також взаємовідносини між споживачем та виконавцем послуги, ДП "Верп" надає проект типового договору для ознайомлення споживачам 
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 24.06.2019 по 30.06.2019
Детальніше...
 
27 червня 2019 о 15.00 в міському центрі культури і дозвілля відбудеться тематичний захід "Конституція - основний закон для влади і громади". 
Вхід вільний.
 
26 червня о 19.00 годині на Успенській площі збираються випускники закладів загальної середньої освіти м.Охтирка для участі у святковій ході. Початок ходи о 19.30.
З 20.00 на стадіоні "Нафтовик" відбудеться міський випускний вечір "Журавлиний вирій-2019".
Детальніше...
 
25 червня 2019 о 9:00 год. в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 59 сесії міської ради
 
25 червня 2019 року о 8:00 відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій