.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Транспорт arrow Про стан транспортного обслуговування пасажирів в місті Охтирка
Про стан транспортного обслуговування пасажирів в місті Охтирка
26.11.18
_dsc9048.jpg
За інформацією управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства станом на 01.11.2018 в місті працює 21 маршрут в режимі маршрутного таксі та 4 маршрути в звичайному режимі руху, перевезення пасажирів на яких автомобільним транспортом загального користування здійснюють 11 фізичних осіб-підприємців та Комунальне Підприємство «Благоустрій» Охтирської міської ради
Питання, пов’язані з організацією пасажирських перевезень по м.Охтирка, покладені на управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства. При управлінні створений відділ транспортної інфраструктури, основним завданням якого є організація роботи спрямованої на надання  якісних адміністративних послуг щодо організації і контролю за перевезенням пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території міста.
Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює контроль у межах своїх повноважень за організацією обслуговування населення на міських автобусних маршрутах загального  користування. 
До повноважень відділу входять наступні питання:
-організація та проведення конкурсів на визначення автомобільного перевізника, який буде обслуговувати маршрут;
-затвердження розкладів руху по маршруту;
-укладання договорів з автомобільними перевізниками;
-контроль за дотриманням перевізниками умов Договорів. Відділом транспортної інфраструктури управління капітального будівництва та житлово- комунального господарства проводяться щоденні обстеження дотримання перевізниками умов договорів про організацію перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Охтирка. В разі виявлення порушень складаються акти відповідної форми. За 2017 рік проведено 166 перевірок, виявлено 5 порушень у 4-х перевізників. З початку  2018 року проведено 174 перевірки, виявлено 8 порушень умов Договорів у 3-х перевізників. Основними порушеннями умов договорів були:
- не виконання перевізниками розкладу руху та схеми руху;
- самовільна заміна транспортного засобу на маршруті. 
На порушників складені акти та направлені листи з вимогою про недопущення порушень в подальшій роботі. У разі складення на перевізника 3-х актів про порушення умов Договору на протязі року  з таким перевізником розривається Договір про перевезення. У серпні місяці 2018 року за ініціативою управління були проведені обстеження дотримання санітарного стану у салонах автобусів пасажирського транспорту. У  роботі робочої групи взяв участь і лікар загальної гігієни відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Охтирського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Робоча група оглядала салони автобусів, перевіряла дорожні листи водія на наявність допуску водія та транспортного засобу на маршрут, проходження ним медичного контролю.  Усі виявлені зауваження фіксувалися в довідці обстеження. Зауваження були щодо підлоги та стелі автобусів, чохлів та занавісок на вікнах, стану панелей в салоні та реклами на вікнах. При повторних обстеженнях усі зауваженняперевізниками були усунені. Для оперативного реагування на випадки негативної поведінки водіїв, порушення ними схеми або розкладу руху при управлінні діє гаряча лінія, номери телефонів якої були розміщені на сторінках засобів масової інформації, на центральних зупинках пасажирського транспорту.
Номери телефонів: (05446) 42078; (068)7991768; (095) 05041914
Пасажири звертаються до працівників відділу транспортної інфраструктури по номерах вказаного телефону навіть у вихідні дні. Це стимулює наших перевізників до дисципліни і дає працівникам управління можливість контролювати перевізників щоденно щодо якісного обслуговування ними маршрутів.
Усі нагальні проблеми пасажирських перевезень по місту розглядаються на комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території  м. Охтирка. З  початку 2018 року  проведено 6 засідань комісії, на якій розглянуто 37 питань з діяльності пасажирського транспорту.
Визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах згідно з чиним законодавством.  
У 2018 році проведено 3 конкурси з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. У грудні  місяці заплановано проведення ще одного конкурсу на 4 маршрути. 
З початку 2018 року управлінням проведено три зустрічі з приватними перевізниками міста з питання дотримання умов договорів та виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт в частині безпеки перевезень. Представниками відділу поліції проводилися профілактичні заходи з перевізниками стосовно дотримання технічного стану транспортних засобів для перевезення пасажирів. Стан транспортного перевезення пасажирів розглядався і на засіданні Громадської ради в вересні місяці.
 У серпні місяці 2018року  до міського голови надійшли звернення від перевізників міста з проханням провести коригування розрахунків тарифу та підвищити вартість проїзду до 6 грн.
Відповідно до вимог  Закону України «Про автомобільний транспорт», «Порядку встановлення тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування», затвердженого рішенням міської ради,   управлінням було проведено перевірку економічного обґрунтування наданих перевізниками розрахунків тарифу.  Крім того, згідно з    вимогами Меморандуму про співпрацю між Охтирською міською радою, Громадською радою та суб’єктами господарювання було проведено  незалежний ліцензований  аудит поданих розрахунків. Враховуючи надані незалежним аудитором аудиторські звіти про економічно обґрунтовані тарифи на перевезення пасажирів в звичайному режимі руху та в режимі руху маршрутного таксі рішенням виконавчого комітету від 21.11.2018 встановлено тариф на перевезення в розмірі 6 грн., а для учнів 1-4-х класів в навчальний період тариф залишається 3 грн.
Перевізники, які здійснюють перевезення в режимі руху маршрутних таксі, добровільно зобов’язалися і надалі здійснювати  в усі дні, крім святкових та вихідних, безкоштовні перевезення без надання компенсації з місцевого бюджету: 
-пільгових категорій населення з наданням одного місця для осіб, які визначені чиним законодавством;
-дітей віком до 6 років без обмеження кількості місць;
-дітей-інвалідів без обмеження кількості місць;
-учасників АТО, з наданням одного місця;
-дітей, загиблихучасників АТО без обмеження кількості місць.
Усі перевізники за згодою сторін надають безкоштовно транспортні засоби для проведення загальноміських заходів.
Нагальною проблемою в роботі пасажирських перевезень на сьогодні залишається забезпечення якісного транспортого сполучення мешканців с.В.Озеро з містом, району вул.Гоголя з вул.Сумською,  а також відновлення маршруту №7 по вул.Петропавлівській та №9 по вул.Береста. Для  визначення перевізників для постійної роботи на маршрутах №7, №9, 11а та 11б оголошено конкурс на ці маршрути та проводиться робота серед перевізників.


 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 24.06.2019 по 30.06.2019
Детальніше...
 
27 червня 2019 о 15.00 в міському центрі культури і дозвілля відбудеться тематичний захід "Конституція - основний закон для влади і громади". 
Вхід вільний.
 
25 червня 2019 року о 8:00 відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій
 
24 червня 2019 року о 9.00 відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій
 
26 червня о 19.00 годині на Успенській площі збираються випускники закладів загальної середньої освіти м.Охтирка для участі у святковій ході. Початок ходи о 19.30.
З 20.00 на стадіоні "Нафтовик" відбудеться міський випускний вечір "Журавлиний вирій-2019".
Детальніше...
 
Упродовж червня-липня 2019 року проводитиметься обласний конкурс соціальної реклами «Я пишаюсь, я – УКРАЇНЕЦЬ!» у двох номінаціях: відеоролик та соціальний макет,  ініційований управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації спільно із Сумським обласним осередком Національної спілки краєзнавців України у рамках підготовки та відзначення на Сумщині 360-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.
Детальніше...