.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Ринок праці arrow До відома роботодавців!
До відома роботодавців!
30.01.09

В зв’язку з набуттям 13 січня 2009 року (з дня опублікування) чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» (№ 799-V I 13.01.2009 р – далі Закон.) Державний центр зайнятості надає роз"яснення щодо застосування деяких норм цього Закону:

1. Встановлено нові розміри страхового внеску на випадок безробіття

- загальний розмір страхового внеску до Фонду на випадок безробіття з дня опублікування антикризового Закону становить 2,2% в тому числі:

- 1,6% - для роботодавців;

- 0,6% - для застрахованих осіб;

Розмір внесків на рівні 2,2% - для осіб, які приймають участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах та для фізичних осіб - суб»єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних осіб), які використовують найману працю, фізичних осіб за договорами цивільно - правового характеру. Звертаємо увагу, що страхові внески на випадок безробіття за січень платники повинні нараховувати та утримувати, застосовуючи різні розміри страхових тарифів. Тобто нарахування страхових внесків за січень роботодавець повинен здійснити двома частками, а саме пропорційно відпрацьованим робочим дням до 13 січня (1,3%, 0,5%) і з 13.01.2009 року (1,6%, 0,6%).

2 . З 13.01.2009 року страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплати фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). Слід зазначити, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 року, а виплата доходу відбулась з 13січня включно, підпадають під дію Закону. Звертаємо увагу, що страхові внески на зазначені виплати тільки нараховуються:

- для юридичних та фізичних осіб (роботодавців),які укладали договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з працівником, з яким вони перебувають в трудових відносинах – в розмірі 1,6%.

- юридичні та фізичні особа, які укладають договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з іншими фізичними особами, з якими вони не перебувають в трудових відносинах - в розмірі 2,2%.

Одночасно повідомляємо, що юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), у разі використання праці фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні також нараховувати та сплачувати страхові внески в розмірі 1,6% (якщо фізична особа перебуває з ним в трудових відносинах) та 2,2% (якщо фізична особа не перебуває з ними в трудових відносинах).Всі юридичні та фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами ЦПХ повинні сплачувати страхові внески на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України на ім»я органів державної служби зайнятості для зарахування страхових внесків від роботодавців код 01.

3. Прикінцевими положеннями зазначеного Закону призупинено до 1 січня 2011 року дію статті 5 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Це означає, що з моменту набрання чинності законом, страхуванню на випадок безробіття підлягають:

- працюючі особи, які отримують або мають право на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах , пенсію за вислугу років, а також особи, які досягли законом пенсійного віку.

- іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють за наймом в Україні.

Тобто з 13.01.2009 р. із заробітної плати працюючих пенсіонерів та іноземців потрібно утримувати страхові внески у розмірі - 0,6% (раніше страхові внески тільки нараховувалися на фонд оплати праці роботодавців).

4 .Законом також визначено, що військовослужбовці, які раніше були незастрахованими відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» набувають статусу застрахованих осіб, тобто їх грошового забезпечення (заробітної плати) утримуються страхові внески в розмірі - 0,6% з моменту набуття чинності Законом, а військові формування, які виплачують грошове забезпечення (заробітну плату) військовослужбовцям, починають сплачувати страхові внески з 1 січня 2010 року, як роботодавці (1,6%:).

5 .Змінився й розмір страхових внесків для осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, який становить 2,2% до сум оподаткованого доходу. При цьому, слід зазначити, що фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ не відносяться до осіб, які беруть участь у страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) юридичним та фізичним особам, то страхові внески платить роботодавець. Якщо, фізична особа працює за договором ЦПХ у фізичної особи - суб»єкта підприємницької діяльності, або у фізичної особи, яка не є суб»єктом підприємницької діяльності, то такі фізичні особи, у т.ч. фізичні особи-підприємці повинні зареєструватися в центрі зайнятості, як платники страхових внесків з дня укладання договору ЦПХ. З цього ж дня така особа набуває статусу платника страхових внесків до Фонду.

6 .Також зазначеними змінами врегульовано питання щодо перерахування страхових внесків страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), в тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або з виручки від реалізації товарів (послуг). Тобто юридичні та фізичні особи повинні одночасно при отриманні зазначених коштів сплачувати страхові внески на випадок безробіття пропорційно у відповідних розмірах (1,6%, 2,2%).

7. Також в Законі України «Про зайнятість населення» закріплено, що для осіб, які звільнилися за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України), виплата допомоги по безробіттю починається з 91 дня.

Особи, звільнені за угодою сторін, які отримали статус безробітного до набрання чинності антикризовим Законом, отримують допомогу по безробіттю та соціальні послуги на умовах, визначених законодавством, що діяло до внесення змін до Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Особи, звільнені за угодою сторін, яким призначається допомога по безробіттю після набрання чинності антикризовим Законом, мають право на отримання допомоги по безробіттю починаючи з 91 дня перебування на обліку, як безробітних.

Охтирський МРЦЗ

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

19 жовтня 2018 року Сумський національний аграрний університет проводить семінар на тему: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкій підхід»
Детальніше...
 
24 жовтня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету.
 
За інформацією Посольства України в Королівстві Марокко, у період з 24 по 27 жовтня 2018 року в Міжнародному виставковому центрі м. Касабланки (Королівство Марокко) відбудуться три виставки: спеціалізована міжнародна виставка електроенергії, освітлення, електротехніки і автоматизації «Elec expo», міжнародна виставка відновлюваної енергії та енергоефективності «EneR Event» та міжнародна виставка компонентів впроваджувальних електронних систем «Tronika Expo»
Детальніше...
 
18 жовтня 2018 року в місті о 14.00 годині біля міського центру культури і дозвілля відбудеться вулична хода "Хода за свободу", присвячена відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до участі у заході.
 
Запрошуємо абітурієнтів та студентів міста Охтирки прийняти участь у соціальній програмі Scholarship. Головний приз - грант (стипендія) у розмірі 35.300 грн. на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ця сума розподіляється між учасниками, які написали найкращі роботи. Участь повністю безкоштовна. Детальніше про умови конкурсу дивитися тут: https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/ Запитання та роботи можно надсилати через сайт або на пошту: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.  
 
17 жовтня 2018 року у приміщенні Охтирського краєзнавчого музею ради відбудеться міський шаховий турнір серед дітей та дорослих, присвячений пам'яті шахового майстра, нашого земляка Лева Капусти. 
Початок о 15.00 год. Запрошуються усі бажаючі.