.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Формування здорового способу життя у молодіжному середовищі, зміцнення фізичного здоров’я молоді
01.10.18
Здоровий спосіб життя молодого покоління є гарантом здоров’я всієї нації
Одним із приоритетних напрямків роботи відділу молоді та спорту Охтирської міської ради є пропаганда та формування здорового способу життя серед молоді, зміцнення її фізичного здоров я.
Робота в цьому напрямку проводиться відповідно до міської комплексної програми «Молодь Охтирки на 2016-2020 роки» (напрямок  2 Програми «Популяризація та утвердження здорового та безпечного способу життя та культури здоров я серед молоді») та міської «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2019 роки».
З метою формування, популяризації та пропаганди  здорового способу життя протягом 2017-2018 років відділом молоді та спорту спільно з громадськими молодіжними організаціями, загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, ДНЗ «Охтирський центр ПТО», Охтирського коледжу СНАУ проведено відповідні заходи. 
Так, до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом відділом проведено:
- для студентів Охтирського коледжу СНАУ  круглий стіл на тему «1 грудня – Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД»,
- серед навчальних закладів міста організовано та проведено  конкурс малюнку «Разом проти СНІДУ» (80 робіт)
-  за участю спеціалістів на ТРК «Охтирка» організовано круглий стіл «Проблема ВІЛ/СНІДу в українському суспільстві»,
- вуличні акції «Червона стрічка надії» (розповсюдження інформаційних буклетів та червоних стрічок,  як символу солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими 
- флешмоб «Хай твоє серце б’ється» (запуск кульок з діодами).
         До Всесвітнього Дня боротьби проти паління відділом молоді та спорту   - на ТРК «Охтирка» організовано (круглий стіл  за участю спеціалістів) на
- тренінгове заняття на тему «Ми проти паління!» серед студентів Охтирського коледжу СНАУ, 
- акцію «Міняю цукерку на цигарку», 
 -  поширено інформаційні буклети серед населення міста.
 До Всесвітнього Дня боротьби із зловживанням наркотиків у червні місяці проведено акцію «Лише скажи наркотикам-Ні!» у ДТВ «Космос»
НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», конкурс малюнку на асфальті, лекцію-тренінг та  поширено інформаційні буклети.


З метою створення умов для впровадження здорового способу життя, залучення населення міста до масового спорту як важливої складової, покращення якості та тривалості активного життя населення міста з початку 2018 року  відділоммолоді та спорту було проведено  35 міських спортивно-масових заходів до Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня фізичної культури і спорту, Олімпійського дня, Дня незалежності України, присвячені знаменним датам, подіям,  землякам. Це змагання першості, кубки, чемпіонати міста з футболу, волейболу, боротьби дзюдо, самбо, карате, легкої атлетики, астільного тенісу, шахів, шахмат, тощо. 
Так, вже третій рік поспіль у місті проводяться відкриті змагання з легкоатлетичного кросу, присвячені пам яті тренера –викладача Охтирської ДЮСШ Шимка В.І., який збирає більше 100 шанувальників бігу. 
Массовим також є міський фестиваль «Охтирка Open cup fest», у якому бере участь більше 200 учасників з міст Охтирки, Сум, Тростянця, смт Велика Писарівка, Охтирського району, Богодухів (Харківська область), Зіньків (Полтавська область). Змагання проводяться з 5 видів спорту: пляжного футболу, пляжного волейболу, армреслінгу, гирьового спорту, перетягування линви.  Охтирські спортсмени беруть участь у змаганнях з усіх видів спорту. 
Кожного року в місті проводить Чемпіонат м. Охтирки з футболу (травень-вересень) та Кубок м. Охтирки з футболу (квітень-серпень) серед команд-аматорів цього виду спорту. Учасниками турнір є більше 100 спортсменів.
У 2018 році вперше в місті започатковано  Чемпіонату міста з волейболу серед дорослих, в якому вияливи бажання брати 8 місцевих команд в т.ч. збірні підприємст, установ та навчальних закладів. 
До Дня фізичної культури і спорту у міському парку 7 вересня відбулися урочистості з нагоди свята, під час яких грамотами міського голови та квітами було відзначено кращих спортсменів, тренерів, вчителів фізичного виховання, керівників та членів федерацій, громадських спортивних організацій, ветеранів спорту, меценатів. Після урочистостей перед учасниками заходу відбулися показові виступи спортсменів, майстер-класи та відкриті тренування з різних видів спорту. З нагоди свята було проведено дитячий футбольний турнір, відкритий турнір з настільного тенісу серед дітей та дорослих та шаховий турнір серед дітей та дорослих. 
Команди та окремі спортсмени міста постійно беруть участь у змаганнях різного рівня . Так з початку року за рахунок коштів міського бюджету брали участь у 9 обласних та Всеукраїнських змаганнях, більше 750 спортсменів міста взяли участь у 65 змаганнях з різних видів спорту, на яких вибороли 496 призових місць.
З даного питання відділ тісно співпрацює з громанськими фізкультурно-спортивними організаціями та федераціями з видів спорту, яких на сьогоднішній день у місті налічується 13. 
З міського бюджету постійно виділяються кошти на виконання програм. 

Щорічно з міського бюджету збільшується  сума коштів на придбання путівок на оздоровлення та відпочинок для дітей пільгових категорій. Так, у 2017 році було виділено – 198,00 тис. грн., у 2018 році  - 261,88 тис. грн. 10 пу., 14 пут, та 42 путівки.
Значна робота з питань популяризації та утвердження здорового та безпечного способу життя серед молоді проводиться кабінетом «Клініка, дружня до молоді» дитячої поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» (за. Мучник Г.М.)
Робота з питання популяризації здорового способу життя,   привернення уваги  до фізичної культури та масових видів спорту, як до найдієвіших механізмів профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі продовжується.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 27.05.2019 по 02.06.2019
Детальніше...
 
Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік