.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Економіка arrow Розвиток середнього й малого бізнесу arrow Необхідність екологізації виробництва та впровадження стандартів ISO 14000
Необхідність екологізації виробництва та впровадження стандартів ISO 14000
28.09.18

Діяльність суб’єктів господарювання, як складової частини економічної системи, що перетворює вхідні матеріально-енергетичні потоки природних та виробничих ресурсів на вихідні потоки предметів споживання та відходів виробництва, пов’язана як з використанням компонентів довкілля в якості виробничих ресурсів (водоспоживання, використання корисних копалин, земельних, лісових ресурсів тощо), так і з надходженням у навколишнє природне середовище твердих, рідких та газоподібних відходів діяльності. Наслідками надмірного надходження забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище є не тільки забруднення довкілля, а й втрати самих суб’єктів господарювання через зниження якості природних ресурсів та повне вилучення деградованих складових довкілля з господарської діяльності (втрата рекреаційного та рибогосподарського значення поверхневими водними об’єктами, втрати сільгоспвиробництва через зниження родючості ґрунтів, додаткові витрати на облаштування очисних систем джерел водопостачання через підвищений вміст у воді окремих хімічних речовин, що негативно впливають на виробниче обладнання або продукцію, що виготовляється, тощо).

З іншого боку, враховуючи прогресуюче погіршення стану навколишнього природного середовища, у тому числі негативні наслідки для здоров’я та добробуту людини (збільшення випадків респіраторних та алергічних захворювань внаслідок забруднення атмосферного повітря, випадки отруєння через забруднення водойм патогенними мікроорганізмами, сходження селів та опустелювання територій через вирубування лісів тощо), засмічення довкілля компонентами, що розкладаються десятки та сотні років, все більше споживачів усвідомлюють вигоди і віддають перевагу товарам та послугам з поліпшеними характеристиками щодо їх впливів на стан довкілля. Надійним орієнтиром для вибору такої продукції є екологічна сертифікація та маркування, що відповідає принципам та методам міжнародних стандартів серії ISO 14020 і вказує на певні екологічні характеристики чи переваги продукції та послуг.

Крім того, в складних економічних умовах підприємства зацікавлені у зменшенні витрат як шляхом зниження обсягів споживання енергоресурсів, так і переведенням екологічного напрямку діяльності з неприбуткового у дохідний.

Питання економії енергоресурсів без зниження конкурентоспроможності продукції (послуг) може бути шляхом проведення енергетичного аудиту та впровадження енергетичного менеджменту, в той час як екологічні питання вирішуються шляхом розроблення, впровадження та сертифікації системи управління навколишнім середовищем на відповідність вимогам стандартів ISO серії 14000. Система вказаних стандартів орієнтована не на кількісні параметри (обсяги викидів, концентрації речовин і т.д.) і не на технології (вимоги використовувати або не використовувати певні технології). Типові положення цих стандартів полягають у тому, що в організації повинні дотримуватися певні процедури, бути підготовлені певні документи (в тому числі визначена екологічна політика, відповідно до якої організація оголошує про своє прагнення відповідати національному природоохоронному законодавству та національним стандартам), призначені відповідальні особи за певні області екологічно значимої діяльності.

 

Доцільність екологізації діяльності, сертифікації та екомаркування продукції (послуг) суб’єктами малого та середнього підприємництва.

За попередніми даними Головного управління статистики у Сумській області кількість середніх та малих підприємств (без врахування банків та бюджетних установ) у 2017 році становила 99,9% від загальної кількості підприємств області, а обсяг реалізованої ними продукції (товарів, послуг) у вказаному році склав 83,4% від загального показника по області.

Залучення суб’єктів господарювання до екологізації виробництва, впровадження «зелених офісів» матиме позитивний ефект не тільки для поліпшення стану довкілля, а й для економіки через підвищення конкурентоспроможності товарів та послуг (у тому числі можливий вихід на міжнародні ринки), збільшення прибутків за рахунок зниження витратної частини виробництва.

 

Довідкові  матеріали для поширення серед суб’єктів господарювання.

Детальна інформація про екологічне маркування та сертифікацію знаходиться у відкритому доступі на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України за посиланням https://menr.gov.ua/content/ekologichne-markuvannya.html.

 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської  ради оголошує  конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору прийняття рішень відділу соціальних виплат

Детальніше...