.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Економіка arrow Малий бізнес arrow Соціальна відповідальність бізнесу
Соціальна відповідальність бізнесу
25.09.18
svb.jpg
Враховуючи суспільну та економічну користь соціальної відповідальності бізнесу - загальноприйнятого правила, якого дотримується значна кількість великих, середніх і навіть малих компаній по всьому світу, управлінням фінансів та економіки підготовлено відповідний інформаційний матеріал 
З огляду на надзвичайну суспільну та економічну користь, що містить у собі соціальна відповідальність бізнесу, питання її розвитку належать до сфери особливої уваги органів державної влади багатьох країн світу та провідних міжнародних організацій. Проявом цієї уваги є розроблення стандартів соціально відповідального бізнесу і заходів зі стимулювання бізнесу до відповідної діяльності.
Соціальна відповідальність бізнесу  — відповідальне ставлення будь-якої компанії до свого продукту або послуги, до споживачів, працівників, партнерів; активна соціальна позиція компанії, що полягає в гармонійному співіснуванні, взаємодії та постійному діалозі із суспільством, участі у вирішенні найгостріших соціальних проблем.
Соціально орієнтований бізнес у нашій країні знаходиться на етапі становлення й на даний час ще не займає основоположного місця в загальноекономічній політиці підприємств. Соціальна відповідальність бізнесу стосується як внутрішньої, так і зовнішньої складових.
Внутрішня соціальна відповідальність спрямована на внутрішне середовище організації. Її об’єктами є здоров’я, безпека, відпочинок, освіта й забезпечення працівників підприємства. Заходи з реалізації внутрішньої соціальної відповідальності різноманітні, серед них:
- соціальний захист працівників компанії: безпека праці, підтримка гідної заробітної плати, надання соціальних пільг і гарантій, санаторно-курортного лікування, іпотечні й інші програми;
- забезпечення можливістю навчання й кар’єрного росту: навчання програмам підвищення кваліфікації, можливість кар’єрного просування, постійного навчання;
- врахування інтересів працівників при прийнятті управлінських рішень: програми ефективного керування персоналом, залучення працівників у процес розвитку організації;
Реалізація заходів внутрішньої соціальної відповідальності має велике значення для компанії, оскільки дозволяє послабити вплив різних негативних факторів на життєдіяльність працівників, уникнути плинності кадрів, підвищити продуктивність праці й, у цілому, досягти стабільності й стабільності розвитку компанії в довгостроковій перспективі.
Соціальна відповідальність, спрямована в зовнішнє середовище, називається зовнішньою соціальною відповідальністю. До основних напрямків зовнішньої соціальної відповідальності належать:
- взаємодія з місцевим співтовариством і місцевою владою;
- підтримка інвалідів, ветеранів війни й соціально незахищених груп населення;
- підтримка дитячих будинків, дитячих освітніх установ;
- збереження історичної й культурної спадщини, розвиток національної культури;
- сприяння розвитку науки, освіти, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, проведення грантових програм;
- розвиток фізкультури й спорту, професійних спортивних колективів;
- підтримка охорони здоров’я, підвищення рівня здоров’я населення;
- участь в кризових ситуаціях (надання допомоги постраждалим в результаті стихійного лих – надання теплих речей, можливості зв’язку з родичами, надання транспортних засобів, надання матеріальної допомоги через перерахування грошових коштів до спеціального фонду та ін..);
- сприяння охороні навколишнього природного середовища: визнання та впровадження в свою діяльність екологічних принципів.
Переваги соціально відповідального бізнесу
Соціально відповідальний бізнес передбачає прибутковість, як основний індикатор ефективності, оскільки не можна вважатися відповідальним, приносячи збитки власникам і акціонерам. Отже актуальним є питання: "В який саме спосіб принесуть прибуток ресурси, інвестовані в програми, що розроблені та реалізовані в рамках стратегії соціальної відповідальності?"
У економічному контексті соціальна відповідальність бізнесу – це інвестиції в розвиток персоналу, територіальної громади, комунікації із споживачами, охорону навколишнього середовища тощо. При цьому варто акцентувати, що інвестиції на разі є довгостроковими, а отже і економічний ефект орієнтований на перспективу. Проте у будь-кому випадку, як результат від реалізації соціальних технологій, бізнес має істотні перевага: формується позитивний імідж, підвищується інтерес фінансових агентів (інвесторів, донорів, кредиторів), покращуються взаємовідносини із громадськістю і органами місцевого самоврядування, підвищується мотивація і продуктивність праці персоналу, збільшуються обсяги продажів і частка ринку, знижуються операційні витрати.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.