.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Освіта arrow Оздоровлення освіти
Оздоровлення освіти
05.07.18
Інформація
відділу освіти Охтирської міської ради
на засідання координаційної ради з питань підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії 2018 року
На виконання заходів щодо підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року відповідно до рішення виконавчого комітету від 18.04.2018 № 55 «Про підготовку та проведення літньої оздоровчої кампанії 2018 року» відділом освіти Охтирської міської ради забезпечується організація відпочинку та зайнятості дітей та учнівської молоді влітку 2018 року. Забезпечено підготовку дитячих закладів відпочинку до роботи в літній оздоровчий період 2018 року. Підготовлені прогнозовані показники щодо організації оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей та учнівської молоді влітку 2018 року. Питання підготовки оздоровчої кампанії влітку 2018 року неодноразово розглядалися на нараді керівників закладів освіти міста, проводились інструктивно-методичні наради для відповідальних за оздоровлення в освітніх закладах. Видано накази відділу освіти Охтирської міської ради від 03.05.2018 № 213 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2018 року», від 25.05.2018 № 258 «Про виконання заходів з протипожежної та техногенної безпеки у таборах з денним перебуванням на базі загальноосвітніх та позашкільних закладів м. Охтирка», спільний наказ відділу освіти Охтирської міської ради та комунального підприємства шкільного харчування «Мрія» від 11.06.2018 № 282/34 «Про невідкладні заходи із запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей у закладах освіти м. Охтирка». 
Відділом освіти розроблений план заходів щодо підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії, проведена підготовка закладів відпочинку до роботи в літній оздоровчий період 2018 року, забезпечено своєчасне відкриття пришкільних, профільних і мовних таборів. 14-15 травня 2018 року за графіком здійснене обстеження закладів відпочинку щодо готовності до роботи в літній оздоровчий період 2018 року, а також щодо безпеки перебування у них дітей, запобігання епідемічних ускладнень, якості й безпечності харчування у період діяльності цих закладів у ході оздоровчо-відпочинкової кампанії відповідною комісією згідно з вимогами чинного законодавства. Проведена дератизація приміщень загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких функціонуватимуть табори з денним перебуванням. Всі заклади отримали «Акт приймання оздоровчого закладу» за формою № 318 затвердженого наказом МОЗ України від 11.07.2000 року № 160. 
Заклади дошкільної освіти на період проведення літньої оздоровчої кампанії переведені на санаторний режим роботи, за рахунок введення додаткового сніданку у вигляді соку та фруктів.
Ужиті невідкладні заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в закладах відпочинку, попередження виникнення пожеж, інших надзвичайних або позаштатних ситуацій, загибелі та травмування людей, створення належних умов для здійснення пожежогасіння та забезпечення евакуації людей в разі потреби, суворого дотримання вимог. Здійснене вивчення працівниками Охтирського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Сумській області та відділення виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Охтирка.
На сьогоднішній день завершили свою роботу на базі навчальних закладів 10 пришкільних таборів з денним перебуванням (1132 дитини), 3 літніх мовних таборівв яких організовано харчування (100 дитини), 1 профільний табір «Юні науковці» (дослідницько-експериментального спрямування) ОМЦПО - МАН (36 дітей). З 18.06 - 06.07.2018 функціонує ще 2 профільних табори «Сокіл» (національно-патріотичного спрямування) ОМЦПО – МАН та «Олімпієць» (спортивного спрямування) ДЮСШ (186 дітей). Планується робота з 09.07-26.07.2018 ще 2 профільних таборів ОМЦПО - МАН «Паросток» (екологічного спрямування) та «Віночок» (декоративного спрямування).
Здійснені заходи, спрямовані на створення належних умов для забезпечення літнього відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки пришкільних і профільних закладах відпочинку - 977 (20,5%). Відпочинком у пришкільних, профільних та мовних таборах на 15.06.2018 року охоплено дітей пільгових категорій: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування - 12 (20%), дітей із багатодітних – 67 (15%) та малозабезпечених сімей – 137 (39%), дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 7 (14%), дітей-інвалідів – 16 (14%), дітям, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах – 9 (20%), дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції – 1 (20%), дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – 72 (29%), дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи – 10 (29%), дітей, що перебувають на диспансерному обліку – 465 (23%) та талановитих та обдарованих дітей – 181 (91%). 
Планується за рахунок коштів профспілки працівників освіти і науки міста Охтирки часткове фінансування та здешевлення вартості путівок до закладів оздоровлення в розмірі 500 грн. Також додаткові кошти виділятиме кожна первинна профспілкова організація працівників освіти для членів профспілки, бажаючих оздоровити своїх дітей.
Передбачено у міському бюджеті на 2018 рік (13 тис.), здешевлення на 1000 (одна тисяча) грн. вартості путівок у заміські заклади оздоровлення для дітей працівників бюджетної сфери. 
Проводиться на базі дитячих закладів відпочинку виховна, агітаційно-масова та роз’яснювальна робота з питань безпеки життєдіяльності, запобігання виникненню пожеж, виховання у дітей бережливого ставлення до національного багатства, здобуття навичок особистої безпеки в разі виникнення пожежі, проведені з персоналом закладів інструктажі з питань забезпечення пожежної техногенної безпеки.
В дитячі заклади відпочинку забезпечено постачання продуктів харчування належної якості, натурального походження з супровідними документами, що підтверджують їх походження та безпечність, контроль за якістю та безпечністю продуктів харчування та продовольчої сировини. 
Забезпечено в повному обсязі дотримання нормативних показників якості харчування в закладах оздоровлення та відпочинку. Харчування дітей здійснюється відповідно до норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та згідно с перспективним двотижневим меню, затвердженим управлінням Держпродспоживслужби в  м. Охтирка. Складений кошторис витрат по кожному закладу відпочинку з денним перебуванням, з обов’язковим урахуванням харчування дітей пільгових категорій, виходячи з вартості харчування 36,00 грн. в день (23 грн. за рахунок бюджетних коштів, 13,00 грн. за рахунок батьківських коштів). За рахунок коштів місцевого бюджету безкоштовно харчуються (на 15.06.2018 - 168 дітей) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування (21), діти з особливими освітніми потребами, які навчалися в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів (3), діти, батьки яких отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (137), діти, батьки яких мобілізовані для участі у проведенні антитерористичної операції, діти, батьки яких відряджені для виконання бойових завдань у зону проведення антитерористичної операції - на час відрядження після надання відповідної довідки (6), діти, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції (1), дітям, які прибули з території АРК, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей – за рахунок коштів місцевого бюджету. 
На 15.06.2018 року з міського бюджету використано 370,7 тис. грн. 
 

Санітарний стан закладів відпочинку відповідає вимогам чинного законодавства. Здійснене обстеження закладів відпочинку управлінням Держпродспоживслужби в м. Охтирка. 
Охтирським міськрайонним відділом ДУ«Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України» проведено гігієнічне навчання для працівників харчоблоку, медичних працівників, директорів задіяних у оздоровчому періоді. 
Заклади відпочинку укомплектовані кваліфікованими педагогічними кадрами та медичними сестрами.
Організовано 63 екскурсії (1268 дітей), конкурси, змагання, спартакіади, турніри, розважально-пізнавальних заходи, відповідно до плану роботи табору.
Здійснені заходи щодо організації літніх мовних таборів - 3 літніх мовних таборів з організацією харчування (100 дітей) та 6 літніх мовних таборів без організації харчування (223 дитини). 
Організовано трудову зайнятість учнівської молоді шляхом створення 4 трудових загонів старшокласників (60) та 20 бригад по благоустрою (300).
Проводяться заходи з національно-патріотичного виховання, відповідно до плану роботи табору.
Триває міський етап обласного огляду-конкурсу на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку в освітніх навчальних закладах у терміни: І етап – з 29.06.2018 по 26.07.2018; ІІ етап – з 01.08.2018 по 23.08.2018. 
Забезпечено інформування батьківської громадськості щодо можливості оздоровлення та відпочинку дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Постійно висвітлюється в засобах масової інформації міста хід підготовки та проведення літньої оздоровчої кампанії, організації дозвілля дітей та учнівської молоді, упровадження нових форм і методів роботи в закладах оздоровлення та відпочинку.

Начальник відділу освіти А.В. Тронь

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

 Повідомляємо, що  у місті  Шанхай (Китайська Народна Республіка) з 05 до 10 листопада 2019 року проходитиме Друга Китайська  міжнародна імпортна виставка « СІІЕ – 2019»
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань гуманітарної політики та соціального захисту засідання комісії перенесено на 9.00 годину 22.02.2019
 
Парафії Спасо-Преображенська та Святителя-Димитрія Солунського Сумської Єпархії Православної Церкви Київського Патріархату приймає спонсорську допомогу на реставраційні роботи та їх документальне оформлення
Детальніше...
 
20 лютого 2019 о 8.00 годині біля пам'ятного знака Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО відбудеться акція пам'яті "Їх дух незламний і безцінний подвиг"
 
Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Сумщини бути уважними та обережними
 
19 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться зустріч  з представниками квартальних комітетів щодо інформування наслення про нагальні питання територіальної громади міста.