.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Житлово-комунальне господарство arrow Безпритульні тварини!
Безпритульні тварини!
22.06.18
bezprit.jpg
З метою створення цивілізованого механізму зменшення чисельності безпритульних тварин гуманними методами та регулювання чисельності безпритульних тварин, які становлять небезпеку, рішенням міської ради від 24.02.2017 № 644-МР  затверджена Програма регулювання чисельності безпритульних тварин в місті Охтирка на 2017-2021 роки
Відповідно до вказаної  Програми, враховуючи вимоги Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження», регулювання чисельності тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації. Після стерилізації тварина повертається до місця вилову. 
Управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради за 5 місяців 2018 року на території міста було відловлено та простерилізовано 50 безпритульних тварин. Враховуючи середній приплід собаки – 7 цуценят можна вирахувати кількість  безпритульних собак, які завдяки проведеній роботі не з’являться на вулицях нашого міста. Робота, яка ведеться перспективна і поліпшення ситуації з безпритульними тваринами ми зможемо побачити вже через кілька років.
Крім того, побачивши на вулиці покинутих тварин, не проходьте мимо. У міру можливості, допомагати можуть абсолютно всі. Тому, якщо ви бачите бездомну тварину на вулиці, біля будинку, у дворі і т.д., ви можете їй допомогти: повідомте волонтерів або, при можливості,  зробіть фотографію і викладіть її в тематичні групи в соціальних мережах – можливо, тварина загубилася, і господар її знайде. Якщо ж ні, завжди можуть знайтися ті люди, які захочуть забрати тварину собі.
Також хочеться наголосити на недопустимі факти, які вказують на жорстокість по відношенню до тварин.
Дуже часто нам доводиться бачити  на вулиці безпритульну  собаку або кішку, очі якої дивляться на нас жалісно з відданістю та  докором.
Проте, знаходяться такі добрі люди які підгодовують безпритульних тварин або забирають собі до дому, але є й такі, що навпаки, отруюють цих бідолах, вважаючи себе "господарями природи".
На сьогоднішній день Законодавством України це питання регулюється наступним чином: відповідно до ст.17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняється застосовувати   негуманні   методи   умертвіння тварин, що   призводять  до  загибелі  від  задушшя,  електричного струму,  больових ін'єкцій,  отруєння,  курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи. Згідно зі ст. 299 КК України знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.
Те, як ми поводимось із братами нашими меншими, насправді показує рівень зрілості нашого суспільства Виховання гуманного ставлення до тварин є невід’ємною складовою культурного виховання громадян.
Крім того, наші діти повинні розуміти, наскільки важливим є добре ставлення до тварин. Адже на таких прикладах діти виховують у собі доброту, людяність, співчуття і співпереживання.
Тож давайте нарешті станемо на рівні з усіма цивілізованими країнами і зробимо все можливе для того, щоб захистити тварин від жорстокого людського поводження!

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

21 листопада о 15.00 год. біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні (пл.Успенська) відбудеться мітинг "Лід і вогонь майдану" з нагоди відзначення Дня гідності та свободи.
Запрошуємо долучитися до заходу.
Детальніше...
 
24 листопада о 14:30 відбудеться вечір пам'яті "Не погасне пам'яті свіча", присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів.
Запрошуємо всіх приєднатися до заходу в малій залі КЗ "Міський центр культури і дозвілля".
Детальніше...
 
27 листопада 2018 року в м. Київ відбудеться Всеукраїнського з’їзд легкої промисловості
 
За інформацією Посольства України в Республіці Ірак, у період з 10 до 19 листопада 2018 року у міжнародному виставковому центрі м. Багдад (Республіка Ірак), відбудеться 45-а Багдадська міжнародна виставка
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 12.11.2018 по 18.11.2018
Детальніше...
 
Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...