.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Охтирка і Кнєжа – міста - побратими
04.06.18
 
kneja1.jpg
34 роки тому  в центрі Охтирки з’ явилася нова споруда – кінотеатр з незвичною для охтирчан назвою «Кнєжа». Відкриття кінотеатру стало  справжньою подією для міста, як і звістка про те, що болгарське місто Кнєжа побраталося з Охтиркою
       Історія цієї дружби починається з 1948 року , коли Болгарія й Україна підписали договір про співробітництво і взаємодопомогу. В 1966 році Сумська область побраталася  з Врачанським округом. А вже  на початку 80 – х років 11 українських областей  поріднилися з округами Народної Республіки Болгарії. Діти з Кнєжі відпочивали в Охтирці, а охтирська делегація відвідала болгарське місто – побратим.
         В кінці травня – на початку червня на запрошення міського голови м.Кнєжа болгарське  містечко  в Північній Болгарії відвідала  делегація з Охтирки, до складу якої ввійшли міський голова Ігор Алєксєєв, заступник міського голови Олена Бондаренко, секретар міської ради Валентина Попович, а також представники міського центру культури і дозвілля, яке в народі й досі називають «Кнєжа»,
головний режисер Світлана Корнієнко, зразковий вокальний ансамбль «Крошки» та його керівник Лариса Крошка. 
      Кнєжа, яка нараховує 12 тис. мешканців, гостинно зустріла своїх побратимів. Ансамбль «Крошки» взяв участь в дитячому театральному фестивалі «Звезден прах», а наступного дня виступив з великою концертною програмою, яка вразила болгарського глядача. Бурхливими оплесками зустрічали жителі Кнєжі кожний номер програми. Зачарували своїм мистецтвом  солістки  зразкової балетної студії (керівник – заслужений працівник культури України Зоя Наклицька) Кароліна Войнова і Лілія Терещенко, солісти – вокалісти Євгеній Войченко, Пауліна Піскурьова, «Крошки» і «Крошенята», серед яких найменші – Артем Котенко, Віра і Степан Івженко. Маленькі артисти розчулили глядача своєю безпосередністю і артистизмом.
        Дякуючи творцям  слов’ янської писемності і культури Кирилу і Мефодію українці і болгари  можуть розуміти мову одне одного, у них багато спільних слів. Ведучій концерту Світлані Корнієнко довелося спілкуватися трьома мовами одразу: українською, російською і болгарською, відчуваючи  розуміння й підтримку глядацької зали.
      Серед болгарської публіки були люди, які ще школярами листувалися  з охтирськими дітьми, відвідували Охтирку. Вони передавали привіт і подарунки своїм українським друзям, щиро раділи кожній пісні й хореографічній композиції.
      Після концерту відбувся вечір українсько – болгарської дружби, на якому виступили міський голова Кнєжі Ілійчо Лечовський та охтирський міський голова Ігор Алєксєєв, який запросив болгарських друзів відвідати Охтирку. Приємним подарунком для охтирчан став виступ болгарських народних вокальних і танцювальних колективів, а танцювальне коло поєднало українських і болгарських дітей.
     Для гостей з міста – побратима господарі підготували цікаву розважальну програму та ряд екскурсій, серед яких місцевий музей, лісопарк з зоокуточком «Гергана», печера Леденика, яка знаходиться в північно- західній частині Балканських гір поблизу міста Враца. Викликав неабияке  захоплення  об’ єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО печерна церква в Іваново. Вона містить збережені фрески ХІІ – ХІV століть, що є зразком унікального середньовічного болгарського стінопису.
     В Кнєжі мешкають українці, які дуже зраділи зустрічі з земляками. Серед них – пані Наталія, яка працює художнім керівником в читалищі «Борба» (аналог нашого Будинку культури). Саме вона допомогла охтирчанам відчувати себе в Кнєжі як вдома. 
       Два народи, два міста в ті літні дні були разом, щоб лилися звуки музики, щоб посміхалися діти й дорослі, щоб міцніла українсько – болгарська дружба. 
kneja2.jpg kneja3.jpg kneja4.jpg
 
 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської  ради оголошує  конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору прийняття рішень відділу соціальних виплат.
       Особам, які бажають взяти участь у конкурсі, необхідно подати до конкурсної комісії управління такі документи:
заяву про участь у конкурсі, в якій зазначається про ознайомлення заявника зі встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби;
заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками;
копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого 
      самоврядування, у порядку, визначеному Законом України «Про запобігання  
      корупції» за 2018 рік;
копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України (засвідчується кадровою службою);
2 фотокартки розміром 4х6 см;
копію військового квитка (для військовослужбовців або ійськовозобов’язаних).

Документи на конкурс приймаються протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1.

      Інформацію щодо вимог до кандидатів можна отримати за адресою м. Охтирка, вул. Перемоги, 1,  каб. № 35 або за телефоном  4-15-30. 

 
 
       Відповідно до частини 9 статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров`я», прийнято рішення відділу охорони здоров’я «Про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря комунального некомерційного підприємства Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» :
 
Запрошуємо всіх бажаючих охтирчан та гостей нашого міста віком від 13 років та старше взяти участь у велопробігу до Дня велосипедиста та Дня Європи 18 травня 2019 року вулицями нашого міста.
Всім учасникам велопробігу бажано бути в шоломах та вишиванках.
Збір та реєстрація учасників розпочнеться о 09.30 біля міського центру культури і дозвілля.
Маршрут руху визначено наступний: збір біля КЗ «ОМЦКД» – вул. Незалежності – вул. Армійська – пров. Лісний – вул. Київська – площа Успенська – вул. Чкалова – вул. Батюка – вул. Широка – вул. Гастелло – вул. Шевченка – вул. Перемоги –площа Успенська – вул. Незалежності – площа Соборна – вул. Незалежності – КЗ «ОМЦКД».
Кожен велосипедист, який візьме участь у велопробігу, отримує картку учасника, яку зможе обміняти на подарунок під час участі у наступному велопробігу. Додаткова інформація буде оголошена під час проведення інструктажу з техніки безпеки.
Якщо Ви не зможете взяти участь у велопробігу, то побачите, як це роблять інші.