.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Охтирка і Кнєжа – міста - побратими
04.06.18
 
kneja1.jpg
34 роки тому  в центрі Охтирки з’ явилася нова споруда – кінотеатр з незвичною для охтирчан назвою «Кнєжа». Відкриття кінотеатру стало  справжньою подією для міста, як і звістка про те, що болгарське місто Кнєжа побраталося з Охтиркою
       Історія цієї дружби починається з 1948 року , коли Болгарія й Україна підписали договір про співробітництво і взаємодопомогу. В 1966 році Сумська область побраталася  з Врачанським округом. А вже  на початку 80 – х років 11 українських областей  поріднилися з округами Народної Республіки Болгарії. Діти з Кнєжі відпочивали в Охтирці, а охтирська делегація відвідала болгарське місто – побратим.
         В кінці травня – на початку червня на запрошення міського голови м.Кнєжа болгарське  містечко  в Північній Болгарії відвідала  делегація з Охтирки, до складу якої ввійшли міський голова Ігор Алєксєєв, заступник міського голови Олена Бондаренко, секретар міської ради Валентина Попович, а також представники міського центру культури і дозвілля, яке в народі й досі називають «Кнєжа»,
головний режисер Світлана Корнієнко, зразковий вокальний ансамбль «Крошки» та його керівник Лариса Крошка. 
      Кнєжа, яка нараховує 12 тис. мешканців, гостинно зустріла своїх побратимів. Ансамбль «Крошки» взяв участь в дитячому театральному фестивалі «Звезден прах», а наступного дня виступив з великою концертною програмою, яка вразила болгарського глядача. Бурхливими оплесками зустрічали жителі Кнєжі кожний номер програми. Зачарували своїм мистецтвом  солістки  зразкової балетної студії (керівник – заслужений працівник культури України Зоя Наклицька) Кароліна Войнова і Лілія Терещенко, солісти – вокалісти Євгеній Войченко, Пауліна Піскурьова, «Крошки» і «Крошенята», серед яких найменші – Артем Котенко, Віра і Степан Івженко. Маленькі артисти розчулили глядача своєю безпосередністю і артистизмом.
        Дякуючи творцям  слов’ янської писемності і культури Кирилу і Мефодію українці і болгари  можуть розуміти мову одне одного, у них багато спільних слів. Ведучій концерту Світлані Корнієнко довелося спілкуватися трьома мовами одразу: українською, російською і болгарською, відчуваючи  розуміння й підтримку глядацької зали.
      Серед болгарської публіки були люди, які ще школярами листувалися  з охтирськими дітьми, відвідували Охтирку. Вони передавали привіт і подарунки своїм українським друзям, щиро раділи кожній пісні й хореографічній композиції.
      Після концерту відбувся вечір українсько – болгарської дружби, на якому виступили міський голова Кнєжі Ілійчо Лечовський та охтирський міський голова Ігор Алєксєєв, який запросив болгарських друзів відвідати Охтирку. Приємним подарунком для охтирчан став виступ болгарських народних вокальних і танцювальних колективів, а танцювальне коло поєднало українських і болгарських дітей.
     Для гостей з міста – побратима господарі підготували цікаву розважальну програму та ряд екскурсій, серед яких місцевий музей, лісопарк з зоокуточком «Гергана», печера Леденика, яка знаходиться в північно- західній частині Балканських гір поблизу міста Враца. Викликав неабияке  захоплення  об’ єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО печерна церква в Іваново. Вона містить збережені фрески ХІІ – ХІV століть, що є зразком унікального середньовічного болгарського стінопису.
     В Кнєжі мешкають українці, які дуже зраділи зустрічі з земляками. Серед них – пані Наталія, яка працює художнім керівником в читалищі «Борба» (аналог нашого Будинку культури). Саме вона допомогла охтирчанам відчувати себе в Кнєжі як вдома. 
       Два народи, два міста в ті літні дні були разом, щоб лилися звуки музики, щоб посміхалися діти й дорослі, щоб міцніла українсько – болгарська дружба. 
kneja2.jpg kneja3.jpg kneja4.jpg
 
 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради запрошує до співпраці у 2019 році медичні заклади (стоматологічні кабінети та аптеки міста) щодо пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: відпуск ліків по безплатним рецептам та пільгове зубопротезування
Детальніше...
 
Допоможемо мешканцям Ічні та Ічнянського району, які постраждали від вибухів на військових складах 10 жовтня 2018 року
 
18 жовтня 2018 року в місті о 14.00 годині біля міського центру культури і дозвілля відбудеться вулична хода "Хода за свободу", присвячена відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до участі у заході.
 
19 жовтня 2018 року Сумський національний аграрний університет проводить семінар на тему: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкій підхід»
Детальніше...
 
24 жовтня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету.