.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Житлово-комунальне господарство arrow Управитель має багато обов'язків
Управитель має багато обов'язків
29.05.18
obovyazki.jpg
Які обов’язки має виконувати управитель та як, зберегти контроль над своїм багатоквартирним будинком та якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснює управитель

     Сфера житлово-комунального господарства України – надзвичайно динамічна: переважна більшість співвласників багатоквартирних будинків усвідомили свою відповідальність за стан власного будинку та розпочали повноцінне управління. Деякі співвласники обрали створення ОСББ, а деякі вирішили залучити професійного управителя.

     Хто такий – управитель багатоквартирного будинку?

     Це фізична особа-підприємець або юридична особа, яка визначена спільним рішенням співвласників або одноразово призначена органом місцевого самоврядування та надає послуги з управління. Управитель – це сама та особа, яка має забезпечувати належне утримання Вашого багатоквартирного будинку у разі, якщо Ви не готові робити це самостійно.

     В першу чергу, управитель має забезпечити належне утримання багатоквартирника та його прибудинкової території у відповідності до нормативів та вимог, передбачених чинним законодавством України. Тобто, в будинку, в якому обрано справді фахового управителя, завжди вчасно проводиться дезінсекція та дератизація, під’їзд виглядає охайно та затишно, ліфтові шахти знаходяться в гарному стані та працюють безперебійно. При професійному управлінні всі місця загального користування мають утримуватися в ідеальному стані.

     Окрім того, саме управитель має захищати права співвласників на спільну сумісну власність у багатоквартирному будинку від будь-яких загроз та порушень. У випадку, якщо співвласники приймуть рішення про здавання спільного майна в оренду, саме управитель буде уповноважений укласти договір з орендарем та слідкувати за належним станом майна, переданого в оренду.

     Також, управитель зберігає та оновлює технічну документацію на будинок, інформує співвласників про необхідність у капітальному ремонті. Саме він має право безперешкодного доступу в будь-яке приміщення для вчасної ліквідації аварій.

     Таким чином, управитель – це своєрідний майстер на всі руки, який має позбавити Вас будь-яких переживань щодо стану будинку та забезпечити його належне утримання та вчасний ремонт.

     З вищеперерахованого може скластися враження, що управитель – це чарівна пігулка, яка може позбавити будинок від будь-яких проблем. Так дійсно може бути, але тільки в тому випадку, якщо ми будемо пам’ятати про фактор контролю.

     Управителя багатоквартирного будинку має контролювати кожен співвласник або ОСББ, якщо у багатоквартирному будинку створено об єднання.

 

  

     Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено,          що співвласники мають право викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або надання послуг неналежної якості. В такому випадку, управитель зобов’язаний з’явитися для підписання відповідного акту та здійснити перерахунок вартості послуги з управління за весь час ненадання послуг з управління будинком або надання послуг неналежної якості, а також сплатити споживачу неустойку у розмірі та порядку, передбаченому договором.

     Викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або надання послуг неналежної якості може будь-який співвласник. У випадку, якщо управитель не з’являється для підписання акту-претензії, документ може бути підписаний не менш як трьома споживачами відповідної послуги та направлений управителю рекомендованим листом.

     Крім того, у випадку незадоволення якістю послуг, які надаються управителем, мешканці мають право скликати збори співвласників або Загальні збори ОСББ (якщо воно у будинку створено) та прийняти рішення про припинення договірних відносин з чинним управителем та обрання нового. Управитель має бути повідомлений про припинення договірних відносин не менш як за два місяці до визначеної зборами дати припинення.

     Таким чином, управитель, так само як і ОСББ, є цілком доречною формою управління багатоквартирним будинком. Проте, якщо забувати або умисно ігнорувати необхідність контролю за управлінням  багатоквартирником, то це в подальшому призведе до отримання неякісних послуг.

         В свою чергу важливо відзначити, що рішення про залучення управителя та про його вибір ухвалюється власниками будинку на загальних зборах. Договір з управителем від імені ОСББ підписує його голова. У будинках, де ОСББ не створене, для цих цілей на загальних зборах обирається уповноважена особа (або кілька осіб) з числа співвласників. Таку можливість їм надає закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Слід пам’ятати, що типовий договір передбачає взаємну відповідальність – управителя перед власниками, а власників – перед управителем. Це значно підвищує ефективність управління будинком. 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської  ради оголошує  конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору прийняття рішень відділу соціальних виплат

Детальніше...