.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Житлово-комунальне господарство arrow Управитель має багато обов'язків
Управитель має багато обов'язків
29.05.18
obovyazki.jpg
Які обов’язки має виконувати управитель та як, зберегти контроль над своїм багатоквартирним будинком та якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснює управитель

     Сфера житлово-комунального господарства України – надзвичайно динамічна: переважна більшість співвласників багатоквартирних будинків усвідомили свою відповідальність за стан власного будинку та розпочали повноцінне управління. Деякі співвласники обрали створення ОСББ, а деякі вирішили залучити професійного управителя.

     Хто такий – управитель багатоквартирного будинку?

     Це фізична особа-підприємець або юридична особа, яка визначена спільним рішенням співвласників або одноразово призначена органом місцевого самоврядування та надає послуги з управління. Управитель – це сама та особа, яка має забезпечувати належне утримання Вашого багатоквартирного будинку у разі, якщо Ви не готові робити це самостійно.

     В першу чергу, управитель має забезпечити належне утримання багатоквартирника та його прибудинкової території у відповідності до нормативів та вимог, передбачених чинним законодавством України. Тобто, в будинку, в якому обрано справді фахового управителя, завжди вчасно проводиться дезінсекція та дератизація, під’їзд виглядає охайно та затишно, ліфтові шахти знаходяться в гарному стані та працюють безперебійно. При професійному управлінні всі місця загального користування мають утримуватися в ідеальному стані.

     Окрім того, саме управитель має захищати права співвласників на спільну сумісну власність у багатоквартирному будинку від будь-яких загроз та порушень. У випадку, якщо співвласники приймуть рішення про здавання спільного майна в оренду, саме управитель буде уповноважений укласти договір з орендарем та слідкувати за належним станом майна, переданого в оренду.

     Також, управитель зберігає та оновлює технічну документацію на будинок, інформує співвласників про необхідність у капітальному ремонті. Саме він має право безперешкодного доступу в будь-яке приміщення для вчасної ліквідації аварій.

     Таким чином, управитель – це своєрідний майстер на всі руки, який має позбавити Вас будь-яких переживань щодо стану будинку та забезпечити його належне утримання та вчасний ремонт.

     З вищеперерахованого може скластися враження, що управитель – це чарівна пігулка, яка може позбавити будинок від будь-яких проблем. Так дійсно може бути, але тільки в тому випадку, якщо ми будемо пам’ятати про фактор контролю.

     Управителя багатоквартирного будинку має контролювати кожен співвласник або ОСББ, якщо у багатоквартирному будинку створено об єднання.

 

  

     Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено,          що співвласники мають право викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або надання послуг неналежної якості. В такому випадку, управитель зобов’язаний з’явитися для підписання відповідного акту та здійснити перерахунок вартості послуги з управління за весь час ненадання послуг з управління будинком або надання послуг неналежної якості, а також сплатити споживачу неустойку у розмірі та порядку, передбаченому договором.

     Викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або надання послуг неналежної якості може будь-який співвласник. У випадку, якщо управитель не з’являється для підписання акту-претензії, документ може бути підписаний не менш як трьома споживачами відповідної послуги та направлений управителю рекомендованим листом.

     Крім того, у випадку незадоволення якістю послуг, які надаються управителем, мешканці мають право скликати збори співвласників або Загальні збори ОСББ (якщо воно у будинку створено) та прийняти рішення про припинення договірних відносин з чинним управителем та обрання нового. Управитель має бути повідомлений про припинення договірних відносин не менш як за два місяці до визначеної зборами дати припинення.

     Таким чином, управитель, так само як і ОСББ, є цілком доречною формою управління багатоквартирним будинком. Проте, якщо забувати або умисно ігнорувати необхідність контролю за управлінням  багатоквартирником, то це в подальшому призведе до отримання неякісних послуг.

         В свою чергу важливо відзначити, що рішення про залучення управителя та про його вибір ухвалюється власниками будинку на загальних зборах. Договір з управителем від імені ОСББ підписує його голова. У будинках, де ОСББ не створене, для цих цілей на загальних зборах обирається уповноважена особа (або кілька осіб) з числа співвласників. Таку можливість їм надає закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Слід пам’ятати, що типовий договір передбачає взаємну відповідальність – управителя перед власниками, а власників – перед управителем. Це значно підвищує ефективність управління будинком. 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік проведення засідань постійних комісій на жовтень 2018 року
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 22.10.2018 по 28.10.2018

Детальніше...
 
6 листопада 2018 року відбудеться «Перший міжнародний ярмарок грантів для бізнесу ». Це перший в Україні захід на якому зберуться представники найвідоміших фондів та презентують діючі грантові програми, які є доступними для українського бізнесу. 
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради запрошує до співпраці у 2019 році медичні заклади (стоматологічні кабінети та аптеки міста) щодо пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: відпуск ліків по безплатним рецептам та пільгове зубопротезування
Детальніше...
 
Допоможемо мешканцям Ічні та Ічнянського району, які постраждали від вибухів на військових складах 10 жовтня 2018 року