.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Блогоустрій міста arrow Увага – небезпека! Не паліть обрізане гілля та рослинні залишки! Ви труїте себе та своїх дітей!
Увага – небезпека! Не паліть обрізане гілля та рослинні залишки! Ви труїте себе та своїх дітей!
18.04.18
koster.jpg
Інспекція з благоустрою Охтирської міської ради попереджає про заборону спалювання залишків рослинності та про адміністративну відповідальність, яка настає відповідно до статті 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», а саме:  порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн-1360грн) і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850грн -1700грн)
Щовесни наше місто потопає в диму від спалювання сміття, обрізаних гілок, залишків рослинності тощо. А між тим, шкода від спалювання надзвичайно небезпечна. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється 9кг мікрочастинок диму. До їх складу входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. В тліючих без доступу кисню рослинних залишках виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для організму людини речовин.
Проблема полягає в тому, що з рослинними залишками  як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Так, при згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти,тонзиліти чи фарингіти. Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання залишків рослинності призводить до руйнування ґрунтового покрову, адже гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми та згорають зимуючі корисні комахи.
Дим від вогнищ, в туманні дні може утворити смог і довго зависати у повітрі. У цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім цього, густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.
Законодавство України наголошує про екологічні права, обов’язки та відповідальність фізичних та юридичних осіб, а саме:
Конституція України.
Стаття 50
Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища». Стаття 9. Екологічні права громадян України
Кожний громадянин України має право на:
а) безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище;
б) подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Стаття 12. Обов'язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища
Громадяни України зобов’язані:
а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища;
б) не порушати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.
Закон України «Про охорону атмосферного повітря»
Стаття 22.
Складування, зберігання або розміщення виробничого, побутового сміття та інших відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря пилом, шкідливими газоподібними речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, допускається лише при наявності спеціального дозволу на визначених органами місцевого самоврядування територіях у межах встановлених ними лімітів з додержанням нормативів екологічної безпеки і при можливості їх подальшого господарського використання.
Не допускається спалювання зазначених відходів на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадів, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря.
Наказ №76 від 17.05.2005 «Про затвердження Правил утримання будинків та прибудинкових територій»
3.16.4. Спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.
Наказ №105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України»
4.2. на території зелених насаджень забороняється:
- випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушати інші правила протипожежної безпеки.
9.1.19. абзац 3.
Спалювати листя категорично забороняється.
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 82
Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -  тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 77-1
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 152
Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - 
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

21 листопада о 15.00 год. біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні (пл.Успенська) відбудеться мітинг "Лід і вогонь майдану" з нагоди відзначення Дня гідності та свободи.
Запрошуємо долучитися до заходу.
Детальніше...
 
24 листопада о 14:30 відбудеться вечір пам'яті "Не погасне пам'яті свіча", присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів.
Запрошуємо всіх приєднатися до заходу в малій залі КЗ "Міський центр культури і дозвілля".
Детальніше...
 
27 листопада 2018 року в м. Київ відбудеться Всеукраїнського з’їзд легкої промисловості
 
За інформацією Посольства України в Республіці Ірак, у період з 10 до 19 листопада 2018 року у міжнародному виставковому центрі м. Багдад (Республіка Ірак), відбудеться 45-а Багдадська міжнародна виставка
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 12.11.2018 по 18.11.2018
Детальніше...
 
Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...