.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан надання паліативної допомоги. Організація медичної допомоги інкурабельним пацієнтам
Про стан надання паліативної допомоги. Організація медичної допомоги інкурабельним пацієнтам
10.04.18
ap10041.jpg
За останні роки тенденції збільшення онкозахворюваних не спостерігається, але це пов'язано, скоріш за все з тим, що хворі не звертаються за обстеженнями на ранніх стадіях хвороби, особливо це стосується непрацюючого населення, які неохоплені щорічними комплексними обстеженнями та профілактичними оглядами
  На диспансерному обліку у лікаря – онколога знаходиться 2055 чол., з них жителі міста – 1483 осіб.
   В поліклініці КЗ «Охтирська ЦРЛ» працює, згідно наказу УОЗ № 21, долікарняний чоловічий та жіночий кабінети, які 100 % забезпечені кадрами, що пройшли курси підвищення кваліфікації. За 2017 р. проведено оглядів жінок по місту 16790 – 74,3%, з цитологічним дослідженням – 16156 – 71,5%., при обласному показнику 78,6%. 
     У лікарів   первинної ланки КЗ ОМР «Охтирський міський центр первинної мед косанітарної допомоги» сформовано перелік осіб, що належать до груп підвищеного ризику розвитку онкологічних захворювань, забезпечено диспансерне спостереження та проведення лікування, впроваджені скринінгові програми щодо раннього виявлення раку молочної залози та раку шийки матки з проведенням мамологічного та цитологічного обстеження. В КЗ «Охтирська ЦРЛ», КЗ «ОМСП», КЗ ОМР «Охтирський міський центр первинної мед косанітарної допомоги» наказом головного лікаря призначено відповідальних за організацію профілактичних медичних оглядів населення. Головними лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» та КЗ «ОМСП» забезпечується  контроль якості проведення профоглядів. Онкопрофогляди жінок здійснюються з обов’яковим цитологічним обстеженням. У жіночій консультації КЗ «Охтирська ЦРЛ» функціонує кабінет патології шийки матки, який оснащений відповідним обладнанням та кваліфікованими фахівцями, які пройшли спеціальну підготовку. В КЗ «Охтирська ЦРЛ» відповідальними особами щоквартально аналізується стан диспансеризації  передпухлинної та фонової патології жіночої статевої сфери. Питання якості та ефективності проведених профоглядів населення та диспансерного спостереження за хворими з передпухлинною патологією заслуховується на медичних радах закладів охорони здоров’я міста.
         За 2017 р. вперше виявлено по місту – 190 чол. з різною онкопатологією. 2017 р. показник захворюваності значно зменшився і є нижчим за обласний.
            За 2017 р. при профілактичних оглядах було виявлено 95 чол. з онкопатологією,  що складає 34,0% від вперше виявлених онкохворих при обласному показнику – 33,4% (за 2016 р. було виявлено – 104 чол. – 32,8% при обласному показнику – 33,3%).
            В структурі онкозахворювань по м.Охтирка на першому місці захворювання легенів  – 28 чол. – 14,3%; на другому – рак шлунка (по місту – 19 чол. – 10,5%); на третьому – рак молочної залози по місту – 15 чол. – 13,3%.
           За 2017 р. виявлено 3 занедбаних випадки в ІІІ стадії серед візуальних форм раку, це складає – 1,07% всіх випадків – всі вони по місту – це рак порожнини рота, меланома шкіри та рак молочної залози (за 2016 р. було виявлено також 3 випадки – всі по місту – 1,0% - це рак порожнини рота, рак шийки матки та рак статевого члена). 
           За 2017 р. виявлено в ІУ стадії онкопроцесу по місту 17 чол. – 9,0%, що складає 8,9% при обласному показнику – 10,4% (за 2016 р. було виявлено по місту – 21 чол. – 9,8% при обл.– 10,7%,). Цей показник значно знизився та є меншим за обласний. 
       Для паліативного лікування онкологічних хворих виділено 17 хоспісних ліжок  в стаціонарних відділеннях  КЗ «Охтирська ЦРЛ».
       Всі випадки онкозанедбаності розібрано на протираково-експертних комісіях в КЗ «Охтирська ЦРЛ» (ПРЕК). За 2017 р. проведено 4 засідання, де розібрано 25 випадків онкозанедбаності, з них 3 в ІІІ ст.(візуальні форми). Серед розібраних випадків основною причиною є пізнє звернення за медичною допомогою та скритий перебіг захворювання. 
             В 2017 р. від онкопатології померло  по місту – 99 чол.
            За 2017 р. вперше вийшло на інвалідність з приводу онкопатології по місту – 39 чол, всі працездатного віку (за 2016 р. вперше вийшло на інвалідність  по місту – 23 чол.).
           Показник первинного виходу на інвалідність по місту за 2017 р. складає 14,0 на 10 тис.населення при обласному показнику – 12,6 на 10 тис.населення (2016 р. – показник по місту склав 9,8 (при обласному – 12,9).
            Загальне рейтингове місце онкослужби КЗ "Охтирської ЦРЛ" у 2017 р. – 6 місце, в 2016 р. – 7 місце. 
              Станом на 01.04.2018р на “Д” обліку знаходиться 1535 осіб, з них 47 осіб отримують знеболювальну терапію. 
         21 пацієнт знаходиться на знеболюванні наркотичними засобами. Станом на 01.04.2018 року профінансовано на забезпечення онкохворих паліативною допомогою 63 тис.грн., з них на наркотичні препарати 28 тис. грн.
        Для забезпечення ефективного та адекватного лікування хронічного больового синдрому, введення знеболювальних препаратів проводиться в умовах стаціонарів вдома.


Начальник відділу охорони здоров'я                                                 О.В.Коваленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЧЕРГОВОГО ЕТАПУ ЕЛЕКТРОННОГО ДЕКЛАРУВАННЯ
 
Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради запрошує до співпраці у 2019 році медичні заклади (стоматологічні кабінети та аптеки міста) щодо пільгового медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: відпуск ліків по безплатним рецептам та пільгове зубопротезування
Детальніше...
 
Допоможемо мешканцям Ічні та Ічнянського району, які постраждали від вибухів на військових складах 10 жовтня 2018 року
 
18 жовтня 2018 року в місті о 14.00 годині біля міського центру культури і дозвілля відбудеться вулична хода "Хода за свободу", присвячена відзначенню Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до участі у заході.
 
19 жовтня 2018 року Сумський національний аграрний університет проводить семінар на тему: «Обов’язки операторів ринку. Вимоги законодавства до закладів громадського харчування та малих виробників. Гнучкій підхід»
Детальніше...
 
24 жовтня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету.