.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Економіка arrow Торгівля arrow Стан розвитку торгівлі міста в 2017 році.
Стан розвитку торгівлі міста в 2017 році.
28.02.18
   Міста, як і дерева, мають свої коріння. Коріння міста Охтирка бере свої витоки з далекого XVII століття. Швидкому розвитку міста сприяли розміщення його на перехресті торгових шляхів.
   З кожним роком кордони міста розширювалися, заселялись навколишні землі. Починаючи з кінця XVIIст. щорічно в Охтирці відбувалось 4 ярмарки, перша - в лютому на всеїдном тижні; друга - у травні Миколаївська; третя - в липні Прокопівська; четверта - у жовтні П'ятницька, які для розвитку міста мали особливе значення. Торги на ярмарках тривали за установленими впродовж десятків років традиціями і тривали не більше тижня.
   Великий розквіт торгівлі в місті в минулому наклав відтиск і на подальшу його історію. До сьогоднішніх днів такі ярмарки не дійшли, але торгівля в місті розвивається в нових формах, на новому сучасному рівні.
В місті протягом 2017 року проведено 8 виставково-ярмаркових заходів.
   13 січня  2017 року під час  проведення  свята Маланки а  та 25.02.2017 року  в рамках святкування  Масляної  на майданчику біля  КЗ «Охтирський міський центр культури та дозвілля»   відбулися   ярмарки  на яких місцеві підприємства харчової та переробної промисловості,  товаровиробники   Охтирського району  реалізували свою продукцію за цінами нижчими ринкових. 
   До Міжнародного жіночого дня  з 4 по 10 березня в місті проведено передсвятковий ярмарок  з продажу хлібобулочних , кондитерських виробів, сувенірної продукції та квітів за участю місцевих підприємств харчової промисловості, закладів торгівлі та ресторанного господарства, який тривав з 04 по 10 березня 2017 року.
    Під час Великодніх свят з 12 по 16 квітня та з 21 по 23 квітня 2017 року  в місті проведено Великодню виставку – продаж  хлібобулочних, кондитерських виробів та квітів.
    У рамках заходів присвячених  Дню Перемоги  9 травня організовано  торгівлю продовольчими товарами широкого споживання з залученням місцевих виробників та представників кращих закладів ресторанного бізнесу.
    Під час святкування  Дня захисту дітей, що відбувалося  місті  1 червня та Дня Молоді – 25 червня організовано торгівлю  з лотків продовольчими товарами, зокрема напоями, солодощами, сувенірами .
     Проведено Петрівський ярмарок   присвячений Купальським святам         06 липня. На ярмарок запрошено понад 70 підприємців та  підприємств з різних областей України (Полтавська, Харківська, Івано – Франківська, Київська), у тому числі майстрів, які представили продукцію у кращих національних традиціях ( сувеніри, національний одяг та прикраси, вироби з деревини, лози).
     З нагоди Дня Незалежності  України , Дня Державного Прапора  України,  Дня міста Охтирки  та Дня  визволення міста Охтирка від нацистських окупантів  організовано та проведено ярмарок, на який запрошено місцевих товаровиробників,представників  різних сфер бізнесу міста Охтирка, підприємців та майстрів з інших регіонів України,  місцевих  виноградарів  та бджолярів.
     В рамках  заходів, присвячених   відкриттю міської ялинки 19.12.2017 організовано  лоточну  торгівлю  кондитерськими, хлібобулочними виробами,   з залученням місцевих виробників та закладів ресторанного бізнесу  з метою забезпечення населення  продовольчими  товарами  за  цінами  нижче ринкових.
   З кожним роком все більше товаровиробників Сумської області беруть участь у ярмарках та презентують свою продукцію.
   На сьогодні торгівля – важлива соціально-економічна сфера нашого життя,  задачею якої є задоволення потреб населення у споживчих товарах різних груп згідно попиту, забезпечуючи при цьому високий рівень культури обслуговування та належну якість товарів. Високий рівень розвитку торгівлі є однією з головних передумов ефективного функціонування економіки в цілому.
    За останні роки в місті в сфері торгівлі відбулися значні позитивні зміни. Відкрито цілий ряд нових магазинів, в т.ч. маркетів  і  торговельних центрів, що відповідають вимогам сьогодення щодо архітектурно-планувального рішення, оформлення інтер’єрів торгових залів, оснащення торгово-технологічним обладнанням, асортименту товарів. Нові об’єкти торгівлі відрізняються витриманими в сучасному стилі фасадами, благоустроєм прилеглих територій, яскравою світовою рекламою.
   За 2017 рік в місті розпочали роботу 40 об’єктів споживчого ринку та сфери послуг, у тому числі 22 магазини та 1 кіоск з роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, 7 магазинів  та 1 кіоск з роздрібної торгівлі продовольчими товарами загальною торговельною площею 1721,2 кв метрів; 4 заклади ресторанного господарства на 87 посадочних місць, 5 закладів  побутового обслуговування населення.
   Станом на  01.01.2018  на споживчому ринку міста функціонують  412 закладів з роздрібної торгівлі, з них  217 магазинів  та 5 кіосків з продажу непродовольчих товарів, 102 магазини  та 26 кіосків з продажу продовольчих товарів, 53  магазини та  9 кіосків з продажу змішаних товарів. У місті діють 16 складів - магазинів, 24 заклади ресторанного господарства на 1754 посадочних місць, 19 – їдалень та буфетів на 1985 посадочних місць, 97 об’єктів побутового обслуговування населення.
   Протягом останніх років на споживчому ринку міста спостерігається тенденція до збільшення попиту на товари непродовольчої групи і перш за все на товари довготривалого користування (побутова та комп’ютерна техніка, мобільні телефони, меблі та ін.) Тому на сьогодні в загальній кількості магазинів переважну більшість ( 53,9%) становлять магазини по продажу непродовольчих товарів (222 од.). Продовольчі магазини (128 од.) становлять 31,1%.
   Протягом 2017 року кількість продовольчих магазинів, в порівнянні з минулим роком,  збільшилась на 6,7% (8 од.). Це пояснюється, перш за все, збільшенням попиту у населення на придбання більш якісних  продовольчих товарів.
  Слід відмітити, що в 2017 році спостерігається зменшення  (на 27 од.) магазинів по продажу  непродовольчих та змішаних непродовольчих товарів, що пов’язано з відкриттям  в місті мережевих продовольчих маркетів та торгівельних центрів.
  З початку 2000 років спостерігалася тенденція відкриття невеликих магазинів (до  30-60 м.кв.), які виведені з житлового фонду, по продажу окремих груп непродовольчих товарів (одяг, взуття, будівельні матеріали, засоби мобільного зв’язку, дитячі товари, подарунки, тощо). Нові магазини відкриваються з невеликими торговими залами. В цих магазинах практично відсутні складські площі.
   В даний час відкриваються магазини по типу універмагів – торгові центри, де в відокремлених відділах реалізуються різні групи непродовольчих товарів та продовольчі маркети відомих українських торговельних мереж. В місті діють такі  торгівельні центри, як «Славна», «Тетіс- плюс», «Сім’я», «Універмаг», «Ліне», «Бомонд», два продовольчих маркети «АТБ», «ЕКО», непродовольчий маркет «Портал» та міні-маркети «Аврора», «Ева», «Простор». Також в місті функціонують продовольчі міні-маркети  «Провінція», «Мій вибір», «Цукерочка», «Обжорка».
   З діючих 412 магазинів лише 22 магазинів (5,3%) належить юридичним особам.
   Переважна більшість діючих в місті магазинів ( 255 од., в т.ч. 74 – продовольчі, 145 – непродовольчі, 35- змішані товари) мають торгові зали площею  до 60 м. кв., частка таких магазинів в загальній кількості складає 68,5%.
  Магазини (88 од., в т.ч. 27 – продовольчі, 52 – непродовольчі,                           9-  змішані товари) які мають торгові зали площею  до 200 м. кв в загальній кількості складають 23,7%.
    Незначна кількість магазинів (18 од., в т.ч. 1 – продовольчі, 12 – непродовольчі, 5- змішані товари), які мають торгові зали площею від 200 до 400 м. кв., в загальній кількості складають 4,8%.
   Станом на 01.01.2018 загальна торговельна площа магазинів міста становить 37437,3 кв. м.  Забезпеченість населення міста торговою площею у розрахунку на 1 тис. жителів -  773,5 м. кв., що становить 160,5 % до нормативу і є  одним з найвищих в області.
    Магазинів з торговою площею понад 400 м. кв., що є ознакою високого рівня організації торгівлі, в місті (11од.) з них:  5- торгових центрів («Славна», «Тетіс- плюс», «Сім’я», «Універмаг», «Ліне», «Бомонд»), які секціями здані в оренду, 2- магазини («Планета Секонд Хенд») по продажу вживаного одягу, взуття та інших предметів, 2- продовольчі супермаркети («ЕКО» та «АТБ»),             1- продовольчий магазин «Мій вибір» та 1- будівельний маркет «Портал».
    В нашому місті  мало представлені торгові точки  відомих українських торгових марок, за винятком продовольчих маркетів «ЕКО» та «АТБ», оскільки немає вільних приміщень з достатньо великою торговою площею.

 
 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 27.05.2019 по 02.06.2019
Детальніше...
 
Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік