.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про проблемні питання міського центру первинної медико-санітарної допомоги
Про проблемні питання міського центру первинної медико-санітарної допомоги
26.02.18
ap261.jpg
З 12.12.17р. Охтирський міський центр розпочав свою роботу по наданню первинної медичної допомоги населенню м.Охтирка відповідно до Статуту, затвердженого рішенням Охтирської міської ради від 31.10.16


      Для забезпечення роботи закладу розроблено наказ № 1 від 02.01.18р “Про організацію апарату управління КЗ ОМР “Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” згідно якого затверджена структура апарату управління по чотирьох групах,  які виконують головні, допоміжні, додаткові та опосередковані  процеси управління та затверджено положення про апарат управління, схеми розподілу обов’язків, прав та відповідності серед осіб першої функціонально – посадової групи згідно з методичного делегування повноважень.
     29.12.2017р. головним лікарем КЗ ОМР “ОМЦПМСД” затверджений наказ “Про введення в дію з 01.01.2018р правил внутрішнього розпорядку” та розроблені посадові інструкції працівників закладу. 
     Від 12.12.2017р наказом № 9 “Про створення амбулаторій загальної практики сімейної медицини КЗ ОМР “ОМЦПМСД” створені амбулаторії ЗПСМ № 1 за адресою вул.Сумська,55, яка обслуговує 21641 тис населення в тому числі 5477 дітей, та амбулаторія ЗПСМ №2 за адресою вул.Петропавлівська, 15, яка має філію за адресою вул. Київська, 96 та обслуговує 26400 населення в тому числі 2400 дітей.
        Заклад працює з понеділка по п’ятницю з 800 до 1800 в субботу чергова группа з 800 до 1400.
        Медична допомога надається жителям м.Охтирка, але враховуючи ст. 38 Конституції України “Про вільний вибір лікаря” медична допомога надається всім хто звертається в заклад, в тому числі і мешканцям району, яким при зверненнях було запропоновано заповнити заяву про надання послуг амбулаторного обслуговування.  Проведена калькуляція фактичних витрат по наданню первинної медичної допомоги. За січень місяць нашим закладом надана первинна медична допомога 250 жителям Охтирського району. 
     Адміністрація КЗ Охтирської міської ради “Охтирський міський центр ПМСД” звернулася до Відділу охорони здоров'я Охтирської міської ради з проханням врегулювати питання з громадами Охтирського району щодо відшкодування коштів за амбулаторне обслуговування на первинній ланці.
        Основними завданнями та напрямками діяльності центру первинної медико-санітарної допомоги є забезпечення населення якісною, доступною та ефективною медичною допомогою.
          Для вирішення цих завдань в закладі надається невідкладна допомога цілодобово пунктом невідкладної допомоги. За місяць роботи пункту було зареєстровано 237 виїздів до хронічних хворих з них до 10 дітей. 25 пацієнтів госпіталізовано до вторинного рівня.
        Забезпечується така форма надання медичної допомоги, як стаціонар вдома та денний стаціонар. В умовах денного стаціонару з 01.01.18р. проліковано 60 чоловік, стаціонар на дому проведено 237 пацієнтам. Це не погана робота, але її потрібно продовжувати та покращувати.
           У філії амбулаторії ЗПСМ № 2, яка розташована за адресою вул.Київська,  96 для зручності жителів мікрорайону Дачний впроваджено новий метод  забору крові з використанням вакутайнера.  Вакутайнер є закритою вакуумною системою для забору крові  з вени. Ця система зручна в користуванні, забезпечує захист медичного персоналу від зараження, яке може виникнути під час роботи з кров'ю, та дозволяє проводити забор крові в не лабораторних умовах.  За періоди  робот з 22 січня   по 9  лютого – 42 пацієнтам взята кров та зроблено 62 гематологічних (гемоглобін, еритроцити, лейкоцити, СОЕ, лейкоцитарна формула, цукор крові)  і 33 біохімічних (холестирин, біллірубін, креатинин, сечовина і т.д.)  аналізів.
        В амбулаторіях ЗПСМ № 1 та № 2 проведено за 1 місяць роботи 435 ЕКГ обстежень амбулаторно та 45 обстежень на дому. 
        Для ранньої діагностики візуальних форм раку в закладі працює кабінет онкологічного огляду жінок та чоловіків. В ньому було оглянуто 434 пацієнта. 
      Матеріально-технічна база  Центру сформована за рахунок будівель рухомого та нерухомого майна переданного закладу на підставі договору – оренди з КЗ “Охтирська ЦРЛ”. Стан оснащення медичним обладнанням згідно табелю  затвердженого наказом МОЗ України від 27.12.2013р № 1150 потребує покращення. Для вирішення даного питання адміністрація КЗ ОМР “Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” в розрахунку до бюджету на 2018 рік подала на затвердження до Відділу охорони здоров’я  Охтирської міської ради пропозиції щодо змін кошторису 2018 року на покращення матеріально-технічного стану закладу відповідно до табелю оснащення.
       На виконання наказу Управління охорони здоров'я Сумської облдержадміністрації від 04.12.2017р № 837-ОД “Про виконання протокольного доручення № 40” підготовлено клопотання до органів міської влади з питання забезпечення комп’ютерною технікою закладу. 
       КЗ Охтирської міської ради “Охтирський міський центр ПМСД” бере активну участь у реалізації програми “Доступні ліки” . На 2018 рік по даній програмі заплановано використати 1млн 240тис 500грн. За період роботи   використано суму 28тис 748грн, це 558 рецептів.  Використана незначна сума, так як Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 111 “Про реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню” був затверджений 22.01.2018р. отже це рецепти, які були виписані за період з 22 січня.  
         Заклад веде активну просвітницьку роботу серед населення. За цей період було проведено 2 виступи на радіо, третій заплановано на 14 лютого. Надруковано 3 статті в газету. Центр має свою сторінку на фейсбукі. 
       28 грудня Президент підписав Закон, що дав старт медичній реформі, а Кабінет Міністрів ухвалив базові документи, які дозволять розпочати системні зміни, зокрема Положення про Національну службу здоров'я України. Вона являється страховником, який укладатиме договори із закладами охорони здоров'я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. 
         Старт підписання договорів з Національною службою здоров’я планується з червня 2018 року.
         Для тих  хто не встигне з підписанням договорів,  вересень 2018 року буде другим “вікном можливостей”, а грудень 2018 року - третім. 

         
Щодо планів нашого закладу в реформуванні медичної галузі на первинному рівні в м.Охтирка: 
   1. Реорганізація закладу ПМД з бюджетної установи у комунальне  некомерційне підприємство. Це обов'язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. 
    2. Піключення закладу до електронної системи охорони здоров’я еНеаlth. Наш заклад підключено до системи і на данному етапі проходить внесення лікарів до системи еНеаlth. 
    3. Підписання декларацій. 
    З квітня 2018 року за рекомендацією МОЗ України, почне свій старт компанія з вибору лікаря під час якої пацієнти підписуватимуть декларації з обраними лікарями.
    Основні проблеми на данному етапі це комп'ютерізація закладу та проведення матеріально-технічного забезпечення у відповідності до табелю оснащення. 
   На даний час заступник головного лікаря та завідуючі відділеннями працюють, як виконуючі обов'язки, згідно наказу головного лікаря КЗ Охтирської міської ради “Охтирський міський центр ПМСД” від 08.12.2017р № 6 “Про прийняття”. Клопотання на погодження кандидатур знаходяться на розгляді у міського голови та керуючого справами виконавчого комітету Охтирської міської ради. 
    Два лікарі нашого закладу працюють в КЗ “Охтирський районний центр ПМСД” зовнішніми сумісниками. Згідно правил внутрішнього розпорядку КЗ ОМР “ОМЦПМСД” та розробленого графіку роботи ці лікарі працюють в нашому  закладі з понеділка по п'ятницю за основним місцем роботи, а в свій вихідний час за сумісництвом в КЗ “ОРЦПМСД”.           В.о.головного лікаря 
         КЗ ОМР “ОМЦПМСД”                                         В.Л.Матосова

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Сумщини бути уважними та обережними
 
19 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться зустріч  з представниками квартальних комітетів щодо інформування наслення про нагальні питання територіальної громади міста. 
 
Український культурний фонд оголосив нові грантові програми  на 2019 рік
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 18.02.2019 по 24.02.2019
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища засідання комісії перенесено на 9.00 годину 20.02.2019
 
Для жителів Сумської області при Сумській обласній державній адміністрації працює безкоштовна «гаряча лінія», за якою можна звернутися з усіх проблемних питань: 66-33-77, 0-800-301-501. Час роботи: ПН-ПТ з 8:00 - 18:00.