.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Освіта arrow Про стан організації національно-патріотичного виховання у навчальних закладах міста
Про стан організації національно-патріотичного виховання у навчальних закладах міста
16.02.18
_dsc0451.jpg
Національно-патріотичне виховання  дітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики і є одним із пріоритетних напрямів виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста

Робота з даного напрямку регламентується відповідними нормативно-правовими документами. Відділом освіти видано ряд наказів з даного питання, зокрема наказ  від 08.04.2018 № 171 «Про затвердження Плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в закладах освіти міста на 2016-2018 роки», розроблено заходи щодо підготовки громадян України до військової служби, патріотично-виховної роботи, укладено  угоду між Охтирським об’єднаним військовим комісаріатом та відділом освіти  щодо комплексу заходів.
     Питання щодо організації національно-патріотичного виховання розглядається на нарадах різних рівнів: на колегії відділу освіти, на  нарадах керівників, на засіданнях міського методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи (18  січня 2018 року питання «Про план роботи координаційної рад з питань національно-патріотичного виховання на 2017-2018 роки» , «Про відзначення Дня Соборності у місті», «Про співпрацю з Національною гвардією України»)
  У кожному закладі виховна робота організована відповідно до плану виховної роботи відділу освіти (у якому є розділ національно-патріотичне виховання), відповідних планів виховної роботи  на поточний навчальний рік, відповідних розпоряджень, наказів та листів.
У всіх навчальних закладах оформлено куточки державної символіки, на офіційних шкільних веб-сайтах висвітлюється інформація про перебіг проведених заходів та систему роботи із цього питання. У всіх навчальних закладах оформлено постійно діючі експозиції, у яких представлено інформацію про учасників антитерористичних операцій  жителів  міста.
        У навчальних закладах міста відповідно до календаря святкових дат (День визволення України від нацистських окупантів, День захисника України, День Збройних Сил України, Українського козацтва, Соборності і Свободи України, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День української писемності, Шевченківські дні)  проводяться різноманітні заходи.
 Значна робота проводиться педагогічними колективами, батьками та учнями щодо героїзації осіб, які віддали життя за незалежність України. За участю вихованців шкіл  розпочато  збір матеріалів  про загиблих героїв-земляків, учасників антитерористичної операції.
        У бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів міста відповідно до плану роботи та календаря знаменних та пам’ятних дат організовуються  виставки, уроки мужності, вечори вшанування, тематичні години, зустрічі з цікавими людьми тощо.
          
Шкільні музеї – осередки організації патріотичного виховання підростаючого покоління. Сьогодні у загальноосвітніх навчальних закладах  міста  функціонує 1 музей, який має звання «Зразковий» (музей Авіації та космонавтики ЗОШ № 2), 1 музей історичного профілю (ЗОШ № 5), 1 – літературного профілю в Охтирській гімназії та  6 музейних кімнат  (ЗОШ    №№ 3, 4, 6, 8, 9, 11). У закладах здійснюється робота щодо  переоформлення та осучаснення шкільних музеїв, та музейних кімнат, приведенні їх до відповідних вимог: оновлюються стенди музеїв та музейних кімнат ЗОШ № 5,8,9,  упорядковується  документація музеїв та музейних кімнат у школах. 
         25 січня 2018 року у І етапі (обласного)  Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», що проходив у  м. Суми,   м. Охтирка представляли 2  заклади загальної середньої освіти: Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Р.К. Рапія (музей Бойової слави) та Охтирська гімназія (літературний музей ім. Бориса Антоненка-Давидовича) і вибороли І-і місця. У березні 2018 року на ІІ етапі  у. м. Черкаси будуть представляти Сумську область у своїх номінаціях.
 У загальноосвітніх закладах м. Охтирка діють гуртки і клуби національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування: 13 гуртків  військово-патріотичного спрямування, які відвідують 275 вихованців та 7 гуртків національно-патріотичного виховання  (125 вихованців): 
-  «Школа безпеки» на базі ЗОШ №№ 1, 3, 4, 5, 11 та Охтирської гімназії;
-  «Історичне краєзнавство» на базі ЗОШ № 6;
-  «Гарт» на базі ЗОШ № 2, що працює за програмою «Джура»;
- «Юні козачата», «Юні патріоти», «Козацька школа» та «Клуб маленьких миротворців» на базі ЗОШ № 8.
           У квітні 2017 року у м. Охтирка пройшов Всеукраїнський фізкультурно – патріотичний фестиваль  школярів «Козацький гарт-2017», у якому взяли участь представники нашого міста, команди учнів Охтирського та  Тростянецького районів. За підсумками зональних  змагань І місце посіла команда  м. Охтирка, яка гідно представила місто на  ІІІ обласному (фінальному) турі фестивалю «Козацький гарт», що проходив у м. Кролевець.
У червні 2017 року  рій «Патріоти» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (команда-переможець міського етапу гри «Сокіл» («Джура»)) взяв участь та посів ІІ місце у конкурсі «Рятівник» у  ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Калнишева Січ», що  проходив у м. Суми.
У 2017-2018 навчальному році у навчальних закладах міста Охтирки   проведено організаційні заходи з підготовки І етапу гри «Сокіл» («Джура»): розроблено та затверджено річні плани організації та проведення комплексу заходів гри «Джура» у 2017/2018 навчальному році; створено структури та органи гри «Джура», що мають свою конституцію, гімн, герб, органи учнівського козацького самоврядування; призначено керівників гри «Джура»; створено консультативні Козацькі ради з проведення гри «Джура»; складено графіки щотижневого вишколу. 
        У кожній школі діють волонтерські організації, до складу яких входить понад 4 тисячі осіб. Кожен із волонтерських загонів має свою назву: «Турбота» (ЗОШ № 9, 11), «Янголи щастя» (ЗОШ № 3), «Добротворець» (ЗОШ № 1), «Прометей» (ЗОШ № 2), «Джерела доброти»(ЗОШ № 4), «Гарячі серця»(ЗОШ № 5), «Небайдужі серця» (ЗОШ № 6), «Надія» (ЗОШ № 8), «За покликом серця» (гімназія).
          Волонтери   навчальних закладів міста продовжують свою діяльність     з моральної підтримки українських військових, матеріальної підтримки  громадянам міста, які її потребують (збір коштів на лікування). Вони є активними учасниками різних благодійних акцій  «Милосердя», «Напиши листа воїну», «Миколайчик для героя», «Смаколик для героя», «Добро жменями», «Серце до серця», «Врятуй життя дитини», «Великодній кошик», «Смайлик» та інші.
        Відділ освіти та Охтирські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів № 1 та № 11  у 2017 році отримали подяки від  міжнародного благодійного фонду «Сильні духом» за участь у Всеукраїнській щорічній благодійній акції «Назустріч Мрії V». 
За участю педагогічних та учнівських колективів  протягом вересня 2017 року впорядковано  пам’ятники загиблим воїнам на території  міста. 
Складовою частиною національно-патріотичного виховання є військово-патріотичне виховання. Важливою в цьому плані є роль навчального предмета «Захист Вітчизни», що є обов’язковим для вивчення у 10-11-х класах.
Викладання предмета «Захист Вітчизни» здійснюється у 8 загальноосвітніх  навчальних закладах, відповідно до навчальних планів і програм. Найкраще організована робота з даного питання у ЗОШ № 11, яка є опорною (базовою) школою з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед навчальних закладів міста.
       У школах організовано роботу учнівського самоврядування, члени якого долучаються до заходів з національно-патріотичного виховання, або самі є ініціаторами їх проведення.
25 листопада 2017 року учнівська молодь долучилася до загальнонаціональної  хвилини мовчання із вшанування пам'яті загиблих під час геноциду українського народу та Всеукраїнської акції "Запали свічку".
 З метою вшанування пам'яті загиблих внаслідок геноциду українського народу члени  міського учнівського самоврядування  (близько 80 чоловік) долучилися до цієї акції та організували проведення флеш-мобу «1933» біля «ОМЦКіД».
Учні шкіл міста стали активними учасниками  І-ІІ етапів VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (18 листопада 2017 року) та  І-ІІ   етапів   ХVІІІ Міжнародного конкурсу  знавців української мови імені Петра Яцика (02 грудня 2017 року). Переможці стали учасниками ІІІ (обласного) етапу конкурсів.  
  У вересні-жовтні 2017 року з метою ознайомлення з історичною та культурною спадщиною Охтирщини проведені екскурсії «Моє рідне місто», «Охтирка архітектурна» для вихованців позашкільних закладів міст Суми та Харків. 
У червні 2017 року  команди ЗОШ № 4 імені Остапа Вишні та ЗОШ № 5 імені Р.К. Рапія взяли участь та увійшли до ТОП 5-ти команд Сумської області у  фестивалі інноваційної освіти «Відкривай Україну» у м. Полтава, метою якого було створення середовища для розвитку підлітків малих міст України, у якому вони набудуть необхідних компетентностей та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у своєму місті. Команда  ЗОШ № 5 імені  Р.К.  Рапія виборола почесне ІІ місце. 
  11 вересня 2017 року до акції «Велика Українська хода», що проходила у   м. Охтирка по вул. Незалежності для вшанування Героїв Майданів, Героїв АТО заради об’єднання всіх людей в Україні в прагненні миру, долучилися учні та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів міста.  У рамках акції з 12.00 до 20.00 було розгорнуто прапори з різних міст України та прапори бойових бригад, підрозділів, які захищають нашу країну на Сході, учні писали листи воїнам АТО.
З метою вшанування пам’яті загиблого воїна-земляка (випускника школи)   у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 ім. Р.К. Рапія  20 вересня 2017 року було відкрито меморіальну дошку  пам’яті Пустовому С.О., який загинув на Сході держави, захищаючи її цілісність і неподільність. На відкритті пам’ятного знаку були присутні громадяни міста, родина загиблого, військові побратими, волонтери, представники засобів масової інформації.
 У школах міста пройшли класні години до Міжнародного дня миру. Учні долучилися до    Всеукраїнської акції «Дзвони миру».
22 вересня 2017 року у школах міста  пройшли заходи з нагоди відзначення Дня партизанської слави. 
  У період з 09 по 13 жовтня 2017 року  у загальноосвітніх навчальних закладах м. Охтирка було сплановано та проведено урочисті заходи з нагоди Дня захисника України під гаслом «Відповідь нескореного народу».   
Проведено зустрічі з  учасниками бойових дій в зоні АТО  (рядовий ЗСУ (91 ОПОЗ) Сенченко  В.В.,   отець Андрій (Бринчак), військовий капелан  (ЗОШ № 8, гімназія),   з офіцерами в/ч  Національної гвардії України, заступником командира 1 роти охорони по роботі з особовим складом Національної гвардії України старшим лейтенантом Літовченком О.В. та командиром 1 взводу охорони старшим лейтенантом Стулошо В.Ю. (ЗОШ  № 4), Уроки мужності із запрошенням воїнів АТО (національна гвардія, в/ч А-0563): Сичкаренко В.М.,Ткаченко С.М., Сенчищев П.С., Красічков А.О., Левін Д.В., Шор А.Г., Сенченко В.В., Купрієв В.М., Стукало В.Ю, Заріцкий О.М. (ЗОШ № 5, гімназія).
Учні 10-Б класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 імені Р.К. Рапія спільно з учнями Чупахівської школи  брали участь у виховному заході, присвяченому Дню захисника України (с. Чупахівка).
        У  2017 році  для участі у Всеукраїнському конкурсі на звання «Кращий волонтер року» у номінації  «Краща дитина-волонтер» було подано матеріали учнів Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 імені Остапа Вишні  (Безкровна І.Г.) та  Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 імені Р.К. Рапія № 5 (Павлова Т.В). Цих дітей було нагороджено грамотами міського голови з нагоди відзначення 5 грудня  2017 року Всесвітнього дня волонтера.
З 7 по 12 грудня 2017 року в містечку Ворохті Івано-Франківської області учні  Охтирської гімназії взяли участь  у зимовому таборуванні дружин «Соколу». Керівник команди Кучерова Д.В., як педагог-організатор, брала участь у  дискусії на тему «Сучасні благодійні та волонтерські проекти», у VIII семінарі-тренінзі для заступників директорів та педагогів-організаторів з національно-патріотичного виховання та розвитку сучасного молодіжного руху в закладах освіти.
  З учнями шкіл проведено флеш-моб «Мужність і відвага крізь покоління» (ЗОШ № 3, 9, 11), здійснено покладання квітів до меморіальних  дощок, встановлених загиблим воїнам-землякам, які відстоювали цілісність і неподільність нашої держави в зоні антитерористичної  операції на Сході країни (ЗОШ № 2, 4, 5). 
З нагоди відзначення в місті  Дня Соборності України та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років   22.01.2018  на  мосту через річку Охтирка за участі вихованців ОМЦПО-МАН  та лідерів учнівського самоврядування шкіл міста було проведено флеш-моб «Ланцюг єднання», що  поєднав далекі 1918 та 1919 роки  і сучасне розуміння важливості подій минулого для молодого покоління. 
Відділ освіти та колективи загальноосвітніх навчальних закладів і надалі працюватимуть над тим, щоб кожен навчальний заклад  був для дитини осередком становлення громадянина-патріота України. Тільки спільними зусиллями ми зможемо виховати справжніх патріотів нашої країни.

В.о.начальника  відділу освіти                                                     Т.М. Коваленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За пропозицією голови постійної комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики засідання комісії перенесено на 14.00 годину 21.03.2019
 
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення відведення земельної ділянки у місті Охтирка поруч з земельною ділянкою по вул. Пушкіна, 153 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд
 
За підтримки Посольства Киргизької Республіки в Україні відбудеться Сумська торгово-промислова палата із 22 до 26 квітня 2019 року візьме участь у діловому візиті української бізнес-делегації до Киргизької Республіки (КР)
Детальніше...
 
Увага!Зміни!Графік проведення засідань постійних комісій на березень 2019 року
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій  засідання комісії перенесено на 20.03.2018 о 14.00 год.
 
20 березня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету

Детальніше...