.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Різне arrow Різне arrow Про підсумки діяльності Сумської обласної служби зайнятості за 2017 рік
Про підсумки діяльності Сумської обласної служби зайнятості за 2017 рік
15.02.18

У 2017 році розпочато реформування Сумської обласної служби зайнятості, метою якої є її модернізація та розвиток як сервісної установи сучасного формату з клієнтоорієнтованим підходом щодо обслуговування шукачів роботи та роботодавців відповідно до їх потреб. Одним із елементів реорганізації служби є удосконалення її організаційної структури, результатом чого має стати перетворення базових центрів зайнятості з адміністративних установ у сучасні сервісні центри (у 2017 році утворені 2 філії).

Діяльність Сумської обласної служби зайнятості у 2017 році була зосереджена на реалізації пріоритетних завдань, визначених Державною службою зайнятості.

Як результат, у 2017 році кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 7% і становила 5 653 одиниць. Кількість вакансій у базі даних - на 4% до 30 345 одиниць. Зростання кількості вакансій відбулося у половині центрів зайнятості. Найбільш суттєво - у Роменському МРЦЗ (31%), Охтирській міськрайонній філії (16%), В. Писарівському РЦЗ (14%).

Крім того, налагоджено співпрацю з підприємствами «Укроборонпрому». Упродовж 2017 року працевлаштовано 351 особу, у т.ч. 210 осіб працевлаштовано за сприянням Шосткинського МРЦЗ на КП «ШКАЗ «Імпульс», 93 особи - за сприянням Конотопського МРЦЗ на ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон".

На початку року проведено низку організаційних заходів щодо підбору працівників на Філію «Гаврилівські курчата» вахтовим методом, як результат за сприянням Сумської обласної служби зайнятості 450 осіб Сумщини працювали на цьому підприємстві.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості зросла на 1649 осіб (або 7%) та становила 24542 особи, при цьому 38% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного (у 2016 році -35%).

Чисельність працевлаштованих зросла майже в усіх центрах зайнятості. Найбільше зростання обсягів працевлаштування спостерігається у Путивльському (25%), Роменському (21%), Сумському міському (20%) центрах зайнятості.

Зростання питомої ваги працевлаштованих до набуття статусу безробітного спостерігається майже в усіх центрах зайнятості. Найвищою питома вага працевлаштованих до набуття статусу безробітного була у Сумському міському, Путивльському, Роменському центрах зайнятості (51%-52%).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 7269 осіб ( на 12% менше ніж у 2016 році).

У 2017 році розпочалася робота з реалізації двосторонньої Угоди між Україною та Державою Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль.

Відповідно до положень Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь) Сумським обласним центром зайнятості формується Реєстр кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі (Реєстр «Neme check» (Перевірка імені)) та передається для формування всеукраїнського Реєстру в ДЦЗ (ЦА). Станом на 01.01.2018 року Реєстр містив дані про 10 заявників, інформуванням охоплено 497 громадян.

Наповнення Реєстру кандидатами забезпечили такі базові центри зайнятості (філії): Сумський МЦЗ (5), Шосткинський МРЦЗ (2), Глухівський МРЦЗ (2), Лебединська міськрайонна філія Сумського ОЦЗ (1).

Обласна служба зайнятості активно долучається до процесів децентралізації, оперативно налагоджуючи співпрацю з потенційно новими роботодавцями - об'єднаними територіальними громадами (далі - ОТГ). Станом на 01.01.2018 року у Сумській області створено 28 ОТГ.

Протягом 2017 року фахівцями служби зайнятості були здійснені виїзні заходи щодо проведення роботи з представниками ОТГ з метою сприяння зайнятості, підвищення рівня працевлаштування та ознайомлення жителів громад з потенціалом соціально-економічного розвитку району, мотивації до продуктивної зайнятості шляхом інформування про послуги, які пропонує державна служба зайнятості. За результатами проведеної роботи протягом 2017 року фахівцями Служби надано 1,6 тис. таких послуг.

У 2017 році пріоритетними напрямами інформаційно-консультаційної та профорієнтаційної роботи з населенням були:

§  орієнтація безробітних на набуття додаткових компетенцій, опанування сучасними методами пошуку роботи та працевлаштування, у т. ч. з використання інформаційних технологій;

§  профорієнтація учнівської та студентської молоді щодо вибору майбутньої професії, розвитку навичок, затребуваних на ринку праці;

·     розширення послуг роботодавцям з професійного відбору на їх замовлення.

Запроваджена та реалізується послуга з запису відео резюме. Протягом 2017 року записано та розміщено на каналі YouTube та в соціальній мережі Facebook близько 200 відео резюме. Результатом відповідної роботи стало працевлаштування 33 осіб. Забезпечено можливість дистанційного навчання за допомогою безкоштовних освітніх порталів «LingvaSkills» та «Prometheus» (1207 осіб навчається на платформі «LingvaSkills», 915 осіб - на платформі «Prometheus»).

Роботодавцям пропонується послуга з професійного відбору кадрів на їх замовлення. У 2017 році 517 осіб отримали послуги з професійного відбору на замовлення роботодавців.

Протягом 2017року за направленням Департаменту соціального захисту населення фахівцями з профорієнтації проведене психологічне тестування та надані професійні консультації 219 учасникам АТО.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та особистісного потенціалу клієнтів служби зайнятості налагоджена співпраця з ГО «Жінки творці історії»» Продовжується співпраця з Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги. У рамках співпраці відповідно до програми спільних дій фахівці бюро проводять групові заходи на правову тематику для клієнтів служби зайнятості.

Одним з пріоритетних напрямків профорієнтаційної роботи є проведення комплексної профорієнтації учнівської молоді. За січень грудень 2017 року Сумською обласною службою зайнятості профорієнтаційні послуги надано 21840 учням ЗНЗ, що на 36% більше ніж в 2016 році.

ГО «Соціальні ініціативи» та Конотопський МРЦЗ реалізували проект «Крок у професійне майбутнє». У 2017 році Сумська ОСЗ взяла участь у всеукраїнських фестивалях «City work fest» та «Місто професій».

У Сумському міському центрі зайнятості відбулася презентація роботи Центру професійного успіху «Моя кар'єра», який пропонує багатоступеневу й доступну профорієнтаційну допомогу на будь-якому етапі професійного розвитку людини. Зорієнтуватись у світі професій, отримати консультацію за результатами профорієнтаційних тестів, скласти резюме, записати відео резюме, обрати за результатами профвідбору найкращу кандидатуру на посаду - основні напрямки роботи центру.

У 2017 році професійна підготовка та перепідготовка зареєстрованих безробітних Сумської області здійснювалася за 14 професіями.

Обсяги професійного навчання зареєстрованих безробітних в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі - ЦПТО ДСЗ) у порівнянні з 2016 роком зросли майже вдвічі - до 3,5 тис. осіб.

Професійне навчання в Сумському ЦПТО ДСЗ здійснювалося за 7 робітничими професіями та 25 тематиками курсів цільового призначення, затребуваними на ринку праці. Протягом 2017 року Сумський ЦПТО ДСЗ отримав ліцензії для здійснення освітньої діяльності за 2-ма робітничими професіями: зварник пластмас та педикюрник.

У 2017 році ваучер для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян отримали 35 осіб, з них 27 - отримали особи у Сумському міському центрі зайнятості, 5 - у Охтирській міськрайонній філії, 3- у Тростянецькому центрі зайнятості.

За 2017 рік Сумським обласним центром зайнятості видано 21 дозвіл роботодавцям на використання праці іноземців, продовжено дію 30 дозволів, анульовано - 8, відмовлено у видачі дозволів - 1, за оформлення дозволів до бюджету Фонду надійшло 153,6 тис. грн. Станом на 01.01.2018 продовжує працювати 49 іноземних громадян на підставі виданих чи продовжених дозволів роботодавцям на застосування їх праці у 28 роботодавців.

Обласна служба зайнятості веде активну інформаційно-роз'яснювальну роботу, яка полягає у активній та системній співпраці з засобами масової інформації, спрямованої на інформування громадськості щодо соціальних послуг, які надаються незайнятим громадянам та роботодавцям, а також стосовно впровадження інноваційних форм роботи, що відповідають сучасним вимогам ринку праці.

Так, у 2017 році впроваджено нові підходи до здійснення інформаційно-роз'яснювальної роботи, зокрема, проведено загальнонаціональну інформаційну кампанію щодо безкоштовного розміщення анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування у засобах масової інформації, результатом якої стала трансляція відеороликів на 4 обласних, 5 районних телеканалах та на моніторі торговельно-розважального центру «Київ». Загальна кількість виходів у ефір склала більше 7 тис. разів.

Протягом листопада-грудня 2017 року проводилась всеукраїнська інформаційна кампанія на зовнішніх носіях (бордах) під гаслом "Живи та працюй в Україні!», до проведення якої долучилися майже всі базові центри зайнятості та організували розміщення інформації на 17 бордах.

 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Упродовж червня-липня 2019 року проводитиметься обласний конкурс соціальної реклами «Я пишаюсь, я – УКРАЇНЕЦЬ!» у двох номінаціях: відеоролик та соціальний макет,  ініційований управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації спільно із Сумським обласним осередком Національної спілки краєзнавців України у рамках підготовки та відзначення на Сумщині 360-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 17.06.2019 по 23.06.2019

Детальніше...
 
18 червня 2019 року о 14.00 годині в залі засідань міської відбудеться навчання депутатів з наступних питань:
-  Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
-  Про порядок продажу прав на земельні ділянки на земельних торгах.
 

22 червня - скорботний день в історії України. Щороку ми згадуємо його, як той рубіж, що у 1941 році розділив життя на мирне і воєнне. Розпочалася німецько-радянська війна.

Пам'ятаючи цю подію та, вшановуючи пам'ять тих, кому не судилося пережити страшну війну, 21 червня о 15.00 годині в міському парку біля Вічного вогню на площі Соборній буде проведено скорботний мітинг. Запрошуємо приєднуватися. 

 
Графік проведення засідань постійних комісій на червень 2019 року
Детальніше...
 

Організаційним комітетом виставки Dubai Expo 2020 оголошено початок відбору проектів, які можуть стати частиною програми Global Best Practice Programme (www.expo2020dubai.com/en/programmes/best-practice-programme ). 

Детальніше...