.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Відділ охорони здоров'я рекомендує і роз'яснює
02.02.18
dift.png
У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні, МОЗ рекомендує вакцинацію для дітей і ревакцинацію для дорослих проти дифтерії.  Для лікування дифтерії в Україні наявна протидифтерійна сироватка

     Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років).
 
     Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
    Щеплення для захисту від небезпечних інфекційних хвороб потрібні не лише дітям, але й дорослим. Зокрема, згідно до Календаря профілактичних щеплень, 3-тя ревакцинація проти дифтерії та правця проводиться у 16 років, а потім у дорослому віці вакцинуватися потрібно кожні 10 років.
      Втім, реальна ситуація з обов’язковими щепленнями дорослих, скоріш за все, ще гірша, ніж серед дітей – через незнання, нехтування або відсутність потрібної вакцини.
 
       Для вакцинації дорослих проти дифтерії та правця використовується вакцина АДП-м, і вона є в достатній кількості в комунальному закладі ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

      В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигену АДП-М, яку застосовують для дорослих.
      Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін'єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.
      На 1 січня 2018 в Україні наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП, 700 тис доз АДП та 6,1 млн доз АДП-М. 
      За 11 місяців 2017 року 45,4% дітей віком 18 місяців отримали три дози вакцини АКДП, 38,7% дорослих захищені від дифтерії вакциною АДП-М.
     Для лікування дифтерії в Україні наявні 900 доз протидифтерійної сироватки, які як гуманітарну допомогу Україна отримала наприкінці 2017 року. Препарати мають сертифікат якості GMP, який гарантує, що продукція постійно виробляється і контролюється за стандартами якості, які відповідають її призначенню та, відповідно, до вимог реєстраційного досьє. 
     Також на 2018 рік МОЗ заклало в бюджет 40,2 млн. гривень для закупівлі сироваток та імуноглобулінів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, серед яких і дифтерія. Препарати будуть придбані через міжнародні організації і відповідним чином зареєстровані, наразі йде планування закупівель.
     Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.
    Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:
· слабкість
· біль у горлі
· лихоманку
· набряк залоз у шиї
   Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:
· блокування дихальних шляхів
· пошкодження серцевого м'яза (міокардит)
· ушкодження нерва (поліневропатія)
· легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
 
        За якою схемою проводяться щеплення, якщо останні дози доросла людина отримувала ще в 16-18 років? Чи потрібно «наздоганяти дози» за кожні 10 років життя? А як бути, якщо людина не пам’ятає, чи отримувала вона щеплення останні 10 років?
       Якщо пацієнт не пам’ятає, чи вакцинувався він останні 10 років, значить, йому обов’язково НЕОБХІДНО зробити щеплення АДС-м. Це захистить його самого від правця, а також його самого та суспільство від дифтерії.
         Також додамо, що згідно до Календаря профілактичних щеплень, дітям, старшим 7 років, та дорослим, які раніше не були щеплені або не мають даних щодо вакцинації, проводять щеплення АДП-М триразово.

        Дорослі мають звернутися в КЗ ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», щоб отримати щеплення проти дифтерії та правця. Цих вакцин достатньо.
        
         Вакцина АКДП може вводитися в організм з іншими вакцинами одночасно.
         

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Сумщини бути уважними та обережними
 
19 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться зустріч  з представниками квартальних комітетів щодо інформування наслення про нагальні питання територіальної громади міста. 
 
Український культурний фонд оголосив нові грантові програми  на 2019 рік
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 18.02.2019 по 24.02.2019
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища засідання комісії перенесено на 9.00 годину 20.02.2019
 
Для жителів Сумської області при Сумській обласній державній адміністрації працює безкоштовна «гаряча лінія», за якою можна звернутися з усіх проблемних питань: 66-33-77, 0-800-301-501. Час роботи: ПН-ПТ з 8:00 - 18:00.