.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Профілактика попереджає тяжкі наслідки хвороби
01.02.18
kir.jpg

Комунальним закладом ОМР «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» забезпечується проведення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних захворювань, в тому числі, проведення вакцинації проти кору вакциною «Priorix», яка є в достатній кількості (згідно потреби)  


Спалахи кору повторюються кожні 5-6 років в країнах, де низьке охоплення профілактичними щепленнями.
До таких країн відноситься й Україна. Якщо більшість європейців мають всі щеплення КПК за календарем, і в 42 з 53 країн Європи поширення кору зупинилось, то в Україні за минулий рік менше половини дітей щеплено за календарем щеплень.
Вакцинація проти кору-паротиту-краснухи (КПК) захищає організм дитини від цих трьох, на перший погляд, не смертельних, але дуже підступних інфекційних захворювань.
         Що ж являє собою це щеплення (вакцина КПК), і чого слід і не слід боятися батькам дитини?
     
        Кір - це інфекційне захворювання, основними симптомами якого є характерні плями, що з'являються спочатку на слизовій оболонці рота, після чого поширюються по всьому тілу. Основна небезпека кору полягає у тому, що передається це захворювання дуже швидко: для інфікування не потрібен навіть безпосередній контакт із носієм. Досить, наприклад, побувати у кімнаті, з якої недавно вийшла хвора людина. Крім того, приблизно у третини тих, хто хворіє на кір, спостерігаються різноманітні ускладнення, починаючи від пневмонії і закінчуючи міокардитом та енцефалітом (запаленням головного мозку). Коровий енцефаліт трапляється рідко, проте якщо він розвивається, то пов’язаний з високим рівнем смертності (приблизно у 15 % випадків призводить до смерті); у 25 % пацієнтів, що вижили, залишаються невиліковні вади. Особливо складно протікає захворювання у маленьких дітей.
          У Середні віки кір часто називали «дитячою чумою». Більш того, він дуже небезпечний для вагітних жінок: у цьому випадку зараження загрожує викиднями і серйозними порушеннями у плода.
          Вакцинація КПК передбачає введення дитині багатокомпонентної вакцини, що захищає організм від вірусів трьох інфекційних захворювань - кору, епідемічного паротиту та краснухи.
           
          Якою вакциною щеплюють у закладах охорони здоров’я в Україні?
На сьогодні вакцинація проти кору, краснухи та паротиту в Україні проводиться комбінованою вакциною ПРІОРИКС™/PRIORIX™ виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Біолоджікалз С.А., Бельгія. Профілактичні щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи проводяться в кабінетах щеплень закладів охорони здоров’я.

Як і куди вводиться вакцина КПК?
Малюкам вакцини проти кору, краснухи, паротиту вводяться підшкірно в дельтоподібний м'яз плеча. Старшим дітям ін'єкція робиться аналогічним чином в підлопаткову область або плече.
       
Як переноситься щеплення КПК?
Більшість дітей переносять вакцинацію добре, однак іноді можливі деякі побічні ефекти, які не варто плутати із нормальною поствакцинальною реакцією організму.
Дуже низький ризик побічних реакцій на вакцинацію зовсім не можна порівнювати з ризиком захворювання і його ускладненнями при природньому інфікуванні.

Схема вакцинації КПК:
I щеплення – вакцинація дітей у віці 12 місяців;
II щеплення – у віці 6-ти років.
        Діти, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи у попередні роки, мають отримати щеплення у віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози комбінованої вакцини КПК із дотриманням між ними мінімального інтервалу введення.
Відповідно до наказу МОЗ України від 16.09.2011 року №595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»  щеплення проти корі пацієнтам старше 30 років не проводять.
З 18 років до 30 років щеплення проти корі проводять лише в разі контакту з хворим на кір (за умови, якщо людина не щеплена за схемою і не хворіла на кір).


        Медичні протипоказання до введення вакцини КПК: 
За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є такими протипоказаннями.
 
Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:
 👉 Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
 👉 Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
 👉 Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
 👉 Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.
       
У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем за календарем щеплення потрібно надолужити.

          Шановні батьки !
         Пам’ятайте! Відмова від проведення щеплення від кору, паротиту та краснухи своїй дитині означає, фактично, відмову їй у праві стати захищеною від цих інфекцій.
         Не позбавляйте свою дитину права бути здоровою!
Бажаємо Вам здоров’я!


 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Сумщини бути уважними та обережними
 
19 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться зустріч  з представниками квартальних комітетів щодо інформування наслення про нагальні питання територіальної громади міста. 
 
Український культурний фонд оголосив нові грантові програми  на 2019 рік
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 18.02.2019 по 24.02.2019
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища засідання комісії перенесено на 9.00 годину 20.02.2019
 
Для жителів Сумської області при Сумській обласній державній адміністрації працює безкоштовна «гаряча лінія», за якою можна звернутися з усіх проблемних питань: 66-33-77, 0-800-301-501. Час роботи: ПН-ПТ з 8:00 - 18:00.