.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Держпродспоживслужба arrow Увага! Трихінельоз!
Увага! Трихінельоз!
29.01.18
trihneloz.jpg
Охтирське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє, що 19.01.2018 року надійшло повідомлення про виявлення збудника трихінельозу у трьох голів лисиці червоної, відстріляних з метою моніторингових досліджень в мисливських угіддях ТОВ «МРГ «Котелевське» (урочища Петухи та Перещепене та поблизу озера Кулибабине) (Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 000035п.м./18 від 17.01.2018 року)
Місто Охтирка ввійшло в зону спостереження радіусом 30 км від епізоотичного вогнища. Охтирським міськрайонним управління було розроблено План заходів щодо недопущення розповсюдження трихінельозу серед диких м’ясоїдних на території Охтирського району. Робота згідно Плану проводиться.
Трихінельо́з — біогельмінтоз, який спричинюють гельмінти — різні види роду Trichinella, характеризується гострим перебігом, гарячкою, мінливими набряками, особливо обличчя, міалгіями і вираженими алергічними проявами.
Трихінельоз є одним з найтяжчих гельмінтозів людини, природні осередки виявляють на всіх широтах земної кулі та на всіх континентах, окрім Австралії. Природні вогнища за своїм походженням є первинними. Трихінели можуть паразитувати в організмі 57 видів диких і домашніх тварин, в основ циркуляції збудника лежать аліментарні зв'язку. У цих осередках паразити циркулюють серед диких тварин (кабанів, борсуків, єнотовидних собак, бурих і білих ведмедів, лисиць, куній, норок, тхорів і ін.). У синантропних осередках трихінели циркулюють серед домашніх тварин (свиней, кішок, собак), гризунів (мишей, щурів) також за рахунок поїдання один одного або падалі. Крім того, синантропні вогнища поповнюються за рахунок мисливських трофеїв - диких тварин, заражених трихінельозом.
Інвазія з природних вогнищ заноситься в синантропні двома шляхами: людиною, яка видобуває на полюванні інвазованих диких тварин і згодовує їх залишки домашнім улюбленцем, і дикими синантропними (щури, миші), які мігрують навесні в природні осередки, а восени повертаються назад.
Механізм зараження пероральний. Сприйнятливість людей до трихінельозу дуже велика. Для того щоб одержати важке захворювання, досить з'їсти 10-15 г зараженого м'яса. Зараження відбувається зазвичай при вживанні в їжу сирого або недостатньо провареного м'яса уражених трихінельозом тварин, найчастіше м'яса, сала, шинки, бекону корейки, грудинки, ковбаси, виготовлених з інвазованої свинини, а також ураженого трихінелами м'яса диких тварин (дикого кабана, борсука ). Клініка трихінельозу характеризується спочатку безсимптомним протіканням, яке різко переходить в гостру стадію хвороби. З’являються слабкість та незначне підвищення температури тіла, що переростають в лихоманку 38-39°С, головний біль, набряк обличчя та повік, кон’юктивіт, біль у м’язах, утворюються «кальцифікати» в м’язах, які можуть закінчитись летальним наслідком. В клінічних аналізах крові дана картина супроводжується еозинофілією.
Личинки трихінел гинуть при досягненні температури всередині шматка м'яса не менше 80°С протягом 60 хвилин. Соління і копчення м'яса на інкапсульовані личинки не діє.
До основних заходів профілактики трихінельозу відносяться:
- не купувати м’ясо свиней на стихійних ринках, а лише у місцях, спеціально облаштованих для цих цілей з дотриманням санітарних правил;
- не купувати м’ясо свиней без клейма ветсанекспертизи та відповідних документів про те, що дана туша тварини пройшла ветеринарний контроль;
- м’ясо перед вживанням обов’язково піддавати достатній термічній обробці, не рекомендується вживати в їжу м’ясо з кров’ю та сало з прожилками м’яса;
- любителям полювання рекомендується відстріляні на полюванні туші диких тварин також здавати на ветеринарну експертизу;
- при виявленні інвазованих личинками трихінел свиней, відстріляних на полюванні диких тварин, а також собак, котів та синантропних гризунів, їх туші обов’язково спалюються, закопувати їх на скотомогильниках забороняється;
- при виявлені симптомів захворювання та вживанні в минулому недостатньо обробленого м’яса обов’язково звернутися за медичною допомогою до лікаря.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Велике свято для дітей «Свято морозива» відбудеться в Охтирці 27 травня 2018 року з 15.00 до 19.00 години на майданчику біля міського центру культури і дозвілля.  В рамках проведення заходу відбудуться розважальні конкурсні програми для дітей. Підготовлено велику кількість подарунків і призів для талановитих дітей міста - учасників творчих колективів. Всі заходи свята є безкоштовними. Кожна дитина міста може стати учасником свята і отримати солодощі.
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 28.05.2018 по 03.06.2018
Детальніше...
 
26 травня о 10.00 в спортивній залі ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбудеться міський командний турнір "Кубок міського голови" з настільного тенісу серед дітей та дорослих. Збір учасників о 9.30. Запрошуємо команди підприємств, установ, організацій міста, жителів та учнів навчальних закладів.
 
З 5 по 10 листопада 2018 р. в м. Шанхай (Китайська Народна Республіка) буде проходити міжнародна виставка “China International Import Expo 2018
 

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.05.2018 по 27.05.2018

Детальніше...
 
Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка
Детальніше...