.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Культура arrow Про роботу Охтирської дитячої художньої школи ім.Т.Г.Шевченка за 2016-2017 навчальний рік
Про роботу Охтирської дитячої художньої школи ім.Т.Г.Шевченка за 2016-2017 навчальний рік
26.12.17
_dsc8059.jpg
Навчальний процес в Охтирській дитячій художній школі здійснюють 14 викладачів, 10 з яких мають повну вищу освіту

В 2016 році  були  працевлаштовані два молодих спеціалісти.  
За результатами останньої атестації педагогічних працівників 3 викладача мають вищу категорію; І категорію – 3 викладачі, ІІ кат. – 3 викладачі, 10 та 11 розряди у 5 вчителів.  
Завдання нашої школи навчати підростаюче покоління образотворчому та декоративно- прикладному мистецтву, розвивати творчі здібності дітей, привчати їх бачити прекрасне у простих речах та вміти їх створювати власними руками.
Контингент учнів станом на 01 грудня 2017 року становить 300 . У порівнянні з груднем 2014 року – 227, 2015 року – 259, 2016 року – 272.
Станом на 01 вересня 2017 року пільговий контингент складає 42 учня, серед яких 6 –діти –інваліди, 25 – діти з багатодітних сімей, 11- з малозабезпечених сімей.
Художня школа веде дуже активне творче життя, бере участь у творчих змаганнях різного рівня. Учні та викладачі школи за звітний період взяли участь та здобули перемоги в сімох конкурсах, серед яких Всеукраїнські та Міжнародні фестивалі.
У листопаді 2016 року наші учні традиційно брали участь у Відкритому обласному конкурсі юних художників ім.. М. Г. Лисенка на базі Сумської художньої школи. У цьому творчому змаганні учні викладача Степанова Сергія Івановича у номінації скульптура  отримали гідні призові місця, а саме: Бондаренко Анастасія – гран – прі; Кочурова Марина – І місце та Цвик Рузанна – ІІ місце. 
Восени цього ж року учениця Безпалько Світлани Володимирівни Юхно Анастасія заняла ІІІ місце у Відкритому міському фестивалі юних майстрів народного мистецтва «Сумські візерунки».  Під час цього творчого змагання викладачі Якимова Г. О., Вовк Я. Г. та Масло С. Ю. брали участь у майстер – класі на базі комунального закладу Сумського Палацу дітей та юнацтва. 
Також Юхно Анастасія у листопаді 2016 року брала участь у І Всеукраїнському конкурсі декоративно – прикладного мистецтва «Барви Сумщини».
З метою розвитку та популяризації естетичного виховання у серпні 2016 року за ініціативою відділу культури і туризму Охтирської міської ради та Охтирської дитячої художньої школи був проведений перший відкритий міський фестиваль – конкурс пленеру, присвячений художнику Костянтину Власовському.  Роботи учасників та переможців конкурсу  розміщені у приміщенні міської ради.
Творче змагання відбувалося в рамках проведення загальноміського заходу з нагоди святкування 25–ї річниці Незалежності України та  375-річчя міста Охтирки. Конкурс проводився на відкритому просторі біля мальовничих місць Охтирки. На творче змагання прибули студенти з Києва, Сум, Харкова та  Липової Долини. В конкурсі також брали участь викладачі та учні Охтирської дитячої художньої школи. В трьох вікових категорія взяли участь  26 конкурсантів. 
Наші викладачі навчають не лише дітей, а й діляться своїм досвідом з колегами. Так у вересні, жовтні та листопаді 2016 року я, як викладач декоративно – прикладного мистецтва  провела практичні заняття та майстер – класи для слухачів курсів підвищення кваліфікації на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
 У 2016 році Охтирською дитячою художньою школою була започаткована серія творчих вечорів, які присвячені творчим особистостям нашого краю. І першим таким вечором став вечір пам’яті нашого земляка Михайла Антоновича Новосельського. За допомогою  колег з міського краєзнавчого музею та дружини архітектора цей творчий вечір був наповнений чудовими спогадами,  історіями з життя,  фото та відео матеріалами.
Художня школа активно бере участь у міських заходах. Так у травні 2017 року викладачі провели виставку учнівських робіт, присвячену Дню вишиванки.  У вересні 2017 року наші діти брали участь у міському заході в рамках «Великої Української ходи».
20 жовтня 2017 року Охтирська дитяча художня школа провела святковий захід, присвячений 25 – річчю з дня відкриття закладу. В програмі вечора були майстер – класи від викладачів та учнів, концертна програма з привітаннями та музичні номери від колег з Охтирської музичної школи, танцювальні та вокальні номери від колег Малої Академії Наук.
01 листопада 2017 року в приміщенні міського краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки учнівських та викладацьких робіт. Були представлені учнівські випускні роботи з напрямку рисунок, живопису, композиції, скульптури та пленеру. Також викладачі школи продемонстрували власні творчі здобутки.
Щороку в червні в школі проходить святковий захист дипломних робіт випускників школи, під час цього заходу випускники школи вручають символічні подарунки та проводять посвяту у першокласники учнів підготовчих груп.  Наші вихованці вступають в профільні навчальні заклади, так і в 2017 році з 26 випускників четверо  стали студентами ВУЗів художнього напряму, зокрема таких , як  Люблінський університет Марії Кюрі – Склодовської, Київський національний університет культури і мистецтв, Національний університет «Львівська політехніка», Харківська державна академія дизайну і мистецтв. З великою гордість ми можемо сказати, що наша праця матиме продовження в наших учнях. 
В останні роки популярність образотворчого мистецтва набула розповсюдження серед мешканців нашого міста. Важливість естетичного виховання дітей стало пріоритетним для батьків. Тому наповнюваність груп учнів віком 5-7 років здебільшого сягає максимально дозволеної кількості, через, що виникла необхідність у придбанні  в класні кімнати столів та стільців. Потребують ремонту туалетні кімнати, підлоги в сімох класах, електропроводка на І поверсі , завершення утеплення фасаду та капітального ремонту даху. 
У цьому році витрачено 8.0 тис. грн. на придбання  господарчих товарів, канцтоварів, принтеру та 8.0. тис. грн на ремонт охоронної сигналізації.

Директор Охтирської 
дитячої художньої школи
ім. Т.Г.Шевченка                                                    О.М.Дараган

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.

 
22 січня о 14.30 у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться маніфестація "Шлях до соборності", присвячена Дню Соборності України 
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 14.01.2019 по 19.01.2019
 
Детальніше...