.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Культура arrow Презентація книги «Сумщина в боротьбі»
Презентація книги «Сумщина в боротьбі»
22.12.17
borotbi1.jpg
В Охтирській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги-дослідження "Сумщина в боротьбі", створену авторським колективом у складі авторів-дослідників: Віктора Моренця зі Львова, Юрія Юзача із Прилук та уродженця Сумщини Романа Коваля
  
В заході взяли участь учні Охтирської гімназії, громадські активісти міста, журналіст Валерія Бакуліна, представники закладів культури, військовослужбовці в/ч А1322 (м. Охтирка, 764-а окрема радіолокаційна рота) Журавель Михайло та Тронь Ігор.
  Відкрилася презентація урочисто, у супроводі пісні Катерини Макаренко «Ой роде наш красний, роде наш прекрасний». 
Бібліотекарі читального залу Губенок Л. М. та Яковенко В. А. ознайомили присутніх біографіями уродженців Сумської області, що боролись за волю України. Серед них Гриць Божко, Микола Букшований, Микола Кушніренко та ін. Особлива увага була надана героям-землякам. Це гімназист-кобзар Охтирської гімназії Василь Ємець; патріот, борець за українську мову, охтирський гімназист, письменник Борис Антоненко-Давидович; письменник, борець за Незалежність України Іван Багряний.
Викладач Охтирської музичної школи ім. Білинника Антоніна Тесля виконала пісню у супроводі бандури «Отчий край», а її учень Бойчук Ігор заспівав пісню «Гей, ви, хлопці, січові». Прозвучала і пісня «Світе тихий, крає милий», яку в свій час на перекір усім заборонам всього українського заспівав наш земляк-кобзар Охтирської гімназії Василь Ємець.
Журналіст та письменниця Валерія Бакуліна мала слово про видатного земляка, борця за волю України Івана Багряного. Як автор книги «Хто вкрав істину», вона розповіла багато цікавих фактів з його життя. Присутні прослухали Марш на слова Івана Багряного.
Не оминули присутні і тему боротьби за незалежність України у наші дні. Неоголошена війна на Донбасі, яка триває вже четвертий рік поспіль стала продовженням для обговорення. На захід були запрошені учасники АТО, які нещодавно повернулися з найгарячішої точки Донецького напрямку – Авдіївки. Військовослужбовці в/ч А1322 (м. Охтирка, 764-а окрема радіолокаційна рота) Журавель Михайло та Тронь Ігор. 
Учасникам АТО було надано слово. Вони поділилися враженнями про своє перебування в АТО, про пережиті важкі моменти, про втрату бойових побратимів. Наостанок сказали, що люблять Україну і будуть її захищати будь-що. Присутнім же вони побажали мирного неба та любити свою Україну.
Мужнім воїнам була присвячена відео-презентація про славну героїчну 72-гу ОМБР, де були використані документальні кадри військових подій та фото перебування військовослужбовців в Авдіївці. Прозвучали в презентації знаменитий марш 72-ї ОМБР та «Авдіївський вальс», який написав один з командирів 72-ї ОМБР  Валерій Мартишко.
Голова літературного осередку ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» Скиба О. М. поділився враженнями від відвідин презентації книги «Сумщина в боротьбі», що відбулася у Сумах, зокрема розповів про зустріч з автором Романом Ковалем. Виразив свої радісні відчуття, що нарешті вийшла така книга, яка висвітлює нам життєві шляхи героїчних історичних постатей, уродженців Сумщини.
Після закінчення заходу всі присутні мали змогу ознайомитися з книгою «Сумщина в боротьбі» та виставкою «Вони боролися за волю України».
borotbi2.jpg
borotbi3.jpg borotbi4.jpg

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 22.01.2018 по 28.01.2018
Детальніше...
 
Постановою КМУ від 22 листопада 2017 р. № 890 було внесено зміни до типового договору оренди землі .
 
ПЛАН заходів, присвячених Дню Соборності України
Детальніше...
 
Компанією «TTS Group» (www.tts.cz) проводиться пошук інвесторів до Програми «Залучення кредитів від Чеського експортного банка та Агентства страхування чеського експорту до комплексної модернізація ЖКГ на основі технологій спалювання біомаси чеської компанії «TTS Group»
Детальніше...
 
На виконання п.4 витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 71 повідомляємо: що на базі державної установи «Сумський обласний контактний центр» (пл.Незалежності, 2, м.Суми) створено «гарячу лінію» для підприємців з питань виявлення фактів порушення правоохоронними органами прав та законних інтересів суб’єктів господарювання за безкоштовними номерами телефонів для міста Суми: (0542) 66 - 33 - 77, підприємців Сумської області: 0-800-301-501. Також суб’єкти господарювання можуть безпосередньо звертатись за електронною адресою: Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 15.01.2018 по 21.01.2018
Детальніше...