.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Культура arrow Презентація книги «Сумщина в боротьбі»
Презентація книги «Сумщина в боротьбі»
22.12.17
borotbi1.jpg
В Охтирській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги-дослідження "Сумщина в боротьбі", створену авторським колективом у складі авторів-дослідників: Віктора Моренця зі Львова, Юрія Юзача із Прилук та уродженця Сумщини Романа Коваля
  
В заході взяли участь учні Охтирської гімназії, громадські активісти міста, журналіст Валерія Бакуліна, представники закладів культури, військовослужбовці в/ч А1322 (м. Охтирка, 764-а окрема радіолокаційна рота) Журавель Михайло та Тронь Ігор.
  Відкрилася презентація урочисто, у супроводі пісні Катерини Макаренко «Ой роде наш красний, роде наш прекрасний». 
Бібліотекарі читального залу Губенок Л. М. та Яковенко В. А. ознайомили присутніх біографіями уродженців Сумської області, що боролись за волю України. Серед них Гриць Божко, Микола Букшований, Микола Кушніренко та ін. Особлива увага була надана героям-землякам. Це гімназист-кобзар Охтирської гімназії Василь Ємець; патріот, борець за українську мову, охтирський гімназист, письменник Борис Антоненко-Давидович; письменник, борець за Незалежність України Іван Багряний.
Викладач Охтирської музичної школи ім. Білинника Антоніна Тесля виконала пісню у супроводі бандури «Отчий край», а її учень Бойчук Ігор заспівав пісню «Гей, ви, хлопці, січові». Прозвучала і пісня «Світе тихий, крає милий», яку в свій час на перекір усім заборонам всього українського заспівав наш земляк-кобзар Охтирської гімназії Василь Ємець.
Журналіст та письменниця Валерія Бакуліна мала слово про видатного земляка, борця за волю України Івана Багряного. Як автор книги «Хто вкрав істину», вона розповіла багато цікавих фактів з його життя. Присутні прослухали Марш на слова Івана Багряного.
Не оминули присутні і тему боротьби за незалежність України у наші дні. Неоголошена війна на Донбасі, яка триває вже четвертий рік поспіль стала продовженням для обговорення. На захід були запрошені учасники АТО, які нещодавно повернулися з найгарячішої точки Донецького напрямку – Авдіївки. Військовослужбовці в/ч А1322 (м. Охтирка, 764-а окрема радіолокаційна рота) Журавель Михайло та Тронь Ігор. 
Учасникам АТО було надано слово. Вони поділилися враженнями про своє перебування в АТО, про пережиті важкі моменти, про втрату бойових побратимів. Наостанок сказали, що люблять Україну і будуть її захищати будь-що. Присутнім же вони побажали мирного неба та любити свою Україну.
Мужнім воїнам була присвячена відео-презентація про славну героїчну 72-гу ОМБР, де були використані документальні кадри військових подій та фото перебування військовослужбовців в Авдіївці. Прозвучали в презентації знаменитий марш 72-ї ОМБР та «Авдіївський вальс», який написав один з командирів 72-ї ОМБР  Валерій Мартишко.
Голова літературного осередку ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» Скиба О. М. поділився враженнями від відвідин презентації книги «Сумщина в боротьбі», що відбулася у Сумах, зокрема розповів про зустріч з автором Романом Ковалем. Виразив свої радісні відчуття, що нарешті вийшла така книга, яка висвітлює нам життєві шляхи героїчних історичних постатей, уродженців Сумщини.
Після закінчення заходу всі присутні мали змогу ознайомитися з книгою «Сумщина в боротьбі» та виставкою «Вони боролися за волю України».
borotbi2.jpg
borotbi3.jpg borotbi4.jpg

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку у період з 5 по 7 вересня 2018 року планується проведення торгової місії до Турецької Республіки , м. Стамбул 
 
Посольство України у Королівстві Норвегія повідомляє, що з метою сприяння експорту української продукції Норвезько-Українською торговельною палатою підготовлені практичні посібники для українських експортерів агропромислової продукції з України (електронні копії додаються)
 
28 липня 2018 року з 12:00 до 16:00 на території історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль» відбудеться Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів - етнофешншоу «Аристократична Україна»
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 16.07.2018 по 22.07.2018
Детальніше...
 
24 липня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 48 сесії міської ради
 
4-6 вересня 2018 року в м.Криниця Республіки Польща  відбудеться 28 Економічний Форум у Криниці-Здруй
Детальніше...