.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Вдала співпраця для розширення правової освіти громадян
18.12.17
image-0-02-04
Методичний брифінг «Співпраця Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук учнівської молоді, Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  та Охтирського місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги» був присвячений питанню організації співпраці  закладів позашкільної, загальної середньої освіти та місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Установи  співпрацюють 2,5 років, напрацювали значний методичний матеріал з питань організації пошуково-дослідницької, правоосвітницької, правовиховної роботи з учнівською молоддю  міста, вихованцями гуртків позашкільного центру. Методичний брифінг було проведено з метою підведення підсумків спільної роботи, обміну досвідом. 
У заході узяли участь гості: заступник начальника відділу освіти Охтирської міської ради Т.М.Коваленко, фахівці та спеціалісти місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги з Луганської, Харківської, Полтавської областей, представники засобів масової інформації.
Розпочала роботу методичного брифінгу зі вступного слова методист ОМЦПО-МАН О.О. Литовченко, яка зосередила увагу на ефективності використання проектної технології у співпраці закладів (3 спільних проекти: «Закон-понад усе», «Правова орбіта», «Розуміємо права дитини»),  напрацюванні спільного  методичного матеріалу з питань організації пошуково-дослідницької, правоосвітницької, правовиховної роботи з учнівською молоддю  міста, вихованцями гуртків позашкільного центру. Результатом співпраці закладів у пошуково-дослідницькій діяльності можна вважати  науково-дослідницькі роботи, які є переможцями  І та учасниками ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, обласної науково-дослідницької конференції «Перший крок у науку».
Директор Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тамара Олександрівна Козир повідомила присутніх про основні напрями діяльності та підсумки роботи Охтирського МЦ з надання БВПД,  організацію спільної проектної діяльності з Охтирським ОМЦПО-МАН, Охтирською ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. 
Директор Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді Наталія Леонідівна Ганцева проінформувала присутніх щодо основних напрямів роботи позашкільної установи, яку в 2017 році включено до переліку найбільших закладів позашкільної освіти України, поділилася інформацією про співпрацю з загальноосвітніми школами міста Охтирки, про роботу гуртків на базі навчальних закладів, зокрема, на базі Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, де функціонують 12 груп ОМЦПО-МАН. Серед них і наукового спрямування «Правознавство», «Світ юридичних професій», проводяться спільні заходи з школою та літній оздоровчий табір дослідницько-експериментального напряму ОМЦПО-МАН «Юні науковці».
Директор Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Тетяна Михайлівна Ситнік зупинилася на упровадженні правознавчого профілю в роботу закладу, на спільних заходах у рамках проектної діяльності і як результат - формування життєвих та професійних компетентностей  учнів закладу засобами  організації співпраці з позашкільним закладом та місцевим  центром з надання  безоплатної вторинної правової допомоги. 
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання БППД Марина Олександрівна Лапоног поділися ефективними формами та методами, які використовуються фахівцями центру у роботі з дітьми під час  спільних заходів. 
Заступник директора ОМЦПО-МАН Ганна Олексіївна Попова  акцентувала  увагу присутніх на тому, що успіх реалізації будь-якого освітнього заходу залежить від професійної компетентності педагога. Вона розповіла про методичний супровід проектів, інноваційні технології у роботі з обдарованою молоддю. 
Керівник гуртка «Історичне краєзнавство» ОМЦПО-МАН Галина Олександрівна Альжинська проінформувала присутніх про реалізацію  спільного проекту «Закон - понад усе» у 1 семестрі 2017-2018 року, виділивши такі форми роботи як екскурсії,  участь у конференціях, вуличне інформування, перегляди та обговорення фільмів з правознавчої тематики.
Керівник гуртка «Правознавство» ОМЦПО-МАН Богдан Олександрович  поділився досвідом щодо реалізації проекту «Правова орбіта» під час роботи Літнього оздоровчого табору дослідницько-експериментального напряму «Юні науковці» в червні 2017 року, зосередивши увагу на  підсумковому творчому проекті у вигляді рольової гри «Судове засідання». Відеоролик творчого проекту розміщений на фейсбуці на сторінках обох закладів.
Підвела підсумки брифінгу заступник начальника відділу освіти Охтирської міської ради Тетяна Миколаївна Коваленко, яка зазначила що співпраця 3 закладів через нетрадиційний підхід надає можливість вихованцям, учням, педагогам та фахівцям через нетрадиційні форми і методи роботи підвищувати рівень правової проінформованості, грамотності та освіченості, сприяє формуванню життєвих та професійної компетентностей, залучає молодь до пошуково-дослідницької роботи та заслуговує на увагу. На даний час це чи не єдиний приклад такої тісної  співпраці в Україні.
В кінці брифінгу учасники та присутні мали можливість поспілкуватися у вільному режимі.  

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Валентини ТЕЛИЧКО засідання комісії буде продовжено о 9.00 годині 17.12.2018 
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань гуманітарної політики та соціального захисту Галини ШИШКОВОЇ засідання комісії відбудеться 17.12.2018 о 13.00 годині
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 17.12.2018 по 23.12.2018

Детальніше...
 
18.12.2018 року о 17.00 годині відбудеться чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради з наступним порядком денним:
Детальніше...
 
14 грудня 2018 року о 13:00 в приміщенні Охтирської міської ради відбудеться навчання депутатів міської ради з питаня порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок та дотримання чинного законодавства у сфері містобудування 
 
У зв'язку з введенням воєнного стану прохання у разі виникнення екстренної загрозливої ситуації, появі підозрілих людей телефонувати 102