Наші юні науковці взяли участь в олімпіаді задля популяризації філософської освіти і заохочення школярів до творчого, креативного й критичного мислення, яку четвертий рік поспіль проводять НЦ «Мала академія наук України» та факультет філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова
16–18 листопада MANLАB.CAMP приймав 42 юних олімпійців-філософів. Серед них і делегація Сумської області у складі: Максакової Катерини (Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст.№3), Пелипенко Аміни (Охтирська ЗОШ І-ІІІ ст.№4 ім.Остапа Вишні) - вихованки наукових гуртків ОМЦПО-МАН та Дудки Едуарда (Роменська СЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім.П.Калнишевського).
Конкурсною роботою, за якою визначають переможця, є філософське есе. Оцінюючи його, журі враховує наявність чіткої авторської думки, її обґрунтування і демонстрацію власної точки зору на певне явище чи предмет. Тема есе обирається відповідно до загальної тематики олімпіади. Цьогоріч школярі роздумували над екологічною свідомістю.
Змагання проводиться для учнів двох вікових категорій: 8–9-й і 10–11-й класи. Молодші класи пишуть есе українською, старші поділяються на дві групи – україномовну й англомовну. Відповідно, у кожній групі і визначаються переможці.
Щороку програма всеукраїнського філософського змагання ретельно продумується, щоб школярам було цікаво брати у ній участь і щоб учасників ставало все більше.
Зокрема, учні мали нагоду подискутувати на тему того, що вони знають про Всесвітній день філософії та як його відзначають в Україні і світі; переглядали документальне кіно на екологічну тематику з подальшим обговоренням. А після написання конкурсних робіт школярі вирушили до Центру інновацій та IT-технологій iHUB, де у рамках олімпіади відбувся проектний захід «Teens Eco It-Space». Учасники зустрічі (експерти у сфері ІТ та екології, науковці, викладачі й учні) розглядали екологічний аспект розвитку інформаційних технологій.
Максакова Катерина та Пелипенко Аміна нагороджені дипломами учасників. А на згадку про олімпіаду їм дісталася збірка філософських есе «Запитування про життя», куди увійшли роботи переможців попередніх років, враження від організаторів, волонтерів олімпіади і поради щодо написання філософського есе від експертів.
Узявши участь у Всеукраїнській олімпіаді з філософії юні науковці здобули значний практичний досвід участі у заходах такого рівня. Філософські науки мають значний інтелектуальний і моральний потенціал. Чим раніше молода людина поринає у процес філософування, тим більше шансів, що вона оволодіє навичками критичного мислення, матиме можливість і сміливість користуватися власним розумом повною мірою.
|