.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна
Надання пільг окремим категоріям громадян
13.11.17
soczah.jpg
Спеціалістами відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення проводиться робота щодо підтримки в актуальному стані Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги
Перевіряється правильність розрахунків щодо відшкодування витрат підприємствам та організаціям, що надають населенню пільги,  забезпечується своєчасна виплата щорічної разової грошової допомоги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», виконання завдань обласних та міських програм в межах компетенції відділу.
Станом на 1 листопада 2017 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги  перебуває 10965 осіб пільгових категорій населення,  у т.ч. 2042 ветерани війни (1148 учасників бойових дій (з них 714 – учасники АТО), 193 інваліди війни (у т.ч. 2 – з числа учасників АТО), 327 учасників війни, 374 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (в т.ч. 22 – члени сімей загиблих в антитерористичній операції); 3515 дітей війни;  541 особа, постраждала від наслідків Чорнобильської катастрофи; 494 ветерани військової служби, органів внутрішніх  справ  та деяких інших осіб; 21 інвалід військової служби та 51 - члени сімей загиблих військовослужбовців; 153 багатодітні сім’ї, в яких виховується 474 дитини, 1 сім’я опікунів, в яких виховується троє дітей, 36 студентів, яким виплачуються соціальні стипендії.
Надаються пільги цим особам по 10 законам України в розрізі 39 категорій.
Для оформлення пільг з оплати житлово-комунальних послуг пільговик звертається до управління соціального захисту населення, подає такі документи: копію паспорта та ідентифікаційного номера, пільгового посвідчення (для учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, додатково до посвідчення, довідку про безпосередню участь в АТО), довідку про склад сім’ї. Особи працездатного віку, які мають право на пільги з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу – подають декларацію про доходи.
Відповідно до Бюджетного Кодексу України право на пільги мають також члени сім’ї пільговика: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
З урахуванням сукупного доходу сім’ї пільговика в розрахунку на 1 особу  пільги надаються наступним категоріям: учасникам війни, дітям війни та багатодітним сім’ям. У разі, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2017 року це 2240,0 грн.), пільговик має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права.
Пільги надаються як за зареєстрованим,  так і за фактичним місцем проживання пільговика за рішенням комісії, з моменту звернення пільговика до підприємства чи установи, що надає зазначені послуги
З 1 травня 2016 року на житлове приміщення може надаватися або пільга, або субсидія. При нарахуванні субсидії пільга припиняється автоматично, якщо субсидія не призначена (розмір «0») пільги призначаються автоматично. Якщо розмір субсидії не влаштовує особу, яка має право на пільги, вона має право відмовитись від субсидії і користуватись пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Із заявами на відмову від  субсидії у зв’язку з невеликим її розміром і поновлення пільг з травня по серпень 2017 року звернулось 340 громадян. 
Відповідно до поданих підприємствами звітів пільги з оплати житлово-комунальних послуг у січні - квітні отримували від 3000 до 3100 осіб, у травні - серпні – від 5950 до 6390 осіб. Тобто, в опалювальний період близько 50 % пільговиків користувались субсидією, а в неопалювальний період автоматично, чи  за заявою переходили  на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг.
Підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця подають управлінню соціального захисту населення розрахунки щодо вартості  послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, на підставі яких проводиться відшкодування. Щомісячно  проводиться автоматизоване звіряння цих даних, з програмним забезпеченням ЄДАРП. Формуються  протоколи розбіжностей, які опрацьовуються спеціалістами відділу разом з абонслужбами підприємств. Це надає можливість оперативно реагувати на всі зміни як в базі даних ЄДАРП, так і в списках осіб, що користуються пільгами. З оплати житлово - комунальних послуг розрахунки проводяться з 38 підприємствами (у т.ч. 23 ОСББ, 3 гуртожитки, 3 підприємства, що надають послуги з утримання будинків, 2 підприємства, що надають послуги з електропостачання, 2 – з водопостачання, 2 – з водовідведення, по 1 – газопостачання, централізоване теплопостачання та вивіз сміття). 
На пільги з оплати за житло та житлово-комунальні послуги кошти виділяються з державного бюджету, як субвенція місцевому бюджету. На 2017 рік  для надання зазначених пільг затверджено обсяг субвенції в сумі 10 млн. 606 тис. 51 грн. Станом на 1 листопада 2017 року нараховано надавачами послуг та пред’явлено  управлінню до відшкодування 8 млн. 970 тис. 360 грн.; відшкодовано 8 млн. 492 тис. 938 грн. (у т.ч. 2 млн. 42 тис. 518 грн.  борги 2016 року); заборгованість становить 2 млн. 519 тис. 940 грн.
Також, за рахунок субвенції з  державного бюджету місцевому бюджету надаються пільги окремим категоріям громадян для придбання твердого палива та скрапленого газу в розрахунку 1 т твердого палива та 1 балон скрапленого газу, враховуючи розмір пільги 50, 75 чи 100 відсотків. Вартість  тони твердого палива 2224,0 грн., 1 балона газу – 222,40 грн. За січень – жовтень  2017 року звернулось 22 особи, яким нараховано 28 тис 592 грн., виплачено 21 особам 21 тис.  263 грн., заборгованість 7 тис. 329 грн.
На відшкодування пільг з послуг зв’язку на 2017 рік кошти не передбачені. Пільги окремим категоріям громадян Сумською філією ПАТ «Укртелеком» надаються, щомісячно до управління надходять акти звірки розрахунків, але відшкодування втрат за надані населенню пільгу  не проводиться. На виконання рішення суду з управління стягнуто кошти в сумі 309 тис. 662 грн. за  надані пільги з послуг зв’язку у 2016 році.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року   № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Жертви нацистських переслідувань» спеціалістами відділу персоніфікованого обліку управління виплачено 2 110 ветеранам війни 2 млн. 461 тис. 900 грн. 
Законодавством України передбачено забезпечення окремих категорій громадян санаторно-курортним лікуванням. Для взяття на облік для отримання санаторно – курортного лікування необхідно надати управлінню соціального захисту населення заяву, до якої додається довідка з лікувального закладу за формою 070/О, копія паспорта та ідентифікаційного номера, копія посвідчення, яке підтверджує статус особи та дає право цю пільгу, для учасників АТО – додатково довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції (путівки видаються демобілізованим).  Для працюючих осіб необхідно надати довідку з місця роботи,  що путівкою не забезпечувались. У 2017 році путівки на санаторно – курортне лікування отримало 26 осіб, у т.ч. 7 ветеранів війни, 6 учасників антитерористичної операції, 13 осіб з інвалідністю внаслідок  загального захворювання та з дитинства. 
На виконання постанови КМУ № 719 від 19.10.2016 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей», у місті створено  комісію щодо виплати грошової компенсації для придбання житла  членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та інвалідам І-ІІ груп з числа учасників  антитерористичної операції. У 2017 році проведено 2 засідання комісії, розглянуто 2 заяви, визначено розміри житлових приміщень, на які розраховується компенсація, та розмір грошової компенсації для придбання житла членам сім’ї загиблого та учаснику антитерористичної операції, який має 2 групу інвалідності. На даний час для придбання житла членам сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції надійшло 466 тис. 609 грн., що становить 95 % від потреби. 
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» передбачено виплату соціальних стипендій дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування в розмірі 2000,0 грн., особам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС 1,2,3 категорій та дітям померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції та їх дітям, дітям, один з батьків яких загинув під час масових акцій протесту, або помер від поранень, отриманих під час таких акцій; дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи; дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю І-ІІІ групи; студентам, сім’ї  яких отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям, - в розмірі 750,0 грн. До ЄДАРП внесено інформацію про 36 студентів, які навчаються у Охтирському коледжі СНАУ, яким у листопаді 2017 року нараховано   40,7 тис. грн.
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 186 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби» управлінням проводиться нарахування та виплата такої допомоги. Для осіб, які до призову не працювали, допомога виплачується в  розмірі  прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня   календарного року, в якому відбувся призов. Для осіб, які на день призову працювали – в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, в якому відбувся призов. Всього з початку року виплачено допомогу 11 особам на суму 20,0 тис. грн. 
З метою соціального захисту та підтримки окремих категорій громадян у місті Охтирка діє Міська програма соціальної підтримки окремих категорій громадян на 2016-2018 роки, відповідно до якої надаються пільги з оплати за житло та комунальні послуги:
- сім’ям  військовослужбовців, які загинули при виконанні військових обов’язків в зоні проведення антитерористичної операції – 50 % в межах норм споживання додатково до пільг, передбачених законодавством України. Всього надано пільг на суму 37 тис. 742 грн.
- сім’ям загиблих воїнів – афганців – 50 % в межах норм споживання додатково до пільг, передбачених законодавством України, надано пільг на суму 10 тис. 943 грн.
- одиноким непрацюючим інвалідам по зору І групи  - в розмірі 50 % в межах норм споживання (отримували субсидію);
- за місцем фактичного проживання в розмірі 100 % у межах норм споживання на одну дитину-інваліда, хвору на ДЦП; дитину-інваліда по зору, дитину-інваліда, хвору на мікроцефалію; дитину-інваліда, хвору  на синдром Дауна; дитину-інваліда з вродженими вадами серця, яким імплантовано кардіостимулятор; онкохвору дитину-інваліда (до виповнення 18 років); на дитину-інваліда, яка виховується у неповній сім’ї одним із батьків-інвалідів, надано пільг на суму 74 тис. 828 грн.
- почесним громадянам міста пільг з оплати за користування житлом та комунальними послугами в розмірі 100 % в межах норм споживання надано на суму 13 тис. 516 грн.
Також, за кошти міського бюджету виплачується:
- щомісячна стипендія дітям, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків по захисту України, її незалежності та територіальної цілісності у складі сил антитерористичної операції у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку до досягнення 18-річного  віку –у січні – листопаді 2017 року на 11 дітей  виплачено 96,0 тис. грн.
- матеріальна допомога громадянам міста хворим на хронічну хворобу нирок, які потребують постійного амбулаторного лікування у відділенні гемодіалізу – 8 особам виплачено 42,9 тис. грн.
- виплата щомісячної стипендії інвалідам війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 95 років і більше 4,5 тис. грн.;
- виплата щомісячної стипендії особам, яким виповнилось 100 років і більше  2,9 тис. грн.;
- до Дня незалежності України 27 пораненим учасникам антитерористичної операції виплачено 8,1 тис. грн., 13 сім’ям загиблих  - 6,5 тис. грн.
З 1 січня 2016 року такі пільги, як безоплатний проїзд окремим категоріям громадян, проведення безоплатного капітального ремонту житла  особам, які відповідно до законодавства мають право на цей вид пільги, надаються за рахунок коштів міських бюджетів. 
Перевезення пільгових категорій населення по місту Охтирка у робочі дні без обмеження кількості пільгових місць здійснюють 4 транспортні засоби за маршрутами № 3А, 6А, 4,6. На перевезення пільгових категорій населення міським пасажирським транспортом у міському бюджеті на 2017 рік виділено 942 тис. грн. 
Станом на 1 листопада 2017 року перевізниками пред’явлено до відшкодування 833 тис. 701 грн., профінансовано 844 тис 031 грн. (у т.ч. заборгованість 2015 року в сумі 87 тис. 527 грн.), заборгованість - 77 тис. 197 грн. Також, проводиться відшкодування за перевезення пільгових категорій населення залізничним транспортом у приміському сполученні, станом на 01.11.2017  нараховано 31 тис. 933 грн., які  профінансовано. 
Право на проведення безоплатного капітального ремонту житла мають інваліди війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Проводиться такий ремонт власникам житла, які мають право на цю пільгу,  в межах 21 кв.м. житлової площі не частіше 1 разу на 10 років. На проведення безоплатного капітального ремонту житла у міському бюджеті на 2017 рік виділено 80,0 тис. грн., проведено ремонт по 2 об’єктах на су му 68,4 тис. грн. Роботи завершуються по одному об’єкту на суму  11,6 тис. грн. 
З метою поліпшення матеріально-побутових умов населення міста Охтирка у серпні 2017 року рішенням міської ради затверджено Програму надання матеріальної допомоги  населенню, яке проживає в будинках, які обладнані загально будинковими вузлами обліку природного газу, на часткове відшкодування вартості встановлення індивідуальних лічильників газу в квартирах на 2017-2018 роки. У вересні 2017 року рішенням виконавчого комітету створено відповідну комісію та положення про її діяльність. З початку створення цієї комісії проведено 3 засідання. На яких розглянуто 32 заяви, з них по 18 – прийнято рішення про виплату допомоги в розмірі 1500,0 грн. кожному, по 14 – відмовлено.
Обласною комплексною програмою соціального захисту населення на 2017-2021 роки за кошти обласного бюджету передбачено:
- забезпечення твердим паливом сімей учасників антитерористичної операції, у 2017 році 4 учасників антитерористичної операції забезпечено  дровами, 3 – отримали компенсацію в розмірі 2,5 тис. грн. кожний.  
- надання щомісячної допомоги 3 членам сімей загиблих в Афганістані та 2 інвалідам І групи з числа воїнів-афганців в розмірі 1000,0 грн. кожному, всього виплачено у 2017 році 62,0 тис. грн.
Також, за кошти обласного бюджету надається компенсація особам, які здійснили поховання учасників бойових дій та інвалідів війни в розмірі 1000,0 грн., у 2017 році виплачено 8,0 тис. грн., ще 3 тисячі будуть виплачені у листопаді цього року.
Відповідно до Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки управлінням проводиться відшкодування перевізникам, які здійснюють перевезення учасників антитерористичної операції та інших окремих категорій громадян міжміським транспортом. Відшкодування проводиться на підставі укладених договорів, розрахунків компенсаційних виплат за пільговий проїзд, актів наданих послуг та  актів звіряння розрахунків у розмірі ¾ фактичної вартості квитків. Станом на 1 листопада перевізниками подано розрахунки на суму 108 тис. 104 грн., у т.ч. за перевезення учасників антитерористичної операції – на суму 83 тис. 382 грн., інших окремих категорій громадян – 24 тис. 722 грн. Відшкодовано перевізникам 101 тис. 606 грн. (у т.ч. борги за 2016 рік в сумі 2 тис. 50 грн.), заборгованість 8 тис. 548 грн.

 
Начальник управління К.О. Сідельник

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Валентини ТЕЛИЧКО засідання комісії буде продовжено о 9.00 годині 17.12.2018 
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань гуманітарної політики та соціального захисту Галини ШИШКОВОЇ засідання комісії відбудеться 17.12.2018 о 13.00 годині
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 17.12.2018 по 23.12.2018

Детальніше...
 
18.12.2018 року о 17.00 годині відбудеться чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Охтирської міської ради з наступним порядком денним:
Детальніше...
 
14 грудня 2018 року о 13:00 в приміщенні Охтирської міської ради відбудеться навчання депутатів міської ради з питаня порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок та дотримання чинного законодавства у сфері містобудування 
 
У зв'язку з введенням воєнного стану прохання у разі виникнення екстренної загрозливої ситуації, появі підозрілих людей телефонувати 102