.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Культура arrow В Охтирці вдруге пройшли археологічні читання
В Охтирці вдруге пройшли археологічні читання
13.10.17
img_1636.jpg
З нагоди 130-річчя з дня народження охтирчанина, археолога, музейного діяча та педагога М.Я. Рудинського в міському краєзнавчому музеї проходить міжобласна науково-практична конференція «ІІ Охтирські міжрегіональні археологічні читання»
Із привітальним словом до присутніх археологів, істориків, юних науковців, друзів музею звернулася директор краєзнавчого музею Людмила Міщенко, яка наголосила на актуальності, важливості та значущості конференції та подякувала гостям за участь в ній.
Молодший науковий співробітник музею Юрій Берест виступив із доповіддю «М.Я. Рудинський – вчений, археолог та музейний діяч, уродженець м.Охтирка», у якій детально розповів про постать Михайла Рудинського, його наукову діяльність, відкриття та звершення.
Свої наукові роботи презентували вихованці Малої академії наук Козодав Марина «Краєзнавчі, етнографічні та релігієзнавчі праці О.Твердохлібова у контексті вивчення історії Охтирського краю» та Голод Владислава «Традиційні жіночі головні убори Охтирського краю».
Про проблеми та досягнення в археології присутнім розповів Гречко Д.С. – археолог, старший науковий співробітник та вчений секретар відділу археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України у своїй роботі «До проблеми інтерпретації результатів розкопок курганів у першій половині ХХ ст.».
Луговий Р.С. – археолог, завідуючий науково-дослідного експозиційного відділу археології Полтавського краєзнавчого музею ім. В.Кричевського – розкрив сторінку діяльності М.Рудинського в Полтаві у своєму дослідженні «Дослідження Сторожівського могильника, як спадщина археологічної діяльності М.Я. Рудинського на Полтавщині».
Про дослідження Більського городища розповіла Ржевуська С.С. – студентка ІІІ курсу ФК, кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства КНУКІМ «Культовий комплекс в оборонних спорудах Великого Більського городища».
Археолог, старший науковий співробітник відділу Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Пуголовок Ю.О. виступив з доповіддю «Актуальні питання дослідження гончарства літописних сіверян».
З привітальним словом до присутніх звернувся директор Комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради Ігор Корост. Він подякував працівникам охтирського музею за співпрацю та вручив Грамоти Управління культури Полтавської облдержадміністрації за вагомий внесок у збереження та популяризацію об’єктів вітчизняної культурної спадщини, проведення наукових досліджень Більського городища на території Полтавської та Сумської областей Міщенко Л.В., Бересту Ю.М., Мотенку І.М., а також передав музею на постійне зберігання колекцію археологічних знахідок з досліджень поселенського комплексу в окрузі с.Куземин.
13 жовтня учасники конференції відправились на археологічну розвідку місцями досліджень М.Я. Рудинського.
img_1613.jpg img_1626.jpg img_1643.jpg
 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку у період з 5 по 7 вересня 2018 року планується проведення торгової місії до Турецької Республіки , м. Стамбул 
 
Посольство України у Королівстві Норвегія повідомляє, що з метою сприяння експорту української продукції Норвезько-Українською торговельною палатою підготовлені практичні посібники для українських експортерів агропромислової продукції з України (електронні копії додаються)
 
28 липня 2018 року з 12:00 до 16:00 на території історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль» відбудеться Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів - етнофешншоу «Аристократична Україна»
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 16.07.2018 по 22.07.2018
Детальніше...
 
24 липня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 48 сесії міської ради
 
4-6 вересня 2018 року в м.Криниця Республіки Польща  відбудеться 28 Економічний Форум у Криниці-Здруй
Детальніше...