.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Міське господарство arrow Екологія arrow Інспекція з благоустрою попереджає про заборону спалювання залишків сухої роcлинності та листя
Інспекція з благоустрою попереджає про заборону спалювання залишків сухої роcлинності та листя
19.09.17
listiya.jpg
Шкода від спалювання залишків рослинності надзвичайно небезпечна для здоров'я людини, а тому кожен повинен зрозуміти, що саме від його дій залежить екологічний стан навколишнього середовища 
На жаль, громадяни зараз на своїх присадибних ділянках і приватних територіях спалюють залишки рослинності, сухої трави та сміття. Це також стосується організацій, підприємств та установ міста. Прибирання залишків рослинності, сухої трави та сміття шляхом спалювання суворо заборонено.
У зв’язку з цим, інспекція з благоустрою Охтирської міської ради попереджає про заборону спалювання залишків сухої рослинності (п.12.1.10 «Правил благоустрою м.Охтирка», затверджених рішенням Охтирської міської ради від 30.06.2011 №198-МР) та про адміністративну відповідальність, яка настає відповідно до статті 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», а саме:  порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн -1360грн) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850грн -1700грн). 
   
Кожної осені наше місто втопає в диму від спалювання сміття, сухої трави, опалого листя тощо. А між тим, шкода від спалювання залишків рослинності надзвичайно небезпечна. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється 9кг мікрочастинок диму. До їх складу входить пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для організму людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також виділяються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Так, при згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти,тонзиліти чи фарингіти. Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнування ґрунтового покрову, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми та згорають зимуючі корисні комахи. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворити смог і довго зависати у повітрі. У цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім цього, густий дим є напівпровідником і за певних умов здатний стати причиною короткого замикання ЛЕП.
        Законодавство України наголошує про екологічні права, обов’язки та відповідальність фізичних та юридичних осіб, а саме:
Конституція України.
Стаття 50
Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища». Стаття 9. Екологічні права громадян України
Кожний громадянин України має право на:
а) безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище;
б) подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Стаття 12. Обов'язки громадян у галузі охорони навколишнього природного середовища
Громадяни України зобов’язані:
а) берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища;
б) не порушати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.
 
Закон України «Про охорону атмосферного повітря»
Стаття 22.
Складування, зберігання або розміщення виробничого, побутового сміття та інших відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря пилом, шкідливими газоподібними речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, допускається лише при наявності спеціального дозволу на визначених органами місцевого самоврядування територіях у межах встановлених ними лімітів з додержанням нормативів екологічної безпеки і при можливості їх подальшого господарського використання.
Не допускається спалювання зазначених відходів на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадів, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог щодо охорони атмосферного повітря.
 
Наказ №76 від 17.05.2005 «Про затвердження Правил утримання будинків та прибудинкових територій»
3.16.4. Спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.
Наказ №105 від 10.04.2006 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України»
4.2. на території зелених насаджень забороняється:
- випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушати інші правила протипожежної безпеки.
9.1.19. абзац 3.
Спалювати листя категорично забороняється.
 
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 82
Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення -  тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 77-1
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 152
Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - 
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

20 лютого 2019 о 8.00 годині біля пам'ятного знака Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО відбудеться акція пам'яті "Їх дух незламний і безцінний подвиг"
 
Перед проведенням майбутніх виборів Президента України СБУ закликає мешканців та гостей Сумщини бути уважними та обережними
 
19 лютого 2019 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться зустріч  з представниками квартальних комітетів щодо інформування наслення про нагальні питання територіальної громади міста. 
 
Український культурний фонд оголосив нові грантові програми  на 2019 рік
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 18.02.2019 по 24.02.2019
Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань містобудування, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища засідання комісії перенесено на 9.00 годину 20.02.2019