.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Економіка arrow Економічний розвиток arrow Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік
Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік
01.09.17

 

 

Інформація

 про хід виконання Програми економічного і соціального

 розвитку м. Охтирка на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року

 

Виконавчими органами міської ради, установами, підприємствами та організаціями міста усіх форм власності  проводиться робота з реалізації завдань Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік.

Відповідальні виконавці щотижня на апаратних нарадах при міському голові звітують про стан виконання заходів Програми.

За пропозиціями депутатів міської ради, головних розпорядників бюджетних коштів проводилося коригування заходів Програми. Всі зміни і доповнення опрацьовані на засіданнях постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного  розвитку та інвестицій, затверджені рішеннями міської ради: від 23.03.2017 № 662-МР, від 27.04.2017. №696-МР,  від 16.06.2017  №746-МР, від 27.06.2017  №.764-МР.

Інформація про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка  за підсумками 5 місяців 2017 року  розглянуто на апаратній нараді при  міському голові.

Промисловість

На території міста розташовані та працюють  8 промислових підприємств зокрема:  НГВУ "Охтирканафтогаз",  Охтирська філія ТОВ "Брок-Енергія",  ТДВ "Охтирський хлібокомбінат", ПАТ Охтирський пивоварний завод", ТОВ "Охтирська промислова компанія "Славія", філія "Охтирський сиркомбінат" ПП "Рось", ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», ПАТ «Охтирський м’ясокомбінат".

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за
січень-квітень   2017  року склав 2522094,8 тис. гривень (19,1% до реалізованої  продукції по Сумській області), що в розрахунку на 1 жителя міста становить 51,9 тис. грн. 

Проблемним питанням для міста є ситуація, що  склалася на підприємствах НГВУ «Охтирканафтогаз» та Охтирське УБР у зв’язку  з намірами ПАТ «Укрнафта» здійснити реорганізацію підрозділів буріння, що може мати негативні соціально-економічні наслідки для нашого міста в цілому, адже його бюджет значною мірою формується за рахунок результатів виробничої діяльності підприємств нафтогазовидобувної галузі (25,5%  надходжень податків  в загальному обсязі власних доходів бюджету міста).

Тому міська рада ініціювала звернення до депутатів Верховної ради, керівництва держави, області,  ПАТ «Укрнафта» з пропозицією не допустити ліквідації підприємств нафтогазовидобувної галузі та зберегти робочі місця та звернення до керівників держави стосовно надання дозволу на продовження дії ліцензії на видобуток вуглеводнів, яка дасть можливість не залишитися нашим нафтовикам без роботи.

 

 

Розвиток транспорту

Автомобільним транспортом за січень-травень  2017 року перевезено 12,1 тис. тонн вантажів, що на 59,0%  більше обсягів перевезень аналогічного періоду 2016 року,  вантажооборот  збільшився на 17,3 %.

У місті працює 25 маршрутів в режимі маршрутного таксі, які обслуговують 28 автобусів  на  480 пасажиромісць, та 4 маршрути в звичайному режимі руху (4 автобуси на 148 пасажиромісць). Чотири автобуси пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.      

         Перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування  здійснюють 11 фізичних осіб-підприємців, ТОВ «ТК Альянс +» та КП «Благоустрій».

         Спеціалісти управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства проводять обстеження дотримання перевізниками умов договорів про організацію перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Охтирка.  За 2017 рік складено 4 акти про порушення. Порушникам  направлені  листи з пропозиціями усунути виявлені порушення. З початку року  проведено 123 обстеження. Стан перевірок та пояснення порушників  постійно розглядаються на засіданнях комісії з питань контролю за станом обслуговування пасажирів автомобільним транспортом загального користування на території м. Охтирка.

         З квітня по червень 2017 року проводилося обстеження пасажиропотоку на усіх маршрутах загального користування з метою проведення перевірки інформації перевізників про кількість перевезених пасажирів. Розпочата регуляторна процедура по встановленню тарифів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі.

Проведено   конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в звичайному режимі руху № 4. «ТЕЦ – Кардашівка (до межі міста)».

Інвестиції в основний капітал, будівництво

За 5 місяців 2017 року підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 37256 тис. грн. (11,5 % до загального обсягу робіт по Сумській області, 141,9 % до відповідного періоду 2016 року).

Протягом І кварталу 2017 року  введено в експлуатацію 539 кв. м загальної площі житла, що становить 94,2% до відповідного періоду попереднього року.

З метою створення привабливого інвестиційного клімату виконавчим комітетом Охтирської міської ради надіслана  до Сумської обласної державної адміністрації  заявка  для отримання міжнародної технічної допомоги по 6 проектам   на  суму 25641,0  тис. грн.

Для інформування офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest  про інвестиційний потенціал міста до Сумської обласної державної адміністрації надіслано анкети  чотирьох вільних  земельних ділянок типу Green-field.  

З метою покращення бізнес- клімату, створення умов для економічного зростання міською радою підтримано  рішення щодо підписання угоди в рамках ініціативи "Мери за економічне зростання".

У рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» місто запроваджує програму бюджету участі з 2018 року.    

Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоторговельний оборот товарів за  січень-квітень 2017 року  склав 16350,2 тис. дол. США. і збільшився в 48 разів у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.  Експорт збільшився в 99 разів  і склав  14114,2 тис. дол. США, імпорт склав 2236,0 тис. дол. США (в 11,3 рази більше,  ніж у відповідному періоді попереднього року).

Сальдо зовнішньоторговельного обороту міста позитивне і складає 11878,2  тис. доларів США.

Зовнішньоторговельні операції  товарами  місто здійснювало з партнерами  з 7 країн світу.

У загальному обсязі експорту товарів найбільші поставки  здійснювались до Білорусії – 79,9%,  Литви  – 13,5%,  Російської Федерації – 2,9 %, Туреччини – 2,3 %. 

Основу товарної структури експорту міста  складали  готові харчові продукти – 82,2%,  продукти  тваринного або рослинного походження – 13,2% , механічне обладнання, машини та механізми – 2,6%.

Мале підприємництво

За січень – червень 2017 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань зареєструвались: 20 юридичних осіб та 265 фізичних осіб – підприємців,  припинили свою діяльність відповідно 12 та 248 осіб.

Збільшились  надходження від сплати єдиного податку суб’єктами малого підприємництва до міського бюджету, сума яких склала за 1 півріччя 2017 року 6880,2 тис.грн., що становить 102,4% до плану на звітний період. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 2073,0 тис.грн., або на 43,1%. Триває робота з надання адміністративних послуг та з питань отримання  дозвільних документів. У місті діє Центр надання адміністративних послуг. З метою створення сприятливих умов для громадян та суб’єктів господарювання розроблений та затверджений гнучкий графік роботи Центру.

До Центру надання адміністративних послуг надійшло 6438 звернень за отриманням адміністративної послуги, з них документів дозвільного характеру - 3. Надано 6205 адміністративних послуг, в тому числі документів дозвільного характеру –3, консультацій  з різних напрямків роботи Центру - 4023.

Для забезпечення підприємців необхідною інформаційно-консультаційною підтримкою в місті діє телефонна «гаряча лінія з питань підприємництва» за номером 4-15-16.

 Формування взаємодії влади і бізнесу провадиться на засіданнях  координаційної ради з питань розвитку підприємництва. За звітній період проведено 2 її засідання, на яких розглянуто 13 актуальних питань.

Одним із критеріїв оцінки ефективності розвитку малого підприємництва є створення сприятливих умов для залучення населення до підприємницької діяльності. В цьому напрямку протягом 2017 року здійснювались заходи з питань навчання суб’єктів малого підприємництва та залучення безробітних осіб до сфери бізнесу.

Охтирським міськрайонним центром занятості спільно з Охтирською об’єднаною державною податковою інспекцією та управлінням Пенсійного фонду в м. Охтирка та Охтирському районі було організовано та проведено 12  семінарів з орієнтацією на підприємницьку діяльність за участю 138 осіб.

На 01 липня 2017 року в місті діє 42 регуляторних акти, з них 35 рішення Охтирської міської ради та 7 рішень  її виконавчого комітету. За І півріччя 2017 року прийнято 2 регуляторних акти. На виконання плану  відстежень результативності діючих регуляторних актів з початку 2017 року здійснено відстеження 12 регуляторних актів.

Для вільного доступу підприємців, їх громадських об’єднань до інформації з питань регуляторної діяльності на офіційному сайті Охтирської міської ради (http://omvk.sm.ua/) запроваджені розділи з питань регуляторної діяльності, де постійно публікуються документи, підготовлені у процесі здійснення державної регуляторної політики.

Споживчий ринок та цінова ситуація

За січень – червень   2017 року в місті розпочали роботу 14 об’єктів  споживчого ринку та сфери послуг, у тому числі 10 магазинів, 1 кіоск та 3  заклади побутового обслуговування населення, загальною торговельною площею 520 кв. метрів.

Станом на 01.07.2017 на споживчому ринку міста функціонують  412 закладів з роздрібної торгівлі, у тому числі  216 магазинів та 5 кіосків з продажу непродовольчих товарів, 100 магазинів  та 23 кіоски з продажу продовольчих товарів, 61 магазин та 7 кіосків з продажу змішаних товарів. У місті працюють 16  складів - магазинів, 24 заклади ресторанного господарства на 1852 посадочних місць та 96 об’єктів побутового обслуговування.

На території ринку ПС ОСС «Охтирський ринок» виділені та обладнані 2 торгівельні майданчики із металево-тентовими навісами та електричним освітленням на 169 торгових місць для здійснення торгівлі  сільськогосподарською продукцією та продукцією, вирощеною на присадибних ділянках.

З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами в місті з початку року проведено 4 виставково-ярмаркових заходів.

Житлово-комунальне господарство

На виконання заходів Програми економічного та соціального  розвитку міста Охтирки на 2017 рік у І півріччі 2017 року  з міського бюджету були спрямовані кошти в сумі  6 882,2 тис. грн.

Проведені роботи з поточного аварійного ремонту вулично-дорожньої мережі гарячою асфальтобетонною сумішшю загальною площею 1430,78 м2   та струменевим методом –  1946,0 м2.

Виконано капітальний ремонт тротуару по вул. А.Шаталова, проводяться роботи по капітальному ремонту тротуарів по вул. Армійська та вул. Сумська.

Проводиться капітальний ремонт внутрішньобудинкових проїздів у багатоповерхових житлових будинках за адресами: пров. Харківський 15, пров. Г.Чикала 2, вул. Київська 100, 104,  укладено договори по капітальному ремонту внутрішньобудинкових проїздів по вул.Полтавська10-а, 10-б від вул. Київської

Укладено договір на  проведення капітального ремонту дороги по  пров. Сумський.

Проводиться реконструкція міської водогінної мережі по вул. Гафановича.  Виконані земляні роботи та проведена укладка труби Д = 130 мм, довжиною 608 м

Проводиться  капітальний ремонт дахів в житлових будинках по вул. Снайпера 48 та вул. Ярославського 1, закінчено капітальний ремонт даху в житловому будинку за адресою вул. Перемоги 8-а. Виготовлено проектно-кошторисну документацію  на проведення капітального ремонту дахів житлових будинків  по вул.Батюка,49  та  пров. Дачний,3.

Виконане експертне обстеження ліфтів у 4  житлових будинках. Завершені роботи з капітального ремонту ліфтів в будинках  за адресою вул. Петропавлівська, 3 (3 під’їзди), Київська,101. Розпочаті  роботи по капітальному ремонту ліфтів по вул. Київська, 97. Укладено договір на виготовлення ПКД на капітальний ремонт ліфтів по вул. Перемоги 8.  Виконано капітальний ремонт системи диспетчеризації ліфтів в житлових будинках.

Регулярно проводиться  покіс трави в міському парку та парку біля КЗ «ОМЦКіД»,  на пл. Успенській, розчищається від сміття русло річки Охтирки на переливному водоскиді. На клумби міста  висаджено 1335 кущів петунії. Поведено  спеціальну обробку міських парків від кліщів.

За кошти міського бюджету, передбачені на виконання депутатських повноважень за пропозиціями виборців і власних ініціатив депутатів Охтирської міської ради, проводяться роботи по поточному ремонту каналізаційної системи в підвалах житлового будинку за адресою вул. Паркова, придбано енергоефективні світлодіодні світильники для освітлення місць загального користування в житловому будинку по Київській,97.  Завершено підсипку проїжджої частини дороги по провулку Шовковичному та частково влаштовано тверде покриття внутрішньодворового проїзду за адресою пров.Правдинський,15 та пров. Дніпропетровський, 10.  

Містобудування та земельні відносини

У ході реалізації заходів, передбачених  Програмою економічного та соціального  розвитку міста Охтирки  на 2017 рік,  укладено договір на розробку генеральних планів с.Пристань, с.Козятин, с.Залужани, с.Велике Озеро.  Проводиться розроблення детального плану території садибної житлової забудови в межах кварталу, обмеженого вул.Слобідська, вул.Гончарова, пр.Миру, пров.Кобилянської, озером Чикалове. Виконуються  роботи з виготовлення цифрових планів масштабу 1:2000 в системі координат УСК-2000.

З метою упорядкування розміщення зовнішньої реклами в м. Охтирка відповідно до вимог чинного законодавства, у І півріччі 2017 року встановлено 1 пріоритет на розміщення зовнішньої реклами; продовжено термін дії 7 дозволів та  видано 10 дозволів на розміщення зовнішньої реклами. У 2017 році до  бюджету  міста по діючим договорам надійшло 46,4 тис. грн.

З метою впорядкування розміщення тимчасових споруд в м. Охтирка, відповідно до рішень виконавчого комітету у 2017 році внесено зміни до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та доповнено місцями у кількості 10 місць, виключено зі схеми 20 місць. З початку року  демонтовано 7 тимчасових споруд, що були встановлені без відповідних дозволів. За січень- червень 2017 року до бюджету міста надійшло 25,9 тис. грн.  сплати за розміщення тимчасових споруд.

За І півріччя 2017 року укладено 47 договорів оренди землі, з них – 4 договори по нововідведеним земельним ділянкам, які оформили документи в результаті проведених заходів по здійсненню самоврядного контролю, що надало змогу забезпечити додаткові надходження до бюджету міста в сумі 31,7 тис. грн.

Відділом земельних відносин Охтирської міської ради  вживаються заходи самоврядного контролю та проводиться позовна робота щодо стягнення збитків власникам землі та землекористувачам у вигляді неотриманої орендної плати за користування земельними ділянками під об’єктами комерційної діяльності без відповідних документів, що посвідчують право власності або користування. Подано 4 позовні заяви, які розглянуті в різних судових інстанціях. Позовні вимоги судами першої та другої інстанції задоволено. На виконання рішення Господарського суду Сумської області ТОВ «Капітал Базис» сплачено до міського бюджету збитки в сумі 116,8 тис. грн. за користування земельною ділянкою без документів, що посвідчують право власності або користування.

Матеріали  по 4-м суб’єктам господарювання передані до місцевої прокуратури для проведення позовної діяльності щодо відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам в особі територіальної громади як неотриманий дохід у вигляді несплаченої орендної плати за землю.

Виконання бюджету

Станом на 01 липня 2017 року до загального фонду бюджету міста зараховано доходів 256347,5 тис.грн., що становить 98,9% до плану на січень-червень 2017 року.

Власних доходів загального фонду надійшло 69188,1 тис.грн., план звітного періоду виконано на 104,4%, перевиконання становить 2907,6 тис.грн.  У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 14132,9 тис.грн., або на 25,7%.

Найбільшим джерелом наповнення загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб (питома вага у власних доходах становить 69,5%). Зараховано зазначеного податку на суму 48057,5 тис.грн., що становить 103,7% до планових показників на січень-червень поточного року. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження податку та збору на доходи фізичних осіб до бюджету міста збільшились на 10279,7 тис.грн., або на 27,2%.   в основному  за рахунок підвищення розміру  мінімальної заробітної плати.

Станом на 01.06.2017 року недоїмка по податках та зборах до бюджету міста (в контингенті) становить 3273,4  тис. грн. (без урахування суми боргу по підприємствах-банкрутах),  у  порівнянні з початком року зменшилась на 275,9 тис. грн., або на 7,8 %.

Податковий борг по боржниках, які знаходяться в стані банкрутства, з початку року зменшився на 194,7 тис. грн., або  4,4%  і склав 4206,8  тис. грн.

За рахунок розміщення тимчасово вільних коштів на вкладному (депозитному) рахунку в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» в сумі 15000,00 тис.грн. з початку 2017 року вдалося поповнити дохідну частину бюджету на 359,5 тис.грн.

На початку року головними розпорядниками була проведена робота по формуванню річних планів закупівель. Станом на 01.07.2017 через електронну систему  «ProZorro»  укладено 128 договорів на суму 23457, 3 тис.грн. (91 договір на суму 4146,5 тис.грн. – допорогові  закупівлі через електронну систему «ProZorro»,  37 договорів на суму 19310,7  тис.грн. – відкриті торги), що складає  62,6 % від  загальної суми  укладених договорів.  За укладеними договорами отримана економія в сумі 1825,1 тис. грн., що становить 7,2 % від суми видатків.

Зайнятість

У  січні-червні  2017 року до Охтирського міськрайонного центру зайнятості з питань працевлаштування  звернулось  660 осіб, в т.ч. жінки - 310, молодь до 35 років – 268 осіб, інвалідів – 25 осіб.

За направленням служби зайнятості у січні-червні 2017 року працевлаштовано 421 особа,  з них  інвалідів – 5 осіб.   

Станом на 01.07.2017 р.  на фіксованому ринку праці перебувало 689 незайнятих громадян, з них мали статус безробітного  572 особи; отримують допомогу по безробіттю 443 особи.

Заробітна плата

У місті збережено позитивну тенденцію зростання заробітної плати працюючого населення.  Номінальна середньомісячна заробітна плата штатних працівників за  січень - березень 2017  року  зросла на  28,8 % проти  відповідного періоду 2016 року і  склала  5722 грн. За розміром середньомісячна  заробітна плата по місту перевищила прожитковий мінімум для працездатної особи у 3,4 рази,  мінімальну заробітну плату  в 1,8  разів та на 10%  вище за середній рівень по області (середня заробітна плата по Сумській області за січень – березень 2017  року становить 5198 грн.). 

За  статистичними даними станом на 1 липня  2017 року заборгованість із заробітної плати  по  місту існує  на одному  підприємстві  КП «Благоустрій»  у сумі  36,3 тис.грн.

Соціальне забезпечення

Державну підтримку у місті станом на 01.07.2017 року отримує 4135 родин. Серед отримувачів різних видів державної соціальної допомоги 2086 сімей з дітьми, 557 малозабезпечених сімей, 507 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, 211 сімей – отримувачі  житлових субсидій, 5 прийомних сімей, в яких виховується десятеро дітей, грошове забезпечення яким нараховується вчасно. З початку 2017 року нараховані соціальні виплати на загальну суму 118 694,9 тис. грн.

З початку року «мобільним соціальним офісом» проведено 12 виїзних прийомів громадян, на яких надано консультацію 210 мешканцям міста.

В КУ «Охтирський міський територіальний центр соціального обслуговування населення»  станом на 01.07.2017 року на обліку перебуває 1331 чол. Надані соціальні послуги 1195  особам похилого віку та інвалідам, з них 396 чол.  у  відділенні соціальної допомоги вдома. 

У 2017  році  отримали адаптаційні послуги  496 осіб.  За звітний період  проведено  культурно – масових  заходів.

Станом на 01.07.2017 року  надано 454 підопічним благодійну допомогу   на суму  24,тис. грн.     

У КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» станом на 01.07.2017 року підлягає реабілітації 96 дітей з особливими потребами. З початку 2017 року 58 дітей (з них 2 дитини повторно) пройшли реабілітацію, з них  6 дітей відносяться до групи ризику,   14 мають психічні захворювання.

Відповідно до індивідуальних планів реабілітації реабілітаційні послуги надають такі спеціалісти: соціальний педагог, практичний психолог, учитель-логопед,  викладач з трудового навчання, культорганізатор, вихователь, сестра медична та сестра медична з лікувальної фізкультури.

З метою  своєчасного виявлення та надання реабілітаційної  допомоги, працівниками КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів»  проводиться  обстеження матеріально-побутових умов сімей, у яких виховуються діти з вадами здоров’я. З початку 2017 року обстежено 12 сімей. З батьками проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності проходження реабілітації в  установі.

У Сумському ОЦСРДІ комплекс реабілітаційних послуг отримали 7 дітей.

З початку року дітям-інвалідам надано 875 послуг з масажу та 874 послуги  з лікувальної фізкультури.

Відповідно до планів роботи  фахівцями КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» проводяться  корекційно - розвиваючі та реабілітаційні заняття, виховні години, тематичні та профілактичні бесіди, екскурсії, спортивні заходи, розважальні та музичні програми, волонтерські заняття з педагогами міських музичної та художньої шкіл.

В установі діють гуртки декоративно – ужиткового та прикладного мистецтва «Скарбничка» та «Домашні справи», інтегрований театральний колектив «Світанок».

Діти з обмеженими можливостями безкоштовно користуються послугами міських бібліотек, міського краєзнавчого музею.

У ході виконання заходів Програми економічного та соціального розвитку міста на 2017 рік проводяться роботи з реконструкції приміщень колишньої вечірньої школи для міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Завершено роботи з влаштування нового даху та виконуються внутрішні опоряджувальні роботи нового корпусу.

Охорона здоров’я

Комунальні медичні заклади міста у 2017 році фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету та коштів міського бюджету. Всього на 2017 рік  затверджено з урахуванням змін  62 930,6 тис. грн.  За січень-червень 2017  року  профінансовано    на суму  32 888,4 тис. грн..

Для надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню  за січень-червень  2017 року придбано медикаментів на  суму  1126,7 тис. гривень. Пільгові рецепти профінансовані в сумі   383,0 тис. грн. 

Надані послуги по  зубопротезуванню  за рахунок коштів міського бюджету у сумі 44,9 тис. грн. 32 особам  пільгової категорії громадян.

Забезпечено дитячим харчуванням дітей із малозабезпечених сімей на суму 74,2 тис. грн.

Крім того,  на забезпечення препаратами  інсуліну хворим на цукровий та нецукровий діабет на 2017 рік затверджено коштів в сумі 1 048,4 тис. грн. профінансовано 632,0 тис. грн.

Відповідно до Урядової програми «Доступні ліки» на 2017 рік затверджено кошти в сумі 980,7 тис. грн. та укладено договори з чотирма аптечними закладами міста по відшкодуванню витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується. За січень-червень 2017 р. лікарями виписано 5 674 рецепта, оплату проведено за 3 056 рецептів на суму 136,8 тис. грн..

За рахунок надходжень до лікарняної каси медичну допомогу отримали 275 особи  на суму 141,2  тис. грн.

У зв’язку з проведенням структурно-організаційного та фінансово-економічного розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, у звітному періоді здійснювалися організаційні заходи щодо створення  КЗ  «Охтирський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги».

За рахунок залучення коштів із державного фонду регіонального розвитку у сумі    27985,0 тис. грн. та співфінансування з міського бюджету (15267,0 тис.грн.) проводиться реалізація інвестиційного проекту: «Центральна районна лікарня по вул. Петровського,15 в м. Охтирка (розширення)».

На початку травня  відбулося новосілля в нових приміщеннях отоларингологічно-офтальмологічного та урологічного відділень КЗ «Охтирська ЦРЛ».

На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік проводяться роботи по  капітального ремонту першого поверху педіатричного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» та  капітальному ремонту жіночої консультації

Для КЗ «Охтирська міська стоматологічна поліклініка» придбано  апарат дентальний рентгенівський  в комплекті з лампою опромінювачем,  візіограф ONE №1 в комплекті з рецеркулятором, стоматологічну установку GRANUMTS 7830.

Освіта

Галузь «Освіта» у місті представлена 21 установою: 9 – дошкільних навчальних закладів, 10 - загальноосвітніх шкіл, 2 – позашкільні заклади.

У місті проживає 2637 дітей віком від 0 до 5-ти років.  З них  різними формами дошкільної освіти охоплено 2268 дітей, що становить 89 % дітей від  загальної кількості, у тому числі 100% дітей п’ятирічного віку.

У дошкільних навчальних закладах функціонує 75 вікових груп,  в яких виховується 1947 дітей.

Загальну середню освіту у 2016-2017 навчальному році здобувають   4659 учнів у 187 класах.  Освітні послуги надаються за різними формами навчання: індивідуальна, екстернатна,  інклюзивна. Річне оцінювання учнів-екстернів проводилося на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.  2 класи працює за інклюзивною формою навчання, 42  дитини навчаються за індивідуальними навчальними планами й програмами.

Сорок три  учні загальноосвітніх шкіл міста – переможці ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін  взяли участь у ІІІ етапі і вибороли 25 призових місць. У IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  із навчальних предметів, взяли участь 4 учні міста і здобули 3 перемоги.

Одним із показників якості освітнього процесу є результат зовнішнього незалежного оцінювання учнів. У місті на 3-х пунктах тестування на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №№ 1, 3, 5 проведено ЗНО. Керівниками цих закладів  здійснено  ряд  заходів  щодо організації чіткої роботи пунктів тестування. Залучено 147 осіб з числа педагогічних працівників шкіл.

24 червня 2017 року відбувся загальноміський випускний вечір «Журавлиний вирій – 2017». 15 відмінників навчання з 231 випускника загальноосвітніх шкіл 2017 року нагороджені золотими медалями, двоє срібними. Усі медалісти отримали сертифікати на гарантоване робоче місце після завершення навчання у вищому навчальному закладі та почесні відзнаки "Значки "Гордість міста".

Організованими формами оздоровлення та відпочинку охоплено 1686 (36%) вихованців.  На базі навчальних закладів працювали 10 пришкільних таборів з денним перебуванням, 9 літніх мовних таборів, 3 профільних табори.

У ході реалізації запланованих Програмою економічного та соціального  розвитку міста Охтирки на 2017 рік заходів проводилася робота щодо  покращення матеріально-технічної бази  закладів освіти та підготовки їх до роботи у новому навчальному році: завершено реконструкцію покрівлі будівлі ДНЗ "Орлятко",  виконані підготовчі роботи для проведення капітального ремонту даху та приміщення ДНЗ "Теремок".  Починається монтаж покриття футбольного  поля  в Охтирській гімназії. Завершується  підготовка  документів

 

щодо розміщення пропозиції в системі «Прозоро» на проведення реконструкція системи опалення ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Проводиться розробка проектно-кошторисної документації для подальшого виконання робіт по реконструкції покрівлі будівлі та парапету  ЦРД «Калинка»,  по влаштуванню туалету в  ЗОШ №4,  капітальному  ремонту тротуарного покриття  та  благоустрою територій навчальних закладів.   

За рахунок коштів міського бюджету, передбачених  на виконання депутатських повноважень за пропозиціями виборців і власних ініціатив депутатів Охтирської міської ради, придбано та встановлено сучасне тренажерне обладнання спортивного майданчика на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 імені Р.К.Рапія. В спортивній залі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проводиться заміна віконних блоків. У коридорі третього поверху та у медичному кабінеті ЗОШ І-ІІ ступенів № 6 придбано і замінено 8 вікон, придбано холодильник.  Придбано 25 стільців для ДНЗ "Сонечко".

Фізична культура і  спорт 

З початку року організовано та проведено 15  міських спортивних  заходів  за  участі  близько 980  дітей та дорослих: з лижних перегонів,  настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, карате, боротьби дзюдо, легкої атлетики, шахів та інших видів спорту.

Забезпечено участь збірних команд міста і окремих спортсменів у 6 обласних змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту,  здобули 30 призових місць.

На проведення міських  фізкультурно- спортивних заходів та участь в обласних  змаганнях  використано 14,8 тис. грн. коштів міського бюджету.

Культура

З метою підвищення рівня надання культурно - дозвіллєвих послуг населенню закладами культури міста у січні-червні 2017 року забезпечено: функціонування 17  гуртків художньої  самодіяльності та 1 любительського об’єднання у  КЗ «Охтирський міський центр культури і дозвілля»; 7 різновікових клубів та гуртків, 4 центри  вільного доступу до Інтернету, 2 пункти доступу до інформації органів державної влади, пункт Європейської інформації працюють у 4 бібліотеках міської централізованої бібліотечної системи. Створені умови для вільного доступу населення до інформаційних ресурсів місцевого самоврядування: законодавчих,  нормативних, статистичних, економічних,  аналітичних, соціологічних та інших матеріалів.

У 2016-2017 навчальному році  початкову мистецьку освіту здобували  653 учні дитячої музичної школи та  268 учнів  дитячої художньої школи.

         Станом на 01.07.2017 комунальний заклад «Охтирський міський краєзнавчий музей»    відвідали  5434 чол.

Проведено 142 екскурсії по музею для 2214 чол., 18 масовий захід (664 чол.), прочитано 47 лекцій для 859 чол., 24 прогулянки містом   (519 чол.), 

У КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей» з початку року організовано проведення  14 виставок. Працівники музею вперше приєдналися до міжнародної акції «Ніч у музеї» і запропонували жителям і гостям міста вечірню програму «Музейні ночі у провінційному місті О…». КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей» екскурсійно  відвідали 464 туристи.

За І півріччя 2017 року  проведено 79 культурно-мистецьких масових заходів  для  35,0  тис. осіб,  у тому числі 8,8 тис. дітей. 

Творчі колективи та окремі виконавці закладів культури взяли  участь у 6 міжнародних,  8 всеукраїнських, 7 обласних  конкурсах, фестивалях та здобули 64 перемоги.

На виконання  програми  підтримки творчих особистостей та талановитих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів у 2017 році щомісячну стипендію міської ради в сумі 375,6 грн. кожному отримують: художник Іванченко Н. О.; керівник «зразкового аматорського колективу» балетної студії КЗ «Охтирський міський центр культури і дозвілля»  Наклицька З.С.;  поетеса Марущенко Н. П.  та автор книги «Бузкова долина» Володарська  Є.А. Також  щомісячну стипендію міської ради в сумі 200 грн. кожному отримують талановиті учні Охтирської дитячої музичної школи ім. П. Білинника: Шаміладзе   Міранда,  Смислова Єлизавета,  Фененко Олександра,  Комісаровська Тетяна, Войченко Євген, Войнова Кароліна.

У рамках реалізації заходів Програми економічного та соціального  розвитку міста Охтирки на 2017 рік  проводиться капітальний ремонт  І поверху Охтирської  дитячої  музичної школи; придбані меблі для потреб  Охтирської міської  централізованої  бібліотечної  системи.

За кошти міського бюджету, передбачені на виконання депутатських повноважень, для Охтирської  міської  бібліотечної системи придбано книги.

Забезпечення законності і правопорядку

На виконання заходів, запланованих Програмою економічного та соціального розвитку міста на 2017 рік, з метою забезпечення правопорядку в місті встановлено в  громадських місцях та на автошляхах міста з початку року 12 відеокамер.

За рахунок субвенції з міського бюджету  2 патрульних автомобілі укомплектовані планшетами КПК та програмним забезпеченням.

Придбано та передано жителям міста Авдіївки Донецької обл. у вигляді гуманітарної допомоги 10 бензогенераторів на загальну суму 44,5 тис. грн.

Результати виконання Програми економічного і соціального розвитку   міста  у І півріччі 2017 року свідчать, що заходи, які вживаються міською радою, сприяють забезпеченню стабільного функціонування систем життєдіяльності міста та вирішенню найбільш гострих соціально-економічних проблем у межах наявних фінансових ресурсів.

 

 

В.о. начальника  управління  

фінансів та економіки 

Охтирської міської ради                                                         А.І. Ярмак

 

 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 27.05.2019 по 02.06.2019
Детальніше...
 
Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік