.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Захист праці arrow Про роботу Охтирського міськрайонного центру зайнятості
Про роботу Охтирського міськрайонного центру зайнятості
19.06.17
ap1.jpg
Основним завданням Охтирського міськрайонного центру зайнятості є надання соціальних послуг громадянам, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, з урахуванням їх індивідуальних інтересів та можливостей

 
Станом на 01.01.2017 року в центрі зайнятості  перебувало 728 незайнятих громадян, із них 599 мали статус безробітного. В 2017 році до центру зайнятості з питання працевлаштування звернулося 494 чол., що на 12 чол. більше, ніж в 2016 році. Протягом 2017 року отримали статус безробітного 406 незайнятих громадян. 
Впродовж даного періоду на фіксованому ринку праці перебувало 1225 незайнятих осіб, з них мали статус безробітного 82% - 1005 осіб. Станом на 01.06.2017 року на обліку в Охтирському міськрайонному центрі зайнятості перебуває 698 незайнятих громадян, з них 548 мають статус безробітного. Отримують допомогу по безробіттю 448 чол. або 81.8 %. На обліку перебуває 26 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Одним із основних напрямків роботи служби зайнятості є сприяння у працевлаштуванні – тобто підбір підходящої роботи і працевлаштування громадян. Кваліфіковані фахівці центру зайнятості зустрічають клієнтів і з'ясовують їх потребу у послугах служби зайнятості. Здійснюється підбір підходящої роботи та пошук інших імовірних варіантів зайнятості. Серед незайнятого населення більшість становлять жінки -58.1%, також значний відсоток молоді віком до 35 років -38%. Протягом  січня – травня 2017 року було працевлаштовано 375 чол. з них інваліди – 2 чоловіка.
Однією із складових активної політики зайнятості є профорієнтаційна робота, мета якої – забезпечити ефективне використання трудового потенціалу особистості.
Метою надання профорієнтаційних послуг учням загальноосвітніх шкіл є допомога в оптимальному виборі професії відповідно до власних можливостей та потреб ринку праці; ознайомлення зі змістом професії та їх вимогам до працівника. Для виконання цих завдань службою проводяться виїзні акції з використанням мобільного центру до шкіл міста та району, оздоровчого табору, проводяться дні відкритих дверей  центра зайнятості. Всього з початку року надано профорієнтаційних послуг 2559 особам. З них 812 – це незайняті громадяни, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні, 1747– зайняте населення ( учні ЗОШ міста, студенти, інші категорії громадян та зайняті особи, які бажають змінити роботу).
Для безробітних, які не мають досвіду практичної роботи за професією, для тих, хто тривалий час не працював і бажає відновити свої знання та навички в практичній діяльності, служба зайнятості пропонує таку форму підвищення кваліфікації як стажування у роботодавця. Фактично в січні – травні 2017 року проходили професійну підготовку, перепідготовку 43 безробітні, з них 41 працевлаштований. Рівень працевлаштування після навчання станом на 01.06.2017 року становить 95.3%.
Одним із завдань центру зайнятості є орієнтація безробітних на підприємницьку діяльність, яка полягає в інформуванні безробітних про сутність, кроки і дії для започаткування власного бізнесу, а також ознайомлення клієнтів з можливостями служби зайнятості щодо підтримки ініціативи безробітних в організації бізнесу.
В Охтирському міськрайонному центрі зайнятості щодня проводяться тематичні семінари для клієнтів, на яких роз’яснюються права та обов’язки безробітних, напрямки діяльності служби зайнятості, безробітних навчають самостійно знаходити джерела інформації про вакансії, правильно складати резюме, підготуватися до співбесіди з роботодавцем. Впродовж року було проведено 7 міні-ярмарок вакансій, 1 презентацію роботодавця, 1 день відкритих дверей на виробництві, 20 семінарів для роботодавців з різних питань та 79 семінарів для безробітних з техніки пошуку роботи. Всього активними заходами було охоплено 542 чол., що становить 46% від тих ,що перебували на обліку протягом 2017 року.
Важливу роль у роботі служби зайнятості відіграє співпраця з роботодавцями. Для них центр зайнятості пропонує послуги з підбору працівників, ознайомлення з резюме шукачів роботи, організацію безпосередньої зустрічі і співбесід з претендентами на вакантні посади, проводяться ярмарки  вакансій. Протягом січня – травня  2017 року 194 роботодавці  подали до центру зайнятості 763 вакансії, з них укомплектовано 744. Середній розмір оплати праці в розрахунку на одну вакансію становить 3342,0 грн. Найбільша кількість вакансій подана підприємствами переробної промисловості(33,2%), сільського господарства ( 28%), торгівлі( 9%).    Укомплектовано за сприянням центру зайнятості за 5 місяців 2017 року 634 вакансій, що становить 85,2% від запропонованих. 
Для роботодавців проводиться підбір працівників на тимчасові місця шляхом організації проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Протягом звітного періоду 124 безробітних особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, взяли участь в роботах тимчасового характеру.
Для мотивації роботодавців до створення нових робочих місць та збереження існуючих здійснюється компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В 2017 році по 6 роботодавцям міста, які працевлаштували 9 безробітних осіб на новостворені робочі місця, прийнято рішення по виплаті компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ( ОСББ «Авіатор183»-1 особа, ФОП Макаров О.О.-1 особа, ФОП Титаренко О.В.-1 особа, ФОП Болотинський П.В.-1 особа, ФОП Овсяник Т.В.-1 особа, ФОП Сушко Н.Г.-1 особа, ФОП Гуцал С.М.-3 особи.). 
З початку року до центру зайнятості з питання працевлаштування та отримання інших інформаційно-консультаційних послуг звернулося 21 особа із учасників АТО. Всі  отримали консультації щодо реєстрації, отримання допомоги по безробіттю та можливості працевлаштування, отримали статус безробітного та їм була призначена допомога по безробіттю. За 2017 рік за направленням центру зайнятості були працевлаштовано 3 особи. 
Є і інша категорія населення, яка потребує уваги та допомоги – внутрішньо переміщені особи (ВПО). Протягом 2017 року  до центру зайнятості звернулося 3 особи. Працевлаштовані 2. Перебуває на обліку 1 особа, яка має статус безробітного та отримує допомогу. 
Отже, незважаючи на те, що центр зайнятості забезпечує реалізацію завдань, пов'язаних із соціальним захистом населення від безробіття залишається ряд проблемних питань, зокрема: невідповідна оцінка професійного рівня робочої сили, низька якість вільних робочих місць, що офіційно пропонуються висококваліфікованим працівникам; низький рівень працевлаштування осіб старше 45 років; недостатня кількість вакансій для осіб з особливими потребами; нелегальна зайнятість.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

26.02.2018 о 16.00 год. відбудеться засідання постійної комісії з питань правової політики, місцевого самоврядування та депутатської етики
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 26.02.2018 по 04.03.2018
Детальніше...
 
25 лютого 2018 року в урочищі «Ківшар» відбудеться першість міста з лижних перегонів. Початок о 11.00 годині. Реєстрація учасників з 10.30. Запрошуємо всіх бажаючих дітей та дорослих взяти участь у змаганнях.
 
Центр надання адміністративних послуг нагадує, що до паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки (зразка 1994 року) при досягненні громадянином 25-ти або 45-ти річного віку  вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові
 
ІНФОРМАЦІЯ про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади головного лікаря комунального закладу Охтирської міської ради «Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»
 
27 лютого 2018 року о 9.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 42 сесії міської ради