.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Економіка arrow Економічний розвиток arrow Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік
Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік
29.05.17
У поточному році виконавчими органами міської ради, установами, підприємствами та організаціями міста усіх форм власності проводиться робота з реалізації завдань Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік, затвердженої рішенням міської ради від 22.12.2016  № 595-МР

Заходи, які здійснювалися в місті, сприяли забезпеченню стабільного функціонування систем життєдіяльності міста та вирішенню найбільш гострих соціально-економічних проблем. 
Промисловість
На території міста розташовані та працюють  8 промислових підприємств зокрема:  НГВУ "Охтирканафтогаз",  Охтирська філія ТОВ "Брок-Енергія",  ТДВ "Охтирський хлібокомбінат", ПРаТ «Охтирський пивоварний завод", ТОВ "Охтирська промислова компанія "Славія", філія "Охтирський сиркомбінат" ПП "Рось", ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», ПАТ «Охтирський м’ясокомбінат".
Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) за 
січень-лютий  2017  року збільшився на 27,1% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 1156533,9 тис. гривень (17,8% до реалізованої  продукції по Сумській області).  
У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав 23,8  тис.грн., що на 5,2 тис. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом 2016 року.
          Проблемним питанням для міста є ситуація, що  склалася на підприємствах НГВУ «Охтирканафтогаз» та Охтирське УБР у зв’язку  з намірами ПАТ «Укрнафта» здійснити реорганізацію підрозділів буріння, що може мати негативні соціально-економічні наслідки для нашого міста в цілому, адже його бюджет значною мірою формується за рахунок результатів виробничої діяльності підприємств нафтогазовидобувної галузі (25,5%  надходжень податків  в загальному обсязі власних доходів бюджету міста).
Тому міська рада ініціювала звернення до депутатів Верховної ради, керівництва держави, області,  ПАТ «Укрнафта» з проханням не допустити ліквідацію підприємств нафтогазовидобувної галузі та зберегти робочі місця. 
Розвиток транспорту
Автомобільним транспортом за січень-березень  2017 року перевезено 4,8 тис. тонн вантажів, що на 16,3%  менше обсягів перевезень аналогічного періоду 2016 року, водночас вантажооборот  збільшився на 22,0 %.
У місті працює 25 маршрутів в режимі маршрутного таксі, які обслуговують 28 автобусів  на  480 пасажиромісць, та 4 маршрути в звичайному режимі руху (4 автобуси на 148 пасажиромісць). Чотири автобуси пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.       
Перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування здійснюється 12-ми фізичними особами-підприємцями, ТОВ «ТК Альянс +» та КП «Благоустрій». 
Спеціалісти управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства проводять обстеження дотримання перевізниками умов договорів про організацію перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування в м.Охтирка.  З початку року складено 14 актів про порушення. Порушникам  направлені  листи з пропозиціями усунути виявлені порушення. За квітень проведено 20 обстежень. Стан перевірок постійно розглядається на засіданнях транспортної комісії. 
У зв’язку з повідомленням  перевізників про намір підвищити тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. створена робоча група, яка  здійснює  обстеження пасажиропотоків з метою перевірки  достовірності наданої перевізниками інформації про кількість перевезених пасажирів.
З початку 2017 року проведений   конкурс з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування. 
Інвестиції в основний капітал, будівництво
За 4 місяці  2017 року підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 32831,0  тис. грн. (13,7% до загального обсягу робіт по Сумській області, 157,5 % до відповідного періоду 2016 року). 
Протягом І кварталу 2017 року  введено в експлуатацію 539 кв. м загальної площі житла, що становить 94,2% до відповідного періоду попереднього року.
З метою створення привабливого інвестиційного клімату виконавчим комітетом Охтирської міської ради надіслана  заявка  для отримання міжнародної технічної допомоги по 6 проектам   на  суму 25641,0  тис. грн. 
У рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» місто запроваджує програму бюджету участі з 2018 року. 
Для інформування UkraineInvest про наявні інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки до Сумської обласної державної адміністрації надіслано анкети 4 вільних земельних ділянок типу Green-field.  
Зовнішньоекономічна діяльність
Зовнішньоторговельний оборот товарів за  січень-березень 2017 року склав 2398,3 тис. дол. США. і збільшився в 9,5 разів у порівнянні з відповідним періодом 2016 року.  Експорт збільшився в 42 рази  і склав 2366,9 тис. дол. США, імпорт склав 31,4 тис. дол.. США (16,1 % до відповідного періоду попереднього року).
Сальдо зовнішньоторговельного обороту міста позитивне і складає 2335,5  тис. доларів США.
Зовнішньоторговельні операції товарами місто здійснювало з партнерами з 7 країн світу. 
У загальному обсязі експорту товарів найбільші поставки  здійснювались до Білорусії – 79,9%, Литви  – 13,5%, Російської Федерації – 2,9 %, Туреччини – 2,3 %.  
Основу товарної структури експорту міста  складали  готові харчові продукти – 82,2%,  продукти  тваринного або рослинного походження – 13,2% , механічне обладнання, машини та механізми – 2,6%..
Споживчий ринок та цінова ситуація
Протягом  січня – квітня  2017 року в місті  відкрито  7  закладів торгівлі,   перукарня та пункт надання ритуальних послуг.  
Станом на 01.04.2017 на споживчому ринку міста функціонують  408 закладів з роздрібної торгівлі, у тому числі  212 магазинів та 5 кіоски з продажу непродовольчих товарів, 100 магазинів  та 23 кіоски з продажу продовольчих товарів, 59 магазинів та 9 кіосків з продажу змішаних товарів. У місті діють 16  складів - магазинів, 24 заклади ресторанного господарства на 1852 посадочних місць та 96 об’єктів побутового обслуговування.
 З метою насичення споживчого ринку продуктами харчування за низькими цінами в місті з початку року проведено 4 виставково-ярмаркових заходи:  
          На території ринку ПС ОСС «Охтирський ринок» виділені та обладнані 2 торгівельні майданчики із металево-тентовими навісами та електричним освітленням на 169 торгових місць для здійснення торгівлі  сільськогосподарською продукцією та продукцією, вирощеною на присадибних ділянках. 
Житлово-комунальне господарство
У ході реалізації запланованих Програмою економічного та соціального  розвитку міста Охтирки на 2017 рік заходів проведено грейдерування 6 вулиць та провулків міста. Продовжуються роботи з поточного аварійного ремонту вулично-дорожньої мережі гарячою асфальтобетонною сумішшю загальною площею 1409,78 м2   та струменевим методом –  931,4 м2 (вул. Перемоги, вул. Київська, вул. Петропавлівська, вул. Сумська). 
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт тротуарів по вул. А.Шаталова, вул. Армійська та вул. Сумська та отримані документи з експертизи. Подана декларація про початок виконання будівельних робіт по вул. А.Шаталова. Також виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт дороги по пров. Сумський.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт внутрішньо будинкових проїздів у багатоповерхових житлових будинках за адресами: пров. Харківський 15, пров. Г.Чикала 2, вул. Київська 100, 104, вул.Полтавська10-а,10-б від вул. Київської та відправлені документи на експертизу.
Завершені роботи з капітального ремонту ліфтів за адресою вул. Петропавлівська, 3 в трьох під'їздах, продовжується капітальний ремонт ліфтів по вул. Київська, 101, 
Проведено облаштування 1-го колодязя (Д=1,5 м) по вул. М. Хвильового, виконано укладку 50 м трубопроводу, укладено 100 м труби на реконструкції міської водогінної мережі по вул. Гафановича. 
Продовжуються роботи по капітальному ремонту даху за адресою вул. Перемоги 8-а.
Подані декларації про початок виконання будівельних робіт по капітальному ремонту даху житлових будинків по вул. Ярославського 1 та вул. Снайпера 48.
Продовжуються роботи по будівництву фонтану в міському парку, де виконано кріплення армосітки, проведено поліпшену штукатурку стін, проводиться ґрунтування стін та нанесення гідроізоляційного шару. Розпочалося облицювання поверхні декоративною плиткою.
Проведено покіс трави в міському парку та парку біля КЗ «ОМЦКіД»,  на пл. Успенській, розчищається від сміття русло річки Охтирки на переливному водоскиді. На клумби міста  висаджено 1335 кущів петунії.
Укладено  договір з Охтирським міськрайонним відділом Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та проведено  спеціальну обробку міських парків від кліщів.
Виконання бюджету
Станом на 01 травня 2017 року до загального фонду бюджету міста зараховано доходів 186476,3 тис.грн., що становить 93,9% до плану на січень-квітень 2017 року.
Власних доходів загального фонду надійшло 43775,8 тис.грн., план звітного періоду виконано на 102,0%, перевиконання становить 870,5 тис.грн.  В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 8099,7 тис.грн., або на 22,7%.
Найбільшим джерелом наповнення загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб (питома вага у власних доходах становить 67,0%). Зараховано зазначеного податку на суму 29751,6 тис.грн., що становить 101,1% до планових показників на січень-квітень поточного року. Найбільшим джерелом наповнення загального фонду є податок та збір на доходи фізичних осіб (питома вага у власних доходах становить 66,7%). Зараховано зазначеного податку на суму 21109,3 тис.грн., що становить 101,7%.
Станом на 01.04.2017 року недоїмка по податках та зборах до бюджету міста (в контингенті) становить 4202,9  тис. грн. (без урахування суми боргу по підприємствах-банкрутах),  у  порівнянні з початком року збільшилася на 653,7 тис. грн., або на 18,4%.. 
Податковий борг по боржниках, які знаходяться в стані банкрутства, з початку року збільшився на 36,4 тис. грн.. 8,3%  і склав 4437,9  тис. грн.
Видаткова частина бюджету на 2017 рік затверджена в сумі 455757,5 тис.грн., загальний фонд – 422312,6 тис.грн., спеціальний фонд (кошторисні призначення) –     33444,9 тис.грн.
Виконання бюджету по видатках за звітний період становить 182318,7 тис.грн. (40,0%),  з них по загальному фонду – 178161,0 тис.грн. (42,2%), по спеціального фонду – 4157,7тис.грн. (12,4%).
Найбільшу частку у видатках міського бюджету займають видатки на соціально-культурну сферу, з них видатки на соціальний захист населення -50,3%, на освіту – 25,2%, на охорону здоров’я – 15,2%, на культуру – 2,4%. 
У структурі видаткової частини загального фонду бюджету міста за економічними категоріями найбільшу питому вагу (26,5%) займають видатки на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. 
На початку року головними розпорядниками була проведена робота по формуванню річних планів закупівель. За січень-квітень 2017 року бюджетними установами міста через систему «ProZorro»  укладено  98 договорів  на суму 14772,7  тис. грн. Всього за результатами проведених закупівель у системі «ProZorro» головні розпорядники  отримали економію в сумі 1595,2  тис. грн., що становить 6,8%  від суми видатків.
Зайнятість
У  січні-квітні  2017 року до Охтирського міськрайонного центру зайнятості з питань працевлаштування  звернулось  487 осіб, в т.ч. жінки - 285, молодь до 35 років – 180 осіб, інвалідів – 14 осіб. 
За направленням служби зайнятості у січні-квітні 2017 року працевлаштовано 295 незайнятих громадян, з них  інвалідів – 2 особи.   
Станом на 01.05.2017 р.  на фіксованому ринку праці перебувало 735 незайнятих громадян, з них мали статус безробітного  589 осіб; отримують допомогу по безробіттю 471 особа.
З метою мотивації безробітних до праці Охтирським міськрайонним центром зайнятості проведено 174 семінари різної тематики та 4 міні-ярмарки вакансій.
Направлено на професійне навчання 28 безробітних, закінчили навчання 26 осіб, працевлаштовані з них 21. Рівень працевлаштування становить 81%.
Охтирським міськрайонним центром зайнятості протягом січня – квітня 2017 року надано 3114 профінформаційних та профорієнтаційних послуг. Охоплено послугами 1504 особи, в тому числі 107 – учнівська молодь. 
Заробітна плата
У місті збережено позитивну тенденцію зростання заробітної плати працюючого населення. Номінальна середньомісячна заробітна плата штатних працівників за   2016  рік  зросла на  10,3 % проти  попереднього року і  склала  4892 грн. За розміром середньомісячна заробітна плата по місту перевищила прожитковий мінімум для працездатної особи та мінімальну заробітну плату  в 3  рази та на 18,4 %  вище за середній   рівень по області (середня заробітна плата по Сумській області за 2016  рік становить 4131,1 грн.).  
За статистичними даними станом на 1 травня  2017 року заборгованість із заробітної плати  по місту   склала 308,3 тис.грн., у т.ч   у філії «Охтирський  сиркомбінат» ПП«Рось» - 200,0 тис.грн., на КП «Благоустрій» - 108,3 тис.грн.
Соціальне забезпечення
Державну підтримку у місті станом на 01.05.2017 року отримує 17687 родин. Серед отримувачів різних видів державних соціальних допомог 2118 сімей з дітьми, 568 малозабезпечених сімей, 511 інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, 13653 сім’ї – отримувачі  житлових субсидій (71,3 % від загальної кількості сімей в місті), 5 прийомних сімей, в яких виховується десятеро дітей, грошове забезпечення яким нараховується вчасно. З початку 2017 року нараховані соціальні виплати на загальну суму                          132 707,3 тис. грн.
З початку року «мобільним соціальним офісом» проведено 6 виїзних прийомів громадян, на яких надано консультацію 96 мешканцям міста.
           В КУ «Охтирський міський територіальний центр соціального обслуговування населення»  станом на 01.05.2017 року на обліку перебуває 1308 чол. Надані соціальні послуги 1172  особам похилого віку та інвалідам, з них 380  у  відділенні соціальної допомоги вдома.  
З початку року  отримали адаптаційні послуги  496 осіб.   Надано 259 підопічним благодійну допомогу   на суму  13,0  тис. грн.
У КУ «Охтирський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» підлягає реабілітації 96 дітей з особливими потребами. З початку 2017 року 43 дитини пройшли реабілітацію, з них  5 – група ризику,   11 мають психічні захворювання. У Сумському ОЦСРДІ комплекс реабілітаційних послуг отримали 2 дитини.
Охорона здоров’я
Комунальні медичні заклади міста у 2017 році фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету та місцевого бюджету. Всього на 2017 рік  затверджено з урахуванням змін  60 909,8 тис. грн.  
За січень- квітень  2017  року  профінансовано  на суму   20 912,9 тис. грн.        
Для надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню  за січень-квітень 2017 року придбано медикаментів на  суму  757,5 тис. гривень. Пільгові рецепти профінансовані в сумі   268,7 тис. грн.  
Надані послуги по  зубопротезуванню  за рахунок коштів міського бюджету у сумі 29,2 тис. грн. 20 особам  пільгової категорії громадян.
За рахунок надходжень до лікарняної каси медичну допомогу отримали 180 осіб  на суму 96,2  тис. грн.
У зв’язку з необхідністю здійснення структурно-організаційного та фінансово-економічного розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, у звітному періоді проводилися організаційні заходи щодо створення  КЗ  «Охтирський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги».
На початку травня  відбулося новосілля в нових приміщеннях переведеного отоларингологічно-офтальмологічного та урологічного (тимчасово)  відділень КЗ «Охтирська ЦРЛ» за адресою вул. Петропавлівська, 15.
На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка на 2017 рік  були укладені договори та здійснено попередню оплату на проведення капітального ремонту першого поверху педіатричного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» в сумі 292,4 тис. грн. 
Для КЗ «Охтирська МСП» придбано через систему «PROZZORO» апарат дентальний рентгенівський (внутріоральний HF Owandy-RX 2 бездротовий таймер або еквіалент) в комплекті з лампою опромінювач рецеркулятор бактерицидний ОРБ 2-30 «Фіолет Т04»  на суму – 95,9 тис. грн. та Візіограф ONE №1 в комплекті з рецеркулятором на суму 79,6 тис. грн.
            Освіта
Галузь «Освіта» у місті представлена 21 установою: 9 – дошкільних навчальних закладів, 10 - загальноосвітніх шкіл, 2 – позашкільні заклади.
          У місті проживає 2637 дітей віком від 0 до 5-ти років.  З них  різними формами дошкільної освіти охоплено 2268 дітей, що становить 89 % дітей від  загальної кількості, у тому числі 100% дітей п’ятирічного віку.
У дошкільних навчальних закладах функціонує 75 вікових груп,  в яких виховується 1947 дітей. 
  Загальну середню освіту у 2016-2017 навчальному році здобувають   4659 учнів у 187 класах.  Відповідно до потреб батьків організована робота 14 груп продовженого дня (з них 4 на комерційній основі), які відвідують 420  учнів  (21 %). Освітні послуги надаються за різними формами навчання: індивідуальна, екстернатна,  інклюзивна. Розпочалося річне оцінювання учнів-екстернів на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Два класи працює за інклюзивною формою навчання. За індивідуальними навчальними планами й програмами навчаються 42  дитини. 
Сорок три  учні загальноосвітніх шкіл міста – переможці ІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін  взяли участь у ІІІ етапі і вибороли 25 призових місць. У IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  із навчальних предметів, взяли участь 4 учні міста і здобули 3 перемоги.
У квітні 2017 року на 3-х пунктах тестування на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №№ 1, 3, 5 проведено пробне ЗНО, участь у тестуванні взяли 348 осіб із міст  Охтирки, Тростянця та  Охтирського,Тростянецького, Велико- Писарівського районів. Керівниками цих закладів  здійснено  ряд заходів  щодо організації чіткої роботи пунктів тестування. Залучено 147 осіб з числа педагогічних працівників шкіл.  
Відділом освіти та навчальними закладами міста проводилася робота щодо вивчення нових підручників у депозитарії та вибір на 2017-2018 н.р. 
 На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку м. Охтирка у звітному періоді проводилася робота щодо  покращення матеріально-технічної бази  закладів освіти та підготовки їх до роботи у новому навчальному році:
- виготовлено проектно-кошторисну документацію для подальшого виконнання робіт по капітальному ремонту  даху та приміщення ДНЗ "Теремок",  тротуарного покриття  в ЗОШ №6:
- укладено договір з постачальником через систему прозоро на придбання тренажерів для майданчику вуличного типу на теритрії ЗОШ І-ІІІ ступнів №5;
- розміщені  оголошення в системі «Прозоро» на виконання поточного ремонту медичного кабінету ЗОШ І-ІІ ступенів  № 6, проведення реконструкції системи опаленя ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, встановлення віконних рам у спортивній залі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. .
Відбулося урочисте відкриття спортивної зали у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2  після завершення капітального ремонту.
Фізична культура і  спорт
З початку року організовано та проведено 9  міських спортивних  заходів для дітей та дорослих: з лижних перегонів,  настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, карате. боротьби дзюдо та інших видів спорту.
 Забезпечено участь збірних команд міста і окремих спортсменів у 4 обласних змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту.
На проведення міських  фізкультурно- спортивних заходів та участь в обласних  змаганнях  використано 14,8 тис. грн. коштів міського бюджету.
Культура
З метою підвищення рівня надання культурно-дозвіллєвих послуг населенню закладами культури міста у січні-вересні 2016 року забезпечено: функціонування 17  гуртків художньої  самодіяльності та 1 любительського об’єднання у  КЗ «Охтирський міський центр культури і дозвілля», 7 різновікових клубів та гуртків у 4 бібліотеках міської централізованої бібліотечної системи. У бібліотеках міської централізованої бібліотечної системи працюють   4 центри  вільного доступу до Інтернету. 2 пункти доступу до інформації органів державної влади.
У 2016-2017 навчальному році  початкову мистецьку освіту здобувають  653 учні дитячої музичної школи та  268 учнів  дитячої художньої школи.
У КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей» з початку року організовано проведення  7 виставок. Працівники музею вперше приєдналися до міжнародної акції «Ніч у музеї» і запропонували жителям і гостям міста вечірню програму «Музейні ночі у провінційному місті О…».
Закладами культури міста  протягом січня-квітня 2017 року забезпечено проведення 27 культурно-мистецьких заходів та акцій  для  10,7 тис. жителів міста, серед яких: урочистості до  державних свят та  пам’ятних дат, новорічні розваги «Святкуємо Маланку», театралізоване свято «Масляна -2017», тиждень дитячого читання, тиждень музики та ряд інших заходів.
Творчі колективи та окремі виконавці закладів культури взяли  участь у 6 міжнародних,  3 всеукраїнських, 6 обласних  конкурсах, фестивалях та здобули 56 перемог. 
КЗ «Охтирський міський краєзнавчий музей» екскурсійно  відвідали 137 туристів.
У рамках реалізації заходів Програми економічного та соціального  розвитку міста Охтирки на 2017 рік придбані книги та меблі для потреб  Охтирської міської централізованої бібліотечної системи; виготовлений зведений кошторисний розрахунок на проведення капітального ремонту І поверху Охтирської  дитячої  музичної школи.
Начальник  управління фінансів 
та економіки Охтирської міської ради                             Н.М. Шаркова

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 27.05.2019 по 02.06.2019
Детальніше...
 
Графік проведення свята «Останній дзвоник» у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка у 2019 році

Детальніше...
 
Робочий план міського голови,  секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами виконавчого комітету з 20.05.2019 по 26.05.2019
 
За інформацією оргкомітету щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 7 червня 2019 року відбудеться фінал II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

Детальніше...
 
30 травня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 58 сесії міської ради
 
Графік засідання постійних комісій на травень 2019 рік