.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан надання стоматологічної допомоги дитячому населенню КЗ «ОМСП»
Про стан надання стоматологічної допомоги дитячому населенню КЗ «ОМСП»
10.04.17
aparatka 1004.jpg
Організація роботи дитячої стоматології побудована за принципом надання допомоги дітям за зверненням  віком   від 0-18 років - централізований метод, та шляхом планової санації дітей 1 раз на рік в 10-ти школах міста та 9-ти дитячих садочках- децентралізований метод

Децентралізований метод дозволяє  своєчасно виявляти стоматологічну патологію у дітей  та безпосередньо надавати лікування за згодою батьків в стаціонарних стоматологічних кабінетах  шкіл №2, 3, 5  та за допомогою переїздної стоматологічної установки в  інших школах, а також проводити профілактичні заходи. Дітей потребуючих лікування ускладненого карієсу, втручання лікаря-ортодонта, хірурга-стоматолога, фізіотерапевтичного лікування, рентгенодіагностики  направляють до стоматполіклініки. 
Згідно штатного розпису в закладі дитячих стоматологів - 4,5 посади; лікарів –ортодонтів 1,25 посади. Обслуговують лікарі - 11948 чол. дитячого населення.
                          Аналіз роботи дитячої стоматології КЗ «ОМСП»

№п/п

Показники

2016 рік

2015рік

1

Прийнято хворих, в т.ч - первинних

23106

20530

2

Запломбовано зубів (кількість пломб)

8240

7946

3

Оглянуто школярів: з них

98,3%

96,8%

4

сановано школярів

91,8%

90,0

5

Оглянуто дітей ДНЗ: з них

96,5 %

94,0%

6

сановано дітей ДНЗ 

83,5%

81,0%

7

Надано невідкладної допомоги дітям

524

579

 
Велика увага приділяється санації  дітям пільгового контингенту. В 2016 році проліковано дітей-інвалідів 168, дітей –сиріт 72, постраждалих внаслідок  ЧАЕС 91, дітей з багатодітних сімей 214.
Здійснено виїздів до дітей-інвалідів за домашньою адресою 8, до дитячого відділення 21.

На диспанцерному обліку КЗ «ОМСП»

 

2016

 

2015

Разом перебувають: в тому числі

756

782

з вродженими вадами

7

6

з захварюваннями слизової оболонки

172

194

множинний карієс

577

582

                                             Профілактичні  заходи

Проведено разом:

5678

4128

з яких обробка зубів мінеральними розчинами;

4350

3446

герметизація фісур постійних зубів

1328

682

                                     фізіотерапевтичні процедури

Проведено

884

712

ренген-діагностика

Обстежено  дітей

242

198

 
За результатами реєстру стоматологічних захворювань створеного в 2015 році спостерігаємо, що поширеність карієсу у 6-12 річних дітей становить 69 % (Україна – 87%). Інтенсивність ураження – 3,5 одиниці (Україна-4,6). Поширеність зубо – щелепних аномалій у дітей 7-18 років - 33% (Україна -60%). Захворювань слизової оболонки порожнини рота – 40% (Україна -70%).
На даний час заклад працює  згідно міської цільової програми «Здоров ‘я охтирчан 2017-2020р.р.», де основним напрямком є профілактика стоматологічних захворювань. Програма включає в себе всі аспекти стоматологічної профілактики, а саме:  застосування фтормістких лаків, гелів, герметизація фісур зубів у віковому аспекті, які використовують лікарі-стоматологи. Завданням програми є зниження рівня поширеності карієсу у дітей різного віку. Дитячі садочки,  молодші класи шкіл повністю залучені до цієї програми. Діти у віці від 3-х до 6-ти років при правильній мотивації здатні легко і швидко сприймати новий матеріал спрямований на позбавлення відчуття страху . Кожній дитині надається можливість під час візиту стоматолога до ДНЗ спробувати себе у ролі лікаря, одягнувши на себе рукавички, маску та по справжньому оглянути своїх друзів, які виступають у ролі пацієнта, через деякий час «лікар-пацієнт»  міняються ролями. Дана гра  викликає інтерес та позбавляє страху перед справжнім стоматологом.
Іншим завданням цієї програми є навчання індивідуальної гігієни дитини; окрім підбору  зубних паст, щіток лікар також  індивідуально консультує батьків стосовно якісного харчування, за показниками назначає препарати  кальцію при множинному карієсі, зокрема вказує на роль шкідливих звичок  під час формування та  активного росту зубощелепної системи. З цією метою лікарями-стоматологами було створено відео-урок з урахуванням вікової групи дітей, з використанням малюнків, муляжів каріозних зубів , улюблених мультфільмів. (Відеоролик).
Вже другий рік у   закладі разом з освітянами позашкільної освіти  проводиться конкурс «Охтирська перлинка», де діти різних вікових категорій  представляють свої роботи. Символічним стає нагородження переможців  до Дня захисту дітей.  Крім того,  стає традицією  завітання Святого  Миколая до дитячого кабінету  КЗ «ОМСП» з подарунками. Також, учні які приймали участь  у створенні відео-уроку отримали подарунки від компанії «КОЛГЕЙТ».
В зв’язку із збільшення фінансування  на медикаменти в 2016 році, по загальному фонду 1/3 частина видатків направлено на дитячу стоматологію. Для  покращення роботи лікарів  дитячого кабінету, було придбано  сучасні фтормісткі лаки-гелі, фотополімерні матеріали, герметики, склоіономери, фотополімерні лампи. Встановлено кондиціонер.
У фізкабінет придбано апарат для фонофорезу. За допомогою якого введення   лікарських препаратів  дітям проводиться зовсім безболісно –на клітинному рівні. І найбільша наша перемога, дякуючи міському голові Алєксєєву І.Ю. та депутатам Охтирської МР, які вболівають за здоров’я маленьких охтирчан, в І кварталі 2017 року  за кошти міського бюджету придбано новий  сучасний безпечний для дітей та вагітних рентген-апарат. Придбаний радіовізіограф дає можливість переглядати більш якісні знімки без плівки, проявників, фіксажів, які використовувалися раніше, що дає закладу щорічну економію близько 30,0 тис.грн, яка буде також витрачена на пломбувальні матеріали для дітей.  
В зв’язку з закупівлею медикаментів в 2016 році через електронну систему «PROZZORO" в закладі  була економія коштів на яку придбано :  3-ри фотополімерні лампи, 1-на ультрафіолетова камера,  1-н апекслокатор, 2-ві сухожарові шафи на загальну суму 24,4 тис.грн.
Підсумовуючи інформацію можно зробити висновки, впроваджуючі і надалі всі профілактичні заходи по дитячому населенню  поширенність карієсу у  12-ти річних дітей повинна становити не більше 5%, за прикладом швейцарської стоматологічної програми, яка найбільш довготривала і найбільш ефективна.  Що є метою і завданням працівників КЗ «ОМСП».


Головний лікар КЗ «ОМСП» В.Г. Корабельська
 
aparatka1004.jpg
 
 

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.

 
22 січня о 14.30 у сквері біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбудеться маніфестація "Шлях до соборності", присвячена Дню Соборності України 
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 14.01.2019 по 19.01.2019
 
Детальніше...
 
Графік проведення засідань постійних комісій на січень 2019 року
Детальніше...
 
29 січня 2019 року о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 54 сесії міської ради
 
План робіт інспекції з благоустрою Охтирської міської ради на січень 2019 року
Детальніше...