.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Держпродспоживслужба arrow Погіршення епідемічної ситуації
Погіршення епідемічної ситуації
01.08.16
Відповідно до інформації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з початку 2016 року в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції.
Станом на 21.07.2016 року в Україні зареєстровано 86 спалахів кишкових інфекційних захворювань, внаслідок  яких постраждало 1815 осіб, з них 864 дитини. За аналогічний період 2015 року було зареєстровано 51 спалах, внаслідок яких постраждало 923 особи, з них 470 дітей.
Тільки з початку липня 2016 року було зареєстровано 16 спалахів кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 213 осіб, у тому числі 48 дітей.
В області за 6 місяців 2016 року також реєструється суттєве ускладнення епідемічної ситуації. Зокрема, у 2 рази зросла захворюваність на сальмонельози, у тому числі у 1,3 рази серед дітей. На 57 % збільшилась кількість випадків гострих кишкових інфекцій з встановленими ( захворіло 583 особи проти 371 у 2015 році) та на 3 % з невстановленими збудниками ( захворіло 432 особи проти 419). Основний фактор передачі збудника – харчовий – до 61 %.
З метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь Управління Держпродспоживслужби в м.Охтирці рекомендує :
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи  харчові продукти у торгівельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
НЕ вживати незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
Приготовлені страви вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання - піддавати вторинній термічній обробці.
НЕ брати в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
НЕ виготовляти багатокомпонентні страви, що не вимагають термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо) у непристосованих умовах.
При вживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, колодязів, підземних джерел тощо. Використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану.
Обов’язково мити руки з милом після відвідування туалетів, перед приготуванням та  вживанням їжі .
Для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне!

 
< Попередня

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення


ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ» (Охтирська ТЕЦ) повідомляє, що з 20.08.2018 р. по 23.08.2018 р. на теплових мережах міста повторно будуть проводитися гідравлічні випробування. Усім абонентам необхідно відключити свої дільниці тепломережі з метою запобігання пошкоджень систем теплопостачання, затоплення водою будівель і споруд, а також організувати постійний нагляд на період випробувань.

 
Для організації футбольних тренувань та ігор на футбольному полі в міському парку, недопущенння випадків непорозумінь між гравцями, просимо всіх бажаючих подати свої заявки для формування графіку роботи майданчика з штучним покриттям
Детальніше...
 
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо встановлення погруддя Ахтирченку М.І.  на Алеї Слави у місті Охтирка
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 20.08.2018 по 26.08.2018
Детальніше...
 
21 серпня 2018 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 
22 серпня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 49 сесії міської ради