.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Держпродспоживслужба arrow Погіршення епідемічної ситуації
Погіршення епідемічної ситуації
01.08.16
Відповідно до інформації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з початку 2016 року в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на гострі кишкові інфекції.
Станом на 21.07.2016 року в Україні зареєстровано 86 спалахів кишкових інфекційних захворювань, внаслідок  яких постраждало 1815 осіб, з них 864 дитини. За аналогічний період 2015 року було зареєстровано 51 спалах, внаслідок яких постраждало 923 особи, з них 470 дітей.
Тільки з початку липня 2016 року було зареєстровано 16 спалахів кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 213 осіб, у тому числі 48 дітей.
В області за 6 місяців 2016 року також реєструється суттєве ускладнення епідемічної ситуації. Зокрема, у 2 рази зросла захворюваність на сальмонельози, у тому числі у 1,3 рази серед дітей. На 57 % збільшилась кількість випадків гострих кишкових інфекцій з встановленими ( захворіло 583 особи проти 371 у 2015 році) та на 3 % з невстановленими збудниками ( захворіло 432 особи проти 419). Основний фактор передачі збудника – харчовий – до 61 %.
З метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь Управління Держпродспоживслужби в м.Охтирці рекомендує :
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи  харчові продукти у торгівельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
НЕ вживати незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
Приготовлені страви вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання - піддавати вторинній термічній обробці.
НЕ брати в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
НЕ виготовляти багатокомпонентні страви, що не вимагають термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо) у непристосованих умовах.
При вживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, колодязів, підземних джерел тощо. Використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану.
Обов’язково мити руки з милом після відвідування туалетів, перед приготуванням та  вживанням їжі .
Для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне!

 
< Попередня

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

21 листопада 2018 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету

 
За інформацією Посольства України у Федеративній Республіці Нігерія, в період з 20 до 22 листопада 2018 року у м. Ошогбо (штат Осун, Федеративна Республіка Нігерія) відбудеться міжнародний виставковий захід «Agritech Nigeria Osun 2018»
Детальніше...
 
У Сумській області 20-21 листопада 2018 року планується проведення Днів програми «Готові до співпраці з Німеччиною » (program «Fit for Partnership with Germany») (далі - програма )
 
21 листопада о 15.00 год. біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні (пл.Успенська) відбудеться мітинг "Лід і вогонь майдану" з нагоди відзначення Дня гідності та свободи.
Запрошуємо долучитися до заходу.
Детальніше...
 
24 листопада о 14:30 відбудеться вечір пам'яті "Не погасне пам'яті свіча", присвячений Дню пам'яті жертв голодоморів.
Запрошуємо всіх приєднатися до заходу в малій залі КЗ "Міський центр культури і дозвілля".
Детальніше...
 
27 листопада 2018 року в м. Київ відбудеться Всеукраїнського з’їзд легкої промисловості