.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан захворюваності на ВІЛ – інфекцію / СНІД, як особливо небезпечну хворобу міста
Про стан захворюваності на ВІЛ – інфекцію / СНІД, як особливо небезпечну хворобу міста
21.06.16
За рівнем поширеності ВІЛ – інфекції Україна посідає одне з перших місць у Європі. За Оціночними даними вітчизняних та міжнародних експертів реальна кількість ВІЛ – інфікованих у п’ять разів перевищує офіційні дані і складає близько 500 тис.осіб. Світовий досвід свідчить, що поширення ВІЛ – інфекції/СНІДу призводить до зменшення тривалості життя, зростання потреби в   медичних послугах загострення проблем бідності, соціальної нерівності та сирітства, подолання яких потребує постійного збільшення видатків з державного  та місцевих бюджетів

За статистичними даними в Україні щодня 50 українців інфікуються ВІЛ, 12 осіб хворіють на СНІД та 8 помирають від СНІДу. За період від реєстрації першого випадку ВІЛ – інфекції у 1987 році до 1 січня 2015 р. в Сумській області зареєстровано 2309 випадків ВІЛ – інфекції, зокрема 660 осіб із захворюванням на СНІД. Кількість людей, що живуть з ВІЛ та перебувають під медичним наглядом у лікувально – профілактичних закладах області становить 1154 особи, показник поширеності ВІЛ – інфекції 101,6 особи на 100 тис.населення (Україна – 323,7), у 322 людей, які живуть з ВІЛ, хвороба досягла кінцевої стадії – СНІДу. Показник поширеності СНІДу становить 28,3 осіб на 100 тис.нас. (Україна – 75,2). За період спостереження з 1987 року до 1 січня 2015 року 184 особи померли від захворювань, зумовлених СНІДом.
Неблагополучними районами по області щодо ВІЛ – інфекції виявляються Конотопський з кількістю ВІЛ інфікованих – 131 особа; Шосткинський – 125 ВІЛ – інфікованих осіб, Роменський – 106 ВІЛ – інфікованих та Кролевецький р-н з чисельністю 57 ВІЛ – інфікованих. 
В м.Охтирка перший випадок ВІЛ інфікування зареєстрований у 1990 р. далі в 1996 р., 1999 р., 2001 р., 2002 р., реєструвались поодинокі випадки серед учнів училища соціальної реабілітації м.Охтирки. Починаючи з 2003 року кількість ВІЛ – інфікованих почала стрімко збільшуватись. 
За період від реєстрації першого випадку ВІЛ – інфекції у 1990 році до 01.05.2016 році в місті офіційно зареєстровано 96 ВІЛ – інфікованих з яких 15 захворіли на СНІД та 7 осіб померли від СНІДу. 
Станом на 21.06.2016 року під «Д» наглядом по КЗ «Охтирська ЦРЛ» в кабінеті «Довіра» поліклініки перебуває 55 ВІЛ – інфікованих, з них жителі міста 37 осіб показник на 100тис.склав 87,1, з них 9 осіб хворі на СНІД.
За звітний період 2016 року по м.Охтирка з вперше встановленим діагнозом ВІЛ – інфекція  перебуває під «Д» наглядом 2 особи.
Серед ВІЛ – інфікованих чоловіки – 19 осіб (51,3%) у віці 29 – 46 років, жінки – 18 осіб (48,7%) у віці від 23 – 44 років. З них 13 осіб (35,1%) інфікувались парентеральним шляхом, та 24 особи (64,9%) статевим.
Основну частину ВІЛ – інфікованих, які перебувають на обліку становлять особи репродуктивного та працездатного віку.
Бентежить те, що в останні роки збільшується частка осіб, що інфікувалась статевим шляхом, а також вихід ВІЛ – інфекції в благополучні верстви населення. 
По м.Охтирка на диспансерному обліку перебуває 3 хворих на ВІЛ – асоційований туберкульоз.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» впроваджено програму попередження ВІЛ – інфікування від матері до дитини, забезпечене 100% 2-х разове обстеження на ВІЛ вагітних жінок. На даний час вагітних Віл – інфікованих немає. 
На диспансерному обліку у лікаря педіатра на початок року перебувало 3 дітей народжених ВІЛ – інфікованими жінками. Станом на 21.06.2016 р. всі діти зняті з «Д» обліку у зв’язку з тим, що ВІЛ – статус не підтверджено. ВІЛ– інфіковані, які знаходяться на  диспансерному обліку у кабінеті «Довіра» оглядаються 2 рази на рік лікарем інфекціоністом і 1 раз на рік обстежуються лабораторно та оглядаються суміжними спеціалістами. 
Так для ВІЛ-інфекції характерний багаторічний перебіг хвороби, клінічно пов'язаний з прогресуючим зниженням імунітету, яке згодом призводить до розвитку тяжких опортуністичних інфекцій. Диспансерний нагляд ВІЛ інфікованих спрямований на виявлення ознак прогресування захворювання, діагностики, профілактики опортуністичних інфекцій.
Починаючи з 2006 року в області було досягнуто значного прогресу у наданні лікування людей, які живуть з ВІЛ - це призначення антиретровірусної терапії.
Невід’ємною складовою успіху антиретровірусного лікування є формування та підтримка прихильності пацієнтів до щоденного, довічного прийому препаратів. В тім, на сьогодні рівень охоплення APT залишається недостатнім, так як ВІЛ інфіковані відмовляються від лікування, це пов’язано з їх асоціальним способом життя та відсутністю готовності та прихильності до прийому антиретровірусної препаратів, а це приводить до зростання показника смертності від захворювань зумовлених СНІДом.
Тільки завдяки впровадженню APT показник смертності від хвороб зумовлених ВІЛ в області знизився на 80%, та покращилась якість і тривалість життя для невиліковних хворих.
На даний час по місту Охтирка 15 ВІЛ інфікованих отримують APT. В Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом створений резерв APT для надання безперервної APT, а також забезпечене; її лабораторне супроводження. Це лікування безкоштовне.
Дуже важливо залучити ВІЛ інфікованих до APT своєчасно. особливо у хворих на поєднану патологію ВІЛ-інфекція/наркоманія, туберкульоз. Для здійснення соціального супроводу APT у ВІЛ інфікованих необхідна допомога соціальних працівників, та неурядових організацій. З числа перебуваючи під «Д» наглядом у кабінеті Довіра – 2 особи з поєднаною патологією ВІЛ – інфекція – наркоманія, які знаходяться на ЗПТ у лікарів наркологів КЗ «ОЦРЛ».
Всі види медичної допомоги хворим на ВІЛ інфекцію/СІНД в т.ч. екстрена медична допомога надаються у відділеннях лікарні КЗ «Охтирська ЦРЛ» в обласній інфекційній лікарні протитуберкульозному диспансері. Медична допомога ВІЛ – інфікованим особам надається з дотриманням умов конфіденційності персональних даних, у т.ч. даних про стан здоров’я. 
На базі інфекційного відділення створені ліжка паліативної та хоспісної допомоги для хворих у термінальній стадії Віл –інфекції. За звітний період проліковано 2 ВІЛ – інфікованих, з них померла 1 особа. 

Лікар кабінету «Довіра»                                   Шаповал Ю.В.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.