.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан захворюваності на ВІЛ – інфекцію / СНІД, як особливо небезпечну хворобу міста
Про стан захворюваності на ВІЛ – інфекцію / СНІД, як особливо небезпечну хворобу міста
21.06.16
За рівнем поширеності ВІЛ – інфекції Україна посідає одне з перших місць у Європі. За Оціночними даними вітчизняних та міжнародних експертів реальна кількість ВІЛ – інфікованих у п’ять разів перевищує офіційні дані і складає близько 500 тис.осіб. Світовий досвід свідчить, що поширення ВІЛ – інфекції/СНІДу призводить до зменшення тривалості життя, зростання потреби в   медичних послугах загострення проблем бідності, соціальної нерівності та сирітства, подолання яких потребує постійного збільшення видатків з державного  та місцевих бюджетів

За статистичними даними в Україні щодня 50 українців інфікуються ВІЛ, 12 осіб хворіють на СНІД та 8 помирають від СНІДу. За період від реєстрації першого випадку ВІЛ – інфекції у 1987 році до 1 січня 2015 р. в Сумській області зареєстровано 2309 випадків ВІЛ – інфекції, зокрема 660 осіб із захворюванням на СНІД. Кількість людей, що живуть з ВІЛ та перебувають під медичним наглядом у лікувально – профілактичних закладах області становить 1154 особи, показник поширеності ВІЛ – інфекції 101,6 особи на 100 тис.населення (Україна – 323,7), у 322 людей, які живуть з ВІЛ, хвороба досягла кінцевої стадії – СНІДу. Показник поширеності СНІДу становить 28,3 осіб на 100 тис.нас. (Україна – 75,2). За період спостереження з 1987 року до 1 січня 2015 року 184 особи померли від захворювань, зумовлених СНІДом.
Неблагополучними районами по області щодо ВІЛ – інфекції виявляються Конотопський з кількістю ВІЛ інфікованих – 131 особа; Шосткинський – 125 ВІЛ – інфікованих осіб, Роменський – 106 ВІЛ – інфікованих та Кролевецький р-н з чисельністю 57 ВІЛ – інфікованих. 
В м.Охтирка перший випадок ВІЛ інфікування зареєстрований у 1990 р. далі в 1996 р., 1999 р., 2001 р., 2002 р., реєструвались поодинокі випадки серед учнів училища соціальної реабілітації м.Охтирки. Починаючи з 2003 року кількість ВІЛ – інфікованих почала стрімко збільшуватись. 
За період від реєстрації першого випадку ВІЛ – інфекції у 1990 році до 01.05.2016 році в місті офіційно зареєстровано 96 ВІЛ – інфікованих з яких 15 захворіли на СНІД та 7 осіб померли від СНІДу. 
Станом на 21.06.2016 року під «Д» наглядом по КЗ «Охтирська ЦРЛ» в кабінеті «Довіра» поліклініки перебуває 55 ВІЛ – інфікованих, з них жителі міста 37 осіб показник на 100тис.склав 87,1, з них 9 осіб хворі на СНІД.
За звітний період 2016 року по м.Охтирка з вперше встановленим діагнозом ВІЛ – інфекція  перебуває під «Д» наглядом 2 особи.
Серед ВІЛ – інфікованих чоловіки – 19 осіб (51,3%) у віці 29 – 46 років, жінки – 18 осіб (48,7%) у віці від 23 – 44 років. З них 13 осіб (35,1%) інфікувались парентеральним шляхом, та 24 особи (64,9%) статевим.
Основну частину ВІЛ – інфікованих, які перебувають на обліку становлять особи репродуктивного та працездатного віку.
Бентежить те, що в останні роки збільшується частка осіб, що інфікувалась статевим шляхом, а також вихід ВІЛ – інфекції в благополучні верстви населення. 
По м.Охтирка на диспансерному обліку перебуває 3 хворих на ВІЛ – асоційований туберкульоз.
В КЗ «Охтирська ЦРЛ» впроваджено програму попередження ВІЛ – інфікування від матері до дитини, забезпечене 100% 2-х разове обстеження на ВІЛ вагітних жінок. На даний час вагітних Віл – інфікованих немає. 
На диспансерному обліку у лікаря педіатра на початок року перебувало 3 дітей народжених ВІЛ – інфікованими жінками. Станом на 21.06.2016 р. всі діти зняті з «Д» обліку у зв’язку з тим, що ВІЛ – статус не підтверджено. ВІЛ– інфіковані, які знаходяться на  диспансерному обліку у кабінеті «Довіра» оглядаються 2 рази на рік лікарем інфекціоністом і 1 раз на рік обстежуються лабораторно та оглядаються суміжними спеціалістами. 
Так для ВІЛ-інфекції характерний багаторічний перебіг хвороби, клінічно пов'язаний з прогресуючим зниженням імунітету, яке згодом призводить до розвитку тяжких опортуністичних інфекцій. Диспансерний нагляд ВІЛ інфікованих спрямований на виявлення ознак прогресування захворювання, діагностики, профілактики опортуністичних інфекцій.
Починаючи з 2006 року в області було досягнуто значного прогресу у наданні лікування людей, які живуть з ВІЛ - це призначення антиретровірусної терапії.
Невід’ємною складовою успіху антиретровірусного лікування є формування та підтримка прихильності пацієнтів до щоденного, довічного прийому препаратів. В тім, на сьогодні рівень охоплення APT залишається недостатнім, так як ВІЛ інфіковані відмовляються від лікування, це пов’язано з їх асоціальним способом життя та відсутністю готовності та прихильності до прийому антиретровірусної препаратів, а це приводить до зростання показника смертності від захворювань зумовлених СНІДом.
Тільки завдяки впровадженню APT показник смертності від хвороб зумовлених ВІЛ в області знизився на 80%, та покращилась якість і тривалість життя для невиліковних хворих.
На даний час по місту Охтирка 15 ВІЛ інфікованих отримують APT. В Сумському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом створений резерв APT для надання безперервної APT, а також забезпечене; її лабораторне супроводження. Це лікування безкоштовне.
Дуже важливо залучити ВІЛ інфікованих до APT своєчасно. особливо у хворих на поєднану патологію ВІЛ-інфекція/наркоманія, туберкульоз. Для здійснення соціального супроводу APT у ВІЛ інфікованих необхідна допомога соціальних працівників, та неурядових організацій. З числа перебуваючи під «Д» наглядом у кабінеті Довіра – 2 особи з поєднаною патологією ВІЛ – інфекція – наркоманія, які знаходяться на ЗПТ у лікарів наркологів КЗ «ОЦРЛ».
Всі види медичної допомоги хворим на ВІЛ інфекцію/СІНД в т.ч. екстрена медична допомога надаються у відділеннях лікарні КЗ «Охтирська ЦРЛ» в обласній інфекційній лікарні протитуберкульозному диспансері. Медична допомога ВІЛ – інфікованим особам надається з дотриманням умов конфіденційності персональних даних, у т.ч. даних про стан здоров’я. 
На базі інфекційного відділення створені ліжка паліативної та хоспісної допомоги для хворих у термінальній стадії Віл –інфекції. За звітний період проліковано 2 ВІЛ – інфікованих, з них померла 1 особа. 

Лікар кабінету «Довіра»                                   Шаповал Ю.В.

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Офісом з просування експорту при Мінекономрозвитку у період з 5 по 7 вересня 2018 року планується проведення торгової місії до Турецької Республіки , м. Стамбул 
 
Посольство України у Королівстві Норвегія повідомляє, що з метою сприяння експорту української продукції Норвезько-Українською торговельною палатою підготовлені практичні посібники для українських експортерів агропромислової продукції з України (електронні копії додаються)
 
28 липня 2018 року з 12:00 до 16:00 на території історико-культурного комплексу «Замок-музей «Радомисль» відбудеться Всеукраїнський фестиваль-показ етнічного та стилізовано-етнічного одягу та аксесуарів - етнофешншоу «Аристократична Україна»
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради 3 16.07.2018 по 22.07.2018
Детальніше...
 
24 липня о 09.00 в залі засідань міської ради відбудеться пленарне засідання 48 сесії міської ради
 
4-6 вересня 2018 року в м.Криниця Республіки Польща  відбудеться 28 Економічний Форум у Криниці-Здруй
Детальніше...