.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Всесвітній день боротьби з туберкульозом
24.03.16
240316.jpg
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом
   
       В цей день 133 роки тому в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностики і лікування цього небезпечного захворювання.
      Біла ромашка стала символом боротьби з цим захворюванням. Ідея проведення Дня білої ромашки народилася в скандинавських країнах. Вперше цей захід пройшов в Швеції в 1908 році.
       Продаж білої квітки як емблеми боротьби з туберкульозом допомагала привернути увагу населення і зібрати кошти для протитуберкульозних організацій. З Швеції цей звичай перейшов в Норвегію, Данію, Німеччину та інші країни Європи.

         В Україні, згідно з Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз» також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня.
Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і об’єднання зусиль по ліквідації цієї хвороби.
          За критеріями ВООЗ Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу. Епідемію туберкульозу в Україні проголошено в 1995 році.
      Боротьба з цим захворюванням — проблема не одного десятиліття. По-перше, туберкульоз — це інфекція, лікувати яку слід тривалий час, а по-друге — поширення туберкульозу є проблемою медичною лише приблизно на 10%, решта складової - соціальна. Складність полягає в тому, що існує пряма залежність рівня розповсюдження туберкульозу в країні від її соціально-економічного розвитку.
            Оголошення 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом є визнанням необхідності боротися проти цієї недуги глобально. ВООЗ сподівається до 2050 року зупинити у більшості країн світу цю епідемію. 
 
        П’ять фактів, які варто знати про туберкульоз:

1. Туберкульоз – інфекційне захворювання, на яке хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності та соціального положення;
2. збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу (або паличка Коха) – надзвичайно стійкий і, потрапляючи в навколишнє середовище, залишається небезпечним до 12 місяців;
3. зараження найчастіше відбувається під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання, при вдиханні мікобактерій туберкульозу з дрібними краплями мокроти та слини, та при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби;
4. зараження може відбуватися також, коли мікобактерії потрапляють в організм з пилом, через предмети вжитку, посуд та постіль, папери, недопалки хворого на туберкульоз у відкритій формі тощо;
5. захворювання розвивається, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, травм, а також недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснаження праці тощо. 

Якщо Ви маєте такі симптоми:

стійкий кашель з виділенням мокроти;
тривале підвищення температури тіла;
швидка втомлюваність;
втрата апетиту та надмірне безпричинне схуднення;
надмірне потовиділення, особливо вночі;
задишка, кровохаркання.

          Не вагайтесь, а зверніться за консультацією до дільничного терапевта або лікаря-фтизіатра (пульмонолога). 
           В частині випадків, особливо на початку хвороби, туберкульоз може розвиватися безсимптомно або виявляється лише один із симптомів.
          Хронічного перебігу хвороба набуває тоді, коли хворий приймає не всі призначені лікарем протитуберкульозні препарати або приймає їх нерегулярно, робить тривалі перерви в лікуванні.
           Пам’ятайте, що своєчасно виявити захворювання на туберкульоз у дорослих можна  за допомогою аналізу мокроти на вміст палички Коха або флюорографічного обстеження, а у дітей – за допомогою туберкулінової діагностики (проби Манту).
           Своєчасне кваліфіковане лікування дозволяє у 95% випадків повністю вилікувати туберкульоз, скоротити термін перебування у стаціонарі та значно зменшує ризик ускладнень та розвитку стійких до ліків форм туберкульозу. Лікування туберкульозу в Україні - безкоштовне!

Щоб уберегтись від туберкульозу:

намагайтеся вести здоровий спосіб життя (регулярно відпочивайте, не паліть і не зловживайте алкоголем);
докладіть зусиль, щоб харчування вашої родини було якомога більш повноцінним;
проводьте систематичне прибирання житла, провітрюйте його, не допускайте накопичення пилу;
регулярно, не рідше 1 разу на 2 роки, проходьте флюорографічне обстеження органів грудної клітини (для дорослих), яке проводиться безкоштовно;
слідкуйте за своєчасним проведенням туберкулінодіагностики у дітей (1 раз на рік) та її результатами;
стежте за обов’язковим щепленням вакциною БЦЖ дітей у віці 7-ми та 14-ти років (при відсутності протипоказань);
намагайтеся не допускати контакту дітей з родичами, хворими на туберкульоз, не беріть із собою дітей, коли відвідуєте хворого на туберкульоз у лікарні;
намагайтеся обмежувати контакти з хворими на туберкульоз, оберігайте немовлят та маленьких дітей від контактів з незнайомими людьми (відвідування ринків, магазинів тощо);
утримуйтеся від купівлі продуктів на стихійних ринках;
при контакті з хворими на туберкульоз пройдіть позачергове обстеження у лікарні.

Пам’ятайте:
На туберкульоз  може захворіти будь-хто.
Туберкульоз має прихований перебіг на початку.
Якщо Ви понад 2-3 тижні почуваєтеся погано, відчуваєте слабкість, маєте кашель та підвищену пітливість, особливо вночі, негайно зверніться до лікаря за місцем проживання.
Обстеження займає небагато часу, безболісне та безпечне.
Інфікувати іншу людину може тільки хворий з так званою «відкритою» формою туберкульозу, коли збудник туберкульозу виділяється у повітря разом із мокротинням. Усі інші форми туберкульозу безпечні для оточуючих.
Лікування туберкульозу тривале і має проводитись під наглядом фахівця.
Якщо лікування почато на ранніх стадіях захворювання, воно менш тривале та більш ефективне.
 
Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне!
 
ТУБЕРКУЛЬОЗ  ВИЛІКОВНИЙ!

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.