.

Корисні посилання

 

 

Календар свят і подій.


Головна arrow Соціальна сфера arrow Охорона здоров`я arrow Про стан роботи зі зверненнями громадян за 10 місяців 2015 року
Про стан роботи зі зверненнями громадян за 10 місяців 2015 року
09.11.15
Рівень розв’язання питань захисту прав хворої людини відображає рівень розвитку самосвідомості громадян, побудови громадянського суспільства. У ст. 25 Загальної декларації прав людини, прийнятої в 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН, чітко прописано, що якість та доступність медичної допомоги населенню є одним із найважливіших індикаторів життєвого рівня громадян в цивілізованих країнах.
Реалізація конституційних прав громадян на звернення проводиться згідно вимог Закону України «Про звернення громадян», Указів Президента України від 13.08.02 № 700 «Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення громадян», від 14.04.04р. № 434 «Про невідкладні заходи з удосконалення організації прийому громадян органами державної влади, органами місцевого самоврядування та посадовими і службовими особами цих органів», від07.02.2008 року №109/2088 «Про  першочергові заходи  щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», від 07.02.2008 року №110 «Про притягнення посадових осіб до відповідальності за незадовільний стан роботи зі зверненнями громадян», доручення Кабінету Міністрів України «Про роботу прямих («гарячих») телефонних ліній», розпоряджень голови обласної державної адміністрації, міського голови, рішень виконавчого комітету з цих питань
В відділі охорони здоров’я Охтирської міської ради робота зі зверненнями громадян перебуває на постійному контролі.
Протягом звітного періоду в 2014 році до відділу звернулось  33 особи проти 32 за аналогічний період 2013 року. 
За 10 місяців поточного року надійшло 27 звернень (52%від загальної кількості звернень за звітний період) (19 звернень було в 2014 році) з Державної установи «Соціальний контактний центр» відсоток становить 57,6% від загальної кількості, із них 7 щодо забезпеченням пільгового контингенту населення медичними препаратами у разі амбулаторного лікування за пільговими рецептами лікарів (2014 рік - 10); 4 - щодо  невиплати індексації заробітної плати медичним працівникам  КЗ «Охтирська ЦРЛ»,  3 - щодо надання матеріальної допомоги на лікування, 2 -  з приводу проходження медичної комісії  для встановлення групи інвалідності, 2- щодо розміщення Державного прапору України в закладах охорони здоров’я міста Охтирка, інше – 5 (щодо проведення психіатричної експертизи, щодо проведення щеплення, щодо направлення на МСЕК)
            З виконавчого комітету Охтирської міської ради надійшло за звітний період 22 звернень (42,3%) (9 звернень за аналогічний період 2014 року.
Із них щодо пільгового забезпечення – 8, щодо матеріальної допомоги 4, щодо встановлення групи інвалідності – 2, щодо проведення обстеження та лікування у психіатра 1, щодо забезпечення інсуліновими тест смужками та інсуліновою помпою -1, щодо забезпечення дітей інвалідів медичними препаратами 1, щодо забезпечення дітей інвалідів памперсами, інше – 6 (стосовно забезпечення  кожної проданої споживачам пластинки лікарських препаратів аптечними закладами міста Охтирка з належними інструкціями та щодо створення довідкової мережі аптечних закладів, щодо безкоштовного екстракорпорального запліднення, підвищення вартості харчування для донорів, заміна матраців).
            За звітний період 2015 року з пільгових категорій звернулось: 5 інвалідів загального захворювання (за аналогічний період минулого року  7 звернень), 5 зверненнь інвалідів Великої Вітчизняної війни (за аналогічний період минулого року було 6 звернень цієї категорії).
            На першому місці питання, що порушувались в зверненнях громадян протягом звітного періоду 2015 року, стосувались, в основному, забезпеченням пільгового контингенту населення медикаментами. Громадянам були надані роз’яснення про порядок виписки і отримання ліків за пільговими рецептами. 
           Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 02.07.2014 р. № 240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» яка вступила в дію з 01.03.2015 року заявлена до декларування оптово-відпускна ціна на лікарський засіб не повинна перевищувати середньоарифметичного значення оптово-відпускних цін на відповідний лікарській засіб в референтних країнах та Україні. Таким чином, якщо відпускна ціна по якій КП «Охтирська центральна районна аптека № 4» може отоварити за бюджетні кошти заявнику медичні препарати, які йому виписані в КЗ «Охтирська ЦРЛ» за пільговими рецептами  лікарів, перевищує гранично допустиму задекларовану оптово-відпускну ціну, то в такому разі аптечний заклад не може  їх отоварити. 
 Також В І кварталі поточного року в зв’язку з відсутністю розподілу з обласного бюджету управлінням соціального захисту населення Охтирської міської ради станом в КЗ «Охтирська центральна районна лікарня» не була доведена сума коштів на пільгове медобслуговування ліквідаторів аварії на ЧАЕС (отримання ліків по пільговим рецептам та пільгове зубопротезування). Ліквідаторам аварії на ЧАЕС виписка пільгових рецептів проводилася лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» під час комплексного медичного огляду даної категорії населення, який проводився  з 02.02.2015 року по 27.02.2015, але в зв’язку з відсутністю взаєморозрахунків між КП «Охтирська центральна районна аптека № 4» та управлінням соціального захисту населення Охтирської міської ради відпуск лікарських засобів за пільговими та безкоштовними рецептами лікарів не проводився на той  час. 


            На другому місці питання щодо невиплати індексації заробітної плати медичним працівникам  КЗ «Охтирська ЦРЛ».
            2 звернення щодо направлення на лікування та обстеження до психіатра. Слід зазначити, що до компетенції медичних працівників КЗ «Охтирська ЦРЛ» не входить проведення психіатричної експертизи. 
            Проведення психіатричної допомоги на території міста Охтирка та Охтирського району здійснюється лише лікарями обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2, яка підпорядкована Сумській обласній раді.
      Відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»  психіатричний огляд проводиться лікарем психіатром на прохання або за усвідомленою згодою особи; щодо особи, визнаної у встановленому законом порядку недієздатною – на прохання або за згодою її опікуна.
Амбулаторна   психіатрична   допомога   особі  без  її 
усвідомленої  згоди  або  без  згоди  її  законного   представника 
надається  лікарем-психіатром  в  примусовому  порядку за рішенням 
суду. 
          Питання про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги 
в  примусовому  порядку  вирішується  судом  за  місцем проживання 
особи. Заява про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги 
в примусовому порядку направляється до суду лікарем-психіатром.
          За звітний період 2015 року було звернення депутата Охтирської міської ради  щодо можливості створення пункту прийому  донорської крові в умовах КЗ «Охтирська ЦРЛ» для забезпечення компонентами крові поранених учасників бойових дій у зоні АТО
        В структуру КЗ «Охтирська ЦРЛ» входить  відділення трансфузіології. Таким чином,  КЗ «Охтирська ЦРЛ» має можливість сприяти організації проведення заходів із безоплатної здачі донорської крові та, в разі необхідності, забезпечувати препаратами донорської крові поранених учасників бойових дій у зоні АТО, що проходитимуть лікування чи реабілітацію у стаціонарних відділеннях лікарні.
          Заготовити донорську кров та забезпечити компонентами крові поранених учасників бойових дій у зоні АТО за межами КЗ «Охтирська ЦРЛ» не можливо, в зв’язку з відсутністю законних підстав та механізму заготівлі, переробки та передачі донорської крові на законодавчому рівні. Дана статутна діяльність КЗ «Охтирська ЦРЛ» не передбачена діючим бюджетним законодавством.
              Стосовно забезпечення вагітних жінок хворих на цукровий діабет слід зазначити, що відповідно до наказу управління охорони здоров’я  України від 23.03.2011 року № 160 «Про забезпечення хворих  на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення» забезпечення дорослих хворих на цукровий діабет засобами самоконтролю та витратними матеріалами до індивідуальних глюкометрів, приладами для постійної інфузії інсуліну (інсуліновими помпами) за рахунок державного бюджету не передбачено.
          Жінки хворі на цукровий діабет, в разі вагітності, 100% повинні бути проконсультовані обласним ендокринологом для вирішення питання ведення тактики подальшої інсулінотерапії кожної окремо взятої вагітної. 
          Стосовно забезпечення  кожної проданої споживачам пластинки лікарських препаратів аптечними закладами міста Охтирка з належними інструкціями та щодо створення довідкової мережі аптечних закладів.
           Жоден  аптечний заклад міста не підпорядкований  виконавчому комітету Охтирської міської ради та відділу охорони здоров’я Охтирської міської ради. Станом на 26.03.2015 року в жодному місті Сумської області не сторено довідкову службу аптечної мережі.
      Відповідно до інформації наданої завідуючою КП «Охтирська центральна районна аптека № 4»  Роменською Г.І., в її закладі якщо споживач хоче придбати не повну упаковку лікарських засобів, то аптечний працівник КП «Охтирська центральна районна аптека № 4» за вимогою покупця надає йому копію інструкції. 
                 З інших аптечних закладів міста Охтирка станом на 26.03.2015 року в відділ охорони здоров’я Охтирської міської ради інформація не надходила.
                 Заявниця може звернутися  за роз’ясненням   до  Державної служби з лікарських засобів у Сумській області  за наступним контактними телефоном: (0542) 65-20-24 стосовно забезпечення  кожної проданої споживачам пластинки лікарських препаратів аптечними закладами міста Охтирка з належними інструкціями та щодо створення довідкової мережі аптечних закладів.

            
            З усіх питань заявникам були надані вичерпні відповіді.
 Прийом громадян проводиться згідно графіку, а при необхідності – поза графіком впродовж робочого дня. Письмові звернення, що надійшли до відділу, реєструються в день їх отримання в журналі реєстрації вхідної документації по зверненням громадян, відповідно до Інструкції з діловодства по зверненню громадян. Звернення громадян розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення – невідкладно, однак не пізніш 15 днів від дня їх отримання.
Заяви, скарги інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, ліквідаторів аварії на ЧАЕС розглядаються невідкладно.
Випадків порушення термінів розгляду звернень громадян не було. Фактів формального підходу, тяганини та бюрократизму під час розгляду звернень громадян не допускалося.
Продовжується практика прийому громадян в телефонному режимі для жителів міста, які не в змозі самостійно прийти до відділу охорони здоров’я.        


Начальник відділу охорони здоров’я                      О.В. Коваленко

 
< Попередня   Наступна >

 

Надіслати електронне звернення Надіслати електронне звернення
Надіслати електронне звернення


Оголошення

Оголошення про проведення конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Охтирка
Детальніше...
 
Згідно з п. 5 статті 4  Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у вільному доступі  для громадськості знаходиться звіт ПрАТ «Суми-надра» з оцінки впливу на довкілля планової діяльності з розробки родовища піску «Озеро Соснове» в м. Охтирка Сумської області.
Детальніше...
 
Графік прийому громадян депутатами Охтирської міської ради з 21.01.2019 по 27.01.2019

Детальніше...
 
За пропозицією голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та ігвестицій засідання комісії перенесено на 14.00 год. 23.01.2019 
 
25 січня 2019 року о 09.00 годині в залі засідань міської ради відбудеться чергове засідання виконавчого комітету
Детальніше...
 

23 січня 2019 о 15.00 в приміщенні районного будинку культури відділом молоді та спорту організовано міський конкурс КВН на "Кубок міського голови".

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до яскравого дійства від майстрів шкільного дотепного гумору, влучного слова та гарного настрою.